PDA

צפייה בגרסה מלאה : המכס נפל על כל הראש!!!!!!

geft
25-12-2009, 02:31:59
אתמול אני בא לדואר לשחרר חבילה מהסיני שהערך שלה הוא 120 $ והיא מוצהרת כ120$ ללא משחקים!!!
פתאום הדואר מבקש ממני לשלם 500 ש"ח מכס!!!!!!!! מה לאזאזל אני אמור לעשות!!!!!
לא לקחתי את החבילה!!!!!

אני ישמח אם תייעצו לי מה לעשות בנידון!!! זה לא הגיוני שאני צריך לשלם 100 אחוז...

תודה ויום טוב.....

Observer
25-12-2009, 03:52:33
אתמול אני בא לדואר לשחרר חבילה מהסיני שהערך שלה הוא 120 $ והיא מוצהרת כ120$ ללא משחקים!!!
פתאום הדואר מבקש ממני לשלם 500 ש"ח מכס!!!!!!!! מה לאזאזל אני אמור לעשות!!!!!
לא לקחתי את החבילה!!!!!

אני ישמח אם תייעצו לי מה לעשות בנידון!!! זה לא הגיוני שאני צריך לשלם 100 אחוז...

תודה ויום טוב.....

המכס זה הסימפטום.
המדינה כולה היא הבעיה.
מחכה לשמוע את סוף הסיפור.

mixerfix
25-12-2009, 05:34:01
מה היה בחבילה?

יכול להיות שהיו בה דברים החייבים מכס גבוהה? בדוק באתר המכס. אם כי 100% אכן נשמע מוזר... מה ההצדקה שנימסרה לך?

אולי הם החליטו שניסית לרמות והשיטו עליך את המכס, המע"מ ואת הקנס (עוד פעם מע"מ)?

מ

דניאל דקל
25-12-2009, 07:24:03
באמת מוזר,

המכס אמור להיות 13%, מע"מ 16.5%

החישוב הוא כזה:

מוסיפים מכס בשיעור 13% על ערך החבילה (ללא משלוח)

מוסיפים את עלות המשלוח, ואז על הסכום הכולל מוספים מע"מ בשיעור 16.5%

כלומר, מכס יש רק על ערך החבילה, מע"מ יש גם על המשלוח

gillb
25-12-2009, 10:06:39
לא ציינת מה יש בחבילה. למיטב ידיעתי המכס על סוללות (האם יש בחבילה סוללות?) הוא מאוד גבוה. בדוק זאת.

בהצלחה

Boogle
25-12-2009, 10:07:38
הפקידה בדואר אמורה היתה לתת לך טפסי ערעור בכדי לשלוח אותה חזרה למכס .

אני אגיד לך מה קרה, המוכס חישב 120X3.8=456 כפול 31.65% = 144 ש"ח ואז החליט שיצא לו בדולר והכפיל ב3.8 =548 ש"ח :D

geft
25-12-2009, 10:41:46
בחבילה יש :
חופת סקייל
סוללת ליטיום לשלט
ועוד שטויות בגרושים!!

אייל שפירא
25-12-2009, 10:49:31
לא ציינת מה יש בחבילה. למיטב ידיעתי המכס על סוללות (האם יש בחבילה סוללות?) הוא מאוד גבוה. בדוק זאת.

בהצלחה

אז זהו שלא.
המכס על סוללות הוא 0%. משלמים רק מע"מ. את זה אני יודע בודאות.

לגבי החופה אין לך ברירה, אבל אם הקישקושים האחרים יכולים להשתמע כ"חלקים לסוללות" אז תנסה להכניס אותם גם לקטגוריה.

לא ברור לי איך הגעת למצב שאתה משאיר את החבילה שם אבל לא מברר שום דבר. אם היית ניגש לפקיד ומנסה להבין איך חוייבת אולי היית מקבל כבר ממנו איזה אישור לשלם סכום אחר.

