PDA

צפייה בגרסה מלאה : מוגי מ-ט-ו-ר-ף

sharonx
29-12-2009, 22:10:41
שלום שלום חברים יקרים.

מה המתנה הכי טובה שטיסנאי יכול להעניק לעצמו ביומולדת ? (מתחיל להישמע לא טוב :D)
התשובה כמובן : טסט פלייט.

אז היום עשיתי טסט פלייט למוגי החדש שלי. אנחנו שלושה חברים (אני, death_keeper ו gidipajero) שבנינו ביחד 3 מוגים. 2 המוגים האחרים כמעט מוכנים ואני השלמתי את שלי אתמול.

הסטאפ : מנוע RC TIMER 2200KV 50g, פרופ ארו-נאט קרבון 6X5 (זרם מקס' 24 אמפר), בקר 30A של RC TIMER, סרוואים MG-14 HXT, סוללות בטווח של 1800-2200 3S (במשקלים של 147-197 גרם).
משקל טיסה : כ 490-540 גרם (תלוי בסוללה).
חיזוקים : מוט קרבון במרכז. 2 שיפודים בכל מייצב לתוך המוגי.
חידושים : פעם ראשונה עם 2.4 - קורונה (תודה לבוגל על העזרה). אלתור ידית להזנקה מקירות פוליגל (ראו תמונות). לא הדבקתי את הדאבלר העליון ואת אזור משתיק הקול מאחורה (רק שמתי טסה) כדי שניתן יהיה לטפל באלקטרוניקה. השוס הגדול : מאזנות מבלזה מצופות בסרט צבעוני. וגם - קיר אש מדיקט תעופתי, מודבק ב CA עם קירות פוליגל לשיפור זרימת האוויר. הקיר אש מחוזק לכנף עם ברגי עץ גדולים יחסית. ניתן להחליפו ולהזיזו בקלות. קבעתי אותו קצת קדימה לעומת התוכנית כדי שלא אצטרך להוסיף משקולות איזון.

התוצאות: גלגולים מטורפים במקסימום דואל רייט (כ 7 סיבובים לשנייה) - בחיים לא ראיתי שום טיסן או מוגי מבצע גלגולים כאלה מירים. גלגול יחיד בזמן באז בקושי נתפס בעין. אני מבטיח לצלם סרטון שם זה בזום שתוכלו להתרשם. אני גם אגיע איתו לגעש.

זמן טיסה ארוך - כ 10 דקות.
טס גם לאט בעיקר מול הרוח. הצלחתי לתפוס אותו ביד בזיקור כמה פעמים. הצלחתי להוריד אותו מ 100 מטר ב ELEVATOR כלומר מקסימום אפ, ללא מנוע, ותיקון מאזנות. הוא ירד בקו ישר עד לנחיתה רכה על הבטן (כל זה בלי מנוע מ 100 מטר). גם הטיסה ההפוכה מעולה.

המאזנות מבלזה תורמות מאוד לשליטה בהגהים במהירויות גבוהות. גם בשיא הצלילה הייתה לי שליטה מוחלטת (בניגוד למאזנות פוליגל שמתפתלות במהירויות גבוהות עקב גמישות החומר). ממליץ לכל בעל מוגי מהיר לשפר למאזנות בלזה.

בהמשך - החלפת המנוע במנוע זהה אך עם 4000KV ופרופ 4.7*4.7 (יותר מהיר בתיאוריה). וגם - מוגי לילה.

תודה רבה ליוסי ולגידי על החברה בזמן בניית המוגי ועל העזרה הטכנית. יאללה - סיימו כבר את המוגי שלכם.

יאללה - עד שיהיה סרטון קבלו כמה תמונות מהבנייה

http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=18155&stc=1&d=1262120845

guylederer
29-12-2009, 22:34:01
שרון נהנתי לקרוא ... באמת מוגי זאת חייה שכל אחד צריך לאמץ אליו :)
אני מאד רוצה לראות אותו טס ... וכן מצדיק אותך ב100% בקשר למאזנות במהירויות גבוהות ...
מקווה מאד להגיע לגעש ... נעשה קרבות שם :)
בלי קשר המוגי שלך נראה יפיןף ...
גיא

b1yossi
30-12-2009, 05:38:36
יפה מאוד
אני לא מבין מה חדש? כבר מזמן אני טוען שהמנוע הזה רצחני על המוגי.....

