PDA

צפייה בגרסה מלאה : !Calling all ground stations

MDreamer
27-09-2008, 23:49:48
היי,
בשבת בערב נפגשנו איתי 4D ואנוכי כדי "לעלות רמה" בעמדות הקרקע, כרגע אפשר לקרוא לעמדות הקרקע שלנו בלילי חוטים, זה הולך להשתנות :D
יש שני ארגזים ו4D אחד משועמם:
http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=2425&stc=1&d=1222551904
הארגז השמאלי שלי, הימני של 4D עם הארגז הנוכחי שלו בתוך הארגז המיועד.. הוא עדי חוכך בדעתו מה לעשות..
http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=2426&stc=1&d=1222551904
לפני שבועיים כבר השפרצתי פלטת קרבון והתאמתי אותה בעבודת מסור נימה ושליף סיזיפית כפנל לארגז.. אני מיילל אבל יצא מעל למצופה:
http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=2427&stc=1&d=1222551904
בצד ימין יש VIEDO IN ממקלט הוידאו + מתח בשבילו, המפסק ליד זה גם בשבילו.
http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=2429&stc=1&d=1222551904
בצד שמאל 3 מפסקים: (משמאל לימין) ראשי + מפצל וידאו, (טעינה)משקפי וידאו, (טעינה) מצלמת וידאו
http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=2428&stc=1&d=1222551904
כמובן שיש עוד מקום, גם מתוכנן מסך LCD..

eran_k
28-09-2008, 06:01:24
בואנ'ה יפה, אבל מה זה המפסקי low tech האלה?:)

b1yossi
28-09-2008, 06:12:33
בואנ'ה יפה, אבל מה זה המפסקי low tech האלה?:)

וואלה, אני מסתכל על התמונות וחושב לעצמי לעזאזל איזה דרעק של מפסקים הוא שם, ואז אני קורא את ההודעה שלך....:)

דרימר יקירי, זה אמנם לא התחום שלי, אבל לפני שאתה דואג לרעידות בכל מני מקומות תדאג שלא יהיו לך ניחותים והפרעות בגלל מיתוג וכיבול ברמה ירודה.

ShaharBD
28-09-2008, 06:32:35
מעיין,

אני אוהב קרבון...מאד...אבל רצוי שתבדוק את ההתנגדות בין המפסקים כיוון שהחומר כידוע מוליך ויכול לגרום לזליגה ,CROSS TALK ו-GROUND LOOP בין הרכיבים השונים.

שחר

MDreamer
28-09-2008, 07:08:57
אתה ממש מגזימים.
המפסקים הללו הם HD שאמורים לספוג רעידות ואמורים להיות עמידים. לא עובר בהם SINGAL של כלום(לא הייתי נופל בפח כזה). רק מתח. הייתי יכול לקחת גביע אשל וזקן רומני כדי שיסגור מעגל וגם עם הרעידות שלו לא היה קורה כלום.
לגבי הקרבון:
1. זה זניח ברמות היסטריות. אין רציפות. בדקתי לפני שהתחלתי את זה, אני עובד על 12V לא על מתחים גבוהים.
2. אני יכול לשים בידוד על החלק של המפסקים שנוגע בקרבון אם ממש בא לי.

נ.ב.
אתם סתם מקנאים
ננה בננה!!!

eransa
28-09-2008, 07:20:16
דרימר מפסקים מעולים, מעניין שאף אחד לא אומר דבר על המזוודות, האם זה "פליקן"? צריך לעלות לא מעט ג'ובות...

b1yossi
28-09-2008, 07:20:35
1. זה לא זניח, הזליגות יחסיות למתח שאתה משתמש, מער' שפועלת על 12V הזליגות שיהיו בה יפריעו בדיוק כמו זליגות במער' שפועלת על 400kv.
2. מפסקי HD לא בהכרח יעזרו לך, אבל עזוב תסיים ונראה אם זה עובד היטב.
3. עלית עלי, אני מקנא בטירוף :)
4. למי סחבת את הארגזים ? אם אני מזהה נכון זה ארגזים של PELICAN (http://www.pelican.com/) נחשבים מהטובים מסוגם וגם י ק ר י ם.