אני לא יודע אם אחרי שתוריד את מחיר הסוללות תגיע לערך חבילה פחות מ50$ ואם זה משנה משהו, אבל להבא עדיף לך לשלם פעמיים משלוח על חבילות קטנות מאשר להיתמודד עם חבורת האינטלקטואלים של המכס והדואר.

geft
25-12-2009, 11:17:29
אני שלחתי את זה למכס לבירור!!!!!! אני כן פועל בעניין!!

Observer
25-12-2009, 12:05:06
אני שלחתי את זה למכס לבירור!!!!!! אני כן פועל בעניין!!

זה עובד גם הפוך - אם תוריד את מינון ה "!!!", הרגשתך תשתפר.
זה רק תחביב, תהנה מהחוויה - מפוקפקת ככל שתהיה.

flatspin
25-12-2009, 13:02:27
פעם אחת אכלתי אותה, אמנם בקטן, במכס. למדתי לקח ומאז אני מצמצם את המשלוחים לסכומים שאינם עוברים 50$. נא לא לשכוח שככל שהמשלוח גדול גם עלות המשלוח גדלה. יוצא שתוספת המחיר למשלוחים קטנים נפרדים, אינה גדולה. כך או אחרת, דמי המשלוח הנוספים שווים את שלוות הנפש.

master_bebe
25-12-2009, 19:05:05
אז זהו שלא.
המכס על סוללות הוא 0%. משלמים רק מע"מ. את זה אני יודע בודאות.

לגבי החופה אין לך ברירה, אבל אם הקישקושים האחרים יכולים להשתמע כ"חלקים לסוללות" אז תנסה להכניס אותם גם לקטגוריה.

לא ברור לי איך הגעת למצב שאתה משאיר את החבילה שם אבל לא מברר שום דבר. אם היית ניגש לפקיד ומנסה להבין איך חוייבת אולי היית מקבל כבר ממנו איזה אישור לשלם סכום אחר.

אני לא יודע אם אחרי שתוריד את מחיר הסוללות תגיע לערך חבילה פחות מ50$ ואם זה משנה משהו, אבל להבא עדיף לך לשלם פעמיים משלוח על חבילות קטנות מאשר להיתמודד עם חבורת האינטלקטואלים של המכס והדואר.

אתה טועה כאן, המכס על סוללות הוא לא 0 בוודאות. דבר ראשון יש קטלוג מאוד מדוייק לסוג הסוללה וגודלה, על סוללות לתיום יש מכס רגיל של 12 אחוז.

דבר שני, לנו, בתור טיסנאים, יש מכס על הכוווול. אי אפשר להתחיל לפרק את החבילה ולהגיד "לזה יש פטור, ולזה יש פטור". בשביל להתחיל לפרט מה יש בכל חבילה צריך להפיק רשימון, וזה עולה 80 שח ללקוח פרטי. זה מופק ע"י עמיל מכס, לרוב חברת "געש" עושה את זה, הם יושבים בקצה של המכס בת"א.

דבר שלישי, אתה חייב להגיע עם קבלה מקורית, שלפי מיטב זכרוני צריך לבקש במיוחד מהוביסיטי כי הם לא מספקים משהו רשמי עם מחירים של כל פריט, אלא משהו שנראה די חובבני שכל אחד יכול להדפיס בבית עם מחירים שבא לו.

ככה עובד המכס, אי אפשר להלחם בזה, צריך פשוט לעבוד לפי החוקים שלהם עד שמישהו ירים את הכפפה.

רק תגידו תודה שלא נופלים עליכם עם מכון התקנים.....

