PDA

צפייה בגרסה מלאה : חדשות כנס מטיסי דאוני רדיו

מחט אירופה
29-11-2009, 07:09:41
שלום לכולם !!!

כנס מטיסי דאוני רדיו יערך בקלוב התעופה ביום חמישי 03/12/09 בשעה 18:30 במשרדי קלוב התעופה.

על הפרק : שינויי חוקות של המחלקות השונות , קביעת נהלי בחירת נבחרות של המחלקות ודיון פתוח בנושאים שונים.

אשמח לראות פעילי ק.ה.ל. בכנס הנ"ל ......

gillb
29-11-2009, 07:20:15
האם אפשר לקבל עוד קצת פרטים

א. לאיזה מחלקות רוצים לשנות את החוקה
ב. מה רוצים לשנות ומדוע
ג. האם אפשר לקבל את פרטי החוקה הרלוונטים

אותי באופן אישי מעניינת חוקת F5J

תודה גיל ברקאי

מחט אירופה
29-11-2009, 13:00:19
הכנס הוא בנוגע לדאוני רדיו . מחלקות : F3J, F5J, F3B, F3K, F3F.

החוקות מפורסמות באתר ק.ה.ל.

נדון בשינוי חוקה ובנוהלי בחירת נבחרות למחלקות הנ"ל ...

אשמח לראותך בכנס...

gillb
29-11-2009, 14:41:01
אשתדל מאוד להגיע.
כאמור אני מתעניין בעיקר ב F5J חיפשתי את נוסח החוקה באתר של ה"קלוב", כאן http://www.aeroclub.org.il/Default.asp אך לא למצאתי, מצאתי חוקות אחרות (אך לא של F5J) אשמח אם תוכל להפנות אותי לנוסח המתאים.

מאחר ואותי מעניין בעיקר F5J אודה אם תוכל בקצרה (אין כמובן צורך לפרט מעבר לכך) מה על סדר היום מבחינת שינויי חוקה ב F5J (פשוט, שאר העניינים פחות מעניינים אותי באופן אישי).

תודה גיל ברקאי

מחט אירופה
29-11-2009, 16:44:49
חוקת F5J בקצרה : סיבוב עבודה בין 10 דקות .זמן משימה נקבע לאחר סגירת מנוע ושהיה עד לסיום זמן עבודה , ניקוד המתחרה נקבע ע"י זמן שהייתו באויר ונחיתה בספוט.כל שניה נחשבת כנקודה וכל נחיתה מדוייקת בקוטר מטר מהספוט נחשב 100 נקודות ויורדת כל מטר ב- 5 נקודות עד למרחק של 15 מטר מהספוט. בעל התוצאה הטובה במקצה שלו מקבל 1000 נקודות והשאר לפי אחוזים מקבלים נקודות.
ביום שבת הקרוב 05/12/09 תערך תחרות דאונים חשמליים F5J ברשפון, אתה מוזמן....

gillb
29-11-2009, 17:17:45
תודה רבה על התשובה.

לצערי השבת לא אוכל להגיע. (בדיוק קניתי דאון חדש. קבעתי אם המוכר ביום שבת ב 11:30 :D מקווה להתחיל להתחרות איתו)

הנה מה שהבנתי משיטת הניקוד. אנא תקן אותי אם אני טועה

להלן דוגמא:

במקצה אחד שלושה משתתפים

הראשון שהה באוויר 9 וחצי דקות ונחת נחיתת דיוק המעניקה 90 נקודות: סה"כ נקודות 680
השני שהה באוויר 9 דקות ונחת נחיתת דיוק המעניקה 80 נקודות סה"כ נקודות 620
השלישי שהה באוויר 8 דקות ונחת נחיתת דיוק המעניקה 70 נקודות סה"כ נקודות 550 נקודות

הראשון בעל התוצאה הטובה ביותר מקבל 1000 נקודות
התוצאה של השני הינה 91.1% מהראשון דהיינו הוא יקבל 911 נקודות
התוצאה של השלישי הינה 80.8% מהראון דהיינו הוא יקבל 808 נקודות

האם הבנתי נכון?

תודה גיל

Tomer2
29-11-2009, 17:54:07
נצל"ש לגבי F5J
מותר לי לחפש כמה זמן שאני רק רוצה טרמיקה ורק אז לסגור מנוע?
איך בדיוק מודדים זמן מסגירת המנוע (בדיוק של מאיות שניה )?

מחט אירופה
29-11-2009, 19:52:21
גיל, נכון מאד לגבי שיטת הניקוד .הבנת כראוי !!!
טל, ככל שתפעיל את המנוע יהיה לך מעט זמן משימה .
יש להפעיל את המנוע במינימום זמן ולצבור גובה ודאיה בטרמיקות
עד לסיום זמן העבודה ללא מנוע ונחיתה בספוט במדוייק בכדי לזכות בנקודות נחיתה .
חיבור זמן המשימה + ניקוד הנחיתה = לניקוד המקצה וחישוב באחוזים כלפי הניקוד הגבוה.

gillb
29-11-2009, 21:05:28
יהודה תודה רבה על ההסבר

מקווה להתחיל בקרוב להתחרות במחלקה זו. אשתדל להגיע ביום ה'.
אם אפשר עוד שאלה נוספת והיא יותר בתחום של ידע כללי.

