PDA

צפייה בגרסה מלאה : זהירות! טיסת הבכורה של הטירקס 500 בכשל טכני נוראי!!

bendisar
28-11-2009, 13:05:11
היום הלכתי סופסוף להטיס את הטירקס 500 שלי בגעש , אחרי שכבר שבוע אני עובד עליו
בניתי אותו בצורה מקצועית ואיכותית, שסיימתי הלכתי לעמית שיסל שאחרי כיוון הג'ירו (ספרטן) והסתכלות על המסוק אמר שהמסוק מוכן לטיסה ומכוון כמו שצריך
המסוק עבר כ- 10 ריחופים קצרים של כ- 3 דקות (הרצה לסוללות) בהם לא נפגע בצורה כלשהיא המסוק עבד מושלם, יציב כמו סלע ללא שום ויברציות כלשהן, הלהבים הראשייים ולהבי הזנב היו מאוזנים , אז באתי לגעש, חיברתי סוללה והלהבים התחילו לצבור מהירות ממש לפני שהמסוק ניתק מהקרקע היה רעש חזק של פיצוץ והמסוק נטה על הצד והתרסק כפי שנראה מה שקרה היה כשל של אחד מהלהבים, הלהבים הם להבי ALIGN 425D שנראו מצויין ולא היה עליהם סימן חיצוני כלשהוא (לפני הריסוק ) לכך שהם דפוקים להב אחד התפוצץ באוויר הלהב פשוט התפצל לחצי עליון ותחתון לכמעט כל אורכו, קודם כל מזל שלא פגע באף אחד
להלן תמונות:

בתמונות הבאות ניתן לראות את הלהב שנכשל באוויר, זה מאוד ברור מכיוון שהלהב פשוט נחצה לכל אורכו
החלק הפנימי של הלהב:
http://efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=16982&stc=1&d=1259409137
החלק החיצוני של הלהב:
http://efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=16983&stc=1&d=1259409137
והנה הלהב השני שנשבר מהפגיעה עם הקרקע, ניתן לראות שלא כמו הלהב שנכשל הלהב השני נשבר לרוחבו ולא לאורכו, וזהו נזק טיפוסי לריסוק
http://efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=16984&stc=1&d=1259409383
ותמונה של המסוק אחרי הריסוק
http://efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=16985&stc=1&d=1259409564

הנזק:
להבים ראשיים
להבי זנב
ציר ראשי
ספינדל
בום
גלגל שיניים ראשי
גלגל שיניים של אחד מהסרוואים
פלייבר
אני ממש מבואס:( השקעתי את כל הידע שלי בבנייה וכיוון המסוק, ובסוף הוא מתרסק מכשל של להב, אני אצור קשר עם החנות שקניתי ממנה את המסוק (FLYING-HOBBY) לראות אם אוכל להוציא מהם כסף על הנזק

wonderd
28-11-2009, 13:41:29
איזה באסה, אבל אין הרבה מה לעשות, אם יש לך את החלקים אני הייתי מתקן מיד ומטיס עוד היום.
אין הרבה מה להתייאש, זה חלק מהתחביב ותקלות הן חלק בלתי נפרד לצערנו.

bendisar
28-11-2009, 14:36:45
איזה באסה, אבל אין הרבה מה לעשות, אם יש לך את החלקים אני הייתי מתקן מיד ומטיס עוד היום.
אין הרבה מה להתייאש, זה חלק מהתחביב ותקלות הן חלק בלתי נפרד לצערנו.

כן, אבל הריסוק הכי מרגיז הוא ריסוק שנגרם מכשל טכני
כמובן שאני לא מתייאש, אלא אוסף את החלקים וכבר מתכנן מתי לפנות זמן לבנייה מחדש

דור
28-11-2009, 14:48:08
חבל לי לשמוע...
אני מציע לך לבדוק גם את הגג"שים של הTT לבדוק אם הם תקינים כי בדך כלל ברוב הריסוקים הם הולכים(גם מקדימה וגם מאחורה...)

bendisar
28-11-2009, 15:12:43
חבל לי לשמוע...
אני מציע לך לבדוק גם את הגג"שים של הTT לבדוק אם הם תקינים כי בדך כלל ברוב הריסוקים הם הולכים(גם מקדימה וגם מאחורה...)

בדקתי אותם טוב טוב והם תקינים לגמרי

sharonx
28-11-2009, 15:27:01
ממש הצטערתי לשמוע.אני שמח שאת מקבל את זה בצורה טובה.
ספר לנו מה יצא מהדיבור עם FLYING HIBBY.
תנסה לפנות גם ל ALIGN, למרות שקשה לי להאמין שתקבל פיצוי כלשהו, כי קשה להוכיח את מה שאתה יודע שקרה.
מקווה שהמסוק יחזור במהרה לכשירות.
חישבת מההנזק ב $ ?

bendisar
28-11-2009, 15:37:20
ממש הצטערתי לשמוע.אני שמח שאת מקבל את זה בצורה טובה.
ספר לנו מה יצא מהדיבור עם FLYING HIBBY.
תנסה לפנות גם ל ALIGN, למרות שקשה לי להאמין שתקבל פיצוי כלשהו, כי קשה להוכיח את מה שאתה יודע שקרה.
מקווה שהמסוק יחזור במהרה לכשירות.
חישבת מההנזק ב $ ?

130$בערך :(:( לפני משלוחה
אני חושב שייקח לפחות שבועיים עד שהמסוק יחזור לאוויר
ההוכחה החותכת היא הצורה בה הלהב נחתך, לכל אורכו, אבל נראה מה הם יעשו בנידון
נקווה לטוב
נ.ב מישהו יודע למי יש בסטוק גלגלי שיניים לסרוואים DS510 של אליין?

its
28-11-2009, 17:04:50
אלעד מצער לשמוע, זאת תקלה נדירה אך קוראת לפעמים, מזל שאיש לא נפגע זה הכי חשוב.

dptr
28-11-2009, 17:11:05
130$בערך :(:( לפני משלוחה
אני חושב שייקח לפחות שבועיים עד שהמסוק יחזור לאוויר
ההוכחה החותכת היא הצורה בה הלהב נחתך, לכל אורכו, אבל נראה מה הם יעשו בנידון
נקווה לטוב
נ.ב מישהו יודע למי יש בסטוק גלגלי שיניים לסרוואים DS510 של אליין?