Yotflow
25-12-2009, 20:20:39
המכס לא נפל על הראש אלא אתה!
מי מצהיר על 120$ . לא מעל 50$!
:p הכל ברוח טובה

saportas
25-12-2009, 21:23:27
לכול המקטרים תבינו !! היזמנתם מחול אז קבלו את הטוב והרע בהבנה.
ולא.. תזמינו בארץ רק מספיק הם הקיטורים על המכס.
מעניין, כמעט שלא ראיתי אפילו מילה אחד טובה על המכס.והדואר./

wind556
25-12-2009, 21:41:47
לכול המקטרים תבינו !! היזמנתם מחול אז קבלו את הטוב והרע בהבנה.
ולא.. תזמינו בארץ רק מספיק הם הקיטורים על המכס.
מעניין, כמעט שלא ראיתי אפילו מילה אחד טובה על המכס.והדואר./

מוזר
כשאני לא משלם מכס אני מרגיש שמנעתי שוד (מישהו יודע למה?)
וכשהמכס לוקח כפול ממה שהוא אמור לקחת, אני מרגיש עריצות ודיקטטורה,וגם חוסר אונים
וכשאני קונה בחנות בארץ, אני מרגיש גם שוד וגם זילזול באינטליגנציה שלי
ואין מילה טובה על הדואר, כי הוא בסך הכל ממלא את תפקידו בהצלחה סבירה, לא מעבר לזה. על זה הם מקבלים משכורת
לגבי המכס,הם אפילו לא ממלאים את תפקידם בצורה סבירה, עליהם נכתב הפתגם "עבד כי ימלוך", לא נתקלתי אפילו בפעם אחת אצל אף אחד שהרגיש שהמכס מילא את תפקידו מעל ומעבר לחובתו .
וזה לא אומר שאין שם אנשים טובים לעיתים, אבל הם היוצאים מין הכלל המעידים על הכלל....
לקבל את הטוב והרע באותו שוויון נפש? עם זה אני לגמרי מסכים, זו המהות של אדם מפותח על פי רודיארד קיפליג בשירו המפורסם: IF

geft
26-12-2009, 01:05:51
המכס לא נפל על הראש אלא אתה!
מי מצהיר על 120$ . לא מעל 50$!
:p הכל ברוח טובה

אני ממש גרוע בלשקר !.. אפילו שזה כתוב על דף..... :-)

ללו
26-12-2009, 08:56:26

כניראה נפלה טעות בחישוב שלך,תמתין יום יומיים עד לבירור עם המכס והם יתקנו את הטעות שלהם

Observer
26-12-2009, 09:55:42

ממש בקרוב תבין שיש כאלה שקל להם לשקר, והם אלה שמריצים אותך הלוך ושוב ובסוף תגלה שניסו את סעיף "מצליח" עליך.
אני שותף כנה למה שאתה חווה - על תוותר ובהתאם למסקנותיך, שקול צעדיך בעתיד...

משה שמואלי
26-12-2009, 10:46:15
מוזר
כשאני לא משלם מכס אני מרגיש שמנעתי שוד (מישהו יודע למה?)
וכשהמכס לוקח כפול ממה שהוא אמור לקחת, אני מרגיש עריצות ודיקטטורה,וגם חוסר אונים
וכשאני קונה בחנות בארץ, אני מרגיש גם שוד וגם זילזול באינטליגנציה שלי
ואין מילה טובה על הדואר, כי הוא בסך הכל ממלא את תפקידו בהצלחה סבירה, לא מעבר לזה. על זה הם מקבלים משכורת
לגבי המכס,הם אפילו לא ממלאים את תפקידם בצורה סבירה, עליהם נכתב הפתגם "עבד כי ימלוך", לא נתקלתי אפילו בפעם אחת אצל אף אחד שהרגיש שהמכס מילא את תפקידו מעל ומעבר לחובתו .
וזה לא אומר שאין שם אנשים טובים לעיתים, אבל הם היוצאים מין הכלל המעידים על הכלל....
לקבל את הטוב והרע באותו שוויון נפש? עם זה אני לגמרי מסכים, זו המהות של אדם מפותח על פי רודיארד קיפליג בשירו המפורסם: IF

אז רגע מה זה אומר לא לשלם מע"מ לא מס הכנסה לא ביטוח לאומי נעבוד כולנו בשחור?
אני מאמין שאם כולנו ההינו מקפידים לשלם את המיסים ולא מרמים תרשיות המיסים היו יורדים.

