PDA

צפייה בגרסה מלאה : להתמקח?

אייל שפירא
31-12-2009, 11:32:25
אני לא יודע להתמקח.
זה לא אומר שאני פחות ישראלי, זה פשוט אומר שאני לא אוהב להתעמת עם אנשים. אני מאוד נהנה להתווכח אבל אני לא יודע לשקר, ולכן הטנגו הזה שבו אני מבקש בכוונה יותר ממה שאני צריך כדי שהאדם שמולי ינסה לתת לי חצי מזה ולבסוף נגיע לסכום כלשהו באמצע, זה משחק שאני לא רוצה לשחק. זה אפילו קצת מעליב אותי כשמציעים לי פחות ממה שאני מבקש, כי צריך שניים לטנגו, ואם אני רוצה לא לרקוד אני מעדיף לוותר.

ולמה אני מספר את כל זה?
קניתי מחנות אינטרנטית ידועה "קומבו" של מסוק שכולל את כל מה שצריך כדי להרים אותו לאויר. אחרי שבוע קיבלתי מהם הודעה שחסרה להם במלאי הסוללה שכלולה בקומבו. בעצת חבר טוב מהפורום ביקשתי מהם זיכוי על ערך הסוללה, ואחרי שענו לי בחיוב קניתי מהסיני סוללות בסכום המשוער של הזיכוי שאקבל.
כעבור שבוע שוב קיבלתי מהם הודעה שחסרה להם הסוללה במלאי. שוב ביקשתי שיזכו אותי על הערך שלה ושוב ענו לי בחיוב.
אחרי שלושה שבועות קיבלתי את החבילה, בלי זיכוי אבל עם סוללה טובה יותר מזו שרשומה בקומבו. הצרה היא שבינתיים כבר קניתי סוללות אצל הסיני, וכבר הלחמתי להן קונקטורים, וכבר הרסתי בטעות אחד מחוטי הבלאנס...
אז החלטתי למכור את הסוללה שקיבלתי. פירסמתי אותה למכירה במחיר גבוה (אבל נמוך בהרבה ממחירה בחנות) וככל שעבר הזמן החלטתי שאדרוש עליה את הסכום שיכסה את עלות הסוללות שקניתי במקביל.
ואז התקשר אלי בחור מהפורום. הוא ציין באוזני את העובדה שאמנם הסוללה הזו נמכרת בסכום גבוה בחנות ההיא, אבל אצל הסיני מוכרים סוללות כאלה בהרבה פחות. בדקתי את מה שהוא אמר ומצאתי לצערי שהמקבילה לסוללת 6 תאים APLUS 3700mAh 35C שלי עולה שם פלוס מינוס 70 דולר לפני משלוח. הסכמתי להוריד את המחיר, וביקשתי נגיד 250 שח. סליחה, 300... אה-הא! הבחור תפס אותי במילה והתעקש שאמכור לו ב250, כי "כבר אמרתי".
ניסיתי להסביר לו ש250 ש"ח זה אפילו לא 70 דולר, אבל הוא התעקש. את הטנגו הזה אני לא יודע לרקוד אז באי נעימות רבה הסכמתי, כשדוחקים אותי לפינה אני בדרך כלל מעדיף להתקדם קדימה מאשר לברוח הצידה.
שלשום הוא היה אמור לבוא לקחת אותה ממני אבל הוא לא בא. עידכנתי את מודעת המכירה ל300 ש"ח, והתחילו להגיע עוד טלפונים מתעניינים. אתמול הוא שוב התקשר ואמר שהיום הוא שוב עובר באיזור שלי וקבענו להיפגש מתישהו במהלך היום.
היום בבוקר מעט אחרי שהתעוררתי התקשר אדם נוסף ושאל לגבי הסוללה, הוא אמר שהוא ממש באיזור והוא יקפוץ לקנות אותה ממני. הוא לא התווכח על המחיר (ולא סיפר לי ש"חבר שלו יכול להשיג לו ביותר זול" כמו מטלפן אחר שדיבר איתי באחד הימים והרגיז אותי מאוד).
הודעתי לבחור מהפורום שמישהו אחר רוצה לקנות ממני את הסוללה במחיר שביקשתי, ואחרי 20 דקות הגיע המטלפן, נתן לי 300 ש"ח ולקח איתו סוללה שנמכרת ב196$. עיסקה טובה מאוד בשבילו ומיזעור הנזק בשבילי.
אבל מה, הבחור מהפורום מאוד נעלב שלא מכרתי לו את הסוללה בחמישים ש"ח פחות. ואני, שלא יודע לשחק משחקים כאלה, מרגיש תחושות אשמה שאיכזבתי אותו ולא הפסדתי יותר כסף כמו שהוא ביקש.