ZvikaF
28-09-2008, 07:38:24
שוב אנחנו בסצינת ה "למה לא עושים אהבה ברחוב" ?
למה זה גדול? שחור? קרבון? פלסטיק?
תמשיך ותראה את התצורה הסופית, שימותו הקנאים (סתאאם... נראה טוב..) :)

איציק רונן
28-09-2008, 07:48:56
נראה מעולה, רק כל הדיבורים על זה שיש לי גם ארגז נראים לי מישום מה פתאום חסרי שחר (לא BD)
ארגזיציק

ShaharBD
28-09-2008, 08:04:09
טוב נעזוב את הזליגות (מישהו קם קצת ריגשי),
אותי מעניין לראות לכמה קניונים ניתן להיכנס ללא כל בעיה עם מזוודה כזאת.
אני ממליץ להוסיף שעון מעורר אנלוגי עם חוטים מסולסלים לסיום האפקט.

אוהבים אותך מאד דרימר (גם אם אנחנו מרשים לעצמנו לתת עצות והערות)

ZvikaF
28-09-2008, 08:23:30
טוב אחרי ששככו הגלים... שאלת תם : יש צורך בכל הנפח של המזוודה למערכות הקרקעיות ?

במידה ולא, אפשר להקטין את הפנל שסוגר את כל הפנים ולהשתמש בחלק מהמקום לקחת את הרדיו,סוללות וציוד ייעודי אחר שחבל לסחוב בנפרד או לשכוח... :cool:

רעיונצביקה

MDreamer
28-09-2008, 10:09:47
אני לא רגשי :D אבל אני לא מבין מאיפה יש לי זליגות? אני בגיל צעיר והפרוסטטה שלי תקינה..
החלק של המפסקים שנוגע בקרבון ניטרלי. המחבר DC וה RCA באמת נוגעים בקרבון אבל זה טוב כי זה בעצם מחבר מינוסים.. פיספסתי משהו?
לגבי נפח, יש שם מצבר 7A 12V, משפקיים, מפצל וידאו, מצלמה דיגיטלית ו..שלט + מטען. זה יושב הכל בדיוק. אפרסם היום בערב עוד.
המפסקים האלו טובים לנגמ"שים - הם נראים בדיוק אותו דבר, נראה לי שגם פה הם בסדר :)
לא תאמינו מה מוצאים היום בשוק הפשפשים :p
אההה, יוסי כדי שלא תקנא אז אני אגיד שהארגז גם אטום למים עם גומיה כפולה + אטם לחץ והיא עמידה למכות באופן מטורף.

MDreamer
28-09-2008, 10:10:31
נראה מעולה, רק כל הדיבורים על זה שיש לי גם ארגז נראים לי מישום מה פתאום חסרי שחר (לא BD)
ארגזיציק
יום חמישי :rolleyes: שחר (לא BD) יגיע

b1yossi
28-09-2008, 10:19:25
אההה, יוסי כדי שלא תקנא אז אני אגיד שהארגז גם אטום למים עם גומיה כפולה + אטם לחץ והיא עמידה למכות באופן מטורף.

כן אני מכיר אותם מקרוב :cool:

motiganot
28-09-2008, 10:22:43
דרימר . נראה טוב החרא הזה :D:D:D

רק שלא הצלחתי להבין את הפונקציונאליות בכל העניין .
גם אני רוצה לבנות ארגז שמגיעים איתו לשטח, פותחים לוחצים על כמה כפתורים
ויאללה להטיס .... אבל איפה הפצ' אנטנה ? איפה מצלמת ההקלטה ? איפה סוללה ?

