PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה האם יש הבדל בין מצב STORAGE לסתם סוללה לא טעונה ?

ilan_l
17-12-2009, 11:10:53
יש אפשרות במטען למצב STORAGE על מנת לשמור על חיי הסוללה במצבים בהם הסוללה לא בשימוש.

האם סוללה סתם לא טעונה לאחר שימוש מקבילה למצב STORAGE הוא שיש פה
משהו נוסף / יתרון נוסף שאני לא מודע לו ?

מה לעשות , אין לי הגדר מכשירים לאור המז"א הצפוי בסופ"ש :-)

תודה .

אילן .

אייל שפירא
17-12-2009, 11:25:52
אתה מתכוון למטען Accucel-6 מהסיני?
כי אם תסתכל תראה שיש לו שלוש פעולות - טעינה, פריקה וסטורג', והוולט שונה לכל מצב.
אני ממליץ לך לשים על סטורג' ולתת לו לאזן ולסדר אותן.

אני גם ממליץ לך לחכות לעוד תשובה ממישהו יותר מנוסה.

ilan_l
17-12-2009, 11:36:00
יש לי IMAX B5 אבל אני מניח שזה זהה .

ziki
17-12-2009, 11:55:13
יש אפשרות במטען למצב STORAGE על מנת לשמור על חיי הסוללה במצבים בהם הסוללה לא בשימוש.

האם סוללה סתם לא טעונה לאחר שימוש מקבילה למצב STORAGE הוא שיש פה
משהו נוסף / יתרון נוסף שאני לא מודע לו ?

מה לעשות , אין לי הגדר מכשירים לאור המז"א הצפוי בסופ"ש :-)

תודה .

אילן .

סוללה במצב STORAGE איננה מקבילה לסוללה שסתם לא טעונה.
במצב STORAGE המטען מביא באופן אוטומטי את הסוללה למצב 50% טעון אם ע"י פריקה או ע"י טעינה וחשוב מכך המטען דואג לבצע גם איזון בין התאים תוך כדי התהליך מה שלא חייב להתקיים בסוללה שסתם איננה טעונה.
זהו תהליך חשוב לצורך איחסון הסוללה ואם יש מטען מתאים אז כדאי מאד לבצע את התהליך הזה באופן שוטף לאחר גמר יום הטסות.

ilan_l
17-12-2009, 12:13:08
תודה .

yosi-amir@hotmail.com
17-12-2009, 13:32:57
מבחינת אחסון הסוללה האם יש הבדל בין 50% ל 100% טעינה?

(STORAGE Vs. Full)?

יוסי

Boogle
17-12-2009, 18:03:35
לליפו יש הבדל מהותי, מסתבר שחלק מהן נוטות למות (קרה לי) או לקצר את חייהן באחסנה במצב 100% טעינה.

למי שאין מצב סטוראג' מומלץ לפרוק את הסוללות דרך באלנסר ל3.8V לתא. (זה מה שהאקיוסל עושה).

אליקופטר
17-12-2009, 18:07:51
לליפו יש הבדל מהותי, מסתבר שחלק מהן נוטות למות (קרה לי) או לקצר את חייהן באחסנה במצב 100% טעינה.

למי שאין מצב סטוראג' מומלץ לפרוק את הסוללות דרך באלנסר ל3.8V לתא. (זה מה שהאקיוסל עושה).

בוגל האם LBA10 של הפריון יודע לבצע פרקיה כזו? למיטב ידעתי ואין לי הרבה עם הבלאנסר הזה, הוא מבצע איזון בפריקה האם ידוע לך לכמה הוא מוריד את התא?ברור שאפשר לבדוק אחרי פריקה אבל אולי אתה יודע מעבר לזה .

אלון.

Boogle
18-12-2009, 00:10:02
הLBA10 עוצר ב3V (או במצב שבו כל התאים מאוזנים), הוא לא יודע להגיע לסטוראג'.

צריך מטען מתאים או לחבר למטען רגיל למצב פריקה ולעקוב אחר המתח. סה"כ אפשר לעשות חשבון כמה זמן בזרם פריקה של 1 אמפר יקח לפרוק כחצי מהקיבול של הסוללה.

אני פתרתי את זה כך:
קניתי אקיוסל אחד:D

nir
18-12-2009, 05:25:34
סוללה במצב STORAGE איננה מקבילה לסוללה שסתם לא טעונה.
במצב STORAGE המטען מביא באופן אוטומטי את הסוללה למצב 50% טעון אם ע"י פריקה או ע"י טעינה וחשוב מכך המטען דואג לבצע גם איזון בין התאים תוך כדי התהליך מה שלא חייב להתקיים בסוללה שסתם איננה טעונה.
זהו תהליך חשוב לצורך איחסון הסוללה ואם יש מטען מתאים אז כדאי מאד לבצע את התהליך הזה באופן שוטף לאחר גמר יום הטסות.

