PDA

צפייה בגרסה מלאה : יצירת כח עילוי לטיסן מקאפה

giladba
08-01-2010, 20:11:02
שלום,

בניתי טיסן מקאפה, בדיוק לפני התוכניות.
היום לקחתי לטיסה (זה הקאפה השני שבניתי) והוא טס ממש טוב: יציב, יפה, עושה תרגילים, אבל.....
הוא לא דואה, אין לא כח עילוי כמובן.

קראתי באינטרנט על כח עילוי וראיתי שכח עילוי נוצר בגלל מבנה הכנף.

עכשיו לשאלה שלי: האם אפשר להוסיף/להדביק לכנף תוספת שתיצור כח עילוי. אולי לחתוך מקלקר צורה של חצי עיגול שטוח (לא מצאתי דרך אחרת לתאר את זה) ולהדביק על החלק העליון.

מה אתם אומרים? מישהו פעם ניסה את זה?

גלעד

mixerfix
08-01-2010, 20:23:23
You can build profile wings from depron and other flexible materials. A foamboard plane is engine bound.

M

Shay
08-01-2010, 20:55:46
חפש KF AIRFOIL אולי זה יוכל לעזור לך....

giladba
08-01-2010, 22:04:59
חפש KF AIRFOIL אולי זה יוכל לעזור לך....

בדקתי באינטרנט עכשיו, זה פשוט ליישום עם תוצאות מבטיחות. אדווח לכם על התוצאות.

גלעד.

wind556
08-01-2010, 22:22:17
אל תתאמץ
טיסן קאפה נועד להיות זול ופשוט, ולא טיסן משוכלל
אם אתה רוצה שהקאפה יטוס יותר טוב, תחסוך משקל
אם אתה רוצה פרופיל אוירודינאמי ואיכות טיסה שונה, תבנה מחומר אחר
אי אפשר להגיע לתוצאות ממש טובות עם חומרים זולים ולא איכותיים כמו קאפה, המטרה היא בניה בשעות ספורות, הטסה פרועה, ובניית חדש כשהישן מתרסק. אין טעם להשקיע בפורמט הזה.
כשתרצה הסברים והכוונות על טיסנים שדואים היטב, דבר איתי בטלפון, אתן לך את כל המידע שתרצה

giladba
09-01-2010, 07:02:36
אל תתאמץ

היי עודד,

כטיסנאי חדש (השיעור הראשון שלי היה אצלך:)) אני עדיין לומד וחוקר את התחום. לפי הסרטון הזה (http://www.youtube.com/watch?v=6H-s7yuJcwk) ה - KF AIRFOIL מאוד פשוט ליישום וההבדל בטיסה מורגש מייד - ריחוף טוב יותר.
את האמת - בלילה חתכתי את החתיכות המתאימות מקאפה מקולפת לחסוך במשקל וכבר הדבקתי. 5 דקות עבודה, נקווה שהטיסן לא יתרסק אחרי 5 דקות :D

Boogle
09-01-2010, 07:50:34
גם לוח שטוח מייצר עילוי בזוית התקפה שאינה 0. פשוט זוית ההזדקרות שלו קטנה יחסית לפרופיל אוירודינמי.
ולכן, כנף שטוחה תטוס!! הבעיה ששמים מנוע אימתני ואז הופכים את זה לסוג של הליקופטר וקוראים לזה 3D :eek:

giladba
10-01-2010, 08:37:42
ניסיתי את רעיון מספר 3 מהסרטון שצרפתי בתגובה שלי למעלה. לא היה הבדל ניכר בצורת הטיסה או ביכולת הדאייה.
אבל עדיין לא התייאשתי, אני אגדיל את עקומת כח העילוי (למי שראה את הסרטון) בכך שהגביה את זווית המדרגה הקידמית.

