PDA

צפייה בגרסה מלאה : מדליק Funder & Lightning

MRDATA
27-01-2010, 23:41:31
שלום לחברים

קודם הרשו לי להציג את עצמי שמי רונן ואני בן 45 , חדש בתחום (מספר חודשים) ונכנסתי אליו עם עזרה קלה מחבר שגם הוא חבר כאן.
עד עתה "ישבתי" בצד ו"האזנתי" לכל מה שעובר כאן בפורום

לאחר נסיון קצר בהטסת EZ-STAR החלטתי על פי עצתו של חברי לבנות טיסן מתוכנית והחלטתי
על דגם שנקרא Funder & Lightning ולו שרשור ענק ב RCGROUP:

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=705899&highlight=funder+lightning

לאחר הבניה שנמשכה זמן מה (אין הרבה זמן פנאי:mad:וגם אפשר להאשים את הסיני במשלוח שבושש.
בקיצור בשבת האחרונה, בגעש, בחיל ורעדה ביצעתי לו טיסת בכורה וזו היתה חוויה מדהימה,למרות הרוח שהיתה הטיסן פשוט טס מושלם (קצת מהר מדי בשבילי אבל אפילו הצלחתי להחזיר אותו בחתיכה אחת הביתה:D)

מיד שתתפנה המצלמה(אשה וילדים) אצרף תמונות ווידאו

אשמח לשמוע הערות או לענות על כל שאלה

רונן

IttaiP
28-01-2010, 08:13:30
רונן,

1. הטיסן נראה חביב מאוד.
2. נא לא להאשים את הסיני בכלום. בית משפט סיני זה לא פה :D
3. אם אפשר צרף קצת נתונים - סטאפ עם לינקים אל הרכיבים אצל הסיני.
4. כל הכבוד שקפצת מהר מאוד למים ועמדת בכבוד בטבילת האש. נביא דלי מים ששכחו לשפוך עליך בשבת האחרונה :p
5. המשך בדרך זו...
6. אל תפנה את המצלמה :) תביא אותה דבוקה לאשה ולילדים שגם הם ישתתפו בחוויה ויצלמו אותך בתחביב החדש. התמונות יהיו דרושות להם בעתיד בעיקר בשבתות בבוקר ;)

איתי

MRDATA
28-01-2010, 09:47:34
תודה על התגובה.:o

תמונות:

IttaiP
28-01-2010, 09:56:09
הופססס... טעות
את הצבע הבולט אתה צריך לשים בצד שאתה תראה בזמן ההטסה ולא בצד שהאורחים רואים בסלון :D
יענו האדום אמור להיות למטה והצבע האחר למעלה ורצוי צבע שלא נבלע בצבע השמים.
דבר נוסף - על פי התמונות יש לך Prop saver שעליו מתלבש הפרופלור. במקרה כזה יש לקצר את ציר המנוע שלא יבלוט אל מחוץ ל prop saver ויאפשר לפרופלור התכופפות חופשית במגע עם האדמה.

rc airplane
28-01-2010, 09:56:38
ממה בנית את זה?

אייל שפירא
28-01-2010, 10:36:58
שמע הוא נראה שווה ביותר!
ולגבי המצלמה - באמת שהכי כיף שהאישה באה איתך ומצלמת בזמן שאתה מטיס, כי היא ישר מרגישה חלק עיקרי בהטסה, וסולחת מיד על כל השריטות שעשית לשולחן בפינת האוכל, על טיפות הדבק שעל הרצפה, על מחסן הקאפה \ פוליגל \ דפרון \ קלקר \ דיקטים \ חוטי ברזל \ מוטות קרבון \ פושרודים \ שפופרות ופחיות דבק שלך, ועל כל הכנפיים וחלקי הטיסנים שתופסים לה חצי בית. ולילדים אני מניח שאפשר לקנות איזה מיקרו צסנה או MCX שיוכלו לנסות להשמיד בשטח.

ושוב אפרגן - שאפו שאפו, נראה כמו טיסן מקצועי !