מה עושים במצב שהלכתי להטיס עם מספר סוללות טעונות מלאות ורק בחלק השתמשתי,
האם לאחר יום הטסה גם את הסוללות הטעונות שלא השתמשתי צריך להעביר במטען דרך STORAGE ?
או עדיף כבר להשאיר אותה טעונה ?

תודה.

zahi101
18-12-2009, 06:16:59
עדיף להעביר במטען לstorage, אלא אם כן אתה הולך להטיס שוב ממש בקרוב.

guyst
18-12-2009, 18:05:14
האם ניתן לטעון ב- STORAGE שתי סוללות במקביל בעזרת המפצל (http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6569) של הסיני? יש רק DEAN אחד....

בניגוד ל- FAST שהטעינה מאודדדדד מהירה, STORAGE לוקח יותר משעה וחצי....

Boogle
18-12-2009, 18:13:20
מה עושים במצב שהלכתי להטיס עם מספר סוללות טעונות מלאות ורק בחלק השתמשתי,
האם לאחר יום הטסה גם את הסוללות הטעונות שלא השתמשתי צריך להעביר במטען דרך STORAGE ?
או עדיף כבר להשאיר אותה טעונה ?

תודה.

בסוף יום הטסה מעמיד אותן בשורה וכולן עוברות לסטוראג'

האם ניתן לטעון ב- STORAGE שתי סוללות במקביל בעזרת המפצל (http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6569) של הסיני? יש רק DEAN אחד....

בניגוד ל- FAST שהטעינה מאודדדדד מהירה, STORAGE לוקח יותר משעה וחצי....
לא רואה מניעה, כי הוא מאזן את כל התאים ל3.8V .

בסה"כ הסטוראג' הוא מצב טעינה חכם שמזהה אם התאים הם מעל או מתחת למתח הנתון ואז פורק או טוען אותם בהתאם.

guyst
18-12-2009, 18:20:24
לא רואה מניעה, כי הוא מאזן את כל התאים ל3.8V .

בסה"כ הסטוראג' הוא מצב טעינה חכם שמזהה אם התאים הם מעל או מתחת למתח הנתון ואז פורק או טוען אותם בהתאם.

אז מה תפקיד ה- DEAN שאתה מחבר לסוללה ב- ACCUCELL 6? הוא לא אמר לקרוא את נתוני התאים לאיזון? ואם כן, מה יקרה בחיבור השתיים?

נח נח
18-12-2009, 18:21:12
אגב בעזרת המפצל, אני חייב לחבר גם לבלנסר ולDEAN או שאפשר רק לבלאנסר?

ZigiStar
18-12-2009, 18:50:28
וחשוב מכך המטען דואג לבצע גם איזון בין התאים תוך כדי התהליך מה שלא חייב להתקיים בסוללה שסתם איננה טעונה.

ציקי, למה אתה מתכוון?
ממה שאני מכיר, אין בעיה לאחסן סוללה לא מאוזנת, שכן המעגל פתוח בזמן זה. האיזון חשוב רק כהכנה לתהליך הפריקה, כך שהעומס יחולק בין התאים באופן שווה. במילים אחרות, אפשר לפרוק כל תא בנפרד למתח אחסון (דרך חוטי ה-Balancer), כך שקיים הפרש מתח משמעותי בין התאים בזמן התהליך.

Boogle
18-12-2009, 21:43:28
אז מה תפקיד ה- DEAN שאתה מחבר לסוללה ב- ACCUCELL 6? הוא לא אמר לקרוא את נתוני התאים לאיזון? ואם כן, מה יקרה בחיבור השתיים?

אגב בעזרת המפצל, אני חייב לחבר גם לבלנסר ולDEAN או שאפשר רק לבלאנסר?

החיבור של הדין באקיוסל הוא למעגל הטעינה/פריקה. עליו הוא מבצע את התהליך של ההגעה למתח היעד.
החיבור של הבאלנסר נועד לעשות פעילות פריקה ברמת התא על מנת לעקב טעינה בתא ספציפי מול תאים אחרים.

המפצל הנ"ל, חוסך בשימוש במחבר טורי לדינים של הסוללות והוא מנצל את זה שחוטי הבאלנס הקיצוניים מחוברים לאותם ההדקים ולכן החוט האדום של הדין שלו לוקח את החוט הקיצוני האדום של סוללה אחת והשחור מתחבר לחוט הקיצוני השחור של הסוללה השניה. בקיצור "מרמה" את המטען וגורם לו לחוש סוללה אחת של 6 תאים.

guyst
18-12-2009, 21:47:02
החיבור של הדין באקיוסל הוא למעגל הטעינה/פריקה. עליו הוא מבצע את התהליך של ההגעה למתח היעד.
החיבור של הבאלנסר נועד לעשות פעילות פריקה ברמת התא על מנת לעקב טעינה בתא ספציפי מול תאים אחרים.

המפצל הנ"ל, חוסך בשימוש במחבר טורי לדינים של הסוללות והוא מנצל את זה שחוטי הבאלנס הקיצוניים מחוברים לאותם ההדקים ולכן החוט האדום של הדין שלו לוקח את החוט הקיצוני האדום של סוללה אחת והשחור מתחבר לחוט הקיצוני השחור של הסוללה השניה. בקיצור "מרמה" את המטען וגורם לו לחוש סוללה אחת של 6 תאים.

