PDA

צפייה בגרסה מלאה : למכירה סיסן סילוני נוסף

viki
25-01-2010, 13:31:48
טיסן

viki
25-01-2010, 13:35:13
סיסן=טיסן

egrufi
25-01-2010, 17:26:22
שלום ויקי,
ברמה העקרונית האם ניתן להסב את הטיסן הזה או כל טיסן סילוני אחר לחשמלי ?
כלומר, במקום מנוע סילון אמיתי להתקין מניפה -EDF אשר שווה מבחינת דחף, למנוע סילון.

יתרונות החשמלי ברורים בתחומים רבים: עלות,אמינות,זמינות,אחזקה,שוב עלות....
חסרונות: סאונד זה בטוח.פחות התעסקות ?

ויקי מצטער, אם הסתתי את השירשור (קצת)
אך השאלה ענינית למה שאתה מוכר:) וחוצמזה תרוויח עוד קצת חשיפה לטיסן\ים (היפיפיים) שאתה מוכר.

ארז.

Shay
25-01-2010, 18:26:39
ליאור עשה הסבה שכזאת

דורונצ'יק
25-01-2010, 19:29:49
שלום ויקי,
ברמה העקרונית האם ניתן להסב את הטיסן הזה או כל טיסן סילוני אחר לחשמלי ?
כלומר, במקום מנוע סילון אמיתי להתקין מניפה -EDF אשר שווה מבחינת דחף, למנוע סילון.

יתרונות החשמלי ברורים בתחומים רבים: עלות,אמינות,זמינות,אחזקה,שוב עלות....
חסרונות: סאונד זה בטוח.פחות התעסקות ?

ויקי מצטער, אם הסתתי את השירשור (קצת)
אך השאלה ענינית למה שאתה מוכר:) וחוצמזה תרוויח עוד קצת חשיפה לטיסן\ים (היפיפיים) שאתה מוכר.

ארז.

ארז שלום,

ניתן לעושת הסבה למנועי- EDF חשמליים.
אבל ויש פה אבל גדול מאוד!
עלויות זולות יותר זה ממש לא נכון מניפה איכותית, בקר איכותי, מנוע איכותי יכולים להגיע לכ-10 אלף שקל כולל סט סוללות אחד.
מנוע סילון סביר טוואני עולה 6900 שקל. (בערך)
אמינות המנועים הם בדיוק כמו אמינות מנועים חשמליים סטאפ סביר במחיר סביר יתן תמורה מעולה לכסף.

ראה כתבה שלי על סילוניים למתחילים.

דורון ריבניק.

MCMF
25-01-2010, 20:14:19
דורון ,

מניפה של TAM-JET TJ100

עלות כוללת + שתי סוללות 5600 5S 30-50C

1300$

מיועד לטיסנים בין 5~6 ק''ג משקל כולל.

MCMF
25-01-2010, 20:16:59
ה''אבל '' ...

בא מכיוון אחר לגמרי והוא מנתוני הטיסן הנבחר להסבה ..וזה מיועד לשרשור שיפתח בעיניין.

דורונצ'יק
25-01-2010, 20:53:24
דורון ,

מניפה של TAM-JET TJ100

עלות כוללת + שתי סוללות 5600 5S 30-50C

1300$

מיועד לטיסנים בין 5~6 ק''ג משקל כולל.

היכן עלות הבקר?
עוד כ- 250 דולר עבור בקר- 110HV.
אני הייתי משתמש בסוללות 12 תאים 2 סוללות של 6 תאים.
לטיסן זה לא הייתי משתמש בסוללות סיניות זולות.
עלות כל סוללה היא למעלה מ- 200 דולר של חברת- TP.

דורון ריבניק.

MCMF
25-01-2010, 21:06:28
המחיר כולל הכל!

והסוללות איכותיות . למכלול הספציפי הנ''ל לא מתאים במיוחד 12S

והוא מטיס את ה A-4 של תאם כמוכן את ה SPARK של COMPOSITE-ARF ב-300 קמ''ש בקירוב.

egrufi
25-01-2010, 21:18:02
תודה על תגובות חברים.

לגבי עלות סטאפ חשמלי...חשבתי בכיוון של הסיני.
גרושים בהשוואה לאלטרנטיבות האחרות.