מה לעשות נוצר מצב שחלקנו משלמים מיסים מלאים גם על אלה שלא משלמים,
וחלק מעדיפים לדפוק את המדינה שלמעשה הם דופקים את כלל הציבור.

אם אחוז הרמאיות היה קטן אז היו מתיחסים אלינו במכס אחרת ולא בגדר גנבים.

זה לא אומר שאני ישר:D

אייל שפירא
26-12-2009, 11:11:06
אני מאמין שאם כולנו ההינו מקפידים לשלם את המיסים ולא מרמים תרשיות המיסים היו יורדים.

אם כולנו היינו משלמים את המיסים בלי לשאול שאלות, ואם כולנו היינו מצייתים לחוק בלי לעגל פינות, ועומדים בתור בצורה מסודרת ומרכינים את הראש בשקט מול השלטונות, היינו דמויות בספר של ג'ורג' אורוול.

הדואר הופרט מרשות חלודה ומגומגמת לחברה ממשלתית מסחרית רקובה וקמצנית, שמשקיעה מליונים בפרסום אבל רמת השירות שלה ירדה פלאים ונראית מיום ליום יותר כמו תאגיד אדיש ונצלני.
המכס נועד למטרה טובה אבל איבד לחלוטין את המודעות למטרה הזו, ומתפקד כרגע כ"דייג" (כמו משטרת התנועה, פקחי החניה, הביטוח הלאומי, וכו'), הם יושבים בצומת מסויימת ופשוט מפריעים לזרימה של דברים סביבם, כשכל מה שנכנס לרשת הם גורפים אל חיקם וממיינים.
אם היתה מתחוללת מהפכה בארץ, שבה היו מתרכזים בייעול המערכות שנותנות שירות למדינה, היו חוסכים המון המון כסף, אבל גם גורמים לאזרחי המדינה לתת לה קצת יותר כבוד בחזרה.

Observer
26-12-2009, 11:40:31

אם מוצר לא נמכר בארץ בגלל שיבואן/חנות לא חושבת שזה מתאים לרוב האנשים, אני לא רואה זאת כסיבה לזמבר אותי במכס. אם המכס רוצה לשמר חנויות (ואני בעד) שיעזור להם לייבא במיסוי נמוך יותר ולתת להם לבחור אם להעביר את ההנחה לקונה או להרוויח יותר, וכך כולם יהנו. אני קונה לא מעט בארץ כי ההפרשים במוצרים מסויימים לא שווה את הטרחה, בייחוד ביבוא דברים גדולים.

michael
27-12-2009, 00:10:30
האם יש סוף לסיפור ?

guyst
28-12-2009, 12:29:45
אנחנו במתח. איך הסתיים עם המכס?

geft
29-12-2009, 01:49:49
יש סוף לסיפור!!!!

לאחר שיצאתי מהעבודה...חיפשתי חניה...מצאתי!
הגעתי למכס , ושם אחרי בירור מעמיק עם הפקיד התברר שהפקיד "המטומטם" שבגללו הייתי צריך לנסוע חצי עיר, חישב בטעות את המכס שלי מ400$$ ולא מ120$
ובמקום לשלם 500 ש"ח שילמתי 140 ש"ח כחוק !!!
ואז התברר שאני צריך לשלם את זה בדואר הצמוד למכס ...ששם היה תור מטורף......!
לצערי הייתי צריך להפעיל את קסמיי או יותר נכון את העובדה שאני עובד ב"אח הגדול" ולהבטיח לפקידה מהמכס VIP לתוכנית הבאה כדי שהיא תוציא לי תחבילה מהדואר בלי תור (אני בחיים לא עושה את זה אבל הייתי חייב לחזור לעבודה)!
וכך הסיפור מגיעה לסופו!!

