PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה! בקר לא מפסיק לצפצף

giladba
03-12-2009, 20:20:52
שלום,

קניתי את בקר הזה (http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6458) והוא לא מפסיק לצפצף.
הורדתי והרמתי את ה throttle וההפך וכלום לא קורה.
האם יש למישהו את הבקר הנ"ל? מישהו יכול לעזור?

תודה,
גלעד 0545913450

נח נח
03-12-2009, 20:25:33
תוריד סרק, מצערת.

שהמנוע יהיה על 0%.

חכה מספר שניות, ותשמע צפצופים.
אז - הכל יעבוד.

אליקופטר
03-12-2009, 20:27:45
תוריד סרק, מצערת.

שהמנוע יהיה על 0%.

חכה מספר שניות, ותשמע צפצופים.
אז - הכל יעבוד.

ואם זה לא עוזר כנראה הנמצערת שלך במצב הפוך כלומר עליך להפוך בתפריט את כיוון העבודה של הסרוו .

giladba
03-12-2009, 22:33:17
ואם זה לא עוזר כנראה הנמצערת שלך במצב הפוך כלומר עליך להפוך בתפריט את כיוון העבודה של הסרוו .

הפעלתי את המצערת עד הסוף (מישהו הציע את זה בפורום של hobbycity), חיכיתי ביפ אחד והורדתי את המצערת. הביפים נפסקו אבל הסרבויים לא מגיבים, ניסיתי עם בקר אחר והכל עובד.

בבקשה, יש למישהו עוד רעיונות????

גלעד

RonEfrat
04-12-2009, 06:47:16
תנסה להוריד גם את הקיזוז של המנוע וגם את הסטיק לאפס ואז תפעיל. יש בקרים שרק ככה הם מתחילים לעבוד.

ilan_l
04-12-2009, 06:48:13
נשמע כמו בעיה בקשר מהבקר למקלט , אבל אם אתה אומר שעם בקר אחר זה עבד ,
אז זה שולל בעיה במקלט (גביש לא במקום ....).
ועדיין , אולי רק החיבור של הבקר למקלט לא היה מחובר כמו שצריך/עד הסוף ?

נסה עם מקלט אחר ועם הבקר הבעייתי , אם הכל מחובר כמו שצריך ,
כנראה יש בעיה בחוט מהבקר למקלט .

ועוד אופציה , יש מקרים שצריך שהמצערת תיהיה למטה ואז גם להסיט את הקיזוז עד הסוף למטה ורק אז לחבר .

אליקופטר
04-12-2009, 07:14:53
הפעלתי את המצערת עד הסוף (מישהו הציע את זה בפורום של hobbycity), חיכיתי ביפ אחד והורדתי את המצערת. הביפים נפסקו אבל הסרבויים לא מגיבים, ניסיתי עם בקר אחר והכל עובד.

בבקשה, יש למישהו עוד רעיונות????

גלעד

נראה כמו בעיה איפשהו בין הבקר למקלט, אם אתה אומר שהסרווים לא עובדים ועם מקלט אחר כן:confused:
האם בזמן שהסרווים לא עבדו ניסת להפעיל את המנוע ?

leetal
04-12-2009, 08:01:40
איזה שלט יש לך? איזה מודול שידור ואיזה מקלט?
הבקר הזה לא מוכן לקבל מערכות רדיו מסוימות.

giladba
04-12-2009, 09:16:12
איזה שלט יש לך? איזה מודול שידור ואיזה מקלט?
הבקר הזה לא מוכן לקבל מערכות רדיו מסוימות.
השלט של hobbyking 2.4 שישה ערוצים mode 2.

המוזר הוא שאם אני מתחיל עם מצערת למעלה, מחבר את הבקר לסוללה, מחכה ביפ אחד ואז מוריד מצערת אז הצפצוף נפסק - זאת אומרת שיש איזשהו קישור בין הבקר לשלט (אבל אז גם הסרבויים לא מגיבים).

רעיונות??
המיואש :-)

leetal
04-12-2009, 11:04:48
עשיתה ביינד בין המקלט למשדר עם הבקר הזה? אם כן תעשה ביינד מחדש עם סוללה חיצונית או עם בקר אחר, ואת הבקר תתכנת עם כרטיס תיכנות לפני החיבור של הבקר חזרה למקלט.
הבעיה עם הבקר הזה היא שאם הוא לא מקבל סיגנל מהשלט מיד עם חיבורו לסוללה הוא נכנס למוד תיכנות ואז עם המשחק שלך בסטיק אתה משנה הגדרות בבקר מבלי שאתה יודע מה שניתה, לכן יש להגדיר אותו מחדש עם כרטיס תיכנות.

amnon
04-12-2009, 11:43:58
יש לי בדיוק את הבקר הזה ,עבד אצלי בטיסן הקודם ועכשיו בטיסן החדש ,כל טיסן עם מקלט אחר .
לא היתה לי איתו אף פעם בעיה כזאת ,לי נראה שיש איזשהו מגע רופף בחוטים של הבקר ,או בשלישייה שמתחברת למנוע ,או בשלישיה שמתחברת למקלט.

giladba
04-12-2009, 20:31:09
יש לי בדיוק את הבקר הזה ,עבד אצלי בטיסן הקודם ועכשיו בטיסן החדש ,כל טיסן עם מקלט אחר .
לא היתה לי איתו אף פעם בעיה כזאת ,לי נראה שיש איזשהו מגע רופף בחוטים של הבקר ,או בשלישייה שמתחברת למנוע ,או בשלישיה שמתחברת למקלט.

איך אני יכול לבדוק ולתקן??

ZvikaF
05-12-2009, 10:04:28
הבקר לא יתחיל לעבוד ללא "התעוררות" עם פקודת מנוע ב 0, מה שעשית בהרמת מצערת וקבלת ביפ - נכנסת למוד תכנות.
תנתק את הסוללה שים את הסטיק של המצערת במקסימום,חבר את הסוללה (תזהר מהמנוע/פרופלור) ותראה אם הבקר מצפצף לתחילת עבודה (תבדוק ע"י הורדה קטנה של המצערת).
אם בבדיקה הזו הבקר פועל תקין - אתה צריך להפוך כיוון של המצערת.

giladba
05-12-2009, 16:57:15
עדכון.

הבקר לא תקין!!!!

איך אני יודע? להלן הניסוי:
1. את השלט החדש של HK חיברתי לבקר וסרבויים שאני יודע שהם תקינים. השלט עובד מעולה, והמצערת ב - 0 למטה וב FULL למעלה.
2. חברתי את הבקר הנידון לשלט החדש שוב כדי לנסות את כל העיצות לעיל. הבקר התחיל לצפצף (ביפים) והאור במקלט נכבה ונדלק.
3. חיכיתי כמה שניות וכשהצפצוף נפסק והאור במקלט נשאר דולק "נתתי גז" והפלא ופלא המנוע עבד. הכל תקין? אז זהו שלא!!!
הבקר שוב התחיל לצפצף, האור במקלט שוב נכבה ונדלק. כשהכל התייצב והמערכת שוב עבדה, נגעתי ממש חלש בבקר - שוב כל המערכת התחרפנה ומוזיקה שוב התחילה להתנגן.
כך קורה כל פעם שאני נוגע (חלש, ממש חלש) בבקר.

מה אתם אומרים?????

גלעד