PDA

צפייה בגרסה מלאה : אני גם רוצה להטיס לא רק להסיע, שרשור של מתחיל.

AdieLL
01-01-2010, 18:31:55
שלום לכולם.
קוראים לי עדיאל בן 20 מיבנה.
אני מסיע מכונית שלט כבר כמה שנים, לאחרונה זה כמה חודשים שאני מתעניין במסוקים, כמובן שאני מדבר על ניטרו כי איך אפשר בלי שובלי הריח ורעש המנוע.
אין לי שמץ במסוקים אף פעם לא ראיתי אחד ובטח שלא הטסתי, סתם כי לא יצא.
הייתי מעוניין טיפה להבין איך מתחילים עם תחביב שכזה. אני אחד שחושב שאצליח להטיס אחד אמיתי ולהנחית אותו מבלי לשבור חלק, אבל בטח יש עוד הרבה כמוני שמגלים שהם טועים בהזדמנות הראשונה שהגיעה לידיים שלט שלא בצורת אקדח.
אשמח להיכנס לעיניינים לאט בזהירות ובעזרתכם להשכיל, איך מתחילים? איך לומדים וכמה זמן ? מהן העלויות? ואיזה דגם מומלץ להטיס בהטסה הראשונה?
תודה, עדיאל.

נ.ב; אני חושב שאני בפורום המתאים, תקנו אם לא. :)

orenoved
01-01-2010, 20:31:55
לא תהיה לך בעיה כול אחד שכול להטיס השאלה היא כמה אתה יכול לתת מעצמך (זמן סימולטור כסף)
אם יש לך את זה לא תהיה לך בעיה ...
וכן אתה בפורום הנכון
המלצה שלי קודם כול סימולטור רצוי ריאל פלייט שעה ביום תוך חודש אתה כבר יודע להטיס
ואז תחשוב אל איזה מסוק אתה רוצה תלוי בתקציב

AdieLL
01-01-2010, 21:06:38
מה שאתה אומר זה שאם אני מטיס דרך הסימולטור בערך כחודש אני יכול להטיס גם כלי?
יש מקום מסויים שמומלץ לקנות ממנו את הסימלוטור כי הבנתי שזה מגיע עם השלט התואם?
עריכה: ראיתי סימולטור עם שלט של E-SKY..

AdieLL
02-01-2010, 23:33:52
תודה לאורן, ולניר שעזר לי בפרטי, נתחיל עם הריל פלייט ונראה איך נתקדם, שיהיה לי בהצלחה :]

ליאור זהבי
02-01-2010, 23:42:00
אתה מוזמן ליצור קשר ואשמח לסייע - 0542883979

blade4003d
03-01-2010, 13:34:43
בס"ד
אתה בהחלט צודק לגבי שובל הריח והעשן....אבל אל תמהר לפסול חשמלי כנקודת פתיחה. ישנן עסקאות יד שניה מעולות לחשמליים, ככה שאתה יכול להתחיל ב- 1500-2000 ש"ח ואתה באוויר עם מסוק שלט סוללה ומטען.
הרבה יותר קשה להטיס חשמליים בס"ג של 400-450 בהשוואה למסוק ניטרו... קשה באימונים קל בקרב. עלות הריסוק כמובן נמוכה יותר, אח"כ תוכל למכור ולממן ניטרו בס"ג של 600-700

לענ"ד
דורון

matalon
03-01-2010, 14:28:23
לא תהיה לך בעיה כול אחד שכול להטיס השאלה היא כמה אתה יכול לתת מעצמך (זמן סימולטור כסף)
אם יש לך את זה לא תהיה לך בעיה ...
וכן אתה בפורום הנכון
המלצה שלי קודם כול סימולטור רצוי ריאל פלייט שעה ביום תוך חודש אתה כבר יודע להטיס
ואז תחשוב אל איזה מסוק אתה רוצה תלוי בתקציב

ואפשר גם בתלת מימד:):):)

