PDA

צפייה בגרסה מלאה : מדליק ד-2 - צילומי וידאו מהאוויר

Liav
23-01-2010, 13:29:24
הבוקר נסעתי להטיס בפלמחים את הד-2 המכאני שלי יחד עם מצלמת וידאו קטנטנה.

בהתחלה היו לי בעיות להתקין את המצלמה על הטיסן.
מסתבר שסלוטייפ לא מחזיק מספיק טוב באופן שבו ניסיתי להציב את המצלמה, ולכן השתמשתי בסוף בדבק מהיר :cool:

בהמשך התברר לי שהמצלמה הפסיקה לצלם תוך כדי הטיסה ולכן לא צולמו הזריקות בטיסות הראשונות.
האשמה היתה בסוללה שהיתה חלשה - הטענתי אותה לפני יומיים, אבל מסתבר שהיא לא החזיקה מעמד עד היום.
טעינת שטח פתרה את הבעיה. :rolleyes:

לבסוף, נאלצתי להזיז את הסייד ימינה שני סיבובים בבורג, כדי שהטיסן יזרק ישר. הגרר של המצלמה משך את הטיסן שמאלה רק במהירויות גבוהות.

בשתי הזריקות הראשונות בסרטון הטיסן נזרק חזק שמאלה :(
בזריקה השלישית והאחרונה, הטיסן נזרק ישר לגמרי :)

שימו לב לדגלון שמתעופף, לגוף שמעט מתעוות ולאנטנה של המשדר שמקבלת צורה מוזרה לפני הזריקה.
אולי תמצאו גם דברים מעניינים נוספים שאני לא מצאתי.

מומלץ לצפות באיכות 480p

http://www.youtube.com/watch?v=nc5wJfV9yhk

giladmark
23-01-2010, 14:17:58
ענק, אהבתי :D

Avner Studnik
23-01-2010, 14:59:01
חופשי ...
אלוף אתה ליאב !

עכשיו רק צריך לזרוק ישר ולא שמאלה (:

אגב מי זה החתיך הזה שמשחרר לך את הטיסן?(:

mike_f
23-01-2010, 16:44:44
סחתיין עליך !!!

Roi Miron
23-01-2010, 16:51:06
מגניבב!!!
וואלה ליאב יצאת ענק... כל הכבוד!

יש אפשרות לכוון את המצלמה לכיוון של הכנף?

FlyTool
23-01-2010, 17:51:19
יפה מאוד, מאיפה המצלמה, כמה זמן היא יכולה לצלם.

אני מציע להרכיב אותה גם על הכנף.

Liav
23-01-2010, 19:37:03
תודה לכל מי שהגיב :)

אבנר, נראה לי שקוראים לו עמית ;)
אגב, זריקה אחרונה יצאה ישר, ואפילו מעט ימינה בגלל הזדקרות קלה בסוף הזריקה - צפה בדקה 6:55 (יש אשליה שזה שמאלה בגלל הסיבוב לפני הזריקה, אבל צריך להסתכל על קו האופק)

רועי, אפשר לכוון אבל צריך למצוא פיתרון אלגנטי לחיבור המצלמה למגדל.
כמו שכתבתי, ניסיתי לחבר את המצלמה עם סלוטייפ וזה לא החזיק, אז הדבקתי את המצלמה למגדל עם דבק מהיר... גם ירד לי קצת צבע בגלל זה...

חשבתי גם לחבר למצלמה מראה קטנה ב-45 מעלות, כך שיהיה אפשר להשכיב את המצלמה על המגדל - אז יהיה הרבה פחות גרר ויהיה הרבה יותר קל לחבר אותה למגדל עם סלוטייפ (בצפייה קדימה / אחורה בלבד), אבל מנגד, איכות התמונה תפגע קצת.

הפיתרון הכי טוב לדעתי, הוא לייצר תושבת שתתחבר לחור של המשדר, ושהמצלמה תתברג אליה.

FlyTool, את המצלמה קניתי ב-eBay, אחרי שקיבלתי המלצה מ-IttaiP.
היא עלתה לי 15$ (כולל משלוח, אבל לא כולל כרטיס זיכרון).
המצלמה מצלמת בערך 10 דקות לג'יגה, משמע 80 דקות עם כרטיס זיכרון של 8GB

http://shop.ebay.com/?_from=R40&_trksid=p3907.m38.l1313&_nkw=gum+camera&_sacat=See-All-Categories

FlyTool
23-01-2010, 20:23:12
ליאב, יפה מאוד, באישה כרטיס זכרון אתה משתמש ? האם אפשר להשתמש ב- SD ?

guyst
23-01-2010, 20:26:59
איך העלת אותו?