מה אתם אומרים, טעיתי כשמכרתי את הסוללה למישהו אחר ?

guyst
31-12-2009, 13:27:08
אייל, לא טעית.
אותו בחור הבטיח שיבוא ולא הגיע. מאותו רגע אתה לא מחוייב לו.
גם אני חוויתי מקרים בהם אנשים מבטיחים שיגיעו ועל סמך "סיכום" זה (בכוונה לא קראתי לזה הבטחה כי קורים מקרים) אתה לא מכרת את הסוללה לקונים פוטנציאלים אחרים.ברגע שהוא לא כיבד את הסיכום בניכם וגם לא התקשר להודיע ולקבוע מועד אחר, אתה כלל לא מחוייב לו!
אם אני קובע עם מישהו ונבצר ממני להגיע או אני מאחר, אני מודיע מיידית מכיוון שאני מכבד את אותו אדם (ולא רק בגלל הסיכום).

הסר כל תחושות אשמה ממצפונך.

ZvikaF
31-12-2009, 13:37:45
אייל, אתה אולי לא יודע להתמקח, אבל לכתוב יפה אתה יודע :)
נהניתי לקרוא וגם קצת הזדהתי עם הנכתב...

gal15260
31-12-2009, 13:40:33
אייל, לא טעית.
אותו בחור הבטיח שיבוא ולא הגיע. מאותו רגע אתה לא מחוייב לו.
גם אני חוויתי מקרים בהם אנשים מבטיחים שיגיעו ועל סמך "סיכום" זה (בכוונה לא קראתי לזה הבטחה כי קורים מקרים) אתה לא מכרת את הסוללה לקונים פוטנציאלים אחרים.ברגע שהוא לא כיבד את הסיכום בניכם וגם לא התקשר להודיע ולקבוע מועד אחר, אתה כלל לא מחוייב לו!
אם אני קובע עם מישהו ונבצר ממני להגיע או אני מאחר, אני מודיע מיידית מכיוון שאני מכבד את אותו אדם (ולא רק בגלל הסיכום).

הסר כל תחושות אשמה ממצפונך.

צודקק מאה אחוז !:)

:)

Observer
31-12-2009, 13:47:26
מה אתם אומרים, טעיתי כשמכרתי את הסוללה למישהו אחר ?

כן, - בקרוב תרצה/תצטרך סוללה נוספת ותצטער שמכרת בזול.
כן, - אתה בהחלט נשמע כמו בחור טוב ששווה להכיר וגם לעשות איתו עסקים.

