PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה! עזרה רצינית בהחזרת כסף בפייפאל

crazyguy
12-01-2010, 17:26:33
לפני מס' ימים חיפשתי לרכוש מערכת שלט חדשה,
כשהתחלתי לבדוק מחירים שקלתי לרכוש יד שניה.

בחרתי לפרסם בRCGroup.com מודעת wanted שאני מחפש.

תוך מס' דקות מישהו שלח לי הודעה, בהתחלה הוא ביקש 500$, לאחר שאמרתי לו שזה יקר עבור המערכת כיוון שהיה לי מישהו אחר ב440$ הוא ישר הוריד את המחיר ל380$, יצא לי לרכוש לא מעט
דרך RCG, ויש לי נסיון רב בקניות מחו"ל, התפתתי לרכוש מהר וכיוון שהתשלום היה באמצעות פייפאל
הרגשתי מוגן.

לפני התשלום הוא שלח לי תמונה במייל, את האמת חשדתי מהרגע הראשון אבל עצם העובדה שאמרתי לעצמי שאני אשתמש בפייפאל הרגשתי בטוח.

אתמול ריחרחתי כמה שיכולתי סביב המכירה וסביר המשתמש שאגב אין לו פידבקים ואין לו פוסטים,
ונוכחתי לגלות שיש ממש מגפת רמאות רצינית בRCG, הגעתי למס' משתמשים שגם נפלו בפח, והתחלתי לעשות 1+1 וראיתי מכנים משותפים בין כל השמות משתמשים, אותו סגנון כתיבה, אותו דרך גישה (כולם פירסמו מודעות דרושים וכולם נענו תוך מס' דקות)
לכולם הייתה פניה מצד המוכר לדבר במייל ושהמוכר יספק תמונות.
יש עוד מס' מכנים משותפים שפשוט לא יכולים להיות צירוף מקרים, באותו הרגע החלטתי שנפלתי בפח והבחור ששילמתי לו הינו נוכל בוודאות.

ישר פתחתי dispute בפייפאל, אבל עד שפייפאל מגיבים (עד כה לא קיבלתי תשובה)

שאלתי במקביל את המוכר מתי הוא שולח לי את המערכת? (עבר כבר 4 ימים)
הוא אמר שמחר (היום)
לאחר שפתחתי את הדיספיוט הוא אמר לי שהוא רואה שאני מבקש את הכסף בחזרה, אמרתי לו נכון כי אני שם לב שהוא לא מתכוון לשלוח לי (לא רציתי לקרוא לו נוכל או משהו בסגנון)

לאחר כמה דקות הוא שלח לי מייל שהוא שולח את החבילה היום, אמרתי לו שלא ישלח!
לאחר כשעה הוא שלח לי עוד מייל וטען שהוא שלח את החבילה, ביקשתי אז מס' מעקב לפחות כי ביקשתי ממנו עוד בתחילת המכירה שהוא חייב לשלוח את זה עם מס' מעקב, הוא טוען שהוא רצה לשלוח את זה במשלוח הזול ביותר אז אין מס' מעקב, אמרתי לו שזה לא שאין מס' מעקב אלא שהוא פשוט לא שלח שום דבר..

ומשם התחלנו להתגלגל במיילים (עשרות)
כשכל אחד מפנה אצבע מאשימה לשני, לי אין כל ספק שהבן אדם נוכל כמובן, דיברתי עם מס' אנשים שכולם חושבים כמוני וחלק מהם נכוו, חלק מהאנשים ששותפו בפומבי בRCG שלחו לו הודעה פרטית שהם מעוניינים במוצרים כאלו ואחרים, הוא נתן להם מייד מחיר מצויין ואמר להם שהוא ישלח להם תמונה במייל וכו'..

כמובן שהם לא נענו אלא רק בחנו אותו (חלקם על אותו מוצר שכביכול מכר לי ולאחרים!)

רק היום נזכרו בRCG לחסום את המשתמש שלו.

אני מניח שהוא עושה את זה באופן סיסטמתי, השאלה האם ניתן להחזיר את הכסף ממנו?

בחור אחר שנפל ב600$ איתו טוען ש3 חודשים הוא לא מצליח להשיג את הכסף מפייפאל, כי פייפאל עצמם לא מצליחים למשוך מאותו מוכר את הכסף (מדובר בחשבון פייפאל אחר)

לחלק הוא אמר שהוא מארה"ב, לי הוא אמר שהוא מסלובניה..

אני מחפש עוד דרכים לנסות ולהשיג את הכסף חזרה ממנו, פתחתי תיק במקביל בhttp://www.ic3.gov/

נוכחתי לגלות שפייפאל כבר לא מגן כמו פעם, כאילו הם שינו את המדיניות שלהם במהלך השנים.. (היו לי מקרים אחרים שנענתי להם דיי מהר לפני מס' שנים)
כמובן שגיליתי את זה שפייפאל כבר לא כמו פעם מאוחר מדיי.
כשמדובר בבן אדם פרטי שכנראה מצא דרך למשוך את הכסף ולברוח.

כל עצה תתקבל בברכה,

ולאלו מכם שרוכשים באופן דומה, כמובן שתיהיו יותר זהירים.

guyst
12-01-2010, 17:55:02
ניסית את חברת כרטיס האשראי?
יש לך גם ביטוח מהם וניתן לבטל עיסקה אבל אני לא יודע אם הם לא יזרקו אותך לפייפאל. שווה לנסות.

z999
12-01-2010, 20:58:27
פייפל לא אמורים להחזיק את הכסף שלך 30 יום או משהו כזה?