אהלן אלעד, מצטער לשמוע. אני בטוח שתתגבר על זה;)

לגבי הגלגלשים קבל קישור (יש בסטוק):
http://www.helidirect.com/align-ds510-servo-gear-set-k10423a-p-8591.hdx

bendisar
28-11-2009, 19:09:52
אהלן אלעד, מצטער לשמוע. אני בטוח שתתגבר על זה;)

לגבי הגלגלשים קבל קישור (יש בסטוק):
http://www.helidirect.com/align-ds510-servo-gear-set-k10423a-p-8591.hdx
תודה:)

wonderd
28-11-2009, 19:18:26
130$?????:eek::eek:
החלקים שם מזהב או שהלהבים תופסים סכום נכבד מתוך זה?

dptr
28-11-2009, 20:06:36

אלעד, יש לזה שם אחר קוראים לזה "איכות" זה לא פרוטוס ******........:D

bendisar
28-11-2009, 20:26:56

שמע, אני מטיס מתקדם יחסית ברמת ההטסה,
כלאמר, אני אחליף להבים ללהבים המקוריות של אליין שעולות 55$ אם לא ללהבי ראדיקס שעולות 65$, אני אחליף ללהבי זנב מקארבון של אליין שעולים 16$, מכיוון שאני לא הולך להוריד את הרמה של ה500 שלי, אין מה לעשות שהכל עשוי במסוק מקארבון ומתכת אז צריך לשלם מחיר במיוחד אם המטיס תובע ביצועים גבוהים מהמסוק, אם אתה עדיין מרחף, או עושה הקפות או לופים ורולים. אז אפשר לקנות להבי זנב מפלסטיק, ולהבים ראשיות מפיברגלס שעולים 25$ וכו' וכו'
אבל אין מה לעשות זה התחביב ומי שרוצה ביצועים גבוהים צריך לשלם
יאללה אני הולך לפרק למסוק את הצורה כדי לברר בדיוק כמה נזק יש לי;)

Shay
28-11-2009, 21:08:49
אתה בטוח שאליין לא יכסו לך את עלויות התיקון? או לפחות ישלחו לך חלקים חלופיים? בכל זאת, הפשלה עליהם.
בכל מקרה אני מצטער לשמוע בהצלחה פעם הבאה וחסר לך שאתה לא מצלם איזה סרטון;)

rapghsi
28-11-2009, 22:04:46
גם לי יש כזה ואני בצבא ואין לי זמן לבנות אותו אז כשהגעתי מהצבא אחרי שבת סוף סוף הוא היה מוכן אבל מה - אין אוטו לקחת את המסוק לשטח אז מה עושם? ממריאים בבית, ופתאום אחרי הפזיזות אתה מגלה מאוחר מידי שהכוונים של המסוק שלך המוכים ולפטע כשהמסוק נוטה ימינה אז אתה נותן שמאלה ואז הוא ממשיך עוד ימינה וככה עד שהלהבים הסטוק של אליין פגשו את הריצפה ונשברו, באותו יום קניתי להבי רדיקס חדשים דנדשים ואולי זה לטובה?
האם זה אומר שאי אפשר לסמוך על עליין בחלקים שמסביב? עזבו להבים אבל מנוע בקר סרוואים... הרי כל החלקים האלה לא באמת מיוצרים במפעל של אליין, אלא במקום אחר.

דווקה הסיפור הזה משמח אותי שכרגע יש לי להבי רדיקס ואני יכול להוריד את הדאגה מהלב.
לאף אחד לא התפוצץ להבים של רדיקס באוויר נכון? ***

SHAHAR AB
28-11-2009, 22:41:21
אני הייתי פונה לחברה ומראה להם את הצילומים הום באינטרנט זה חינםי

gal15260
28-11-2009, 23:34:39
ואאו איזה באססההה

לא נורא אח שלי גם לי קרה 5 פעמים בפרוטוס בעיות שונות של הזנב בלבד מאז שקניתי אותו .....

שהיה לך בהצלחה בכל מקרה...

orenoved
29-11-2009, 14:42:24
אלעד גם לי המסוק קרס באוויר לא היה נזק כמו שלך אבל המסוק היה שבועיים בבית עד שהו חזר לאויור
(קרס לי הפלייבר)

ziki
30-11-2009, 14:27:29
לפנות ל FLYING HOBBY זו אופציה טובה ומניסיון בעבר הם לוקחים אחריות כאשר מסבירים להם בהגיון ובצורה יפה, נסח להם מייל יפה עם הסבר ותמונות ואני סבור שלא תתאכזב, הם גם עונים מהר.
לצערי לפנות ישירות ל ALIGN מיותר וחבל על הזמן שלך, החברה מייצרת מסוקים נהדרים אבל פשוט אטומה לפניות של לקוחות ואל תתפלא אם לא תקבל מהם שום תשובה אלא אם אתה יודע להיות נודניק ויש לך המון זמן פנוי.

bendisar
30-11-2009, 14:41:25
לפנות ל FLYING HOBBY זו אופציה טובה ומניסיון בעבר הם לוקחים אחריות כאשר מסבירים להם בהגיון ובצורה יפה, נסח להם מייל יפה עם הסבר ותמונות ואני סבור שלא תתאכזב, הם גם עונים מהר.
לצערי לפנות ישירות ל ALIGN מיותר וחבל על הזמן שלך, החברה מייצרת מסוקים נהדרים אבל פשוט אטומה לפניות של לקוחות ואל תתפלא אם לא תקבל מהם שום תשובה אלא אם אתה יודע להיות נודניק ויש לך המון זמן פנוי.

אני מקווה שהם יטפלו בעניין בצורה נאותה לכל המעוניינים הנה המייל ששלחתי אליהם

dear flying hobby, A month ago i ordered a trex 500 ESP helicopter kit from you (Order Number: #44127) and today i tried to fly the heli for the first time.
I am an experienced Radio Controlled helicopter pilot and builder, and have built this helicopter perfectly and made sure the main and tail blade were balanced and that everything is perfect.
i made only several 3 minute short flights to trim the helicopter, and the helicopter worked smooth without any vibrations
a day after i went to the flying field, connected the battery and the blades started spinning, before the helicopter even took of the ground one of the main blades broke, resulting in crashing the helicopter.
the blade simpely got split in half, even tough it was new and didn't get hit by anything
the damage caused to the helicopter from this failure is:
main blades shattered
tail blades broken
fethering shaft bent
main shaft bent
servo gears on one servo broken
main gear broken
flybar paddle broken
flybar bent
tail boom bent
metal head stopper bent

this crash wasn't my fault , because it was caused by a factory defect in the blade
I am a costumer of flying hobby for quite some time and spent hundreds of dollars in your online shop, so I expect to receive a full refund at least on the blades themselves (ALIGN 425D blades costing 49$),if not on the whole parts destroyed in this crash(total of 131$)
attached to this messege are pictures of the blade that failed, note that the blade is split, not just broken because the blade failed, you can see this clearly on picture 3130 and picture 3133
i hope you will resolve this problem properly so i can leave a good review on you to the main forum in my country and continue buying from your wonderful online shop, and not a bad review
hoping to hear from you quickly and that my complaint will be properly taken care of
Elad Dov