שתהיה לך, למשפחתך, ולכל באי הפורום שנה טובה ומוצלחת.

mosheg
31-12-2009, 13:49:32
צודק 100% הסר דאגה מהלב אתה בסדר גמור.

eagle701
31-12-2009, 13:50:14
אייל אל תיקח את זה קשה...
עשית בשכל
אין מה לעשות ככה זה הישראלים
אני נתקל הרבה במשפטים כמו "באינטרנט זה ככה" בארה"ב המחיר חצי מה שאתה מוכר
ישר כשאומרים לי כזה משפט אני אומר לבן אדם סבבה והולך ומתעלם מעצם קיומו ושהוא נמצא לי בחנות
ממליץ לך גם לנסות את זה ברוב המקרים אותם אנשים "נרגעים" ואפילו קונים בסוף את המוצר כי הם הבינו שהיא אפשר יהיה לעבוד עליך

Enn0L
31-12-2009, 15:39:14
אייל, אני אומנם בקושי כותב בפורום, אבל קורא הכול. את ההודעות שלך אני אף פעם לא מפספס, לא משנה באיזה פורום... כשקראתי את זה הרגשתי את עצמי עומד במקום שלך, וחושב ועושה את אותם הדברים. טוב שפתחת את זה, למרות שאני מבין את הסיבה שאתה מרגיש אשמה (כי גם אני כזה), אף אחד לא הפסיד פה שום דבר - רק אתה היית מפסיד ויוצא "פראייר" יותר כמו שחלק גדול מהישראלים אוהב לכנות אם היית מוכר ב-250...

פבל.

wonderd
31-12-2009, 16:16:31
כשאני רוצה לקנות מוצר כלשהו מאדם פרטי (וגם מחנות) לפעמים אני מבקש שישמור את המוצר בשבילי, אבל גם אני מודע לכך שאם אני קובע פגישה ולא מגיע, אני עלול לפספס את המוצר.
כשמישהו רוצה למכור משהו - אין דבר כזה לשמור. אם אתה רוצה לקנות, גש ותקנה, או לפחות תשלם על המוצר מקדמה כלשהי.
ולבחור שפיספס; אין מה לעשות, קבעת, לא הגעת, כל הבאסה לך. בפעם הבאה תהיה קצת יותר רציני.

guyst
31-12-2009, 18:10:37
כולנו מבררים ומנסים להתמקח כדי לקבל את המחיר טוב עבורנו. זה לגיטימי.
אבל אם קבעת עם מישהו תהיה תרבותי ותבטל אם לא תגיע. לא הגעת ולא הודעת, אתה חוצפן ואין לך שום זכות לבוא בטענות.

אייל, אני במקומך הייתי כועס על אותו אדם ולא מרגיש לא נעים.

umbo
01-01-2010, 10:11:11
כמי שנשוי לפסיכולוגית (שהיא טובה מאוד במקצועה :) ) אני יכול להגיד לך שפעלת כראוי. זאת ועוד, לכל אחד לא מזיק להיות אגואיסט (להבדיל מאגוצנטרי) שזו בהחלט לא תכונה שלילית - זה אומר שאתה קודם דואג לעצמך לפני שאתה דואג לאחרים, אבל לא על חשבון אחרים.
הקונה הזה היה אגוצנטרי - דואג רק לעצמו גם אם הוא פוגע באחרים. אם הוא נעלב, הרי שלך יש בהחלט את הזכות להעלב בחזרה מהיחס שלו אליך ומהכוונה שלו לנצל אותך. הרי הוא זה שלא עמד בסיכום איתך !
זה גם היה יכול להיות בסדר גמור אם היית אומר לו שאתה פשוט לא רוצה למכור לו את הסוללה.
אתה בהחלט יכול וצריך לשפר את האסרטיביות שלך.

Boogle
01-01-2010, 13:59:26
עשית כראוי, אני אישית הייתי מודיע לראשון שהעסקה בטלה, כל עוד לא קיבלת שקל ממנו, זכותך להתחרט ולהגיע למסקנה שירדת יותר מדי במחיר, במיוחד אם הוא "תפש אותך במילה".
לך להטיס, זה ירגיע אותך :)

אבי סירוטה
01-01-2010, 15:50:19
אייל, פעלת בהגיון, בהוגנות ואין שום סיבה להרגיש רע. פורומי קונים מוכרים מספקים במה למוכרים\קונים ולא זירה להתעשרות או לקניה במחירי רצפה. כמי שמשתמש לא מעט באפיק זה אני לפעמים נדהם מהחוצפה של חלק מהחבר'ה כאן אבל מאחר ואין בכוונתי לחנך אף אחד אני לפעמים לא מוכר\קונה ציוד אם האדם שמולי לא נראה לי. לעומת זאת זכיתי להכיר אישית אנשים מאוד חיובים כך שבטווח הרחוק בחלק מה"עסקאות" קיבלתי הרבה יותר מציוד\כסף. הרווחתי חברים לתחביב, ידע והנאה.