דבר נוסף - על פי התמונות יש לך Prop saver שעליו מתלבש הפרופלור. במקרה כזה יש לקצר את ציר המנוע שלא יבלוט אל מחוץ ל prop saver ויאפשר לפרופלור התכופפות חופשית במגע עם האדמה.
איך מקצרים את הציר? מנסרים או דוחפים אותו פנימה?

IttaiP
28-01-2010, 11:04:52
במנועי פעמון פשוט מנסרים את הציר אבל...
מאחר ואנו מדברים כאן על מגנטים ועל ניסור מתכת - יש לעטוף את המנוע בניילון באופן צמוד ביותר שרק הציר יבלוט אל מחוץ לניילון ואז מנסרים. זה כדי למנוע חדירת שבבי מתכת אל תוך המנוע.

MRDATA
28-01-2010, 13:18:38
ממה בנית את זה?

קאפה מקולפת +ציפוי סרט דביק לכנפיים
קאפה לא מקולפת למאזנות ולזנב
סוג של קלקר מסויים:confused: לגוף

BOOM משני חתיכות עץ קשה כלשהו שמצאתי בחנות תחביב
מוט חיזוק לאורך הכנפיים מקרבון

MRDATA
28-01-2010, 13:21:57
[QUOTE=אייל שפירא;120719]שמע הוא נראה שווה ביותר!
ולגבי המצלמה - באמת שהכי כיף שהאישה באה איתך ומצלמת בזמן שאתה מטיס, כי היא ישר מרגישה חלק עיקרי בהטסה, וסולחת מיד על כל השריטות שעשית לשולחן בפינת האוכל, על טיפות הדבק שעל הרצפה, על מחסן הקאפה \ פוליגל \ דפרון \ קלקר \ דיקטים \ חוטי ברזל \ מוטות קרבון \ פושרודים \ שפופרות ופחיות דבק שלך, ועל כל הכנפיים וחלקי הטיסנים שתופסים לה חצי בית. ולילדים אני מניח שאפשר לקנות איזה מיקרו צסנה או MCX שיוכלו לנסות להשמיד בשטח.

כה נכון - אהבתי :D

תודה תודה הוא גם טס נהדר.

liorz055
28-01-2010, 21:52:23
[QUOTE=אייל שפירא;120719]שמע הוא נראה שווה ביותר!

כה נכון - אהבתי :D

תודה תודה הוא גם טס נהדר.

יופי של בנייה עשית לי חשק, אבל יותר מעניין אותי איך אני גורם לאישה לשתף פעולה, הבאתי את שלי פעם אחת כדי להטיס והיא ממש השתעממה. יש איזה תוכנית בפורום לאישה שגם משתפת פעולה, אני יכול לקנות מהסיני אם לא מדובר במחיר יקר מידיי:):) . בכל מקרה כל הכבוד על הבנייה, וגם על חינוך האשה.;)

MRDATA
29-01-2010, 08:23:23
[QUOTE=MRDATA;120766]

יופי של בנייה עשית לי חשק, אבל יותר מעניין אותי איך אני גורם לאישה לשתף פעולה, הבאתי את שלי פעם אחת כדי להטיס והיא ממש השתעממה. יש איזה תוכנית בפורום לאישה שגם משתפת פעולה, אני יכול לקנות מהסיני אם לא מדובר במחיר יקר מידיי:):) . בכל מקרה כל הכבוד על הבנייה, וגם על חינוך האשה.;)

לצערי מנסיון:טיסנים לא מתערבבים טוב עם נשים :(
ה"שיטה" שלי להשתחרר מהאשה בשבת בבוקר היא לשבת אתה על איזה סרט רומנטי מאוחר בשישי
בלילה ולהרדם בלי שהיא תשים לב, היא תראה את הסרט (רצוי ארוך;)) עד סופו ובבוקר עד שהיא תקום
(11:30) אני כבר חזרתי ! :p:D

MDreamer
29-01-2010, 09:21:38
הופססס... טעות
את הצבע הבולט אתה צריך לשים בצד שאתה תראה בזמן ההטסה ולא בצד שהאורחים רואים בסלון :D
יענו האדום אמור להיות למטה והצבע האחר למעלה ורצוי צבע שלא נבלע בצבע השמים.