גלעד

wind556
10-01-2010, 09:18:09
היי עודד,

כטיסנאי חדש (השיעור הראשון שלי היה אצלך:)) אני עדיין לומד וחוקר את התחום. לפי הסרטון הזה (http://www.youtube.com/watch?v=6H-s7yuJcwk) ה - KF AIRFOIL מאוד פשוט ליישום וההבדל בטיסה מורגש מייד - ריחוף טוב יותר.
את האמת - בלילה חתכתי את החתיכות המתאימות מקאפה מקולפת לחסוך במשקל וכבר הדבקתי. 5 דקות עבודה, נקווה שהטיסן לא יתרסק אחרי 5 דקות :D

5 דקות זה בוודאי שווה, ולו רק בשביל ההתנסות והלימוד.
דווח בבקשה על התוצאות

Hagay
10-01-2010, 10:59:42
אל תתאמץ
אם אתה רוצה שהקאפה יטוס יותר טוב, תחסוך משקל
אם אתה רוצה פרופיל אוירודינאמי ואיכות טיסה שונה, תבנה מחומר אחר
אי אפשר להגיע לתוצאות ממש טובות עם חומרים זולים ולא איכותיים כמו קאפה, המטרה היא בניה בשעות ספורות, הטסה פרועה, ובניית חדש כשהישן מתרסק. אין טעם להשקיע בפורמט הזה.
כשתרצה הסברים והכוונות על טיסנים שדואים היטב, דבר איתי בטלפון, אתן לך את כל המידע שתרצה

עודד, אתה מאבד סבלנות סביב היום הולדת (שאלה רטורית - אני יודע שאין מצב)?
אני בניתי בזמנו כנף עם פרופיל KF4 ב5 דקות ללא כל בעיה וראיתי לאחרונה פתרון דומה על כנף אחרת בגעש.

לגבי גובה המדרגה, יש מידות מדויקות והגבה לאו דווקא תשפר, ראה תמונה מצורפת.

Tomer2
10-01-2010, 11:28:10
צריך לשים לב שבסירטון מדובר על תחושות ולא על מדידות.

העילוי בכנף דלתא בזויות שמצוינות בסירטון נגרם בעיקר מערבול שיושב על שפת ההתקפה.

דרך פשוטה לשיפר עילוי טיסן היא הגדלת מוטת הכנף - הוספת כנפוני קצה כנף יוצרת אפקט דומה (ראה דוגמא בטיסני סוויפט סלינגר וכ"ו )

giladba
10-01-2010, 12:17:28
Hagay- בניסוי שלי זווית המדרגה הקדמית היתה פחותה מהמומלץ, לכן בניסוי הבא אני אגדיל אותה.

טל2 - רעיון מעניין ששווה ניסיון, במיוחד שהטיסן כבר בנוי ומוכן ולהוריד ממשקלו (400 גרם כולל סט-אפ מלא) לא אפשרי עכשיו.

לסיכום - אני אגדיל את זווית המדרגה הקידמית ואוסיף כנפון קטן בכל קצה.

יש למישהו רעיון איך להוסיף את הכנפונים כך שזה יהיה מקסימום חזק במינימום תוספת משקל?

Boogle
10-01-2010, 17:40:20
כנפוני קצה כנף עוזרים לכנף להתנהג ככנף אינסופית במקום ככנף סופית, הבעיה העקרית בכנף סופית היא שבשל הפרשי הלחץ בין הצד התחתון לעליון נוצרת יניקת אויר בקצה הכנף וזרימת אויר רוחבית ממתחת לכנף אל מעליה וכתוצאה מכך מערבולת שניתקת מקצה הכנף .
בשביל להתגבר על התופעה אך לא להשפיע על ההתנהגות הרוחבית בשל תוספת שטח למייצבי הכוון צריך ליצור קיר בגובה מספק שהזרימה מתחתית הכנף לא תעלה למעלה. כתחושת בטן הייתי מסתפק בבליטה של עד 2 ס"מ מעל ומתחת לכנף לכל אורך המיתר. זה לא אמור להוסיף משקל וגם לא לפגוע בחוזק.
במטוסים ה"רגילים" מנצלים את הכנפונים להשפיע במישור הרוחבי ולכן עושים אותם כבר גדולים יותר, מה שאתה כנראה לא צריך.