PDA

צפייה בגרסה מלאה : מישקולות איזון האם לסמוך על הדבק הקיים?

אליקופטר
26-09-2008, 17:14:24
שלום לכולם,

קניתי משקולות איזון המיועדים לאיזון גלגלים אתם יודעים פלטה כזו המחולקת ל 5 ,10גרם ...... הדבר מגיע עם דבק המכוסה בסרט שיש להסיר לפני הדבקה הדבק הזה די חזק אך לדעתי חייב חיזוק נוסף ע"י הדבקה בכל זאת המשטח הדבקה הוא ממשפחת הEPP אז אך כדי להדביק מנסיונכם (בלבד).

תודה.

יורדן הוויצנאי
26-09-2008, 17:59:25
במקום אחת, תדביק שלוש.
למקרה שאחת תיפול ושהשניה לא תספיק :D

עמרי רז
26-09-2008, 19:13:58
הדבק הזה מיועד להדבקה על משטח חלק מתכתי ואכן הוא חזק אך לא יחזיק על EPP קלקר או בלזה.
אני מציע להסיר את הדבק עם אלכוהול ולהשתמש בדבק ל EPP.

Boogle
26-09-2008, 19:16:14
הכנת שטח טובה היא שם המשחק, אם הקלקר לא תופס דבק תצטרך להטביע את המשקולות בתוכו.
:rolleyes:חוץ מזה, מי שם לטיסן EPP משקולות???? אם יש לך בעית איזון תזיז את הסוללה! :)

עריכה:
ראיתי שבינתיים רז הוסיף הערה, בעיקרון אין צורך להוריד את הדבק הקיים, אני מניח שדבק המתאים לEPP יתפוס יותר טוב על הדבק שעל המשקולת מאשר למשקולת ישירות.

ועוד הערה לרז, משטח "חלק" הוא אויבו של כל דבק, דבק צריך משטח מחוספס כמה שיותר להגדלת שטח האחיזה שלו.

אליקופטר
26-09-2008, 19:29:55
בוגל,

לא מעשי לשחק עם הסוללה מאחר והיא נשארת עדין בחלק שאינו משפיע על מרכז הכובד והאמן לי שניסיתי .
אם אדרש לכער את הדאון בהדבקות אז אבחר בדרך אחרת ומשקולות אחרות .

תודה בכול אופן.

איציק רונן
26-09-2008, 19:49:42
הכנת שטח טובה היא שם המשחק, אם הקלקר לא תופס דבק תצטרך להטביע את המשקולות בתוכו.
:rolleyes:חוץ מזה, מי שם לטיסן EPP משקולות???? אם יש לך בעית איזון תזיז את הסוללה! :)

עריכה:
ראיתי שבינתיים רז הוסיף הערה, בעיקרון אין צורך להוריד את הדבק הקיים, אני מניח שדבק המתאים לEPP יתפוס יותר טוב על הדבק שעל המשקולת מאשר למשקולת ישירות.

ועוד הערה לרז, משטח "חלק" הוא אויבו של כל דבק, דבק צריך משטח מחוספס כמה שיותר להגדלת שטח האחיזה שלו.
חספוס משטח הדבקה עוזר להתקשרות (adhesion) מכאנית בעוד שרוב ההדבקות/הקשרים הם כימיים. לאחרונה אני עובד עם זכוכית ותאמין לי זה חומר חלק, אנחנו מדביקים אותו ללא בעיה.
לשאלה עצמה (את בעיית האיזון של "אליקופטר" אני מכיר): הדו-צדדי לא יעשה את העבודה, לרוב הדבקים הללו לא נצמדים טוב ל EPP. זה רעיון טוב "להטביע" את המשקולת לתוך הגוף, תעשה כיס קטן, טיפה ציאנו ויאלה. נייר לבן של מדפסת על המשקולת מבחוץ יעלים אותו מהעיין.
מדביציק

