PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה מי כאן עושה את הבעיות?

אליקופטר
02-12-2009, 06:47:53
בוקר טוב,

למעלה משנה אני נהנה מטיסן גמיני בחודש האחרון החלה לי בעיה בבקר או מנוע ומאחר ואין אחר אין דרך לשלול את אחד מהם כמקור לבעיה .

התופעות:

1. מנוע דואך (ניתן לשמוע ולראות).אם מורידים מצערת ומעלים פעולות המנוע מבוצעת אבל שוב מנק' חלשה יותר כלומר לא באות העוצמה שהיה קודם.
2. בשלב מסויים המנוע מקרטע (עובד במכות ) בליווי רעשי של מתכתיים מאין בלימה עבודה.
3. סוללה מתחממת .
4. בקר חום נורמאלי.

השערה שלי וכמה עובדות:

1. מנוע דווקא בגלל הקרטועים עושה רושם שיש בעיה עם אחת הפאזות?
2. בעיה כל שהיא בפאזות הגורמת לצריכת זרם גבוה או קצר הגורם לחמום הסוללה.
3. תכנות בקר נבדק עם מתכנת טורניגיהבקר מאותה חברה.
4. סוללה 1 כבר נהרסה לי(בחודש האחרון אבל עבדה יפה מאוד שנה) לא ברור למה אבל אני חושד כי מאותה סיבה .
5. מנוע פורק ומסתובב חלק אין סימן לקושי מכני כל שהוא.

יש כיוונים לשלול אחד מהחשודים?אם היה לי בקר או מנוע אחר ההיתי עושה בדיקה פשוטה אבל להזמין חדש בשביל זה לא נראה לי וחבל .

תודה אלון.

ilan_l
02-12-2009, 08:41:35
ממילא תצטרך להזמין חדש , מנוע או בקר , אז למה לחכות .
מקסימום יהיה לך חלק ברזרווה .

בכל מקרה יש לי מנוע של הג'ימיני שבדיוק התקלקל (מיסב לא משהו וציר עקום) ,
אבל לצורך הבדיקה ניתן להשתמש בו על מנת לשלול .

אם אתה מהמרכז , אין לי בעיה להשאיל לך אותו (אני מתכוון לתקן אותו רק בגלל העניין) .

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=3886&Product_Name=TR_35-36C_1100kv_Brushless_Outrunner_(Eq:_AXi_2814

אילן .

Boogle
02-12-2009, 08:56:42
הסימפטומים שלך מצביעים דווקא על סוללה שנחלשת. (ואחת שמתה)

בצע איפוס לבקר ובדוק עם סוללה חדשה!

לצורך הבדיקה אפשר לאלתר חיבור בין הבקר למצבר 12V (כזה של ארגז הטסה או אפילו של רכב) ולראות תגובות.

eransa
02-12-2009, 08:59:51
נשמע כמו סוללה חלשה

אליקופטר
02-12-2009, 10:31:19
חברים תודה,

סוללה...? לא נראה לי זו סוללה שהשאלתי מחבר ואצלו היא עובדת פיקס והיתה לי אותה סוללה שנה ,נכון הסוללה נחלשת לדעתי משהו שם גורמת להגיב כך תחשבו עוד קצת אני בטוח שמישהו ימצא כיוון שיותר מסתדר.
או לפחות לבדיקה שישלולל דבר אחר.

אילן תודה אבל לא מה אתה משדל אותי לקנות :)

Boogle
02-12-2009, 12:10:02
חשבתי...... אתה צריך לנסות עם סוללה אחרת :D

עכשיו ברצינות, יש לך עוד שתי אפשרויות פרט לסוללה:
1. התרופפות מגע במנוע, מדוד התנגדויות בין הדקי המנוע (3 מדידות) הן צריכות להיות דומות בערכיהן.
2. יש אפשרות שעקב חימום , הלחמה גרועה על אחד או יותר מהמגברים בבקר פתחה נתק או קורוזיה שבזרמים גבוהים מעלה התנגדות ויוצרת קירטועים.

אימות שלילה לכל אחד ואחד מהנושאים לעיל הוא ע"י החלפה של רכיבי המערכת אחד אחד ובדיקתם.
הבדיקה הפשוטה עם מצבר רכב, אתה יכול לבצע מיידית.(שים לב לקוטביות :D)
יתר הבדיקות אתה חייב להשיג בקר אחר ומנוע אחר. אין מזה מנוס.
בכל מקרה הרכיב התקול צריך להיות מוחלף ואף אחד לא יתחיל להתעסק עם תיקוני מרכיבים שעולים "גרושים".

אליקופטר
02-12-2009, 13:13:56
אוקיי שווה בדיקה. אני לא הולך לתקן כלום אלא לגלות מי הטרוריסט ולהחליפו!

מה הבדיקה שאתה מציע עם המצבר?

האם יש מקום לבדוק רציפות בין הפאזות לגוף המנוע ?

שאתה אומר התנגדות בין ההדקים אתה מתכוון בין כל פאזה ?

תודה דר' וולט.

Boogle
02-12-2009, 13:45:00
מצבר, פשוט לחבר עם חוטים עבים במקום הסוללה (אני מניח 3 תאים בסוללה ה"רגילה" שלך)

רציפות כמובן בין שלושת החוטים היוצאים מהמנוע. גוף המנוע אמור להיות מבודד מהפאזות. (אף פעם לא בדקתי אבל זה ההגיון הבסיסי אחרת המנוע היה מגיב מוזר).

בהצלחה