PDA

צפייה בגרסה מלאה : הקונקטורים החדשים של הסיני - מתאם ל DEANS

sharonx
06-12-2009, 21:07:20
הכל התחיל לפני כמה שעות, עת פתחתי חבילה של הסיני עם סוללה/מפלצת 6 תאים 2650MAH 40C לטירקס 500. הסוללה הגיעה עם קונקטור XT60 החדש של הסיני (http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9572).
עם הסוללה קיבלתי גם 5 זוגות קונקטורים כאלו ובמבט ראשון הם נראים מעולים - קלים להרכבה ולחיבור/ניתוק.
האם יש למישהו כאן ניסיון איתם ?

בכל מקרה, מקוצר הזמן והרצון להטיס מחר, ויתרתי בינתיים על החלפת כל הסוללות במסוק לקונקטור זה, ובמקום הכנתי מתאם קונקטור ל DEANS.

הלחמתי את הקונטקטורים ישירות זה לזה ללא חוטים ועם הרבה שטח מגע בהלחמה. על הכל יצקתי אפוקסי ובסוף עטפתי בשרינק.

הנה תמונות של התהליך :

http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=17298&stc=1&d=1260129655

guylederer
06-12-2009, 21:47:43
נראה טוב .... מוכר ? :)
אשמח לקנות במחיר סימלי ... למי יש כוח להלחים ...
אגב יצא יפה ...

assafwei
06-12-2009, 22:07:40
יכול להיות שאני סתם מפחיד אותך,

אבל בעבר הרחוק (מאוד) ניסיתי לקבע מעגלים מודפסים לזיווד home made, והדבק (לא זוכר איזה דבק...) קיצר את כל העסק.
אני לא יודע לגבי אפוקסי אבל יש סיכוי (קלוש מאוד) שהוא לא מבודד מוחלט... צריך לבדוק את זה.

giluriel
06-12-2009, 22:18:13
שרוני,
כרגיל העבודה שלך מקסימה :-)

אבל החלק החשוב יותר הוא ש.....

קבלת חבילות מהסיני :eek: :eek: :eek: ?

יש מצב שמשהו מתחיל להשתחרר??

בהצלחה מחר

sharonx
06-12-2009, 22:24:18
לקח להם ה-מ-ו-ן זמן להגיע אבל נראה שהפקק השתחרר

Guyazulay@
06-12-2009, 22:34:30
אני הזמנתי לפני תקופה את המחברים החדשים, יש לי נסיון איתם ...
אחרי שעבדתי עם כמה החלפתי את כל הסטוק שלי כולל מטען וכל הסוללות וכל החיבורים!
הזמנתי עוד 4 חבילות אבל יש מינוס גדול בסיני...
הם נוחים יש מגע מצוין גם בחיבור עצמו וגם להלחמה...
הכי חשוב קל להפריד בין הזכר והנקבה..
אני אישית פשוט נהנה מהם כבר תקופה.. ממליץ..

giluriel
06-12-2009, 22:40:46
גיא, איזה לקחת ?
(ראיתי שיש מחברים בכל מיני עוביים ..)
באילו הספקים אתה נמצא ?

Guyazulay@
06-12-2009, 22:48:55
אני לא עובר איתם את ה40A.
לפלטפורמה עם זרם יותר גבוה אני הולך לשים מחברים יותר רציניים..
אלה אני משתמש עד 40-45A כל הסוללות 2200 שלי וכוי..

http://www.hobbyking.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9572&Product_Name=XT60_Connectors_Male/Female_(5_pairs)

אלה לזרם יותר גבוה, לא יודע אם זה אלה ספציפי אבל יש אותם כבר אצלי והם יחסית ענקיים.. ויכולים להעביר מעל 80A ויותר בשקט.

http://www.hobbyking.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9625&Product_Name=EC3_plugs_(10pairs/set)

אם זה לא אלה אז זה היותר עבים..

guylederer
06-12-2009, 22:52:00
המחברים החדשים X60 חמודים ... רואים שאנשים חשבו ו"יעיילו" אותם ... יש מקום לשרינק שניכנס ככה שלא צריך לדאוג שהוא יצא ... הבעיה שאני צריך סירטון אין להלחים בצורה הכי טובה שיש למה אני גרוע בזה ... הלחמתי לחבר שלי edoman יצא חמוד ... יש לי כמה שיטות מה שלכם?

ליאור זהבי
11-12-2009, 23:46:32
יופי של עבודה שרון - ככה עושים !

wind556
12-12-2009, 00:56:38
בענייני דבק ליציקות על אלקטרוניקה רצוי למצוא במפרט הדבק את האותיות :EG
(אלקטרוניק גרייד)
זה מבטיח אפס מוליכות של הדבק

sharonx
12-12-2009, 01:49:22
יופי של עבודה שרון - ככה עושים !