האם נכון כי מחלקה זו (F5J) אינה מחלקה רשמית גם לא ב FAI? אם נכון, מדוע זו אינה מחלקה רשמית? והאם יש כוונה להפוך אותה לרשמית.

תודה גיל

gil43
30-11-2009, 11:54:03
מצאתי ברשת ולא צריך להמציא את הגלגל

avi g
30-11-2009, 22:29:03
חוקת F5J בקצרה : סיבוב עבודה בין 10 דקות .זמן משימה נקבע לאחר סגירת מנוע ושהיה עד לסיום זמן עבודה , ניקוד המתחרה נקבע ע"י זמן שהייתו באויר ונחיתה בספוט.כל שניה נחשבת כנקודה וכל נחיתה מדוייקת בקוטר מטר מהספוט נחשב 100 נקודות ויורדת כל מטר ב- 5 נקודות עד למרחק של 15 מטר מהספוט. בעל התוצאה הטובה במקצה שלו מקבל 1000 נקודות והשאר לפי אחוזים מקבלים נקודות.
ביום שבת הקרוב 05/12/09 תערך תחרות דאונים חשמליים F5J ברשפון, אתה מוזמן....
איר מבטיחים שטיסן שמוטס רחוק מאוד לא מפעיל את מנועו כביכול בזמן גלישה? אבי

מחט אירופה
30-11-2009, 23:07:56
יש דרכים רבות ועיניים גדולות בכל מצב של התחרות לבדוק באם יש חריגה בהפעלת מנוע באויר,

אנו שואפים לתחרות הוגנת וללא " רמאויות ". " כי סופו של גנב, לתליה " !!!

איציק רונן
30-11-2009, 23:40:23
יש דרכים רבות ועיניים גדולות בכל מצב של התחרות לבדוק באם יש חריגה בהפעלת מנוע באויר,

ללא קשר לאמור, מתי ישמע הערעור בגין אליפות הארץ האחרונה ב F5J?

avi g
01-12-2009, 08:15:57

אין כאן כל הונאה מיצד המטיס .באחריות מודד הזמן להתחיל מדידה חדשה בכל פעם שהמנוע מופעל/ מופסק .העינין הוא שהמודד לא תמיד יכול לראות את המדחף .כמובן כשבקושי רואים את הטיסן.

eitan-ro
04-12-2009, 19:26:55
אין כאן כל הונאה מיצד המטיס .באחריות מודד הזמן להתחיל מדידה חדשה בכל פעם שהמנוע מופעל/ מופסק .העינין הוא שהמודד לא תמיד יכול לראות את המדחף .כמובן כשבקושי רואים את הטיסן.

נכון, אבל כבר היו מקרים בעבר שבהם למתחרים מסוימים (בלי להזכיר שמות כמובן) הופעל המנוע כשהטיסן היה מאד מאד רחוק ובעל סיכוי קטן לזה שיוכל לחזור (מיותר לציין שהמנוע לא הופעל על FULL אלא רק רק טיפה כדי שהקצב נסיקה יהיה מאד איטי)... וכששאלו אותם מה קרה אז התשובה היתה "היתה לי הפרעה בערוץ של המצערת" (כמה מוזר שזה רק בערוץ הזה).
בקיצור יש אנשים כאלה אם כי רובם המוחלט לא כזה, אבל האנשים האלה ביחד עם פמליית הכלבלבים שלהם, שהולכים אחריהם באש ובמים ותמיד מגבים\מעודדים אחד את השני, הורסים את הספורט הזה לכל השאר...
כולי תקווה שיימצא לזה פיתרון.

איתן.

b1yossi
04-12-2009, 19:57:16
מה עם לחבק\להפעיל טיימר לערוץ המצערת ?
אאל"ט זה קיים בכל שלט ממוחשב לא ?

shpitz
04-12-2009, 21:22:22
נכון, אבל כבר היו מקרים בעבר שבהם למתחרים מסוימים (בלי להזכיר שמות כמובן) הופעל המנוע כשהטיסן היה מאד מאד רחוק ובעל סיכוי קטן לזה שיוכל לחזור (מיותר לציין שהמנוע לא הופעל על FULL אלא רק רק טיפה כדי שהקצב נסיקה יהיה מאד איטי)... וכששאלו אותם מה קרה אז התשובה היתה "היתה לי הפרעה בערוץ של המצערת" (כמה מוזר שזה רק בערוץ הזה).
בקיצור יש אנשים כאלה אם כי רובם המוחלט לא כזה, אבל האנשים האלה ביחד עם פמליית הכלבלבים שלהם, שהולכים אחריהם באש ובמים ותמיד מגבים\מעודדים אחד את השני, הורסים את הספורט הזה לכל השאר...
כולי תקווה שיימצא לזה פיתרון.

איתן.

17162