PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה ההבדל?

רון333
20-09-2008, 10:51:51
שלום לכם

מה ההבדל בן כנף Slinger לכנף לSwift
?
מה יותר קל להטיס ?

תודה

MDreamer
21-09-2008, 07:23:19
ככל שהכנף יותר ארוכה, משוכה יותר לאחור, בעלת WASHOUT יותר גדול וקלה יותר יהיה קל יותר להטיס אותה.

עמרי רז
21-09-2008, 08:27:51
מנסיון , הסוויפט 2 הרבה יותר קלה להטסה.
וגם יותר עמידה בריסוקים.

Boogle
21-09-2008, 08:28:55
:rolleyes: אממ מעיין , אני חושב שירית גבוה גבוה מדי, אם אני שם את עצמי כאחד שלא מבין:(:o, אז לא הבנתי כלום ממש שכתבת

זהו שרשור שמתחנן לכמה מילים יותר ולהיות נעוץ באגף התאוריה.

MDreamer
21-09-2008, 09:13:10
לגבי כנף ארוכה יותר, משוכה יותר לאחור ומשקל - אני חושב שכל אחד מבין. ואם בתיאוריה עסקנו, יש לנו הרבה מהנדסים אוירנאוטים מהטכניון, לא?
הרמתי לך.

רון333
21-09-2008, 15:54:35
אז מעיין כמו שנאמר,
רד אל העם,
ותן הסבר פשוט ,
ובסופו נימוק, מה כדאי לקנות ,וקל יותר להטיס
Slinger או לSwift.
(למי שחדש בתחום)
תודה

נועם ג
21-09-2008, 17:14:08
SWIFT
עמיד
יפה ואופה
וטס טוס

MDreamer
21-09-2008, 19:41:56
אז מעיין כמו שנאמר,
רד אל העם,
ותן הסבר פשוט ,
ובסופו נימוק, מה כדאי לקנות ,וקל יותר להטיס
Slinger או לSwift.
(למי שחדש בתחום)
תודה
אני ממש לא מסתכל מלמעלה, להפך אני יודע מה אני לא יודע. מה שכתבתי זה לפי הניסיון שלי בלי כל הסבר מדעי, אין לי את הכלים לתת הסבר מדוע ולא ארצה לכתוב טעויות ולהטעות אחרים.
מי שיודע שיכתוב.

רון333
21-09-2008, 21:07:44
הכוונה לא היתה שאתה מסתכל מלמעלה
רק לכתוב בשפת העם, שנוכל להבין ,כי אני חדש יחסית בתחום

ציטוט
------
ככל שהכנף יותר ארוכה, משוכה יותר לאחור, בעלת WASHOUT יותר גדול וקלה יותר יהיה קל יותר
להטיס אותה

פשוט לא מכיר את הSlinger או Swift
אז למי יש את הכנף משוכה יותר ?

פגשתי אותך לפני כשלושה שבועות, ואתה אחלה אדם
עזרת לי להטיס את האיזי סטאר
אז יש לי רק דברים טובים לומר עליך
ואני מתנצל והדברים לא הובנו כראוי

Boogle
21-09-2008, 21:44:50
לגבי כנף ארוכה יותר, משוכה יותר לאחור ומשקל - אני חושב שכל אחד מבין. ואם בתיאוריה עסקנו, יש לנו הרבה מהנדסים אוירנאוטים מהטכניון, לא?
הרמתי לך.

מהנדס אוירונאוטי מהטכניון אכן... הפעם האחרונה שעסקתי באוירודינמיקה ומכניקת הטייס היתה בערך בשנת 90 ... מאז אני עוסק במקצוע שהכי פחות למדתי בטכניון, תכן מכני :D

מה שכן ניתן לנתח את המושגים שציינת בנפרד ולעשות סופר פוזיציה עליהם:

כנף יותר ארוכה מתקרבת יותר לכנף אידאלית - אינסופית ולכן בעלת רגישות נמוכה יותר לאפקט קצה כנף ולכן תייצר יותר עילוי.

משיכה לאחור של כנפיים מגדילה את המיתר האפקטיבי של הפרופיל בזרימה ומצמצמת את מנת העובי (גורמת לפרופיל להיות כאילו דק יותר) - דווקא לנושא זה חשיבות במהירות גבוהה, ובמהירויות שלנוו אין לו משמעות מיוחדת פרט למשחקי מרכז כובד-מרכז אוירודינמי שפה אני כבר נחשב לבור מוחלט.