IttaiP
30-12-2009, 07:25:21
שרון,

תתחדש :)

רצחני, לא רצחני, יהיה פשוט נחמד שבמקרה שאתם מודיעים על הסטאפ תשימו אותו בלינק למקור כך שיהיה אפשר לראות אותו live אצל הספק. להזמין או לא להזמין זה כבר תלוי במלאי, אבל לפחות להתרשם :p
למה להתאמץ בגוגל עד שמוצאים את המקור?
וקצת ביקורת (בונה?): תשייף קצת את הדיקטים, שיוף קל ושרינקים על הברגים יכולים למנוע פציעות של הטכנאים המוטסים :D

איתי

sharonx
30-12-2009, 07:34:37
המנוע לא חדש - מאזנות בלזה זה חדש. יחד עם מנוע רצחני זה שילוב מנצח.

guyst
30-12-2009, 07:37:30
שרון, לא שאני קטנוני.... אבל תוריד את הברקוד של הפוליגל....:D:D

עמרי רז
30-12-2009, 09:39:53
שרון, לא שאני קטנוני.... אבל תוריד את הברקוד של הפוליגל....:D:D

באמת גיא !!!
איך תדע כמה הוא עולה??:D

שרון תתחדש ותביא אותו בסופ"ש נבדוק איך הוא..

wind556
30-12-2009, 10:18:23
יפה מאד שרון
אחלה מתנת יומולדת
הדבר היחיד שמטריד אותי זה הנושא של הגנת הפרופ בנחיתות
נראה לי שפרופ מהיר כזה חייבים לחבר את המנוע עם הבורג המקורי, אבל בנחיתה לא מוצלחת הוא יישבר
עדיין אין לי פתרום חכם, הפרופ סייבר לא נראה לי אמין לביצועים כאלה

guyst
30-12-2009, 12:09:57
באמת גיא !!!
איך תדע כמה הוא עולה??:D

שרון תתחדש ותביא אותו בסופ"ש נבדוק איך הוא..

ברור לי, שרון קנה את הפוליגל היקר אז הוא רוצה להשוויץ.....:D

guyst
30-12-2009, 12:11:08
יפה מאד שרון
אחלה מתנת יומולדת
נראה לי שפרופ מהיר כזה חייבים לחבר את המנוע עם הבורג המקורי, אבל בנחיתה לא מוצלחת הוא יישבר

שבת שעברה לי נשבר הפרופ ככה...:( נאלץ לשים עכשיו 5X5 שיהיה יותר מהיר...:D

b1yossi
30-12-2009, 22:06:24
המנוע לא חדש - מאזנות בלזה זה חדש. יחד עם מנוע רצחני זה שילוב מנצח.

כשמכפילים את המאזנות לעובי דופן כפול זה מצמצם את העיוותים למינימום, לפחות אני לא הרגשתי שהם מתעוותות - אולי מטיס ברמה שלך ירגיש.

Death_Keeper
31-12-2009, 18:01:59
מזל טוב על המוגי (ליומולדת קיבלת כבר מזל טוב :D )
בקרוב מאוד יקומו שני אחיו התאומים (לא זהים) - ויקרעו את שמי הארץ...

sharonx
01-01-2010, 06:18:28
יפה מאד שרון
אחלה מתנת יומולדת

לדעתי מנסיון עם אותו פרופ על הסוויפט בעכשרות טיסות -הפרופ אף פעם לא נשבר.
אבל אם זה יקרה יש לי שיטת נחיתה נגד זה (אני אצלם את זה בהזדמנות) - אני נותן פול אפ שנייה לפני הקרקע בגובה חצי מטר. המוגי עולה עוד מטר בזוית של 45 מעלות ונופל אנכית על הבטן לריצפה בקלילות.

guylederer
01-01-2010, 12:14:49
שרון .. רואים אותך מחר בברנר ? :]

Boogle
01-01-2010, 13:45:09
יפה , אני שמח שעבר טסט, מתי אתה בונה אחד גם לעצמך :D

s.mario
01-01-2010, 16:29:16
שרון .. רואים אותך מחר בברנר ? :]

:eek::rolleyes::eek:

עמי
01-01-2010, 17:44:39
היי
הפרופלור לא מורכב הפוך ?
לא עדיף להפוך את כיוון המנוע ?
במוגי שלי אותו סט-אפ והפכתי את כיוון המנוע .
אני משתמש פרופלור 6/4 ספורט ומרגיש שחסרה לי עוד מהירות.
חשבתי בנושא המאזנות להשתמש בקאפה לא מקולפת - משהוא ניסה ?
אני משתמש במוט פלדה לידית הזנקה .