הבוררר
03-01-2010, 15:53:14
יש לי דעה טיפה שונה מהתגובה של אורן (אורן ממש לא אכפת לי אם נפגעת:D)
בכל אופן אני מאוד ממליץ לדבר עם משהו שאתה יכול לסמוך עליו, בכל אופן אני אישית ממליץ לך להתחיל במקביל לסימולטור כבר להטיס את המסוק שתבחר לקנות לעצמך וכמובן שאני אישית ממליץ
על מסוקי הניטרו בפרט! בסופו של דבר הכל שאלה של כמה את מוכן להשקיע- אגב זו שאלה שאתה צריך לשאול את עצמך רק אחרי שראית בפועל בשטח את הכלים השונים שיכולים להיות מתאימים לך, ואת זה אני אומר מתוך נסיון שאני מלווה אנשים שנכנסים לתחום ברוב הפעמים בצורה קלה עם רצון להשקיע כמה שפחות כי בסופו של דבר הרבה כסף הולך על התחום הזה אבל מהר מאוד מגלים אותם אנשים שהיו מדיפים להשקיע טיפה יותר כדי לקנות משהו מושקע יותר שילווה אותך לאורך זמן וייתן תועלת רבה יותר.
לשיקולך- שמחתי לעזור!:)

AdieLL
04-01-2010, 14:36:31
תודה לכולם, לקחתי לתשומת ליבי את הערות, לגבי התחלה של הטסת כלי תוך כדי הטסה בסימולטור, אני לא חושב שזה מומלץ כי בכל אופן, בהתחשב שלא נגעתי בדבר כזה בחיים, כמו שהזכרתם, אני רוצה להיכנס לתחום בכמה שפחות תקציב, אני אתחיל עם הסימולטור, נהנה מזה קצת, באיזשהו שלב נרגיש כבר שמיצינו ונגיע לחלק העיקרי שזה בחירת הכלי המתאים, בקשר לחשמל, לא פסלתי, אני גם חושב שמבחינת עלויות תחזוק הם יותר קלים, גם מבחינה כספית וגם מבחינת זמן השקעה עליו.
כמו שאמרתי, נעשה צעד צעד, נתחיל עם הסימולטור, אני לא רוצה להיכנס בבום ולצאת בבום. :rolleyes:

עריכה: נחמד היה לקבל כמה הודעות בפרטי שאומרות שלכל צרה או שאלה נוכל להתקשר לכך וכך,
לא חשבתי שהקהילה פה כזו מגובשת, אהבתי, כל הכבוד לכם. ותודה.

AdieLL
05-01-2010, 12:40:20
אתמול קניתי את השלט לסימולטור מטיסני חולון, הורדתי את הריל פלייט ומשום מה אני לא מצליח להזיז את ציר ה- X גם כשניסיתי לעשות כיול דרך לוח הבקרה הוא לא הגיב, יש מצב שהשלט פגום?

עריכה: מה שמוזר זה שב- FMS שמגיע עם השלט זה כן עובד :S
וב-ריל פליטט אני לא מצליח להשלים את הכיול דרך המשחק כי הוא לא מגיב..

עריכה2: עובד, הייתי פשוט צריך להכניס להילוך במסוק :]

levyoram
05-01-2010, 17:08:34
עדיאל שלום.

ראשית ברכות על ההחלטה והצעד הראשון והחשוב בתחום ... הסימולטור.
אני מזמין אותך לחוות מקרוב את עולם המסוקים אצלנו בצוות הרכבת פ"ת.
אנחנו נפגשים בימי שישי החל מהשעה 14:00.
הנייד שלי לתאום והכוונה- 050-5621115
בשטח תקבל תשובות להרבה שאלות כולל הסימולטור(יש לנו קבוע על לפ טופ).
נשתמע ונתראה, :D

AdieLL
06-01-2010, 13:10:38
תודה רבה,
אני בהחלט איהיה בקשר במשך החודש לגבי הגעה למפגש אחד לפחות כדי לראות את הדבר האמיתי,
רק שיתפנה יום שישי אחד.. :p

אחרי כמה נסיונות הטסה, בחלקם הצלחה ובחלקם התרסקויות, הבנתי שזה לא קל כמו שזה נראה, אומנם חשבתי שאני אצליח להטיס אחד אפילו בתור התחלה בסימולטור, הבנתי שזה יותר קל לשלוט עליו באוויר מאשר להשאיר אותו במקום אחד, שזה מה שאני מנסה בעיקר, לנסות להעמיד אותו באוויר ולייצב אותו מבלי לסטות יותר מידיי, כרגע אני מרגיש שהמסוק יותר שולט בי ואני בסך הכל מנסה שלא לרסק אותו ולהשאיר אותו באוויר, אני אתאמן עד שאגיע למצב שאני אשלוט בו.