WASHOUT - תמיד טוב בעיקר לנחיתות משום שהוא מקטין את זוית ההתקפה של קצה הכנף לעומת מרכז הכנף וכך שומר לנו על מהירות הזדקרות נמוכה יותר בהשוואה לכנף דומה ללא הוושאאוט.

כנף קלה יותר, ברור, כמה שאתה יותר קל תוכל לטוס יותר לאט ולכן תוכל לשלוט בכלי יותר טוב.

אבל מצאת לך למי לפנות בפרטים אוירודינמיים של סלינגר וסוויפט שהיום שמעתי עליהם לראשונה :eek:

b1yossi
21-09-2008, 21:49:41
מה זה וושאאוט ?

MDreamer
21-09-2008, 21:52:49
תכתוב בבבוגל אהה סליחה גוגל "כנף washout" תגיע לאחלה מאמר של דניאל דקל
בוגל תודה. לא רצתי להתבזות בעקבות טעות ואז שכל המהנדסים שקוראים ולא הגיבו יקפצו עלי.
יעקב :D

b1yossi
22-09-2008, 21:00:22
לא מצאתי הסבר שאני מבין - אפשר תקציר ?

eran_k
22-09-2008, 21:09:48
ממה שאני יודע, washout הוא פיתול של קצה הכנף ביחס לשורש הכנף,וזה גורם לניתוק מאוחר יותר של הזרימה על הקצה ביחס לשורש וככה בעצם מונע הזדקרות של קצה הכנף במהירות איטית.
http://www.aerospaceweb.org/question/dynamics/q0055.shtml

Boogle
22-09-2008, 21:13:45
Washout בקצרה הוא פיתול הכנף מהשורש אל הקצה באופן שבו זוית ההתקפה שרואה הפרופיל בקצה נמוכה יותר מזוית ההתקפה בשורש הכנף.

למה זה טוב? בכדי שהזדקרות הכנף תתחיל ממרכזה ולא מהקצה ואז אתה נמנע מאפקטים של נפילת קצה הכנף במהירות נמוכה.

למה זה נקרא WASHOUT (וואללה לא יודע/זוכר בגילי כבר יש פטור מליזכור יותר מחמישה דברים כך שתשאל אצל השכנים בG' :D)

להרבה חברים שבונים לבד(מי מכיר) ולא שמים לב קורה Wash in היינו פיתול הפוך שקצה הכנף רואה ז"ה גבוהה יותר מהשורש , או אז מתחילה החגיגה ":eek: פתאום הוא הזדקר לי"

עריכה: טוב ביליתי קצת אצל ויקי, מאוד נהניתי וראה מה מצאתי אצלה על המדף http://en.wikipedia.org/wiki/Washout_(aviation)

b1yossi
22-09-2008, 21:16:38
בוגל, בגילך אתה יודע שהזדקרות זה לפעמים דבר טוב, ולא משנה מאיזה קצה זה מתחיל:D:)(לא יכולתי להתאפק :p).

בכ"א תודה על ההסבר.

קורן בן אשר
23-09-2008, 01:19:04
קצת חידודים, ממש בקטנה:

כנף ארוכה - אמנם טוב גם לגרר, אבל באופן כללי ככל שהטיסן יותר גדול, קל יותר להטיס אותו בגלל שיש לו יותר אינרציה (עד לגבול מסויים).

כנף משוכה - תפקיד המשיכה לאחור הוא בדיוק כמו תפקיד זרוע הזנב של כלי טיס רגיל, יותר משיכה = יותר יציבות. אני מתעלם מנושא הדיהדרל כדי לא לסבך.

פיתול שלילי - זה טוב כי:

1) הזדקרות קצות כנף וכו', נאמר כבר.
2) תוצאתית - בא ביחד עם מרכז כובד קדמי. האמת, זה לא נימוק. אבל אם שמים את מרכז הכובד במקום הנכון ולא שמים מספיק washout, נאלצים לטוס עם הרבה up שזה באופן אפקטיבי אותו הדבר.
3) טוב נגד adverse yaw - בגלל אפקט זניח לכאורה אבל חשוב - זה מה שיפה בכנפיים מעופפות, בגלל שאין זנב כל מיני אפקטים זניחים לחלוטין במטוסים רגילים מרימים את ראשם. הרבה עבודה לאנשי יציבות, ניהוג ובקרת טיסה :cool:.