אבנר126
02-12-2009, 13:54:03
אני מקווה שהם יטפלו בעניין בצורה נאותה לכל המעוניינים הנה המייל ששלחתי אליהם

dear flying hobby, A month ago i ordered a trex 500 ESP helicopter kit from you (Order Number: #44127) and today i tried to fly the heli for the first time.
I am an experienced Radio Controlled helicopter pilot and builder, and have built this helicopter perfectly and made sure the main and tail blade were balanced and that everything is perfect.
i made only several 3 minute short flights to trim the helicopter, and the helicopter worked smooth without any vibrations
a day after i went to the flying field, connected the battery and the blades started spinning, before the helicopter even took of the ground one of the main blades broke, resulting in crashing the helicopter.
the blade simpely got split in half, even tough it was new and didn't get hit by anything
the damage caused to the helicopter from this failure is:
main blades shattered
tail blades broken
fethering shaft bent
main shaft bent
servo gears on one servo broken
main gear broken
flybar paddle broken
flybar bent
tail boom bent
metal head stopper bent

this crash wasn't my fault , because it was caused by a factory defect in the blade
I am a costumer of flying hobby for quite some time and spent hundreds of dollars in your online shop, so I expect to receive a full refund at least on the blades themselves (ALIGN 425D blades costing 49$),if not on the whole parts destroyed in this crash(total of 131$)
attached to this messege are pictures of the blade that failed, note that the blade is split, not just broken because the blade failed, you can see this clearly on picture 3130 and picture 3133
i hope you will resolve this problem properly so i can leave a good review on you to the main forum in my country and continue buying from your wonderful online shop, and not a bad review
hoping to hear from you quickly and that my complaint will be properly taken care of
Elad Dov

נו, יש חדש מהחנות?

guylederer
02-12-2009, 16:05:59
אלעד מצטער לשמוע ... באמת חבל והכי חשוב שאף אחד לא נפגע !
כולנו מבינים אותך בכל מה שקשור לכשל מכאני ... לא נורא מסדרים וחוזרים לאוויר ! אני מאחל לך בהצלחה ותהנה עם המסוק החדש ! :)
גיא

bendisar
02-12-2009, 17:13:22
נו, יש חדש מהחנות?

הם בנתיים שלחו בעצמם מייל לאליין, אבל לא לתמיכה הרגילה של אליין אלא דרך קו התקשורת שלהם עם אליין.
אני די בטוח שכסף לא יצא מזה:(

dani2002
03-12-2009, 14:27:12
להערכתי ישלחו זוג להבים.
עושים טוטו?
הזוכה מקבל סוכריה!

orenoved
03-12-2009, 14:58:03
להערכתי ישלחו זוג להבים.
עושים טוטו?
הזוכה מקבל סוכריה!
גם אני חושב שתקבל זוג להבים

Shay
03-12-2009, 16:11:54
אני חושב שתקבל להבים
ואם הם יהיו ממש לארג'ים אז אולי ישלחו לך את חלקי החילוף...

אריה הלפרין
03-12-2009, 16:17:18
להבים זה לא רע
50 דולר כיסוי מנזק של 150

bendisar
03-12-2009, 21:05:49
כן אבל בנתיים אין תגובה ואין נעליים, אולי הם מנסים להתיש אותי אני לא יודע
וההורים לא מרשים לי להזמין חלקי חילוף עד שלא מגיעה תשובה מסודרת מהחנות

אריה הלפרין
04-12-2009, 06:37:33
כן אבל בנתיים אין תגובה ואין נעליים, אולי הם מנסים להתיש אותי אני לא יודע
וההורים לא מרשים לי להזמין חלקי חילוף עד שלא מגיעה תשובה מסודרת מהחנות

סבלנות

wonderd
23-03-2010, 18:05:09
הקפצה של דיון ישן...

ביום שישי כשריסקתי את שלי נזכרתי בדיון הזה - לי זה עלה לי אלפייה לתקן אותו...:(
לא נורא, עכשיו הוא כמו חדש שוב.

guylederer
23-03-2010, 18:08:22
אפשר לדעת למה עלה לך כל כך הרבה לתקן אותו ( זה כמעט כמו מסוק חדש ! )
הפחדת אותי קצת עכשיו :>

bendisar
23-03-2010, 19:34:11
אוף, העלת בי זיכרונות לא נעימים
המסוק הזה יקר בהרבה לריסוק מאחיו הקטנים, כל פגיעה קטנה עם הקרקע מובילה להריסת להבים ראשיות (לפחות 50$ ומשהו לפני משלוח) טחינת גלגלי טורק טיוב, וגם לפעמים פעמים מספר מיסבים נהרסים בדרך וזה לפני שאתה מדבר על ספינדל, ציר ראשי, גג"ש ראשי, גג"שים של סרוואים פלייברים, להבי זנב וכו' וכו' ולכן זה יקר לתקן אותו
לצערי מאז הריסוק הכואב שהיה בטיסת הבכורה של המסוק הזה בטיסה השנייה הוא גם התרסק (בגלל כשל טכני אחר, הפעם באשמתי) ובדיוק שסיימתי לתקן אותו התקלקל לי השלט, ככה שאני עוזב את התחביב לבינתיים:( פשוט מאוד כי נגמר הכסף..

sagi
23-03-2010, 19:36:33
אוף, העלת בי זיכרונות לא נעימים
המסוק הזה יקר בהרבה לריסוק מאחיו הקטנים, כל פגיעה קטנה עם הקרקע מובילה להריסת להבים ראשיות (לפחות 50$ ומשהו לפני משלוח) טחינת גלגלי טורק טיוב, וגם לפעמים פעמים מספר מיסבים נהרסים בדרך וזה לפני שאתה מדבר על ספינדל, ציר ראשי, גג"ש ראשי, גג"שים של סרוואים פלייברים, להבי זנב וכו' וכו' ולכן זה יקר לתקן אותו
לצערי מאז הריסוק הכואב שהיה בטיסת הבכורה של המסוק הזה בטיסה השנייה הוא גם התרסק (בגלל כשל טכני אחר, הפעם באשמתי) ובדיוק שסיימתי לתקן אותו התקלקל לי השלט, ככה שאני עוזב את התחביב לבינתיים:( פשוט מאוד כי נגמר הכסף..
:( חבל !

zvok
23-03-2010, 20:05:43
מצטער לשמוע על הנזק הכבד מפח הנפש ועל הפרישה הזמנית שאני מקווה שהיא תהיה קצרה.

guylederer
23-03-2010, 20:25:43
מצטער גם לשמוע ... מקווה שתתגבר ותחזור !
אם תצטרך כמה חלקים אני אשמח לעזור ! ( ללא תשלום )
בהצלחה בהמשך ...

bendisar
23-03-2010, 23:13:37
חברה תודה רבה לכם כל הנכונות לעזור, באמת ובאמת תודה אבל אני לא צריך חלקי חילוף למסוק מכיוון שהוא מכוון ומוכן לטיסה פשוט השלט שלי התקלקל
תודה רבה לכל החברים בפורום הנהדר הזה

עומר בנימיני
24-03-2010, 00:08:51
חברה תודה רבה לכם כל הנכונות לעזור, באמת ובאמת תודה אבל אני לא צריך חלקי חילוף למסוק מכיוון שהוא מכוון ומוכן לטיסה פשוט השלט שלי התקלקל
תודה רבה לכל החברים בפורום הנהדר הזה

אם השלט זו הבעיה יש לי שלט 5 ערוצים כולל מקלט שלו (של המסוק הלימקס שבא RTF), פשוט תצטרך להטיס עם המקלט שלו, בוא קח אותו חינם אם אתה רוצה, אני לא מטיס את המסוק הזה.

