PDA

צפייה בגרסה מלאה : עשה זאת בעצמך - הסבת קומפרסור של BOSCH לסוללת ליפו

ליאור זהבי
19-12-2009, 01:33:00
שלום חברים,

כל חבריי ואני משתמשים בקומפרסור האלחוטי של BOSCH ע"מ לנפח לחץ אויר במערכות הגלגלים המתקפלים בטיסנינו. המכשיר הנ"ל מצוין, אך אצל כולם - הסוללות הן מאיכות ירודה מאוד (NICD) ונפרקות בפריקה עצמית בקצב מסחרר. כל כך מסחרר, שלעיתים קרובות הוא לא מספיק אפילו ליום הטסה אחד !

ובכן, הפתרון נמצא בדמות סוללת ליפו מהסיני. הקומפרסור הנ"ל דורש סוללת 4 תאים שכן הניקד המקורית היא 14.4V - מה שתואם הצורה כמעט מושלמת ליפו 4 תאים.

מצאתי סוללה של ריינו 1750 מילי (ניקד מקורית 1200 מילי) שתיכנס במידות, והיא הוזמנה.

כשהגיעה היה נראה בהתחלה כי היא לא תיכנס, אך לאחר בדיקה נוספת ושיוף של חלק מבליטות הפלסטיק בקייס הסוללה מבפנים, היא נכנסה - בקושי, אבל נכנסה !

כעת כל מה שנותר היה להיפטר מהתאים הישנים, ולהחלים חוט קצר עם קונקטור DEANS למגעי הסוללה המקוריים בקייס הפלסטיק, ולפתוח חור בחלק העליון של המארז ע"מ להוציא את החוט של הבלנסר - רעיון שהוצע ע"י ידידי צביקה היה להוציא את החוט דווקא במיקום שיהיה מוסתר כשהסוללה מותקנת בידית המכשיר עצמו !

באותה הזדמנות גם "שחטתי" את המטען המקורי וחיברתי לראש הפלסטיק שלו קונקטור DEANS כך שאוכל לטעון את הסוללה במטענים החכמים שלי. דבר זה דרש פתיחה של ראש הפלסטיק של המטען, ניתוק כל הנגדים \ הדיודות מהמעגל, וגישור ישיר מכבלי הטעינה למגעי הטעינה בבסיס הפלסטיק ע"י הלחמת חוט קצר - סך הכל עבודה של חצי שעה + סוללה זולה מאוד = שיפור אדיר בביצועים !
:)
התמונות די מדברות בעד עצמן... תיהנו חברים

b1yossi
19-12-2009, 06:51:54
יפה מאוד
יחי הליפו :D

maozasaf
19-12-2009, 07:47:49
מגניב

Boogle
19-12-2009, 10:48:27
רעיון יפה:)
ממליץ לך להוסיף את האביזר הזה: http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7225&Product_Name=Hobby_King__Battery_Monitor_4S

אני הסבתי מברגה חשמלית של BOSCH (:D) לשימוש בליפו 3S ישנות שיש לי ולא סוחבות כבר טיסנים, עובד מעולה. והמעגל הנ"ל עוזר באבחנת מצב הסוללה בזמן השימוש.
בהזדמנות אעלה תמונות.

ליאור זהבי
19-12-2009, 12:04:21
בוגל - רעיון גדול ! איך לא חשבתי על זה ?

שאלה לגבי הרכיב הזה - אם אני משאיר אותו מותקן בתוך המארז - מה צריכת הזרם שלו שהוא מחובר כל הזמן לסוללה ? האם אתה יכול לבדוק העניין ?

אני שואל כי הייתי רוצה שהוא יהיה מותקן בתוך המארז ומחובר תמיד (!) לסוללה, הרי בזמן הפעולה אין לי גישה בלאו הכי לקונקטור של הבלנסר.. הוא מוסתר ע"י ידית הקומפרסור (כמובן שניתן לחבר אותו לקווי המתח הראשיים של הסוללה עם מפצל).