אנחנו עוסקים בתחביב וככזה עליו להיות חיובי ומהנה עד כמה שאפשר.

עמרי רז
03-01-2010, 18:31:09
אייל סגנון הכתיבה שלך בהחלט ראוי לשבחים :)
בתור אחד שמכר/מוכר המון בפורום (בעיקר בפורום הקודם)
למדתי כלל ברזל חשוב
לעולם אבל לעולם אני לא שומר מוצר לבחור שיגיע..
פעמים רבות הבטיחו לבוא המתנתי כמו בחור טוב, שבוע.. שבועיים בסוף
הפסדתי את הלקוחות שבאמת רצו לרכוש ונתקעתי עם המוצר
כלל "הראשון שמגיע לוקח" מצויין עבורי
נ.ב
הכלל לא תופס על חברים או על שרוןX.:D

alexk
02-02-2011, 09:02:08
מה עם המשפט המפורסם "מה אם איזה הנחה לחיילים" או "הנחה לחייל לשעבר"...

alexk
02-02-2011, 09:05:50
בתור איש מכירות מאוד משופשף אשמח לתת לכם כמה טיפים מאוד יעילים להרחיק ממכם את הגועל ו"המרגיעים" את הבעייתים באופן מיידי, חייב לטוס לעבודה, אעדכן בערב.

igalr
02-02-2011, 10:07:40
רק כדי להבין את המצב.
אתה הזמנת סוללה סינית במקום זו שלא קיבלת .
החנות נתנה לך את הסוללה APLUS כשוות ערך לסוללה סינית שהיית אמור לקבל .
ועכשיו אתה מרגיש לא נעים למכור את הסוללה הזו כשוות ערך לסינית שקנית כתחליפית וערך האמיתי שלה כפי שעולה מהתנהגות בעל החנות שנתן לך וכל זה כי מצאת באיזה אתר בחול שהמחיר שלה הוא 196$ ?

אתה אחלה סוחר
כשקנית/קיבלת את הסוללה - לא אמרת לבעל החנות "לא צריך סוללה כל כך יקרה ... מגיע לי הזולה" יותר מזה , אפילו הבנת שהסוללה החליפית היא שוות ערך לסינית שקנית .

אבל כשבאת למכור נפגעת מכך שמה שאתה מבין יודע ופעלת לפיו והחנות שנתנה לך סוללה חליפית מבינה ופעלה לפיו לא זכאי הקונה ממך .
זה נקרא עשיית עושר ולא במשפט.

מספיק עם הצביעות.

אייל שפירא
02-02-2011, 10:53:58
1. שילמתי מחיר מלא על קומבו שכולל סוללה.
2. הודיעו לי שהסוללה אינה במלאי.
3. ביקשתי זיכוי על הסוללה, וקניתי סוללות מהסיני במקומה.
4. מחיר הסוללה בלי הקומבו הוא 196$, ציפיתי לקבל זיכוי של בערך 100$ (מנסיון של מישהו אחר שעשה את אותו הדבר).
5. בסוף שלחו לי את הסוללה ולא את הזיכוי, אחרי שכבר קניתי סוללות מהסיני.
6. זו לא סוללה מהובי-קינג ולא אמורה להיות מתומחרת ככזו, כמו שלא מתמחרים טי רקס לפי מחיר הHK600.
7. כבר מלכתחילה ביקשתי עליה בערך 100$, כסכום הזיכוי שציפיתי לקבל, ולא המחיר שלה לחוד.
8. קצת חבל לי על הזמן שביזבזתי הרגע על התגוננות בפני תגובת ה"טרול" הדוחה שלך, אבל אם כבר הקפצת את השירשור כדי לצאת בריון מקלדת ממורמר אז אני לא אשאיר את הניחוח האלים שלך בתור המילה האחרונה.