וחבל שאתה עוזב אפילו זמנית את התחביב, לפחות תשאר בסימולטור!

wonderd
24-03-2010, 07:32:39
עם איזה שלט הטסת אולי אפשר לעזור בעניין?
אין ספק שזה כואב מאוד בכיס, אצלי גם עברו מחשבות לא לתקן אבל למחרת מצאתי בארץ קיט חדש לא מורכב אצל חבר, נסעתי מיד וקניתי אותו..אח"כ קניתי חלקים ועכשיו אני 'תקוע' עם 2 :confused:

אח"כ אני שומע פה המלצות 'חמות' למתחילים להתחיל עם טירקס 500 ו 600...

לשאלה שהועלתה פה, להלן רשימת החלקים שהוחלפו - להבים, פלייבר כולל פדלים, ציר ראשי, גג"ש ראשי גדול, בום (להפתעתי הטורק טיוב והגג"שים שלו נשארו שלמים), כל הפריים נשבר כולל הפלסטיק התחתון, סקידים, סוללה התעקמה לצורת בננה, סרוו שמאלי ואחרון חביב - החופה הפכה לפיתה..

zvok
24-03-2010, 08:52:29
אני מסכים שמתחיל לא צריך לקנות TRex 600 אפילו אם הכסף מצוי בכיסו.

אולי זה קצת לא לענין אבל זה מבאס לראות בחור צעיר כמו דב אלעד שהוא תלמיד ואסף שקל לשקל מודיע את מה שהוא מודיע בגלל נזק של 130 דולר ותקלה בשלט שאני מניח שזה DX7 שעולה בארץ יוצר מ2000 ש"ח.

לי אישית אין בעיה להוציא סכומים גבוהים ואין לי בעיה לקנות 10 Trex 600 אבל עם כל הכבוד לכל החברים (ובאמת יש לי כבוד בלי ציניות), איני מבין את ההמלצות שנותנים פה למתחילים שאמוצם יביא אותם להוצאת סכומים עצומים על פריטים שאין להם מושג במה הענין. ההמלצות נתנות למתחיל שאינו בטוח אם התחביב הזה הוא בכלל בשבילו.

חסר אנשים שהתחילו בהתלהבות ואחרי זמן קצר ראו שזה לא בשבילם או שמשהו קרה ואין להם זמן??

רצוי להתחיל בקטן ובגבולות התקציב והזמן שכל אחד יכול להשקיע ולא לקפוץ..............

המלצה שנותן עמית פורת לך על Trex 600 כי ממילא אחרי שיהיה לך Trex 450 תקנה Trex600 מתאימה לאדם שמנוסה בתחום ולא למתחיל גם אם הוא בא עם ותק בטיסנות.

bendisar
24-03-2010, 09:09:47
עם איזה שלט הטסת אולי אפשר לעזור בעניין?
השלט הוא SPEKTRUM DX6I והוא הרוס לגמרי, אין למה לתקן אותו
אין ספק שזה כואב מאוד בכיס, אצלי גם עברו מחשבות לא לתקן אבל למחרת מצאתי בארץ קיט חדש לא מורכב אצל חבר, נסעתי מיד וקניתי אותו..אח"כ קניתי חלקים ועכשיו אני 'תקוע' עם 2 :confused:
לא נורא עכשיו אתה מסודר להרבה זמן;)
אח"כ אני שומע פה המלצות 'חמות' למתחילים להתחיל עם טירקס 500 ו 600...
מסכים על העניין שלמי שאין תקציב גדול לא כדאי להתחיל עם מסוקי 500 ומעלה מכיוון שהם מאוד יקרים לריסוק
לשאלה שהועלתה פה, להלן רשימת החלקים שהוחלפו - להבים, פלייבר כולל פדלים, ציר ראשי, גג"ש ראשי גדול, בום (להפתעתי הטורק טיוב והגג"שים שלו נשארו שלמים), כל הפריים נשבר כולל הפלסטיק התחתון, סקידים, סוללה התעקמה לצורת בננה, סרוו שמאלי ואחרון חביב - החופה הפכה לפיתה..
נשמע כואב, אתה אפילו יותר יסודי ממני בריסוקים שלך :D

אני מסכים שמתחיל לא צריך לקנות TRex 600 אפילו אם הכסף מצוי בכיסו.

אולי זה קצת לא לענין אבל זה מבאס לראות בחור צעיר כמו דב אלעד שהוא תלמיד ואסף שקל לשקל מודיע את מה שהוא מודיע בגלל נזק של 130 דולר ותקלה בשלט שאני מניח שזה DX7 שעולה בארץ יוצר מ2000 ש"ח.
השלט שהתקלקל הוא הספקטרום DX6I.... אני אישית ראיתי אינספור חברה בשטח בו הייתי מטיס עם DX7 והם מרוצים עד הגג

לי אישית אין בעיה להוציא סכומים גבוהים ואין לי בעיה לקנות 10 Trex 600 אבל עם כל הכבוד לכל החברים (ובאמת יש לי כבוד בלי ציניות), איני מבין את ההמלצות שנותנים פה למתחילים שאמוצם יביא אותם להוצאת סכומים עצומים על פריטים שאין להם מושג במה הענין. ההמלצות נתנות למתחיל שאינו בטוח אם התחביב הזה הוא בכלל בשבילו.

חסר אנשים שהתחילו בהתלהבות ואחרי זמן קצר ראו שזה לא בשבילם או שמשהו קרה ואין להם זמן??

רצוי להתחיל בקטן ובגבולות התקציב והזמן שכל אחד יכול להשקיע ולא לקפוץ..............

