PDA

צפייה בגרסה מלאה : שרשור בניה עוד נוסטלגיה עולה לאויר

IttaiP
09-12-2009, 22:01:48
מישהו מכיר את נפתלי הורוביץ?
אם כן אז אתם מתקרבים לגיל הפנסיה :D
נפתלי היה אלוף הארץ באירובטיקה בשנות ה 70-80 של המאה שעברה.
הוא תיכנן מספר טיסנים ששניים מהם בניתי.
הקטן מביניהם טיסן מתחילים עם כנף תחתית למנוע 20.
הטיסן הראשון שלי מהדגם הזה נבנה בערך לפני 35 שנה וקיבל את הכינוי "זרובבל" שאותו ניתן לראות בתמונות השחור לבן.
השני מאותו דגם נבנה לפני כ 25 שנה והוא הטיסן האדום שבתמונות ההמראה והנחיתה במישור אדומים לפני המון שנים.
הטיסן האדום הוטס לפני כשנתיים במנחת שחק עם מנוע הדלק. מאחר ואני עכשיו בחשמליים, עשיתי לו הסבה לחשמלי.
הכנף אינה המקורית מאחר ובמקורית טעיתי ועשיתי דיהדרל גדול מדי. קיבלתי מחבר כנף עילית של טיסן טריינר והפכתי אותה לתחתית.
הטיסן טס כמו גדול בגעש לפני שבועיים אך בטיסתו השנייה בשל טעות בנחיתה הוא הזדקר ונשבר.
כמובן שדבר כזה לא זורקים אלא מתקנים ביצעתי שינוי של מעבר משלושה גלגלים עם גלגל חרטום לזוג גלגלים קדמיים.

הסטאפ:
מנוע Turnigy 3548-900
פרופלור 10x5
בקר Turnigy Plush 40A
סוללה - זוג סוללות בטור של 1600 2S סה"כ 4S

הטיסן השני בתכנון של נפתלי שבניתי יחכה לפוסט מתאים בעתיד מאחר והוא עדיין לא הושלם.

איתי

קורן בן אשר
09-12-2009, 23:10:27
מכיר, בטח מכיר. ולא רק שמכיר, אלא שגם בניתי טיסן מאותו תכנון בדיוק (הקרוי באופן רשמי "גוזלי") לפני כעשר שנים, בהדרכת נפתלי. ואני מאוד רחוק מגיל הפנסיה :)

wind556
09-12-2009, 23:13:57
מכיר היטב את נפתלי הילד.....:D

IttaiP
10-12-2009, 07:13:20
קורן,

עשיתי חיפוש קצר ושמחתי למצוא שנפתלי עדיין פעיל בתחום וגם כאלו שלא באזור הפנסיה מכירים אותו.
הטיסן בכל זאת בערך בגיל הפנסיה אבל מסרב לצאת לגימלאות.

לא ציינתי שהכנפיים המקוריות של הטיסן בנויות מקלקר מצופה בלזה ואילו הכנף החליפית היא כנף פרופילים.

המרסק
10-12-2009, 08:26:34
פלא שנשבר ?
יש אישה מאחורי הסטיק ...