ShaharBD
28-09-2008, 11:07:16
האויב של מערכות אנלוגיות (אני מניח שהשידור אנאלוגי ואם לא אני יוצא פקק)
הם ה-GROUND LOOPS. מערכת אנלוגית צריכה נקודת יחוס אחת לכל הרכיבים עם מינימום התנגדות לכיוון נקודה זו.
אידיאלי שכל רכיב בנפרד יתחבר למינוס של הסוללה (עץ אדמות).
GROUND LOOP גורם לשתי בעיות עיקריות:
הופעת OFFSET VOLTAGE (ועקב כך רעשי COMMON MODE) וקליטת רעשים ע"י האדמה (בעצם אתה יוצר LOOP ANTENNA).

אתה צודק שכנראה התופעה תהיה זניחה, אך כיוון שאתה אוהב ללמוד חשבתי לציין כמה נקודות בתכנון אנאלוגי.

שחר

motiganot
28-09-2008, 11:50:51
שחר האם תוכל בבקשה להסביר את משמעות המשפט הזה :

אצלי במערכת הוידאו הכל מחבר ל"מינוס" אחד משתוף שמגיע מהסוללה
שלא קשורה לסוללה הראשית וזה נראה די בסדר .

MDreamer
28-09-2008, 11:52:45
האויב של מערכות אנלוגיות (אני מניח שהשידור אנאלוגי ואם לא אני יוצא פקק)
הם ה-GROUND LOOPS. מערכת אנלוגית צריכה נקודת יחוס אחת לכל הרכיבים עם מינימום התנגדות לכיוון נקודה זו.
GROUND LOOP גורם לשתי בעיות עיקריות:
הופעת OFFSET VOLTAGE (ועקב כך רעשי COMMON MODE) וקליטת רעשים ע"י האדמה (בעצם אתה יוצר LOOP ANTENNA).

אתה צודק שכנראה התופעה תהיה זניחה, אך כיוון שאתה אוהב ללמוד חשבתי לציין כמה נקודות בתכנון אנאלוגי.

שחר
ממממ... הבנתי. אז זה לא מפריע. בנוסף אחבר את המינוסים של מה שאני יכול לסוללה - כל אחד ישירות לסוללה.

MDreamer
28-09-2008, 11:55:13
דרימר . נראה טוב החרא הזה :D:D:D

רק שלא הצלחתי להבין את הפונקציונאליות בכל העניין .
גם אני רוצה לבנות ארגז שמגיעים איתו לשטח, פותחים לוחצים על כמה כפתורים
ויאללה להטיס .... אבל איפה הפצ' אנטנה ? איפה מצלמת ההקלטה ? איפה סוללה ?
סבלנות :D

נ.ב.
תשאל איפה הג'ויסטיק הרוטט.

ShaharBD
28-09-2008, 12:57:58
מוטי,
הרעיון הבסיסי הוא לגרום לכל רכיב במערכת לא להיות תלוי בשאר המערכת בזמן עבודה.
למשל רכיב A צורך זרם A' מהמערכת ,ההתנגדות מהרכיב למינוס של הסוללה הוא R כלומר הרכיב נמצא R*A' וולט מהאפס האמיתי. תאר לעצמך שרכיב B צורך זרם B' ועובר אותה דרך למינוס של הסוללה. כעת רכיב A יהיה מרחק של R*(A'+B') V מהאדמה האמיתית.
הדבר קריטי יותר כאשר רכיב B צורך זרם משתנה ומרים ומוריד את רכיב A ביחס לאדמה.

אני לא בקיא באותות ה-VIDEO במערכות הנ"ל. אבל אני בטוח ש-GOOD PRACTICE יכול רק לשפר ביצועים (בייחוד ברגישות הקליטה של המקלט).