Boogle
26-09-2008, 22:19:48
איציק, (איך שהחבר'ה של הדבקים בלבלו אותך ;) ) הדבקות כימיות הן של חומרים בעלי תכונות כימיות דומות המסוגלים לייצר קשרים כימיים בין מולקולות החומר, רוב ההדבקות הן דווקא מכניות, ויכולת " ההרטבה" של פני השטח היא התכונה שמחזיקה את הדבק.
הדבקרה של זכוכית כחומר קרמי היא גם פונקציה של ההרטבה של פני השטח.
בכל מקרה, לא נכנס פה להתפלפלות, אך אם תרצה לבחון את טיב ההדבקה אצלך במעבדה, מבחן התנור יתן לך פתרונים, אם החומרים התחברו כימית, בחימום הם יתנהגו אחיד והממשק לא יפתח, אם לא, אז הפרשים במקדמי ההתפשטות יעשו את העבודה ובשלב מסויים הממשק יתחיל להתפורר (או הדבק, תלוי :)) תתחיל ב 90 מעלות , :confused: בעצם זוית ישרה רותחת ב90 מעלות לא???:D

ZvikaF
27-09-2008, 10:14:30
בניסוי החימום: מה יבטל את מקדמי ההתפשטות שונים של החומרים ? (זכוכית למתכת לדוגמא...)

igalr
27-09-2008, 12:47:07
בניסוי החימום: מה יבטל את מקדמי ההתפשטות שונים של החומרים ? (זכוכית למתכת לדוגמא...)

הבעיה של מקדמי ההתפשטות השונים היא לא רק של שני החומרים היא גם של הדבק וכל חומר בנפרד.

אגב במסוקים מהפורום השכן יש בעיה כזו של כל מיני חיישנים שמודבקים על המנוע ואכן החיישנים מדי פעם נופלים.

Boogle
27-09-2008, 13:22:57

הבעיה של מקדמי ההתפשטות השונים היא לא רק של שני החומרים היא גם של הדבק וכל חומר בנפרד.

אגב במסוקים מהפורום השכן יש בעיה כזו של כל מיני חיישנים שמודבקים על המנוע ואכן החיישנים מדי פעם נופלים.

פה הבעיה וגם היחוד של כל דבק ודבק.
לכל סוג ממשק יש להתאים את הדבק לכל תחום טמפרטורות עבודתו. לכן לחימום יש לקחת דבק שעמיד בטמפרטורות הללו והיות ומקדמי ההתפשטות שונים מאוד ללא יכולת (כמעט) להתאימם, חובה לקחת דבק יחסית גמיש שיוכל לעמוד בכוחות הנוצרים כתוצאה מהתפשטות.
אחרת, כמו שכתבתי, רוב הסיכויים שהממשק יפתח ויהיה ניתוק של ההדבקה.

אגב, חיישנים שמדביקים על מנועים וכו', מבלי להכיר את הנושא, חשוב מאוד ניקוי השטח המודבק בממיס שומנים חזק, ושימוש בדבק בעל מוליכות טרמית טובה וגמישות מספקת בכדי שלא להזיק לחיישן.

איציק רונן
27-09-2008, 13:27:27
לזה בדיוק התכוון בוגל (הטועה תמיד ;)), כאשר ההדבקה היא "מכאנית" ואומר הצמדות לחספוס/זיזים של החלק המתחבר (כמו טיפוס על צוק) כאשר יש מקדמי התפשטות שונים ההדבקה תשתחרר. כאשר ישנה הדבקה "כימית" הקשרים הם ברמת השרשראות ואז אין הפרדה בגלל מקדמי ההתפשטות.
כאשר רוצים להדביק שני משטחים בעלי מקדמי התפשטות שונים כמו ברכב, זכוכית למתכת, הדבק הוא שלוקח את הפרש ההתפשטויות. סיליקון הוא דוגמא טובה לדבק שטוב למשימה הנ"ל.
דביציק