דורונצ'יק
25-01-2010, 22:30:20
שלום לכולם,

לאחר שיחה ארוכה עם אחד האנשים היותר מקצועיים ובעל ידע עצום בתחום הסילוניים, בחור צנוע מאוד שאני יודע שלא יאהב לראות את זה ששמו מככב כאן במודעה שלי אבל מגיע לו קרדיט וחשיפה אופיר בביש.

הוא ייעץ לי לא לחשמל טיסן כזה עקב הפרשי מחירים זניחים בין מנועי הטורבינה הזעירים לבין מנועים חשמליים- EDF.
כאשר אנו מחשמלים טיסן כזה יש לקחת בחשבון כמה פרמטרים חשובים מאוד:
1. סוללות- כל טיסה יש להשתמש ב-2 פקים של- 5 תאים מינימום בקיבולת של- 5000 מילי-אמפר. ואז אחרי כל טיסה יש טעינה של יותר משעה בשטח וככה אנו מוצאים את עצמינו יותר מטעינים סוללות מאשר מטיסים.
2. עלות מנוע חשמלי כולל מניפה איכותית של- BVM, נעים בסדר גודל של 1400 דולר (לא כולל מיסים) והם מפיקים כ- 6 ק"ג דחף הטיסן דורש מינימום 8 ק"ג דחף כדי לטוס בצורה נאותה.
3. גם בקרים חשמליים נשרפים (ראו טיסת מבחן של ליאור זהבי ל- F86, שבמהלכה נשרף הבקר) ככה שהשיקול של אמינות היא לא פקטור כאן בכלל.

ובכל זה עוד לא נגעתי בכלל בכל הרעש שמנועי הסילון מפיק והריח אוי הריח, זו הרגשה שונה לגמריי אני אישית חוויתי, שמעתי והתלהבתי באופן מיידי מהכלים האלה.
אני שמטיס חשמליים, מסוקים חשמליים ומתלהב מ-8 תאי ליפו במסוק- 600 שלי וחשבתי על- EDF, בעצמי ירדתי ממנו מהר מאוד!
וזה אחרי- 15 דקות בלבד של התלהבות מהכלים העוצמתיים האלה.

אופיר (שוב תסלח לי שאני מעלה את השם שלך אבל הגיע הזמן שידעו שגם אתה מהוותיקים בתחום הסילוניים ומוביל בהצלחה רבה את התחום בארץ )
הטיס את הפרוטוטייפ הראשון של דגם ה- L-39 שחברת- FeiBao הוציאה לפני כשנתיים)
ולאחרונה גם ביצע מספר טיסות מבחן לצוקית שלהם שתצא למכירה בעולם בקרוב מאוד.

מכיוון שהייתי בשטח מספר רב פעמים ופגשתי שם את אופיר וראיתי איך הבחור לא עומד לרגע בשקט, תזוזתי איפרקטיבי וכל זה רק כדי לעזור לחברים בשטח.
כל זה ללא תמורה, תמיד חיוך טוב ורק קצת פיצוחים וצחוקים בכיף...

אופיר אני יודע שאתה צנוע ולא אוהב ששמך מוזכר כאן על דפי הפורום ושאתה לא רץ לספר לחבר'ה מה הטסת איפה כמה למה ואיך ובכלל לראות את אופיר מטיס זה תענוג לעיניים. כולל- 3d, עוצר נשימה עם היורו-ספורט שנמכר לאחרונה לנסי. ומי שיראה את הטיסן אצל נסי יראה ויבין מזו מקצועיות בבניה ופרפקציוניסטיות ברמה גבוהה.

אני חושב באופן אישי ויסכימו איתי טיסנאים רבים שהגיע הזמן שגם שמו של אופיר יעלה כאן ויאיר אור חיובי בתחום הטיסנים והג'טים בפרט.
הידע, המקצועיות, ההסברים, הלימוד, העזרה והתמיכה שבאים מהלב.
אתה מדריך בחסד.

בין היתר אופיר הוא מדריך טייס באזרחות ומטיס מטוס סילון אמיתי לפרנסתו.
אופיר בחיים לא ביקש קרדיט, לא ביקש מילה אחת טובה כאן על גבי הדפים והפורום.
אבל שחור על גבי לבן, חברים מגיע לו.