שחר

ZvikaF
28-09-2008, 13:09:22
מעיין אתה תייצר GROUND LOOPS , צריך להתחבר לנקודה אחת ולא לשתיים. (זה מה שאני זוכר ממהנדסי האינטגרציה אצלנו..)

motiganot
28-09-2008, 14:39:06
מוטי,
הרעיון הבסיסי הוא לגרום לכל רכיב במערכת לא להיות תלוי בשאר המערכת בזמן עבודה.
למשל רכיב A צורך זרם A' מהמערכת ,ההתנגדות מהרכיב למינוס של הסוללה הוא R כלומר הרכיב נמצא R*A' וולט מהאפס האמיתי. תאר לעצמך שרכיב B צורך זרם B' ועובר אותה דרך למינוס של הסוללה. כעת רכיב A יהיה מרחק של R*(A'+B') V מהאדמה האמיתית.
הדבר קריטי יותר כאשר רכיב B צורך זרם משתנה ומרים ומוריד את רכיב A ביחס לאדמה.

אני לא בקיא באותות ה-VIDEO במערכות הנ"ל. אבל אני בטוח ש-GOOD PRACTICE יכול רק לשפר ביצועים (בייחוד ברגישות הקליטה של המקלט).

שחר

שחר .
אתה מתכוון לזה שצריך שכל מינוס של רכיב יקבל את המינוס שלו ישירות מהסוללה ?
כאילו ממש בכבל נפרד שיוצא מהדק הסוללה ?

אצלי יש כבל אחד של 5 ס"מ שיוצא מההדק של המינוס ואלו מתחברים כל המינוסים של
כל הרכיבים .

b1yossi
28-09-2008, 16:58:11
אני לא רגשי :D אבל אני לא מבין מאיפה יש לי זליגות? אני בגיל צעיר והפרוסטטה שלי תקינה..
החלק של המפסקים שנוגע בקרבון ניטרלי. המחבר DC וה RCA באמת נוגעים בקרבון אבל זה טוב כי זה בעצם מחבר מינוסים.. פיספסתי משהו?
לגבי נפח, יש שם מצבר 7A 12V, משפקיים, מפצל וידאו, מצלמה דיגיטלית ו..שלט + מטען. זה יושב הכל בדיוק. אפרסם היום בערב עוד.
המפסקים האלו טובים לנגמ"שים - הם נראים בדיוק אותו דבר, נראה לי שגם פה הם בסדר :)
לא תאמינו מה מוצאים היום בשוק הפשפשים :p

עד כמה שאני יודע בנגמשי"ם משתמשים ב- AIRPAX (http://www.airpax.net/site/utilities/eliterature/pdfs/apup.pdf) שהם הגנות זרם (מאמתי"ם).
מפסק כזה עולה בערך 200$ ליח' (אל תתפוס אותי במילה אני רק משתמש קצה לא קניין), והוא משמש גם במטוסים עד כמה שאני יודע.

Boogle
28-09-2008, 17:53:27
היות ונסחפתם לכוונים שאני כבר ממש אבל ממש לא שולט(נגיד:D)
אציין רק מידע קטן למעיין:

:rolleyes:הפרוסטטה, שתפקידה לייצר את הנוזל האוסף את הזרע מהאשכים ע"י שאיבה בונטורי (בערך) על מנת שיצא בצינור השופכה, מפסיקה לתפקד וגדלה לעת זקנה ואז הדליפות נאטמות משום שהיא לוחצת על הצנרת ומונעת מעבר שתן. בגלל זה מי שסובל מ"פרוסטטה" רץ הרבה לשרותים כי השסתום לא מאפשר לשחרר מספיק נוזלים עד שלא נבנה מספיק לחץ:D

אלו היו שישים שניות על פרוסטטה ובעיות נזילות:o

אגב, אני עם שחר, את האדמות יש לחבר עם כבל נחושת טוב ולא לסמוך על סיבי הפחמן שמוליכים רק כשזה לא מתאים למשתמש.

b1yossi
28-09-2008, 17:59:11
אתה קרוע :):D

MDreamer
28-09-2008, 18:04:38
הלכתי ל5 דקות וכבר הגענו לנושאים.. אההה... מלחיצים?
בכל מקרה אסדר מינוס לכל הVIDEO שאר הרכיבים בכל מקרה מחוברים למינוס כך שזה לא ממש משנה. לפי שיחת טלפון קצרה עם מר DB כדי בכל מקרה לבודד את הפלטה. דבר שאני עושה ברגעים שלו.
תודה. אמשיך לעדכן.