המלצה שנותן עמית פורת לך על Trex 600 כי ממילא אחרי שיהיה לך Trex 450 תקנה Trex600 מתאימה לאדם שמנוסה בתחום ולא למתחיל גם אם הוא בא עם ותק בטיסנות.
חברה אני מבקש ממכם לא להפוך את השרשור הזה לזירת התנגחות בנושא עם מה להתחיל וכו' וכו', מכיוון שברגע שתתחילו לציין שמות פרטיים אז יתחילו פה מריבות ואני לא מעוניין בזה, במיוחד לא בשרשור שאני פתחתי

אל תדאגו אני לא פורש לתמיד, אני פשוט נשאר על אש קטנה, אני עדיין אמשיך להגיב בפורום הזה ואמשיך להטיס בסימולטור פשוט בינתיים לא יהיה לי מה להטיס במציאות ולא נורא למדתי לקח בחיים
אלעד

sagi
24-03-2010, 10:36:58
ZVOK אלעד לא מטיס מתחיל והוא בעל ניסיון הטסה רב והדגש על 3D.
לגבי מסוק למתחילים זה תחום שנתון לוויכוח מהסיבה הפשוטה לא משנה
איזה מסוק תבחר תמיד תהיה לך הוצאה ולא קטנה עליו !
גם במסוק 450 אתה יכול להגיע לנזק של טוטאל לוסט ואז מה ?!
מי שנכנס לתחום צריך ואך חייב להבין כי תחביב זה עולה כסף והרבה,
מי שרוצה לחסוך בעלויות (והדגש בריסוק) חייב לשבת שעות על סימולטור !!!!!
ואולי הוא יצליח לחסוך בעלות הנזק של הריסוק, במסוקים אתה יודע איך אתה ממריא
אבל אתה אף פעם לא תדע איך הנחיתה תסתים . לכן אני אישית ממליץ קודם כל
סימולטור והרבה ואז לאחר שרכשת את האינסטינקטים הבסיסים יהיה לך יותר קל !
בתחילת דרכי שרפתי הרבה כספים (קרוב ל-5,000 ש"ח) על הבלייד 400,
במחשבה אחורה היה שווה להשקיע בסימולטור ולחרוש עליו ואז ישר לקנות 500,
מסוק כגון ה-500 יותר קל לריחוף בגלל דיסקת הלהבים שלו כמו כן הוא יותר קל לזיהוי
מאשר ה-450 לעומת זאת החלקים שלו (הלהבים בלבד) יותר יקרים מה-450 !!!
כל שאר החלקים נעים בהפרש של דולר עד 2 דולר בעלות ריסוק !
ZVOK ו - WONDERD תעשו רשימת חלקים לכל שלושת הסוגים של המסוקים
ותעשו השוואה של עלויות ותראו שכמה פריטים בודדים מיקרים את עלות הריסוק.
לכן שוב אחזור ואומר התחביב עולה כסף וצריך לקחת את זה בחשבון !!!
שיהיה חג שמח לכולם !

zvok
24-03-2010, 10:41:24
אלעד,

אתה לא אחראי על מה שאני כותב גם אם פתחת את השרשור.

אין פה התנגחות עם אף אחד יש פה ציון עובדות.

מה שציטטתי, ציטטתי במדויק.

אני בטוח שאם הייתי היום בן 30 ועם 25 שנות ותק בטיסנאות לאחר ששכחתי מה היה המסלול שעברתי כי גם לא אני שלמתי אלא משהו אחר שלם על הריסוקים הייתי ממליץ על Trex 600 FlyBarless עם כל השפצורים סופר דופר קינגסייז.

wonderd
24-03-2010, 10:59:42
אם אתה רוצה אני יכול לנסות לתקן את השלט בשבילך ללא עלות, אין לך מה להפסיד.

sagi
24-03-2010, 11:05:46
הנה קצת השוואת מחירים של חלקים בין ה-450 ל-500 ל-600

טירקס 450PRO

ציר ראשי 9$ (http://flying-hobby.com/catalog/product_info.php?cPath=3_286_288&products_id=4857)

ספינדל 6.30$ (http://flying-hobby.com/catalog/product_info.php?cPath=3_317_319&products_id=5298)

פלייבר 3.60$ (http://flying-hobby.com/catalog/product_info.php?cPath=3_25_50&products_id=448)

גג"ש ראשי 8.40$ (http://flying-hobby.com/catalog/product_info.php?cPath=3_25_89&products_id=1539)

סה"כ 27$ נזק

טירקס 500ESP

ציר ראשי 10.40$ (http://flying-hobby.com/catalog/product_info.php?cPath=3_152_154&products_id=2593)

ספיינדל 5.70$ (http://flying-hobby.com/catalog/product_info.php?cPath=3_152_154&products_id=2304)

פלייבר 4.80$ (http://flying-hobby.com/catalog/product_info.php?cPath=3_152_154&products_id=2290)

גג"ש ראשי 11.80$ (http://flying-hobby.com/catalog/product_info.php?cPath=3_152_154&products_id=2299)

סה"כ 32.70$ נזק

טירקס 600ESP

ציר ראשי 11.70$ (http://flying-hobby.com/catalog/product_info.php?cPath=3_26_46&products_id=2835)

ספינדל 6.50$ (http://flying-hobby.com/catalog/product_info.php?cPath=3_26_46&products_id=561)

פלייבר 5.40$ (http://flying-hobby.com/catalog/product_info.php?cPath=3_26_46&products_id=1220)

גג"ש ראשי 13$ (http://flying-hobby.com/catalog/product_info.php?cPath=3_26_46&products_id=572)

סה"כ 36.6$ נזק

להבים ראשיות של ראדיקס נעים בין 44$ ל-450 63$ ל-500 ו-85$ ל-600

עכשיו תעשו השוואה מדוייקת !!!

zvok
24-03-2010, 11:19:36
שגיא,

אני יודע שאלעד אינו מטיס מתחיל ומשרשורים ותשובות שלו ראיתי שהוא מבין היטב בענין גם טכנית וגם בהטסה. לא אליו כוונו דברי. דברי כוונו לממליצים שכוונתם טובה אבל לדעתי המלצתם אינה טובה לרוב המתחילים.

ההצעה שלך לסימולטור היא מאוד נכונה. כדאי קודם ללמוד הכל על הסימולטור. לדעתי רצוי ללמוד על הסימולטור בשלוב עם המסוק. תרגול רחוף בסימולטור ולאחר מכן על המסוק וכך הלאה..........

שגיא, לידיעתך אין לך מונופול על שגיאות גם לי יש רשימה שלמה ומגוונת של שגיאות וטעויות. אני "בזבזתי" פחות ממך והגעתי למסקנות שונות. לדעתי הן לא סותרות. הן נובעות מסיבות ואילוצים שונים.

לדעתי מסוק Single Rotor זעיר ששוקל 60 גרם ועולה כולל שלט, סוללות וחלפים פחות מ200 דולר
גם ללא סימולטור מביא אותך בזמן יחסית קצר ובעלות נמוכה לשליטה במסוק בכל מצבי הטיסה לא 3D. לדעתי זה עדיף על סימולטור מכיוון שהסימולטור די משעמם. הסימולטור טוב לתרגול בעיות שנתקלים בהם בזמן ההטסה.

מתוך נסיון המעבר מהמסוק הזעיר ל450 הוא קליל (באותה רמת הטסה).

מסוק זעיר נתן להטיס 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע ובכל מזג אוויר גם בשטח של מטר על מטר.