Boogle
23-01-2010, 20:43:16
ליאב, עשיתי טסט עם מראה, זה עובד יופי ואין ירידה באיכות. צריך למתקן המראה כך שהיא צמודה לפלסטיק של הקליפס וראש המצלמה פונה לכוון שמצלמים ע"מ לקבל תמונה לא הפוכה.
יש עוד בעיה, איך לרתום את המראה למצלמה בצורה סבירה- אתגר- לדעתי עם פיסת בלזה.

לדאון (הממונע והנשלט :D) שלי בניתי פוד מגוש בלזה ואת המצלמה אני תופס עם סקוטש לפוד ואת הפוד עם סקוטש לגוף. (הסקוטש הכחול מהסיני מעולה). עזרתי להדבקה של הסקוטש לבלזב עם קצת ציאנו דליל.

מהניסיונות שלי, המצלמה חייבת להיות כמעט אנכית אחרת התחושה מהסרט לא נעימה, בקיצור חייבים לראות אופק במצלמה אחרת זה כמו להסתכל על תצ"א נע ללא מימד עומק.

בהצלחה, המצלמה המעפנה הזאת היא יופי של מתחקר טיסות, לומדים מזה המון.

איציק רונן
23-01-2010, 23:02:38
ממש יפה, טיסה כ"כ רגוע.
כל הכבוד.
איזה כייף שהדברים האלה זמינים.

Liav
23-01-2010, 23:32:00
FlyTool - אפשר להשתמש רק ב-micro SD

גיא, דאון ד-2 מועלה לאוויר באמצעות כבל באורך 50 מטרים.
הוו שתופס את הכבל נעול, ויכול להיפתח רק כשעוברים מתח מסויים (בערך מעל 10 ק"ג כוח)
הוו מחובר להגה כיוון ועל ההגה כיוון מורכב קפיץ שמושך אותו ימינה - כלומר, רק כשאני מרפה מהכבל, ההגה זז ימינה, וכשאני מותח אותו, ההגה כיוון מתיישר.
לפי התנועה של ההגה כיוון בסרטון, אפשר לראות בדיוק מתי אני מותח ומתי מרפה, מתי המתיחות קצרות וחזקות ומתי הן יותר מתונות.

בנצי, הרעיון של הסקוטש הוא רעיון מעולה! איך לא חשבתי על זה קודם :confused:
לגבי חיבור המראה, חשבתי על רעיון טוב -
הקליפס מחובר למצלמה עם שני ברגים - אפשר לנצל את זה לחבר בין הקליפס למצלמה פלטת אלומיניום דקיקה (0.2 מ"מ) שאליה תודבק המראה כמו באיור הבא:

http://efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=19387&stc=1&d=1264285596

guyst
24-01-2010, 00:14:31
כבל מתכת \ גומי? או חוט ניילון על מגליל כמו שהעלינו בעבר ד-2?

Liav
24-01-2010, 06:06:06
יש שני סוגים:
1. חוט ניילון, אבל הרבה פחות גמיש מחוטי הניילון של פעם (נקרא חוט לבן) - אני משתמש בו.
2. חוט שזור שנקרא ספקטרה spectra - פחות גמיש מהחוט הלבן ונחשב גם יותר טוב ממנו.

Boogle
24-01-2010, 12:24:37
פחית אלומיניום 0.2 זה בערך כמו הרדיד אלומיניום שיש בבית מקופל ל4 שכבות, יעוף ברוח.
פחית ניירוסטה מסדרה 302 בעובי 0.2 תחזיק יותר טוב אבל גם זה וגם זה ברעידות עקב האויר שיזרום על המראה לא יעשו לך טוב.
אני בעד פירוק הקליפס והדבקה של תושבת למראה שאפשר לעשות מבלזה רכה, למשל, ואז להדביק את התושבת למצלמה או אפילו לתפוס עם סקוטש.
עוד אפשרות, אם אתה יכול להשיג משקפת ישנה ולפרק אותה, זה לקחת פריזמה ולהניח ישר על העדשה.
או , אפשרות זולה מאוד (13$) לקנות את המצלמה בגרסאת שלט רכב (http://cgi.ebay.com/SPY-Camera-Mini-DVR-Recorder-Hidden-Video-Cam-key-30fps_W0QQitemZ160396257762QQcmdZViewItemQQptZLH_D efaultDomain_0?hash=item25585ca9e2) :D