Boogle
28-09-2008, 18:19:38
אתה קרוע :):D
You talking to me???

חבוב, נראה אותך מסובב כל היום על המסך ראש של מצלמה גרעינית בשביל לדחוף את כל הרכיבים וטונות הכבלים בקטרים משתנים שהאלקטרונאים רוצים , תוך התחשבות בידיים של טכנאי השרות שלא ישרטו, בגב שלהם שלא יכאב ובמברג שלהם שיוכלו להגיע לכל בורג במכונה מבלי לפרק אחרים, ואח"כ לקבל מייל, ממנהל הפרוייקט שאני באיחור של יום(:eek:) באספקת השרטוטים, למוצר שתכנונו היה גמור לפני שבועיים אבל שבוע שעבר ב CDR עלו "כמה שינויים קטנים" של "שעה עבודה מקסימווום:confused:" שפשוט לא שמו לב אליהם כי מפרט המערכת בעצם עוד לא נכתב והדרישות הועברו בפגישת מסדרון בנפנופי ידיים לפני חצי שנה:mad:

אהה וכן , מי שם לב בכלל שמיום חמישי שעבר עד יום ראשון הבא יש 2.5 ימי עבודה, "למה זה לוקח עשרה ימים???:cool:"

פווווו, עכשיו נרגעתי ואפשר להמשיך לסובב לתוך הלילה :D
Stay tuned for more in a few hours :D:D:D

b1yossi
28-09-2008, 18:32:06
אם יש לך זמן להתבדח על זה אני רגוע....

מוכר לי הסיפור - רק שאצלי זה בסגנון הגששים: "זה יכנס בתוך זה??? "

ShaharBD
28-09-2008, 18:58:34
מוטי,
5 ס"מ של כבל בעובי סביר זו כנראה התנגדות זניחה מאד. אם הכל עובד כמובן אין טעם לשנות.
בעתיד אם תתקל בבעיה של זמזום במערכות אודיו או ריצוד במערכת וידאו תזכור את המונח עץ אדמות וע"י חיווט נכון הבעיה (בתקווה) תיעלם.

KOOGLE,
אתה צריך טיפול :p...אהבתי :D :D :D!!!

שחר

איציק רונן
28-09-2008, 21:21:50
You talking to me???

חבוב, נראה אותך מסובב כל היום על המסך ראש של מצלמה גרעינית בשביל לדחוף את כל הרכיבים וטונות הכבלים בקטרים משתנים שהאלקטרונאים רוצים , תוך התחשבות בידיים של טכנאי השרות שלא ישרטו, בגב שלהם שלא יכאב ובמברג שלהם שיוכלו להגיע לכל בורג במכונה מבלי לפרק אחרים, ואח"כ לקבל מייל, ממנהל הפרוייקט שאני באיחור של יום(:eek:) באספקת השרטוטים, למוצר שתכנונו היה גמור לפני שבועיים אבל שבוע שעבר ב CDR עלו "כמה שינויים קטנים" של "שעה עבודה מקסימווום:confused:" שפשוט לא שמו לב אליהם כי מפרט המערכת בעצם עוד לא נכתב והדרישות הועברו בפגישת מסדרון בנפנופי ידיים לפני חצי שנה:mad:

אהה וכן , מי שם לב בכלל שמיום חמישי שעבר עד יום ראשון הבא יש 2.5 ימי עבודה, "למה זה לוקח עשרה ימים???:cool:"

פווווו, עכשיו נרגעתי ואפשר להמשיך לסובב לתוך הלילה :D
Stay tuned for more in a few hours :D:D:D
מחפש עבודה?

