PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה שאלה בקשר לדאון dynaflite talon

aofer
15-01-2010, 13:11:48
אני בונה את הדאון הזה מקיט, אני די בהתחלה אבל ראיתי שבהוראות הם אומרים להשתמש בציפוי Econocote או ציפוי אחר שנדבק בחום נמוך, והם טוענים ששימוש במונוקווט רגיל שנדבק בחום גבוה יכול לעקם את המבנה של הטיסן בגלל שהוא קטן ועדין יותר ולכן לא מומלץ להשתמש בזה.
לעומת זאת באתר של טאואר הוביז למשל או כל אתר שמוכר את הטיסן רשום שצריך 2 גלילי מונוקווט ואין שום הערה בנושא.
השאלה אם זה באמת כזה קריטי?
אני יודע שיש פה די הרבה אנשים שמכירים את הדאון, במה ציפיתם אותו? שווה באמת כל הטרחה הזה של לחפש ציפוי כזה שיחסית נדיר בארץ או שזה יהיה בסדר גם עם מונוקווט רגיל?

תודה

aofer
15-01-2010, 16:50:47
אוראקוור זה לא המקביל של מונוקווט פשוט של יצרן אחר?
בכל מקרה איפה משיגים ומה העלות?
נראה לי שאת האקונוקווט קשה למצוא בארץ.
בכל אופן אתה יכול לפרט קצת? האם מונוקווט באמת יתכווץ יותר מדי ויכול לעשות נזק בדאון כזה?

umbo
15-01-2010, 19:20:54
זה ממש לא עקרוני איזה בציפוי אתה משתמש בתנאי שאתה מכיר אותו והוא מתאים לך.
הכוונה ב"מתאים לך" היא שהציפוי נדבק טוב, לא כבד מידי, או חלש מידי לסוג הטיסן שלך ולשטח בו אתה מטיס (לדוגמא, לא כדאי להשתמש בציפוי עדין מידי לשטח עם קוצים). כמו כן הניסיון המוכח שלך או של מישהו שאתה מכיר וסומך על דעתו הוא חיובי לגביו.
ציפוי חזק מידי שיכול לפתל ולהרוס כנף הוא ציפוי שמי שהשתמש בו פשוט לא יודע לצפות טיסן. גם ציפוי "הרסני" שכזה לא חייבים למתוח בלי סוף אלה במידה. מותחים אותו מעט, בטמפרטורה נמוכה יחסית והכל בא על מקומו בשלום.