FlyTool
24-01-2010, 18:28:55
הוא צודק

Liav
24-01-2010, 20:41:25
טוב, אז אולי באמת עדיף עם נירוסטה (לא זכרתי שאלומיניום כ"כ חלש...)
מה גם, שאפשר למלא את החלל בין הפלטה לקליפס.
מצד אחד, קצה המראה יהיה צמוד למצלמה, ומהצד השני המילוי ימנע ממנע לזוז אחורה וככה היא תהיה מקובעת.

לבנות תושבת נפרדת זה עדיף, אבל מורכב יותר לביצוע, כי צריך לקדוח בה חורים ולמצוא מברז מתאים לברגים, בעוד שבקליפס כבר יש הברזות מותאמות.

הפיתרון שהכי אהבתי, הוא שימוש במנסרה - נראה לי הכי פשוט להרכבה וגם יותר איכותי מבחינה אופטית.
במשקפת ישנה אפשר למצוא מנסרה מספיק קטנה?

Liav
24-01-2010, 20:58:57
בהמשך לתחקור הטיסה עם המצלמה, אביב העיר את תשומת ליבי לזעזוע שהטיסן חטף בנחיתה הראשונה בסרטון.
העליתי שוב רק את החלק הזה בהילוך איטי - רואים שם ממש כמה שהגוף מתעוות...

http://www.youtube.com/watch?v=5gRyK2PPoRE

IttaiP
25-01-2010, 11:37:07
ליאב שלום,

אני רואה שפעלת לפי המלצתי בקניית המצלמה :).
בהתקנת מצלמה השאלה היא מה אתה רוצה להראות בצילום :confused:.
אם אתה רוצה צילומי סביבה, רצוי מאוד להפנות את המצלמה קדימה ובמידת האפשר להראות בתמונה חלק קטן מחרטום הטיסן :cool:.
אם אתה רוצה לראות התנהגות באויר של רכיבי הטיסן :confused: רצוי לשים את המצלמה במבט אחורנית כפי ששמת ואם אפשר להצמיד אותה לצד האחורי של המגדל באמצע הגוף בעזרת תושבת מתאימה ואזיקונים.
בכל מקרה חיבור מצלמה כזו אינו מתקיים בהטסות "אמת" אלא לניטור התנהגות או צילום נוף ועל כן רצוי מאוד לערוך את הסרט לצופים בהתאם למגמה. 8 דקות הן זמן ארוך מדי :o ואינו קולע למטרה. אתה צריך לתת את הנקודות המרכזיות שרצית להראות ולהשמיט את השאר.

איתי

Liav
25-01-2010, 12:07:40
היי איתי,
המצלמה באמת עושה עבודה מעולה! :D
אני מסכים עם דבריך - באמת רציתי לצלם את התנהגות הטיסן, ופחות התעניינתי בצילומי נוף. בגלל זה אני מעוניין גם לצלם לכיוון הכנף.
שים לב שבשרשור דובר על הרכבת מראה/מנסרה על המצלמה כדי שיהיה קל יותר להרכיב אותה מעל המגדל עם זווית צפיה לאחור (ועם פחות גרר) - וזה השלב הבא.

ידוע לי ש-8 דקות זה די הרבה זמן לסרטון, אך בכל זאת, מדובר בסרטון הראשון שלי, ולכן לא רציתי להשמיט שום פרט.
אני די בטוח שהמורעלים שבינינו שמחו שלא חתכתי חלקים מהטיסה. :rolleyes:

בצילומים הבאים אני אערוך שתי גרסאות - מלאה ומקוצרת (לבקשת הקהל ;))

shafrir
25-01-2010, 14:13:35
אני אומר לא לצנזורה, כל פרט חשוב - רוצה לראות הכל !

roydalal
26-01-2010, 21:22:54
יואווו..אחד המגניבים....!!

ליאב כל הכבוד על ההשקעה..אחלה סירטון...:)