איציק רונן
28-09-2008, 21:51:59
אגב התמונה מזכירה לך משהו? היא מ 2006

MDreamer
28-09-2008, 22:05:15
מאוד דומה לארגז שלי (ושלך שיושב אצלי עד שיעבור לידיך) אבל זה לא אותו אחד.

Boogle
29-09-2008, 06:08:51
מחפש עבודה?

כן :) , יש לך משהו מעניין להציע?:rolleyes:

איציק רונן
29-09-2008, 07:36:30
כן :) , יש לך משהו מעניין להציע?:rolleyes:
כמובן, דבר איתי.
0546819332

b1yossi
29-09-2008, 07:53:50
לפני שבועיים כבר השפרצתי פלטת קרבון והתאמתי אותה בעבודת מסור נימה ושליף סיזיפית כפנל לארגז.. אני מיילל אבל יצא מעל למצופה:

תגיד מתי תשפריץ פלטת קרבון לכיוון שלי ?

MDreamer
29-09-2008, 09:08:16
תגיד מתי תשפריץ פלטת קרבון לכיוון שלי ?
מתי ביקשת? :)
דבר איתי טלפונית יש לי שאריות(הרבה) מהקודמת ומהנוכחית

איציק רונן
30-09-2008, 00:06:09
מתי ביקשת? :)
דבר איתי טלפונית יש לי שאריות(הרבה) מהקודמת ומהנוכחית
מזת'ומרת... אני הייתי בתור של הפלטות קודם... :eek:

b1yossi
30-09-2008, 22:00:17
מזת'ומרת... אני הייתי בתור של הפלטות קודם... :eek:

אל דאגה איציק, מה שאני צריך זה מה שנופל לדרימר על הרצפה כשהוא גוזר עם מספרי הקרבון המתוחכמים שלו.

MDreamer
05-10-2008, 18:58:03
הכל נכנס במזוודה.
בצד ימין למעלה בצורה יותר מסודרת יושבים כל הכבלים, השלט יודב בצד שמאל והמטען יושב על הקופסה של המשקפיים.
המצבר תפוס עם שני פלחים של אלומניום תעופתי משובח(תודה לגידי). יש תבריגים שמודבקים עם 3M מבני בתחתית הארגז (לא היה לי לב לקוח בו אחרי שיוסי רייר עליו) והפלחים מוברגים אליהם.
יש הזנת מתח למקלט וידאו (החיבור DC הימני עליו) BNC כניסת וידאו, 2 BNC יציאות וידאו למסך ולמשקפיים שיושבים מחוץ לארגז כלומר המסך יהיה על מכסה בחלק הפנימי אז הוא מעל הפנל.
יש מפצל וידאו עם הגברה מתחת לפנל. שני מפסקים עלדין לא מחוברים - אחד זה הזנת מתח ל משקפיים (צריך רגולטור שיורדי את המתח ל 5V) והשני מיודע למצלמה מקליטה + LCD. המצלמה המקליטה יושבת למטה יש לה מקום מעל לשלט.
יהיה עוד חיבור כניסת USB בין שני ה BNC - זה היהי טעינת המשקפיים.
כל הבלאגן הזה בא למנוע טעינת כמה מכשירים לפני היציאה לשטח: משקפיים, סוללה למקלט וידאו, סוללה למצלמה מקליטה, מנתח למפצל וכ'ו..

ZvikaF
05-10-2008, 19:26:15
ומה עם הטיסן ?

b1yossi
05-10-2008, 19:42:49
שני דברים :

1. תזכור לפתוח את המזוודה כשאתה טוען את המצברים, או לחילופין להוציא אותם החוצה בזמן טעינה - המזוודה אטומה ואתה לא רוצה שיצטבר לך מימן ואח"כ אתה תמתג מתח, אתה יודע מה אתה תגלה ?......
2. מרחת סיליקון RTV על החיבורים ? אני מניח שאתה יודע שסיליקון סופח לחות ובסופו של דבר מוליך ויחד עם הקרבון יהיה שמח אבל זה בטח מכוון ומתוכנן מראש :p

MDreamer
05-10-2008, 20:22:52
1. המצבר הוא יבש-אטום אין סכנת גופרית-מימן.
2. השתמשתי בדבק חם ולא בסיליקון.

b1yossi
05-10-2008, 21:00:37
1. המצבר הוא יבש-אטום אין סכנת גופרית-מימן.
2. השתמשתי בדבק חם ולא בסיליקון.

