PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה קטנה בקשר לביטוי"לא ניצלתי את כול הסיכה"

yehudabitton1
20-09-2008, 14:26:58
שלום לכולם,
לא פעם ולא פעמיים יצא לי לשמוע את הביטוי לא ניצלתי את כול הסיכה" בדרך כלל אצל אנשים שרוצים למכור את המנוע שלהם ואף פעם לא הבנתי למה הם מתכוונים כשהם אומרים את זה אשמח אם מישהו יוכל להבהיר לי את העניין.
בתודה מראש יהודה.

עמיתפורת
21-09-2008, 09:47:18
לא לא ברור המישפט הזה.
זה כאילו שטוענים שהם הטיסו את המנוע עשיר...
לומר לך שזה טוב? - לא בטוח...

יש הרבה מושגים שהתפתחו פה באיזורינו כמו "בו בו" לבוסטר ועוד כמה דברים מצחיקים ששמעתי וראיתי כומו, פתיחת מנוע למצערת מלאה, הרמת הטיסן למצב 90 מעלות ואז.... מתחילים לנער את הטיסן - למה? - אין לי מושג אבל זה עושה להם טוב כנראה...

yehudabitton1
21-09-2008, 13:21:43
יכול להיות שזה באמת עושה להם טוב אבל כמו שהבנתי ממך הביטוי אומר שהם הטיסו עם תערובת עשירה אז בעצם זה טוב או רע למנוע והאם מנוע שהטיסו אותו הרבה זמן עם תערובת ענייה יכול לעבוד לא טוב כאשר נשים אותו על תערובת עשירה?? לדוגמא מנוע שעבד הרבה זמן עם פתיחה של סיבוב אחד של הסיכת דלק ואז נניח אתה פותח לו את הסיכה 3 סיבובים האם הוא יעבוד כמו שהוא אמור לעבוד או שתיהיה לו בעיה מיכוון שהוא כבר לא "רגיל" לעבוד עם סיכה פתוחה כך??.
מצטער שסיבכתי את העניינים מקווה שמישהו הבין ויוכל לעזור לי.

עמיתפורת
21-09-2008, 18:17:12
תראה
מנוע צריך בשלב ההרצה לעבור מחזורי חימום כדי ליצור "התאמה" נכונה של החלקים שלו.
ולכן אם אדם לא ביצע זאת והטיס את המנוע עשיר יחסית כלומר שלא ביצע הרצה כמו שצריך והמנוע לא ניותן את התפוקה המלאה.
לומר לך שזה טוב?
אין לי תשובה לזה...

liran
21-09-2008, 19:04:16
"לא ניצלתי את כל הסיכה"? :confused: מנוע צריך לשפוט עפ"י האוזן כשהוא פועל ועל פי ביצועיו בשטח. מנוע שעובד עשיר מדי או עני מדי כלומר סיכה פתוחה מדי או סגורה מדי, ניתן יהיה מיד לבחין בכך בשטח בזמן פעולתו, כי הסימנים חד משמעיים. זה לא מעניק לו יתרון או חיסרון לכאן או לכאן על פני מנוע אחר מפני שכל מנוע , בהנחה שחלקיו הפינימיים תקינים והוא אטום כהלכה, ניתן לכוון ע"י הסיכה למצב עבודה אופטימלי. מה שכן, מנוע שמכוון עני מדי בסופו של דבר יתחמם מאוד ולא ישרוד, מכוונים תמיד מעט עשיר כדי ליצור מרווח בטיחות.