את הרעיון לקחתי מהשרשור שלך על הכנת מתאמים לפקים בטור. תודה :)

saportas
12-12-2009, 09:00:38
בכל מקרה, מקוצר הזמן והרצון להטיס מחר, ויתרתי בינתיים על החלפת כל הסוללות במסוק לקונקטור זה, ובמקום הכנתי מתאם קונקטור ל DEANS.

מעריך לך את הסוללה ב3 ס"מ תופס מקום מוסיף משקל מוליך גרוע.

guyst
12-12-2009, 11:34:32
המחברים החדשים X60 חמודים ... רואים שאנשים חשבו ו"יעיילו" אותם ... יש מקום לשרינק שניכנס ככה שלא צריך לדאוג שהוא יצא ... הבעיה שאני צריך סירטון אין להלחים בצורה הכי טובה שיש למה אני גרוע בזה ... הלחמתי לחבר שלי edoman יצא חמוד ... יש לי כמה שיטות מה שלכם?

קבל גיא.... דרך אגב כמה חשובה משחת ההלחמה?
CT18mxfGRjo

יש עוד הרבה סרטים ביוטיוב, מילות מפתח: How to solder Deans connectors

Enn0L
12-12-2009, 13:08:23
מה המטרה של הדבק??
ואיך עטפת איתו (עם הדבק) בצורה כל כך מדויקת?

ולמה בכלל לא משתמשים במה שנראה וגם לפי הביקורות כל כך פשוט להלחמה / חיבור ניתוק עם אפשרות להעביר יותר מ-90A? (http://www.hobbyking.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9283&Product_Name=HXT_4mm_Gold_Connector_w/_Protector_(10pcs/set))

http://www.hobbyking.com/hobbycity/store/catalog/AM1009x10.jpg

igalr
12-12-2009, 14:06:24
הטיפ הכי חשוב הוא להלחים את המחברים כשהזכן מחובר לנקבה
במיוחד במחברים המקוריים שהרבה יותר קשים להלחמה והסיכוי להמיס את הפלסטיק גבוהה במיוחד.

asafsee
12-12-2009, 14:43:35
שרון....הלכת הלחמת קונקטורים..אחלה...
אבל בתכלס חבר שניה את הנקודות לאחור...לא פשוט יותר לחתוך מהסוללה ולשים DEANS??!:eek:

guyst
13-12-2009, 21:00:38
ניסיתי להלחים את הדינים.
יש לי מלחם פשוט (זול...) 40W.
לוקח כמה שניות טובות עד אשר הוא ממיס את הבדיל ובנתיים החוט והדין מתחממים אש... נורמלי? גם המסה ישירות של הבדיל לוקחת כמה שניות, האם המלחם חלש? לא כמו בסרטון לעיל שהבדיל מומס ישר בנגיעה.

נח נח
13-12-2009, 21:03:29
לי יש מלחם יותר חלש והבדיל מסרב לעזוב את המלחם.

נמס במהירות סבבה.

אריה הלפרין
13-12-2009, 23:18:11
רק הערה קטנה וחשובה
ראיתי את צורת ההלחמה בסרט ולדעתי ככה לא מלחימים
זה פתח להלחמות קרות - למי שמבין
הדרך הנכונה בהלחמות זה לחמם קודם את המקום לכמה שניות
ואז לשים את הבדיל
ככה מבטיחים שההלחמה תהיה טובה

Boogle
14-12-2009, 00:13:22
רק הערה קטנה וחשובה
ראיתי את צורת ההלחמה בסרט ולדעתי ככה לא מלחימים
זה פתח להלחמות קרות - למי שמבין
הדרך הנכונה בהלחמות זה לחמם קודם את המקום לכמה שניות
ואז לשים את הבדיל
ככה מבטיחים שההלחמה תהיה טובה

אני חולק עליך, הוא מצפה בבדיל את שני הצדדים ואז במגע ביניהם הצמדה של המלחם ממיסה את הבדיל והוא מייד עוזב, במצב הזה ההלחמה מעולה והחימום של הפלסטיק מינימלי.

שים לב שהוא משתמש במשחת הלחמה אשר חוסכת זמן בהמסת הבדיל והצמדתו לנחושת של החוט והפליז של המגע.

egrufi
14-12-2009, 05:51:06
ניסיתי להלחים את הדינים.
יש לי מלחם פשוט (זול...) 40W.
לוקח כמה שניות טובות עד אשר הוא ממיס את הבדיל ובנתיים החוט והדין מתחממים אש... נורמלי? גם המסה ישירות של הבדיל לוקחת כמה שניות, האם המלחם חלש? לא כמו בסרטון לעיל שהבדיל מומס ישר בנגיעה.

נורמלי לחלוטין. החוט ומשטח הלחמה צריכים להיות 220 מעלות.

b1yossi
14-12-2009, 06:02:38
נורמלי לחלוטין. החוט ומשטח הלחמה צריכים להיות 220 מעלות.