אני קצת איטי בשעה כזאת...:confused: אז את החיבור דין של המצל, לאן אני מחבר (אם בכלל), לאחת הסוללות?

nir
19-12-2009, 06:22:37
ציקי או מישהו יכול להזכיר לי,
אם רוב הסוללות שלי הם 3 תאים בין1750-2200MA של-25C-30C
באיזה מתח רצוי לטעון אותם במצב של STORAGE וכמה במצב של FAST ?

תודה.

נח נח
19-12-2009, 07:10:52
אני קצת איטי בשעה כזאת...:confused: אז את החיבור דין של המצל, לאן אני מחבר (אם בכלל), לאחת הסוללות?

+1

ziki
19-12-2009, 07:38:45
ציקי, למה אתה מתכוון?
ממה שאני מכיר, אין בעיה לאחסן סוללה לא מאוזנת, שכן המעגל פתוח בזמן זה. האיזון חשוב רק כהכנה לתהליך הפריקה, כך שהעומס יחולק בין התאים באופן שווה. במילים אחרות, אפשר לפרוק כל תא בנפרד למתח אחסון (דרך חוטי ה-Balancer), כך שקיים הפרש מתח משמעותי בין התאים בזמן התהליך.

הכוונה היתה שאם ברשותך סוללות שכבר עברו מספר רב של מחזורי טעינה (סוללות ישנות) יתכן מצב שבסוף ההטסה הסוללה איננה מאוזנת עקב תא או מספר תאים בה שמפילים מתח מהר יותר מהאחרים.
מצב כזה איננו בריא לאיחסון ממושך מפני שהוא יכול לגרור כניסה לפריקת יתר על אותם תאים.
מצב STORAGE אינו רק טוען את התאים לכ חצי מהקיבולת שלהם ומאזן אותם אלא גם דואג להביא אותם למתח 3.8V על מנת לאפשר איחסון לטווח ארוך ללא חשש מפריקת יתר.

ZigiStar
19-12-2009, 09:17:31
מצב כזה איננו בריא לאיחסון ממושך מפני שהוא יכול לגרור כניסה לפריקת יתר על אותם תאים.
מצב STORAGE אינו רק טוען את התאים לכ חצי מהקיבולת שלהם ומאזן אותם אלא גם דואג להביא אותם למתח 3.8V על מנת לאפשר איחסון לטווח ארוך ללא חשש מפריקת יתר.

או. קיי., זה הרבה יותר הגיוני לי - לא מדובר על איזון בין התאים אלא על מתח מספיק גבוה כדי שלא תהיה פריקת-יתר.

אייל שפירא
19-12-2009, 09:35:23
חיבור המפצל למטען: (זה נורא ברור כשמקבלים אותו, זה קשה לדמיין בעל-פה)
הסוללות מתחברות אליו דרך הבלאנסר שלהן, והקונקטור שלהן נשאר חופשי (אז זה לא משנה איזה קונקטור זה)
http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=17646&stc=1&d=1261211705

נח נח
19-12-2009, 09:49:25
סופסוף!!

בדיוק הזמנתי מטען כזה, מפצל ועוד כמה שטויות.
איזה חוטים מקבלים עם המטען?
כאילו מקבלי חוטים עם מחברי JST נגיד?

עוד שאלה.
יש לי סוללת ליפו 2 תאים.
אני צריך לחבר אותה לחיבור באלנס וגם לDEAN ו שאפשר רק לבאלנס?

Boogle
19-12-2009, 10:40:41
חיבור המפצל למטען: (זה נורא ברור כשמקבלים אותו, זה קשה לדמיין בעל-פה)
הסוללות מתחברות אליו דרך הבלאנסר שלהן, והקונקטור שלהן נשאר חופשי (אז זה לא משנה איזה קונקטור זה)
http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=17646&stc=1&d=1261211705
אייל, אני רואה שאתה משתמש במשטח חיתוך מעולה, להנחת דברים . מדוע אין עליו סימני חיתוך?:D

סופסוף!!

בדיוק הזמנתי מטען כזה, מפצל ועוד כמה שטויות.
איזה חוטים מקבלים עם המטען?
כאילו מקבלי חוטים עם מחברי JST נגיד?

עוד שאלה.
יש לי סוללת ליפו 2 תאים.
אני צריך לחבר אותה לחיבור באלנס וגם לDEAN ו שאפשר רק לבאלנס?

חיבור לדין חייב תמיד להיות במטען.
למצב באלנס חייב חיבור הJST ביתר המצבים אין חובה.

ולשואלים לאופן השימוש, אייל ענה לכם ואכן תמונה אחת = אלף מילים :D

BITONY
27-09-2010, 21:29:05
ציקי או מישהו יכול להזכיר לי,

תודה.

?

BITONY
28-09-2010, 08:09:05