למרות שאופיר ציין שאינו מעוניין לכתוב בפורום (בעיקר משום שהוא נמצא הרבה באוויר בטיסות בינ"ל), אני מקווה מאד שאופיר יראה ויבין כמה הוא מוערך ואני מזמין אותו להשתתף באופן פעיל בפורום ולשתף אותנו בידע שלו, הניסיון הרב שיש באמתחתו ומיכולות ההטסה המדהימות שראיתי במו עיניי.

אופיר תודה על הכל,
ואני אומר את זה גם בשמם של אחרים רבים שעזרת להם ואתה עוזר להם.

דורון ריבניק.

MCMF
26-01-2010, 10:48:25
דורון
אני חולק עליך מעט לגבי חישמול טיסנים.
א. מאחר והסוללות הן הדלק של הטיסן, לרוב הבעלים מצטיידים במספר סוללות ..ה''בעיה'' היא שאחד נאלץ לקנות את ''טיסותיו'' לשנה בבת אחת.
ב. מניפה מאד איכותית עם בקר מנוע וכ'ו עולה כ 900$ מדוייק. נא להשוות מחיר לעומת תמורה. BVM היא חברה עם מוניטין מעולה בקשר לרמת מוצריה אך היום כבר יש מוצרים לא פחות טובים.
ג. ההשוואה שלך ל''כמה'' דחף פלטפורמה אחת דורשת לעומת ''כמה'' מקבלים ממניפה זו או אחרת עלמנת לחזק את הטענה לגבי כדאיות ההסבה היא סוביקטיווית לחלוטין ...כל מקרה לגופו.

MCMF
26-01-2010, 10:57:52
דבר נוסף.

אדם המטיס טיסן חשמלי לרוב מצוייד במטען בעל שתי יציאות וטוען את הסוללות במקביל בקצב של 1C

יש לא טוענים כלל באים עם 4 ערכות טעונות ומטיסים...אולי טוענים את הערכה הראשונה שוב.

לאור חישוב שעשו ויכול לעשות זאת גם אתה ''כמות'' הדלק לשנה לאדם המטיס באופן שוטף כמעט זהה למחיר ערכות הסוללות לשימוש באופן זהה של טיסן בעל ביצועים זהים לאותו פרק זמן..אך כמו שכתבתי בכדי שיהיה באפשרות הטיסנאי להנות באותה מידה מהטיסן החשמלי שלו הוא ''צריך '' להצטייד ב''דלק'' לשנה הזו בבת אחת קרי לרכוש כ4~ 5 ערכות של סוללות...וזה יקר יחסית.

imac1
15-02-2010, 23:30:42
ערב טוב לכולם
לכל חובבי הדס'ל מבדיקה עם החברים אצלנו באילת
עולה שהמחיר של מנוע טורבינה וEDF באיזה שהוא מקום
הוא כמעט אותו דבר .

פרט לרעש ולריח שאני אישית לא סובל אני לא רואה הרבה הבדל בין הכלים
וגם ההבדלים לא יגרמו לאדם לעבור מסוג אחד לשני וכל השאר מסביב זה רק עניין של העדפה אישית .

קבלו סרטון קצר בנושא http://www.youtube.com/watch?v=OqH3QiNzkUk&feature=player_embedded

שמישהו יגיד לי שהדבר הזה לא טס מדהים

ואם עלה נושא הדחף יש תשובה גם לזה http://dyn-e-max.com/index.html

לילה טוב לכולם

עמיחי
19-02-2010, 05:00:36
אני לא מספיק בקיא בענייני טורבינות אבל נראה לי שהשוואת הדחף בלבד אינה נכונה.
אפשר לקבל דחף של 6 קילו ממנוע אאוטראנר עם פרופ גדול בהספק של 800-1000 ואט. אפילו לא קרוב להספק שנדרש להטיס ג'ט כזה בצורה ראויה.
השאלה היא מה ההבדל בהספקים בין EDF לטורבינות, ומכיוון שלמיטב ידיעתי מנועי טורבינה עובדים בסל"ד הרבה יותר גבוה מ EDF, סביר להניח שיתנו מהירות סופית גבוהה יותר מאשר EDF עם אותו דחף.

ישי ויי
24-02-2010, 21:26:00
שלום לכולם
אני מטיס את הA10 הגדול בעל 2 מניפות EDF ומקבל הספק של 11.5 קג
מנוע 265$ מניפה 98$ של אירפאוור עובד פצצה ראו סרטון
http://www.youtube.com/watch?v=jJkxRvqfsME