Guyazulay@
12-01-2010, 22:12:35
כמו שאמרתי לך בטלפון.. אתה מבוטח מחברת האשראי!
תדרוש את זה מהם... שילמת לא קיבלת מוצר אתה מבוטח. מה שכן תשמור את כל המילים ותתעד את כל ההתכתבויות שלך גם עם פיפל!
את הכסף אתה תקבל חזרה לא משנה מה מחברת האשראי PP לא יוכלו לעזור לך בזה.
תכין ממש תיקיה בבית של כל מסמך שיכול להראות עם מי דיברת ומה עשית ושבאמת הפעולה לא הושלמה. גם את זה שהוא רשם לך שהחבילה נשלחה במייל זה תיעוד מצוין לזה שאמור להיות חבילה אבל מיצדך היא לא הגיעה לארץ הם יבדקו את זה עם כל מי שצריך ממש חוקרים את העניין , אתה תזוכה מיד בכסף ואז כל חודש בדף פירוט יהיה רשום לך עסקה בבירור איזה 4 חודשים התקשרו אליך מידי פעם נציגים מהחברה ויבקשו לשלוח להם בפקס מיילים(תדפיס) פירוטים וכוי...
על PP אל תסמוך בעניין הכסף חזרה, אני אישית סומך על PP רק על זה שהמוכר לא רואה את האשראי שלי ולא יוכל לבצע עסקעות נוספות בנוסף לעסקה שעשיתי איתו.
מקווה שתקבל את הכסף בחזרה זה לא מעט כסף .

המרסק
12-01-2010, 22:27:57
היה לי סיפור דומה עם מוכר בeBay, ופייפל בכל תירוץ "מטומטם ככל שיהיה" סרבו לתת לי את הכסף.
במקרה שלי הוא שלח משהו שלא היה קשור בשום דרך למה שהוזמן.

אחרי דין ודברים מול פייפל שלקח חודשיים פניתי לחברת האשראי, חייב לציין שהם היו מאד אדיבים ומקצועיים ולאחר 45 ימים קיבלתי את הכסף בחזרה + ריבית על התקופה.

חשוב שתסיים את התהליך מול פייפל ותשמור את ההתכתבויות מולם ומול המוכר כי תזדקק לחלקם בתביעה של חברת האשראי מול פייפל.

crazyguy
12-01-2010, 23:25:02
המרסק,
האם לאחר מכן פייפאל המשיכו לתת לך להשתמש בשירותים שלהם?

האם הם לא יצרו מעין "עיקול" על החשבון שלך?

אני בכל אופן ייבחן לעתיד את דרכיי להמעיט להשתמש ככל האפשר בפייפאל, עליהם אני כבר לא סומך וזה בטוח..
קראתי רבות על כך בהרבה מקומות על אנשים רבים שנוטשים את השירות לטובת שירותים אחרים או אפילו לא..
חבל שכך.

ללו
12-01-2010, 23:51:10
גיא אתה מבוטח בכרטיס אשראי שלך אין לך מה לדאוג,אני דיברתי אם ויזה לא מזמן לגבי החזר כספי והם אמרו לי שאין שום בעיה תמלא טופס והכסף יהיה בדרך לחשבון,לבסוף הדבר יסתדר כך שלא עירבתי אותם אבל זה נתן לי גיבוי,ולגבי paypal אל תדאג הם לא יחסמו אותך כל כך מהר הם צריכים שתשתמש בשירות שלהם הם מרויחים מזה כסף,ואם הם יחסמו אותך אז תפתח חשבון על שם אביך,אחיך,לא משנה,תן לחברת האשראי שלך לשבור את הראש בהצלחה.

maozasaf
13-01-2010, 04:09:04
אם הוא שלח לך את זה באמצעות USPS (הדואר של הארה"ב) הוא חייב למלא טופס של המכס
שבו יש מס' משלוח\מעקב .
לא משנה אם זה הכי יקר או הכי זול .
כל משלוח לישראל (בינלאומי מארה"ב) חייב את הטופס הזה.
מס' הטופס הוא כמו כל מס' מעקב רגיל
דוגמא: ILxxxxxxxUS

תבקש מימנו העתק של החשבונית התשלום, בחשבונית מצויין המספר המעקב.

גם לפייפל הוא חייב לתת הוכחה שהוא באמת שלח לך את זה .

ובהצלחה !!!

המרסק
13-01-2010, 10:23:01
פייפל לא חסמו אותי ומאז כבר ביצעתי עשרות רכישות.
נניח והם כן היו חוסמים, תמיד אפשר לפתוח חשבון חדש בעיוות קל של השם (אבד בתרגום) וכתובת מייל חדשה.

ושוב, חשוב שתסיים עם פייפל את כל התהליך שלהם. רק אם וכאשר תענה מצידם בשלילה מוחלטת פנה לחברת האשראי.

בכל מקרה, אם יש חשש בלבך, התקשר למחלקה הבינלאומית של חברת האשראי (הטלפון שלהם באתר החברה) והתייעץ.

crazyguy
13-01-2010, 10:43:56
אוקיי,
כבר פניתי לישראכארט אבל רק כהכנה למה שאולי עתיד לקרות
(במידה והמשלוח לא יתקבל והמוכר אכן יתגלה כנוכל ואם פייפאל לא יצליחו להחזיר לי את כספי)

תודה רבה, על פי מה שאני מבין ישראכארט יצליחו לפתור לי את הבעיות.

דניאל דקל
13-01-2010, 14:28:12
בלשון מקצועית זה נקרא כשל תמורה

כספך מובטח, אל דאגה, רק קצת סבלנות

איזי
14-01-2010, 07:32:03
לי החזירה חברת כרטיסי האשראי את הכסף תוך שבוע.

crazyguy
14-01-2010, 07:47:54
חבר'ה באמת תודה.

הנושא בטיפול עד כמה שזה נראה לי..
באמת מחברת האשראי יש מענה אמיתי.