שים לב על כל בטריה שאתה קונה אני קונה 10 ואולי יותר. זמן הטיסה רגיל כ 7-8 דקות. והחלקים רובם מקסימום 10 דולר. 90% מהנחיתות הלא מבוקרות נגמרות ביישור ה Paddles.

סרוו עולה 12 דולר ומנוע עולה 15 דולר.

אחרי 1500+ טיסות החלפתי חלקים בפחות מ100 דולר.

לדעתי אין לזה תחרות.

wonderd
24-03-2010, 11:20:41
שגיא, אתה צודק ברמה הבסיסית אבל ממה שאני מכיר וראיתי בחצי שנה שאני כאן ומכל האנשים שמסביבי; אדם מתחיל בתחום לא משקיע בטירקס 450 בחלקים מקוריים אלא בתחליפיים שעולים רבע מהמחיר אם לא פחות. ובצדק לדעתי. אין שום טעם לקנות ציר ראשי של אליין ב 9$ כשאפשר לקנות שלישייה ב5$.
להבים ראשיות ב 44$? אני קניתי ב 5$ זוג, לא ראדיקס אבל עמדו במשימה של לימוד ריחוף יפה.
כשמגיעים לטירקס 500 התמונה משתנה וזאת חלק מהסיבה לשינוי הדרמטי בעלות הריסוק.
אני יכול להעיד על עצמי שאם ה 5 ריסוקים הראשונים שלי היו עולים 100$ או יותר לריסוק, בלי שום ספק לא הייתי נשאר בתחום.

אני מעריך שעלות למידת הריחוף שלי לא עברה 500 ש"ח בסה"כ (לא כולל את עלות המסוק כמובן).
ב 500 עלות הריסוק הראשון הגיעה ל 1000 ש"ח.
זאת ההשוואה הכי טובה מבחינתי.

dbrosh
24-03-2010, 12:16:49
שגיא, אתה צודק ברמה הבסיסית אבל ממה שאני מכיר וראיתי בחצי שנה שאני כאן ומכל האנשים שמסביבי; אדם מתחיל בתחום לא משקיע בטירקס 450 בחלקים מקוריים אלא בתחליפיים שעולים רבע מהמחיר אם לא פחות. ובצדק לדעתי. אין שום טעם לקנות ציר ראשי של אליין ב 9$ כשאפשר לקנות שלישייה ב5$.
להבים ראשיות ב 44$? אני קניתי ב 5$ זוג, לא ראדיקס אבל עמדו במשימה של לימוד ריחוף יפה.
כשמגיעים לטירקס 500 התמונה משתנה וזאת חלק מהסיבה לשינוי הדרמטי בעלות הריסוק.
אני יכול להעיד על עצמי שאם ה 5 ריסוקים הראשונים שלי היו עולים 100$ או יותר לריסוק, בלי שום ספק לא הייתי נשאר בתחום.

אני מעריך שעלות למידת הריחוף שלי לא עברה 500 ש"ח בסה"כ (לא כולל את עלות המסוק כמובן).
ב 500 עלות הריסוק הראשון הגיעה ל 1000 ש"ח.
זאת ההשוואה הכי טובה מבחינתי.

מצטרף לדעה זו. ההשוואה של שגיא מאוד מאוד חלקית. לא תקנה טירקס 600, תשים עליו להבי עץ, סרוואים כחולים של הסיני וג'ירו טלבי. כי אחרת למה בכלל קנית טירקס 600. לעומת זאת על 450 פשוט, כמו HK או קופטר לא תהסס לבזבז אלקטרוניקה פשוטה כי מלכתחילה אתה מייעד אותו רק ללימודי הבסיס, וכשאתה מרסק אותו - כמו שקורה הרבה בהתחלה ופחות בהמשך - הוא עולה לך בזול. שגיא עושה חשבון של ספינדל וגלגלי שיניים ומגיע להבדל של עשרה דולר קטנים. יחי ההבדל הקטן. אז איך זה שבריסוק של ה-450 הייתי גומר ב-100 שקל, ובריסוק של ה-500 הייתי גומר ב-700 שקל? איפה הפריים שנשבר, איפה הבום, איפה עשרים הדברים האחרים שנשברים בגלל המסה הגדולה יותר? איפה ההבדל במחיר של האלקטרוניקה הזולה ששמתי בלי חשבון ב-450?
זה כל כך פשוט וכל כך ברור שפלא שיש וויכוח. אני מרסק היום הרבה פחות משהייתי מרסק בהתחלה. היום המסוק העיקרי שלי הוא טירקס 500. כל תיקון של ריסוק שלו כואב מאוד. אם הייתי מתחיל עם 500במקום בקטנים יותר אולי הייתי חוסך שניים שלושה ריסוקים בדרך - וגם בזה אני לא בטוח - אבל המחיר של הריסוקים האחרים היה כל כך גבוה שלא הייתי עומד בו ולא הייתי נשאר בתחום. לי אין ספק בכלל. לכו על הקטן.

sagi
24-03-2010, 12:38:35
מצטרף לדעה זו. ההשוואה של שגיא מאוד מאוד חלקית. לא תקנה טירקס 600, תשים עליו להבי עץ, סרוואים כחולים של הסיני וג'ירו טלבי. כי אחרת למה בכלל קנית טירקס 600. לעומת זאת על 450 פשוט, כמו HK או קופטר לא תהסס לבזבז אלקטרוניקה פשוטה כי מלכתחילה אתה מייעד אותו רק ללימודי הבסיס, וכשאתה מרסק אותו - כמו שקורה הרבה בהתחלה ופחות בהמשך - הוא עולה לך בזול. שגיא עושה חשבון של ספינדל וגלגלי שיניים ומגיע להבדל של עשרה דולר קטנים. יחי ההבדל הקטן. אז איך זה שבריסוק של ה-450 הייתי גומר ב-100 שקל, ובריסוק של ה-500 הייתי גומר ב-700 שקל? איפה הפריים שנשבר, איפה הבום, איפה עשרים הדברים האחרים שנשברים בגלל המסה הגדולה יותר? איפה ההבדל במחיר של האלקטרוניקה הזולה ששמתי בלי חשבון ב-450?
זה כל כך פשוט וכל כך ברור שפלא שיש וויכוח. אני מרסק היום הרבה פחות משהייתי מרסק בהתחלה. היום המסוק העיקרי שלי הוא טירקס 500. כל תיקון של ריסוק שלו כואב מאוד. אם הייתי מתחיל עם 500במקום בקטנים יותר אולי הייתי חוסך שניים שלושה ריסוקים בדרך - וגם בזה אני לא בטוח - אבל המחיר של הריסוקים האחרים היה כל כך גבוה שלא הייתי עומד בו ולא הייתי נשאר בתחום. לי אין ספק בכלל. לכו על הקטן.
קודם כל אין פה וויכוח אבל יש חילוקי דעות !
לגבי האלקטרוניקה והריסוקים תסכים איתי שיותר קל
לרחף עם 500 מאשר עם 450 ? ולכן גם הסיכוי להתרסקות נמוכה ?
וכמה מקרים של טוטאל לוסט היו ל-450 או נזקים שהגיעו לעלות של המסוק
ואני מדבר על חלקים מקורים ולא חלקי חילוף של HK או חברה אחרת.....
לכו על הדבר המקורי ולא על מה שנוח לכם להשוות.... אני פעם ניסיתי חלקים
של חברה אחרת ומיד החלפתי לחלקים המקורים וזאת רק בגלל האיכות !!!
WONDERD אפילו אתה רשמת שהריסוק האחרון שלך עלה הרבה כסף....
ואם היית מתרסק אותו דבר עם 450 ? כמה כסף היית חוסך ???
בסופו של יום כל אחד עושה מה טוב לו, אני אישית לא הייתי מתחיל עם 450 היום
אלא ישר עם ה-500 ! נכון שהעלות קצת יותר יקרה אבל ככה זה בתחביב !