ואיך שנו חכמינו:
"Choke back your bile and let its venom blister your own throat"
(דנטה)

wonderd
02-02-2011, 11:11:57
אייל, לדעתי הייתי צריך לבקש מחיר מלא על הסוללה וזה לא קשור בכלל אם קנית אותה במחיר מלא או שקיבלת אותה במתנה - אין פה שום עניין לקונה. ולמר igalr - אל תדבר שטויות, זה לא עניינך בכמה הוא קנה/קיבל/גנב את הסוללה, יש מחיר שבו היא נמכרת - אם אתה רוצה תקנה, אם לא - תעבור למודעה הבאה. אם אתה יכול לקנות ביותר זול - לך תקנה ואל תציק לאנשים סתם. ביי.

חוץ מזה אלכס - מה קרה שאתה מנקה אבק משירשור שנפתח לפני שנה וחודשיים?? :)

igalr
02-02-2011, 11:19:22
אתה כתבת שהקומבו כלל סוללה אחרת ולא הסוללה "המשופרת".
ואת המשופרת קיבלת כשוות ערך ואפילו הבנת שערך הסוללה שהיית אמור לקבל הוא 100$ .
אני בטוח שכשהגיע הזמן למכור חיפשת טוב טוב את האתר הכי יקר בו מופיע הסוללה הזו והמצאת לעצמך את המחיר של 196$ ואפילו המצאת לעצמך מציאות שבה הסוללה הזו היא לא כמו הסוללות מהוביסיטי.
רק מה את המציאות המדומה הזו יצרת לעצמך רק כשהתכוונת למכור למישהו אחר.
ההתנהגות שלך כלפי עצמך פעלת באופן מפוקח ובהבנה שמה שקיבלת הוא שווה ערך למה שקנית מהובי סיטי.

ועכשיו אתה מתבכיין ומתלונן .....

אייל שפירא
02-02-2011, 11:22:01
בטח.
מה שתגיד.
אני בטוח שאם היו מעכבים לך משלוח במשך חודש ובסוף מפצים אותך בסוללה טובה יותר ממה שהיית אמור לקבל היית ישר מוכר אותה במחירי הוביקינג ואפילו עושה הנחה לכל חכמולוג מזדמן שתופס אותך במילה.

אין מה לעשות יגאל, אתה אדם טוב ממני.

igalr
02-02-2011, 11:28:55
בטח.
מה שתגיד.
אני בטוח שאם היו מעכבים לך משלוח במשך חודש ובסוף מפצים אותך בסוללה טובה יותר ממה שהיית אמור לקבל היית ישר מוכר אותה במחירי הוביקינג ואפילו עושה הנחה לכל חכמולוג מזדמן שתופס אותך במילה.

אין מה לעשות יגאל, אתה אדם טוב ממני.

ועכשיו אתה מתלונן על כך שחנות אינטרנטית בחול עיכבה לך משלוח חודש ?!?!?
ישר לפורום תלונות על משלוחים וקניות בחול.

אתה פשוט בכיין סדרתי

אייל שפירא
02-02-2011, 11:38:18
http://i717.photobucket.com/albums/ww173/prestonjjrtr/Smileys/dark_cloud_2_text.gif

SHAHAR AB
02-02-2011, 12:04:01
לפי דעתי כל הקודם זוכה עם אנשים דרך הטלפון אתה לא יודע אם הוא בא או לא ולכן רב המטלפנים גם מצלצלים עם מספר חסוי(גם שיטה)