לא ממש נורמאלי, "הפטנט" בהלחמה הוא פשוט, על גוף החימום להיות בעל מאסה מספקת כדי לא לאבד חום במהירות במגע עם נקודות ההלחמה.

דבר זה מושג כאשר המלחם גדול יותר : 60W לפחות, אני משתמש במלחם של 80W.

בכל מקרה צריך הכנה נאותה - משטחי הלחמה נקיים משומנים, אחיזה יציבה של המחברים\חוטים.
שימוש במשחת הלחמה מקל על התהליך היות והוא מסלק שאריות שומנים ובמידת מה מעלה את טמפ' ההלחמה אולם הכנה טובה פוטרת את הצורך במשחה חיצונית (רוב סוגי הבדיל מכילים משחה בתוכם), וטיפ טיפה מיומנת עוזרת בהחלט.

נ.ב

220 מעלות לא מספיקים להלחמה מהסיבה שתמיד יש צניחה של טמפק המלחם במגע עם המולחם צריך 300-350 מעלות.

אריה הלפרין
14-12-2009, 13:18:04
אני חולק עליך, הוא מצפה בבדיל את שני הצדדים ואז במגע ביניהם הצמדה של המלחם ממיסה את הבדיל והוא מייד עוזב, במצב הזה ההלחמה מעולה והחימום של הפלסטיק מינימלי.

שים לב שהוא משתמש במשחת הלחמה אשר חוסכת זמן בהמסת הבדיל והצמדתו לנחושת של החוט והפליז של המגע.

אתה יכול לחלוק עלי כמה שאתה רוצה אבל
בעבר עבדתי במפעל למוצרי אלקטרוניקה צבאיים!!!
ושם ההקפדה על האיכות היא חשובה ביותר
וככה מלחימים נכון - כמו שכתבתי וכן אפשר לשים משחת הלחמה קודם לכן
אבל חיבים לחמם קודם

egrufi
14-12-2009, 15:14:59
לא ממש נורמאלי, "הפטנט" בהלחמה הוא פשוט, על גוף החימום להיות בעל מאסה מספקת כדי לא לאבד חום במהירות במגע עם נקודות ההלחמה.

דבר זה מושג כאשר המלחם גדול יותר : 60W לפחות, אני משתמש במלחם של 80W.

בכל מקרה צריך הכנה נאותה - משטחי הלחמה נקיים משומנים, אחיזה יציבה של המחברים\חוטים.
שימוש במשחת הלחמה מקל על התהליך היות והוא מסלק שאריות שומנים ובמידת מה מעלה את טמפ' ההלחמה אולם הכנה טובה פוטרת את הצורך במשחה חיצונית (רוב סוגי הבדיל מכילים משחה בתוכם), וטיפ טיפה מיומנת עוזרת בהחלט.

נ.ב

220 מעלות לא מספיקים להלחמה מהסיבה שתמיד יש צניחה של טמפק המלחם במגע עם המולחם צריך 300-350 מעלות.

הלחמות לכאורה פשוט אך לא.

יוסי כל מה שאמרת נכון.
בדיל ניתך-נמס מ 220 מעלות ....כמובן שיש המון סוגים(תרכובות) של בדיל...זה משתנה.

הלחמה טובה זו הלחמה בצבע כסף.
החוטים חייבים להיות חמים..לפחות 220 מעלות כדי שהבדיל "יספג" בחוט ולא יווצר מצב שההלחמה נראית כמו "קקה של ציפורים"

אם אתה מלחים מנוסה ניתן לוותר על המשחה.

Boogle
14-12-2009, 23:21:06
אתה יכול לחלוק עלי כמה שאתה רוצה אבל
בעבר עבדתי במפעל למוצרי אלקטרוניקה צבאיים!!!
ושם ההקפדה על האיכות היא חשובה ביותר
וככה מלחימים נכון - כמו שכתבתי וכן אפשר לשים משחת הלחמה קודם לכן
אבל חיבים לחמם קודם

אינני דוגל בשיטת "ככה זה צריך להיות, כי ככה עשינו ב48", אני גם מתעב שאומרים לי "אתה לא תבין את זה עד שלא תעבוד בזה XX שנים" או "זה מסובך מדי בשבילך" !!!
גם אני עבדתי במפעל צבאי וראיתי לא מעט טעויות טכניות שעושים "בשם התקן".
אני לא רואה בעיה במה שנעשה שם, אולי אתה מכיר מתודה מסויימת ששמשה להלחמות בדיל עופרת בתקן כזה או אחר אבל בסופו של דבר כנראה שהתוצאה תהיה דומה.

אם אתה מתעקש אז אנא פרט את התהליך שנראה לך מתחילתו ועד סופו שנוכל להשוות.

(מה לעשות גם אני VETERAN :D)