האלטרנטיבה תהיה להשאיר חוט נוסף שיוצא מפוצל מהסוללה אל מחוץ למארז.. מה שהייתי מעדיף לא לעשות.. ע"מ לא לפגוע בקווים "הנקיים" של המארז. יש לך רעיונות ? כמו שאני מכיר אותך תמיד יש לך רעיונות מה לעשות... :)

נ"ב - יש לך אחד במקרה בנמצא להשאיל לי עד שאזמין אחד ? אני חושב שיש לי בבית כאלו ל-3 תאים ול-6 תאים אך לא ל-4.

igalr
19-12-2009, 16:19:29
אל תהסס להשתמש בזה של ה3 תאים
ניטור של 3 מתוך 4 התאים יתן לך אינדיקציה מספיק טובה.

Boogle
19-12-2009, 18:29:50
אז ככה,
לצערי אין לי מזור עבורך בנושא הרכיב כי הזמנתי אחד של 3 תאים למברגה וזהו.
חיברתי עבורך את הWATTSUP הוא מתנדנד בין 0.00A ל0.01A , עקרונית תוכל להשאיר מחובר אבל הוא לאט לאט יאכל לך את הסוללה ויתחיל לצפצף. שים לו מיקרוסויץ' קטן שתפרק מעכבר ישן שיתחבר בכל פעם שאתה נועץ את הסוללה לבית שלה. למשל.

במברגה שלי, אני הרבה יותר פרטאץ' ממך, פרקתי את בית הסוללה, את החצי של המגעים הדבקתי עם צלוטייפ לבסיס, השתמשתי בנעלי כבל להוצאת חוטי המתח ומחבר אנדרסון שאליו מחובר מעגל האזעקה.
את הסוללה אני תופס עם סקוטץ', ומחבר פיזית את המחבר לשימוש.

אולי יגיע היום ואעשה כמוך, פשוט נורא נוח לי לתפוס כל סוללה שיש בסל ולהדביק למברגה לשימוש:D

http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=17674&stc=1&d=1261243748
http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=17675&stc=1&d=1261243748

ליאור זהבי
19-12-2009, 18:33:27
יגאל, גם זו אפשרות אבל יש לי בעיה של גישה לקונקטור של הבלנסר !

ליאור זהבי
19-12-2009, 18:34:22
בנצי,

הבנתי - אני מאוד פדנט בדברים הללו - אחשוב על משהו בודאות ! אולי איזה חוט מגשר עם JUMPER...

blacksea
19-12-2009, 19:14:59
ליאור,
אפשר קישור לקומפרסור עצמו ?

היכן יש כתבות על מתקפלים פנאומטיים - יש לי סט של FLYFLY ל F22 שלי

ליאור זהבי
19-12-2009, 19:51:38
1. הקומפרסור של בוש לא מיוצר יותר מזה זמן מה לצערי.
2. זה תחליף מצוין לבוש והרבה יותר זול: http://www.rc-warbirds.com/product_info.php/products_id/687
3. אילו כתבות אתה מחפש ? אני בטוח שאני אוכל לספק לך את כל התשובות אפילו בעצמי.

ולגבי מד הסוללה עם הזמזם - חבר שלי הציע למקם אותו בידית של הקומפרסור עצמו ולא בארז הסוללה - זה יפתור את כל הבעיות - הנושא בבדיקה !

ליאור זהבי
19-12-2009, 20:14:02
אוקיי, אז לאחר בדיקה - למקם את הזמזם בתוך הידית לא יהיה פשוט - אבל עם קצת שחיטה בעזרתו של ידידנו DREMEL נראה לי שזה אפשרי - פרטים נוספים ברגע שאצליח למצוא זמזם של 4 תאים אצל מישהו בנמצא :)

משה שמואלי
19-12-2009, 20:20:12
נ"ב - יש לך אחד במקרה בנמצא להשאיל לי עד שאזמין אחד ? אני חושב שיש לי בבית כאלו ל-3 תאים ול-6 תאים אך לא ל-4.

ליאור ידידי
יש לי אחד כזה במקרה, אם תרצה אני יכול להשאיל לך.:)