תודה רבה לכולכם על העצות והעזרה!
אלעד.

נאור
29-12-2009, 03:07:02
איך אומרים
למי שיש קשרים לא צריך פרוטקציה
הפקיד של המכס יכול לקבל כרטיס אשראי

ד"ש לארז

Boogle
29-12-2009, 04:02:25
הפקידה בדואר אמורה היתה לתת לך טפסי ערעור בכדי לשלוח אותה חזרה למכס .

אני אגיד לך מה קרה, המוכס חישב 120X3.8=456 כפול 31.65% = 144 ש"ח ואז החליט שיצא לו בדולר והכפיל ב3.8 =548 ש"ח :D

איך ידעתי שזה מה שהאינטלגנט עשה.:D:D:D

ועכשיו פה הטעות שלך, אלעד, אם היה לך ביד כרטיס VIP לאח הגדול היית צריך להניח בעדינות על שולחן פקיד המכס, שווי המוצר היה צונח ל120 ש"ח והיית מקבל "פטור ממיסים"

לא מספיק להיות יצירתי צריך את ההברקות בזמן הנכון :D

ועוד שאלה, למה שלא תסדר למנכ"ל של הפורום כרטיס כאות תודה על השקעתו בנו?

mixerfix
29-12-2009, 04:04:08
אלעד,

אני חושב שאתה מתעצבן לשוא. ראה במה שקרה חוויה שמראה לך על מה ולמה אתה וכולנו משלמים מיסים.

זוהי חוויה חשובה ולעניות דעתי מעצבת. אתה למד איך אובדת המערכת, מה מטרת המערכת, איך מס(ת)דרים עם/את המערכת. שיעור חשוב שקיבלת חינם. אלו הם, לצערי, פנינו כלפי חוץ.

במצב בו הייתה, חשוב לא לאבד הומור ולנסר למערכת עד שהיא מגלה את תקנותיה שלה.

מרק

אייל שפירא
29-12-2009, 07:57:39
אתה עובד ב"אח הגדול"???
מכיר את סיתרי?
:rolleyes:

geft
29-12-2009, 14:19:20
איך ידעתי שזה מה שהאינטלגנט עשה.:D:D:D

ועכשיו פה הטעות שלך, אלעד, אם היה לך ביד כרטיס VIP לאח הגדול היית צריך להניח בעדינות על שולחן פקיד המכס, שווי המוצר היה צונח ל120 ש"ח והיית מקבל "פטור ממיסים"

לא מספיק להיות יצירתי צריך את ההברקות בזמן הנכון :D

ועוד שאלה, למה שלא תסדר למנכ"ל של הפורום כרטיס כאות תודה על השקעתו בנו?

בשמחה!
צור קשר בפרטי!

אלעד.

Boogle
29-12-2009, 15:32:02
אהממ, כוונתי למנכ"ל היתה למנכלאיציק. מגיע לו, לדעתי אפשר גם להכניס אותו לבית האח הגדול כמשתתף, אחרי מה שעובר עליו פה, להתנהל שם יהיה קטן עליו :D

ממליץבוגל

geft
29-12-2009, 18:14:47
אהממ, כוונתי למנכ"ל היתה למנכלאיציק. מגיע לו, לדעתי אפשר גם להכניס אותו לבית האח הגדול כמשתתף, אחרי מה שעובר עליו פה, להתנהל שם יהיה קטן עליו :D

ממליץבוגל

זה בעיה!!!
אני לא חושב שיש מספיק מקום להטיס בחצר בית האח הגדול..... :D

wonderd
29-12-2009, 19:03:31
אולי כדאי להכניס לשם משימת הטסה של MSRים..

אייל שפירא
29-12-2009, 19:13:30
פורמט לעונה הבאה - שמים עשרים מטיסי FPV בשדה מגודר, ובמשך חודש משדרים רק את נקודות המבט של כלי התעופה שלהם.