עמיחי מליק

guylederer
01-01-2010, 17:56:35
אני התאמנתי והבנתי שזריקה מהקצה של האף כלפי מעלה עושה את העבודה הכי טוב שאפשר ...
כל שאר התושבות כדי שאפשר יהיה לזרוק אותו לא פוגעות במהירות ?
חוץ מהמוט פלדה שכן זה פיתרון טוב יותר לדעתי P:

liorz055
01-01-2010, 18:18:53
אהלן עמיחי,
אני רואה שכיסית את כל המוגי בסלוטייפ, זה עוזר?
אני עשיתי את זה פעם בכנפיים מקלקר וזה ממש חיזק אותם.
בקיצור אתה ממליץ?
תודה
ליאור

wind556
01-01-2010, 19:01:02
היי
הפרופלור לא מורכב הפוך ?
לא עדיף להפוך את כיוון המנוע ?
במוגי שלי אותו סט-אפ והפכתי את כיוון המנוע .
אני משתמש פרופלור 6/4 ספורט ומרגיש שחסרה לי עוד מהירות.
חשבתי בנושא המאזנות להשתמש בקאפה לא מקולפת - משהוא ניסה ?
אני משתמש במוט פלדה לידית הזנקה .

עמיחי מליק

אתה מבלבל מושגים
אי אפשר להפוך כיוון מנוע ולפרופ יש רק כיוון אחד נכון ונראה בצילום כאילו שאצלך זה מורכב הפוך
הכלל הוא תמיד אותו הכלל: עקימון עליון לכיוון הטיסה, הפרופ לא יודע איפה המנוע ואיפה הטיסן,הוא רק יודע לאיזה כיוון עליו לטוס
והמהירות שחסרה לך זה כנראה בגלל הפרופ ההפוך, עם 6X4 והמוע הזה אתה אמור להגיע למהירויות מטורפות על גבול הבלתי נשלט

b1yossi
01-01-2010, 20:18:00
אי אפשר להפוך כיוון מנוע

אני מניח שהתכוונת לאמר שהפיכת כיוון מנוע לא תעזורבמקרה הזה - כי אתה בוודאות יודע שבמנועים חשמליים שין שום בעיה להפוך כיוון סיבוב מנוע.

guyst
01-01-2010, 22:23:06
אתה מבלבל מושגים
אי אפשר להפוך כיוון מנוע ולפרופ יש רק כיוון אחד נכון ונראה בצילום כאילו שאצלך זה מורכב הפוך
הכלל הוא תמיד אותו הכלל: עקימון עליון לכיוון הטיסה, הפרופ לא יודע איפה המנוע ואיפה הטיסן,הוא רק יודע לאיזה כיוון עליו לטוס
והמהירות שחסרה לך זה כנראה בגלל הפרופ ההפוך, עם 6X4 והמוע הזה אתה אמור להגיע למהירויות מטורפות על גבול הבלתי נשלט

עודד, הסבר מה זה "עקימון עליון"...?

עמי
01-01-2010, 22:25:30
היי עודד
הפיכת כיוון סיבוב המנוע מתבצע ע"י הצלבת החוטים של הבקר מנוע .(למנוע לא משנה לאיזה כיוון הוא מסתובב ).
אופן החיבור שלי נובע מהסתקלות בפטן ג'טים של חברים .
יש מצב לירידה ביעלות הפרופ בעיקבות כיוון סיבוב המנוע ?
מחר נבדוק בשטח ונעדכן .

ליאור,
הסלוטיפ לאורך שפת ההתקפה נועד להגן על חוט האנטנה ועל המדבקות מקילוף.
הסלוטיפ בחרטום בעקבות סדק שנוצר לאחר מפגש מצער בקרקע.