wonderd
24-03-2010, 13:10:40
קודם כל אין פה וויכוח אבל יש חילוקי דעות !
לגבי האלקטרוניקה והריסוקים תסכים איתי שיותר קל
לרחף עם 500 מאשר עם 450 ? ולכן גם הסיכוי להתרסקות נמוכה ?
זה נכון
וכמה מקרים של טוטאל לוסט היו ל-450 או נזקים שהגיעו לעלות של המסוק
ואני מדבר על חלקים מקורים ולא חלקי חילוף של HK או חברה אחרת.....
לכו על הדבר המקורי ולא על מה שנוח לכם להשוות.... אני פעם ניסיתי חלקים
של חברה אחרת ומיד החלפתי לחלקים המקורים וזאת רק בגלל האיכות !!!
אין סיכוי שהייתי משלם בעבור חלקים מקוריים בהתחלה
WONDERD אפילו אתה רשמת שהריסוק האחרון שלך עלה הרבה כסף....
ואם היית מתרסק אותו דבר עם 450 ? כמה כסף היית חוסך ???
מתוך 1000? הייתי חוסך 900 ש"ח
בסופו של יום כל אחד עושה מה טוב לו, אני אישית לא הייתי מתחיל עם 450 היום
אלא ישר עם ה-500 ! נכון שהעלות קצת יותר יקרה אבל ככה זה בתחביב !

כנראה שיש לך כסף לבזבז, וזה בסדר גמור, אבל אתה לא מצפה מחייל או מתלמיד לשרוף את אותם הסכומים נכון?

wonderd
24-03-2010, 13:17:22
סיפור קטן אמיתי:
אני מכיר בחור שיש לו כסף כמו זבל, יום אחד לפני כמה שנים החליט להיכנס לתחום, נסע לטיסני ****, קנה מסוק 600 חדש RTF ב 12K. ככה המליצו לו, ככה הוא רגיל, להשקיע בהכי טוב ולקבל את התמורה הטובה ביותר. הרים את המסוק באויר, שבר לו את הצורה.
לקח אותו שוב באותו רגע בחזרה לטיסני ****, החזיר אותו וקנה חדש במקום.

מאז המסוק יושב על המדף בלי שהוא מעיז לנסות להטיס.
היום כמעט כל שבת הוא מגיע לראות אותנו מטיסים ולא מוכן לנסות בעצמו.

ככה לא בונים מדינה.

zvok
24-03-2010, 13:36:40
+1

אני בהחלט מבין את האדם הזה.

אני הולך עוד יותר רחוק לך על זעירים של וולקירה ללימוד רחוף פירואטים וכו'

כל החבילה כולל כל חלקי החלוף עולה לא יותר מ 200 דולר. 10 סוללות יעלו 25 דולר.

איך אומרים פרה פרה...ולא את כל העדר במכה אחת.

guylederer
24-03-2010, 14:24:30
אני אישית מסכים קצת יותר אם שגיא ...
בתור מתחיל ואחרי שראיתי את ההבדל בין 450 ל 500 ( והמעבר בין חיקוי ל לא חיקוי ) אני חייב לציין שיש הבדל עצום!

אתם שוכחים גם דבר אחד ... ככל שהאלקטרוניקה והחלקים הזולים שאנשים מתחילים ישימו על 450 או כל מסוק אחר .... זה רק יגרום להם להתקדם מאד מאד לאט ... וזה לדעתי מה שגורם להם לרסק יותר (התקופת זמן של הלמידה הבסיסית של ריחוף ומצבים)
אל תשכחו את העניין של כשל מכאני שזה רוב הפעמים בכלל חלקים זולים ( יצא לי כמה פעמים )

אבל מצד שני לדעתי רק אנשים שלומדים מהר ויש להם את הכישרון הזה יכולים להתחיל ישר על 500 או כלי גדול ( לא מזלזל באף אחד )

אני אישית יש לי סיוטים בלילות שאני מחכה לפעם שאני ארסק את ה 500 שלי ( פעם שעברה זה היה ריסוק מזל יצאתי בנזק של סקידים בכלל )
אתם עכשיו מפחידים אותי עוד ועוד ... :eek:

sagi
24-03-2010, 14:44:08
כנראה שיש לך כסף לבזבז, וזה בסדר גמור, אבל אתה לא מצפה מחייל או מתלמיד לשרוף את אותם הסכומים נכון?
עודף כסף בטוח אין לי !
אבל לצערי כן יש לי ניסיון קצת שונה....
בתחילת דרכי ואף עכשיו הסביבה שלי
מתפלאת שאני משקיע כספים בתחביב הזה,
נכון זה הזוי למי שלא נמצא בפנים ?!
אותו דבר למי שרוצה להכנס.... חייב לקחת
בחשבון שזה הוצאה גם אם זו הקטנה ביותר !
אבל זה בסדר התחביב הזה מתחלק לכמה סוגים
של מטיסים ובעלי ניסיון....
לסכומו של ענין אני מסכים עם הדרך שלכם אבל
לא לכולם מתאים הדרך הזו.... כי כפי שכבר נאמר
כל אחד והיכולות שלו הן כלכליות והן טכניות וכמובן
קצב ההתקדמות בתחום ובשליטה.
בכל מקרה נראה לי שמיציתי מעל ומעבר ואל תשכחו
הכל באהבה ולמען התחביב !!!!
שיהיה המשך יום טוב.

zvok
24-03-2010, 15:05:56
שגיא,

יפה אמרת "..............כל אחד והיכולות שלו הן כלכליות והן טכניות .........."