איתי
הוא צבע בדיוק כמה שצריך. צבע כהה למטה, עדיף עם פסים מקבילים לפרופיל כדי לראות כיוון טיסה כמו בפיילונים ולמעלה צבע יותר בהיר. זה היה מושלם אם היה יוצר אי סימטריות כדי להבדיל ימין ושמאל.
הסיבה לצבע כהה למטה ובהיר למעלה היא שרוב הזמן (אלא אם אתה אלי מצוק בת ים) הטיסן טס רגיל כלומר לא הפוך. השמש למעלה וכל מה שמתחת לכנף נראה חשוך אז עדיף כנף בהירה עם חלקים כהים כדי שלא תתמזג עם הרקיע ותיצור קונטרסט.
יש לי במועדפים במחשב בארץ קישור על איך לצבוע או לצפות טיסן לפי כל הכללים הללו. אני מדי פעם מזכיר אותו כשמישהו שואל את זה אודה אם מישהו יעלה את זה.

[QUOTE=liorz055;120868]

לצערי מנסיון:טיסנים לא מתערבבים טוב עם נשים :(
ה"שיטה" שלי להשתחרר מהאשה בשבת בבוקר היא לשבת אתה על איזה סרט רומנטי מאוחר בשישי
בלילה ולהרדם בלי שהיא תשים לב, היא תראה את הסרט (רצוי ארוך;)) עד סופו ובבוקר עד שהיא תקום
(11:30) אני כבר חזרתי ! :p:D
עלית על משהו.. איך משלבים את זה אם אלכוהול לילה לפני?

ברוך הבא למשפחת EFLY

omribensamon
29-01-2010, 16:12:00
אפשר את ה SETUP מהסיני ?

MRDATA
29-01-2010, 17:46:15
[QUOTE=MRDATA;120766]

אפשר את ה SETUP מהסיני ?

מנוע+בקר (קומבו):
http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=4710&Product_Name=TowerPro_BM2409-12T_/_25A_BEC_/_8x3.8_Prop_Combo

סרווים 3X9GRAM

סוללה 3 תאים מ 1300 עד 2200 (זה בערך מה שנכנם במקום הפנוי על דופן הגוף)

אשמח לענות לשאלות נוספות

IttaiP
30-01-2010, 18:34:46
מעין,

צביעה של טיסן היא לא לפי כללים אלה לפי העין.
עמדנו 6 אנשים למטה על הדשא ואחד טיסן (הנ"ל) בשמים. בגלל הרוח לא באו השאר :o
לאף אחד לא היה ספק שאדום על לבן הרבה יותר נראה בשמים מאשר כחול על לבן, אפילו למטיס עצמו.

umbo
30-01-2010, 20:32:29
מאמר בנושא צבעים וטיסנים:
http://www.jcrc.com/News/Articles/Article-ColorTheory.htm

http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=19726&stc=1&d=1264879716

biggate
31-01-2010, 07:59:51
[QUOTE=liorz055;120868]

מנוע+בקר (קומבו):
http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=4710&Product_Name=TowerPro_BM2409-12T_/_25A_BEC_/_8x3.8_Prop_Combo

סרווים 3X9GRAM

סוללה 3 תאים מ 1300 עד 2200 (זה בערך מה שנכנם במקום הפנוי על דופן הגוף)

אשמח לענות לשאלות נוספות

האם נשארת עם הפרופ 8X3.8? כי בתכניות המקוריות הפרופ 9X5 או 8X6.

MRDATA
31-01-2010, 14:15:18
[QUOTE=MRDATA;121088]

האם נשארת עם הפרופ 8X3.8? כי בתכניות המקוריות הפרופ 9X5 או 8X6.

אכן 8X3.8

hai
31-01-2010, 19:17:18
יש שני סוגים של מנועים, 12T ו-18T מה ההבדל בניהם ?
(ד"א, יש לי את הקומבו עם ה18T)

MRDATA
31-01-2010, 20:20:12
יש שני סוגים של מנועים, 12T ו-18T מה ההבדל בניהם ?
(ד"א, יש לי את הקומבו עם ה18T)

---------------------------------------------