עמיחי מליק

wind556
01-01-2010, 23:01:15
אסביר שוב כי כנראה לא הובנתי
ברור שהמנוע לכשעצמו יכול להסתובב בכל כיוון, אבל הפסיעה של הפרופ וכיוון הטיסה קובעים את כיוון סיבוב המנוע, אין כאן שתי אפשרויות, רק אחת, לזה התכוונתי
לגבי הפרופ, לכל כנף (גם פרופ הוא כנף)יש עקימון עליון ועקימון תחתון, העליון הוא זה שפונה לכיוון העילוי הנדרש (תמיד) ועליו יש תת לחץ, והתחתון יש עליו לחץ כתוצאה מכוחות העילוי
צירפתי סקיצה מאד כללית-רק יש לזכור שכל רוטור, פרופ וכו', נחשבים לכנף וצורת הפרופיל היא בהתאם לדרישות מאופי הטיסה

Boogle
01-01-2010, 23:07:29
אין לי אלא לחזק את דברי עודד, הרכבת את הפרופ הפוך לכוון הטיסה!

את הפרופ יש להרכיב כך שההדפסה של מידותיו (או ההבלטה שלהן) פונה לכוון הטיסה, כך שאם תסתכל מחזית הטיסן אל אחוריו תראה את הדפסת המידה שלו.
בכוון הטיסה לפרופ רגיל על המנוע להסתובב עם כוון השעון היינו ימינה.

guyst
01-01-2010, 23:08:23
אסביר שוב כי כנראה לא הובנתי
ברור שהמנוע לכשעצמו יכול להסתובב בכל כיוון, אבל הפסיעה של הפרופ וכיוון הטיסה קובעים את כיוון סיבוב המנוע, אין כאן שתי אפשרויות, רק אחת, לזה התכוונתי
לגבי הפרופ, לכל כנף (גם פרופ הוא כנף)יש עקימון עליון ועקימון תחתון, העליון הוא זה שפונה לכיוון העילוי הנדרש (תמיד) ועליו יש תת לחץ, והתחתון יש עליו לחץ כתוצאה מכוחות העילוי
צירפתי סקיצה מאד כללית-רק יש לזכור שכל רוטור, פרופ וכו', נחשבים לכנף וצורת הפרופיל היא בהתאם לדרישות מאופי הטיסה

עכשיו הבנתי את כוונתך, תודה על הציור!
את כוחות העילוי למדתי פעם בצבא... אבל עדיין משתמש בחוק האצבע של "הכיתוב על הפרופ לכיוון הטיסה..." ;)

עמי
02-01-2010, 13:46:47
שלום חברים
היום נוסה המוגי עם הפרופ לכיוון טיסה - יש שיפור ניכר בביצועים.
גם החבר עם הפאן ג'ט הפך את הפרופ ולהגדרתו " יש לי טיסן חדש".
בנוגע להמראה הדרך הטובה ביותר כניראה היא - בחצי מצערת לזרוק את המוגי מקצה הכנף בצורה אלכוסונית (חצי. גורן )כלפי מעלה .(המוגי לא מסתחרר ומיתיישר מול הרוח).

נ.ב
בחיבור ההורנים למאזנות השחלתי בפוליגל זוג קיסמי שיניים - מאוד מומלץ לחיזוק ולשמירה על משקל נמוך - עדיף על בלזה / פוליגל כפול .

עמיחי מליק.

guyst
02-01-2010, 15:00:20
תנסה לבנות ידית אחיזה (http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=9192&page=10), לא צריך "חציי גורן" או כל תנועה לא ישרה אחרת...:)

wind556
02-01-2010, 15:17:57
עכשיו הבנתי את כוונתך, תודה על הציור!
את כוחות העילוי למדתי פעם בצבא... אבל עדיין משתמש בחוק האצבע של "הכיתוב על הפרופ לכיוון הטיסה..." ;)

זה כלל לא רצוי
אין שום "חוק" שמחייב דבר כזה את יצרני הפרופים, חשוב להבין את מבנה הפרופ ולא להסתמך על כלל שאינו פיזיקה או אוירודינאמיקה.
אני יכול לדעת כיוון של פרופ גם אם תמחק לו את הכיתוב וגם אם תקשור לי את העיניים,וזה נובע אך ורק מהבנת הפעולה של הפרופ והפיזיקה שלו

guyst
02-01-2010, 15:48:29
זה כלל לא רצוי
אין שום "חוק" שמחייב דבר כזה את יצרני הפרופים, חשוב להבין את מבנה הפרופ ולא להסתמך על כלל שאינו פיזיקה או אוירודינאמיקה.
אני יכול לדעת כיוון של פרופ גם אם תמחק לו את הכיתוב וגם אם תקשור לי את העיניים,וזה נובע אך ורק מהבנת הפעולה של הפרופ והפיזיקה שלו

סגור, שבת הבאה יש לך "טסט", עיניים קשורות אבל בפול מצערת...!:D