לכן צודק עודד שאין אפשרות לתת המלצה גורפת. יש להתאים את ההמלצה לאדם.

bendisar
24-03-2010, 15:42:58
חברה אני חייב לאמר לכם שכל הכבוד לכם על שניהלתם דיון יפה,מקצועי ונקי ללא ירידה לפסים אישיים.
סופסוף דיון טוב ונעים אשר הוביל להסקת מסקנות ולבסוף כולם מרוצים. דבר שנהיה מאוד נדיר בזמן האחרון. במיוחד בפורום של המסוקים
כל הכבוד ומקווה שכל הדיונים בפורום הזה יתנהלו בנעימות ודרך ארץ כמו השרשור הזה
בכבוד
אלעד

sagi
24-03-2010, 15:58:43
אני ו-ZAVOK לא מסכימים אבל מצאנו דרך לפתור זאת....:eek:
מלחמת מסוקים ..... ה-600 שלי מול המסוק שלו :eek:
מענין מה יקרה בסוף :D
הכל ברוח טובה ותרבותית אלעד !

bartovmoti
24-03-2010, 16:10:47
שמע, אני מטיס מתקדם יחסית ברמת ההטסה,
כלאמר, אני אחליף להבים ללהבים המקוריות של אליין שעולות 55$ אם לא ללהבי ראדיקס שעולות 65$, אני אחליף ללהבי זנב מקארבון של אליין שעולים 16$, מכיוון שאני לא הולך להוריד את הרמה של ה500 שלי, אין מה לעשות שהכל עשוי במסוק מקארבון ומתכת אז צריך לשלם מחיר במיוחד אם המטיס תובע ביצועים גבוהים מהמסוק, אם אתה עדיין מרחף, או עושה הקפות או לופים ורולים. אז אפשר לקנות להבי זנב מפלסטיק, ולהבים ראשיות מפיברגלס שעולים 25$ וכו' וכו'
אבל אין מה לעשות זה התחביב ומי שרוצה ביצועים גבוהים צריך לשלם
יאללה אני הולך לפרק למסוק את הצורה כדי לברר בדיוק כמה נזק יש לי;)

נכון מאד,
לדעתי כל עוד אתה לא הולך לתחרות אליפות העולם ואתה בשלב הטסה של קצת מעבר למתחיל, כלומר הקפות, טיסות הפוכות, גלגולים וקצת תקתוקים אפילו, גם הלהבים האלו (http://www.helidirect.com/430mm-pro-frp-fiberglass-main-blade-trex500hdx500-p-10346.hdx)ב 12$ יעשו את העבודה מצויין מנסיון !
כרגע, כל עוד אני יודע שיהיו לי ריסוקים קונה את אלו ובנתיים אין לי בעיות מיוחדות איתן ! טרקינג בסדר, סה"כ אחלה להבים.

ושאלה,
איזה ספרטן יש לך עליו ?

bartovmoti
24-03-2010, 16:26:01
אל תדאגו אני לא פורש לתמיד, אני פשוט נשאר על אש קטנה, אני עדיין אמשיך להגיב בפורום הזה ואמשיך להטיס בסימולטור פשוט בינתיים לא יהיה לי מה להטיס במציאות ולא נורא למדתי לקח בחיים
אלעד

לא יודע אם זה מחזק אותך, אבל גם אני מושבת כבר תקופה ארוכה.., לא מזמן השקעתי כ 800$ באלקטרוניקה (שלט וגיי'רו ספרטן) וזה אחרי שכמעט 3 חודשים לא הטסתי.. ועכשיו אחרי כל ההשקעה גם גיליתי שיש להחליף כמה חלקים פגומים שלא ראיתי לפני הקנייה הגדולה (השקעה של עוד 200-300 שקל) ושגם ליפו אחת מתוך השתיים שבסה"כ יש לי כנראה גמרה את חייה.
אז עד שהחלקים יגיעו אני עדיין מושבת!

שתדע לך שבזמנים שבהם אני לא מטיס, אני טוחן את הסימולטור! זה רק עוזר לי לפעם הבאה שאגיע לשטח!

אין מה לעשות, התחביב הזה גם קצת יקר ולפעמים גם מייאש! אבל מי שבאמת אוהב את זה לא יכול לצאת מזה!

דרך אגב, תמיד אני אומר לאשתי.., תראי, יש אנשים שמוציאים כסף סתם למשל על סיגריות וזה עולה להם יותר ממה שאני מוציא על המסוק שלי בשנה כך שבסה"כ, זה ה"סיגריות" שלי שאני מכור אליהן אם אפשר להתנחם בתירוץ הזה..

bendisar
24-03-2010, 16:32:30
נכון מאד,
לדעתי כל עוד אתה לא הולך לתחרות אליפות העולם ואתה בשלב הטסה של קצת מעבר למתחיל, כלומר הקפות, טיסות הפוכות, גלגולים וקצת תקתוקים אפילו, גם הלהבים האלו (http://www.helidirect.com/430mm-pro-frp-fiberglass-main-blade-trex500hdx500-p-10346.hdx)ב 12$ יעשו את העבודה מצויין מנסיון !
כרגע, כל עוד אני יודע שיהיו לי ריסוקים קונה את אלו ובנתיים אין לי בעיות מיוחדות איתן ! טרקינג בסדר, סה"כ אחלה להבים.

ושאלה,
איזה ספרטן יש לך עליו ?
אבל ברגע שמתחילים לעשות פירופליפים אז זה בעייה מבחינת הלהבים:D

הספרטן שיש לי על המסוק הוא ה- DS760 (לא הקווארק) והסרוו זנב הוא DS3500G של JR אני לא יכול להגיב על איכות השילוב מכיוון שיצא לי להטיס אותו רק טיסה אחת:mad:

sagi
24-03-2010, 16:58:33
מוטי צר לי שאתה מושבת ואני מכיר את ההרגשה הזו....
כרגע בגלל חוסר זמן להטיס ה-600 שלי וה-450 עומדים מולי
ורק ממתינים שאצא להשתולל איתם ! לגבי חלקים תמיד טוב להחזיק
במלאי ולא להשתולל אלא לעשות קניה חכמה !
לגבי אלקטרוניקה אין ספק שאנחנו תמיד רוצים את הטוב ביותר אבל
גיליתי שגם אם לא כתוב על הג'ירו ספרטן עדין יהיה לי נעילת זנב ובכל
זאת חסכתי איזה 60$ , כמובן לא להתפשר יותר מדי אבל שווה בדיקה לפני קניה.
לגבי היאוש בתחביב זה משברים שעוברים כי אנחנו לא אוהבים תקלות
ומכשולים, אבל אם אנחנו נלמד מכל אלו נוכל להנות מההטסה עצמה !
אני מקווה שלקראת סוף הקיץ אוכל להנות קצת יותר מהמסוקים ואולי להוסיף
להם כמה אחים קטנים וגדולים בו זמנית..... יש למה לצפות (לי בכל אופן)
בכל מקרה מוטי אני מאחל לך שתחזור וכמה שיותר מהר להטיס ושרק תהנה מהמסוק !