כאן אתה טועה אין מצבר עופרת שלא פולט מימן ולא משנה הרכב האלקטרוליט.
שם לב לסעיף 1.2 ולהערה הנלווית (http://osh.org.il/uploadfiles/t-139.pdf).

MDreamer
05-10-2008, 21:03:24
WOW! מידע חשוב שלא ידעתי ואני משער שרבים אחרים זה רלוונטי רק בטעינה לפי מה שכתוב. אזכור זאת אולי אפילו אוסיף 2 מאווררים: יונק ודוחף על הפנל.

MDreamer
05-10-2008, 22:14:25
ומה עם הטיסן ?
אני מחכה שיוסי יגמור את הגימבל. כרגע אחרי שהוא "שכח" את הגימבל ביום חמישי בערב והוא כנראה "נפל לו מהאוטו בדך מהמחסן" או אולי "נפל בין הכיסאות של האוטו של ערן" אני די סקפטי. אחח אם רק היה אפשר לראות תמונות...

ZvikaF
06-10-2008, 19:48:28
רק בשביל השימחה והזמן הקצר אפשר להדביק את המצלמה לגוף בחלקו העליון קבועה במקום שלא צפוי לנזק (ולא לצלם אותה עם המצלמה שלך) ולראות איך עובד השידור: הפרעות,טווח,איכות,קופסה..

b1yossi
06-10-2008, 23:35:58
אני מחכה שיוסי יגמור את הגימבל. כרגע אחרי שהוא "שכח" את הגימבל ביום חמישי בערב והוא כנראה "נפל לו מהאוטו בדך מהמחסן" או אולי "נפל בין הכיסאות של האוטו של ערן" אני די סקפטי. אחח אם רק היה אפשר לראות תמונות...

עכשיו אני רואה את ההודעה הזו.
עכשיו אתה תצטרך לדאוג ששק האגו שלי יהיה כל כך מנופח בשביל לראות ממני משהוא.....:cool:

Boogle
07-10-2008, 19:22:03
WOW! מידע חשוב שלא ידעתי ואני משער שרבים אחרים זה רלוונטי רק בטעינה לפי מה שכתוב. אזכור זאת אולי אפילו אוסיף 2 מאווררים: יונק ודוחף על הפנל.

רק תזכור שכשאתה מנסה ליישם פוש-פול מכני זה לא כמו בטרנזיסטורים, אתה צריך חציצים או מרחק מספיק גדול בכדי לא לייצר צירקולציה של האויר של עצמם :D

אגב,
לא חייבים מאווררים , מספיק נשם טוב שיאפשר יציאת וכניסת אויר יש כאלו שאפילו יודעים למנוע מלחות להכנס.
:rolleyes:תגיד, ניסית להכנס עם המזוודה לקניון? מעניין מה יעשו השומרים :D

איציק רונן
07-10-2008, 21:17:44
רק בשביל השימחה והזמן הקצר אפשר להדביק את המצלמה לגוף בחלקו העליון קבועה במקום שלא צפוי לנזק (ולא לצלם אותה עם המצלמה שלך) ולראות איך עובד השידור: הפרעות,טווח,איכות,קופסה..
זה בדיוק מה שאמרתי לו.... תעלה לאוויר לעזזל :mad:
מחר זה זה היום ;)
בתוליציק

MDreamer
08-10-2008, 01:13:35
זה בדיוק מה שאמרתי לו.... תעלה לאוויר לעזזל :mad:
מחר זה זה היום ;)
בתוליציק
סבלנות והכנה מראש זה שם המפתח
סבלנדרימר

נ.ב.
T minus 5 hours