PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה רמת הקרינה של השלטים?

vinay
28-09-2008, 22:33:23
שלום,

יצא לי לחשוב פתאום על בטיחות התחביב מבחינת קרינה.

למישהו יש מושג מה רמת הקרינה של השלטים? הם הרי משדרים באופן מתמיד למרחקים גדולים שבהם אנטנות לא ממש אופטמליות.

כלומר, זה בערך כמו לעמוד צמוד לאנטנה סלולרית שעומדת על בניין ... ?

תודה

Boogle
29-09-2008, 05:52:23
הסלולרי שלך שאתה מפטפט איתו לפחות שעה ביום (בממוצע) פולט באזורים קשי קליטה קרינה שהיא פי 10 ומעלה מאשר השלט...

שלט 2.4 (אם המשדר שלו תקני- לא ברור מה המודולים הסיניים עושים) משדר בעוצמה זהה לראוטר האלחוטי ששמת בבית ומשדר לידך 24/7/365

לגבי ה72 מגהרץ, אמנם האנטנה ארוכה אך עוצמת השידור נמוכה.

בכל מקרה, פרקי הזמן שאתה חשוף לקרינה נמוכים יחסית, והדבר היחיד באמת שהוכח עד היום הוא שקרינה אלקטרומגנטית בתדרים גבוהים מחממת מולקולות של מים , אך בשל העוצמה הנמוכה במשדרים, אפקט החימום מצונן ע"י הרוח :)

TooLy
29-09-2008, 08:37:15
מסכים עם מה שכתב קודמי בהסתייגות קלה.
קרינה אלקטרו מגנטית בתדרים גבוהים ( כמה גבוהים ? עשרות ? מאות ? אלפי מגה הרצים ? )
יכולה בהחלט לגרום למוטציות מסוכנות באורגניזם חי , קרי , גוף האדם ביניהם.
חשיפה ממושכת לקרינה , גם בתחום ה" תמים " לכאורה של מגה הרצים בודדים טומנת בחובה אלמנטים בעליי סיכון בריאותי.
הכל כמובן תלוי במינון .
משך החשיפה
עוצמת השידור
שיטת השידור
מידת הקירבה לאלמט המשדר.
בזמנו עבדתי עם מערכות " קורנות " בתחום הגלים הקצרים , וגם גבוה מזה , בהספקים של עשרות ומאות קילווטים ושם כמובן נזקקנו לאמצעיי הגנה וזהירות חמורים !!!
אני מניח שכפי שרשם קודמי , בהספקים הנמוכים של השלטים שאנו משתמשים בהם הסכנה בסלולרי גבוהה יותר .
כל השערות שעל הראש שלי :), מעידות שעדיין לא נגרם לי נזק כלשהוא..:D
לפחות לא שאני יודע...
נראה לי שאתה יכול בהחלט להיות רגוע..
בברכת חג שמח
עוזי

vinay
29-09-2008, 09:44:42
הסלולרי שלך שאתה מפטפט איתו לפחות שעה ביום (בממוצע) פולט באזורים קשי קליטה קרינה שהיא פי 10 ומעלה מאשר השלט...

באמת לא מומלץ לדבר באיזורי קשי קרינה... ואתה בטוח שפי עשר? כי לפי מה שהבנתי המקסימום שסלולרי פולט הוא ההספק הרגיל שפולט משדר רדיו שכן שניהם מוגבלים ע"י אותם תקנים. גם האנטנה שצריכה לקלוט את הסלולרי גדולה בהרבה מזו של המסוק ובנוסף הטלפון יודע מתי לשדר חזק ומתי חלש בעוד שמשדר לטיסן משדר עוצמה מלאה כל הזמן גם אם הטיסן מטר ממך.

שלט 2.4 (אם המשדר שלו תקני- לא ברור מה המודולים הסיניים עושים) משדר בעוצמה זהה לראוטר האלחוטי ששמת בבית ומשדר לידך 24/7/365

אתה יודע את זה או מניח כי זה אותו תדר (שכן יש מספר שיטות לשימוש ב 2.4)? שכן אני לא משוכנע שתקלוט במרחק של מאות מטרים מראוטר אלחוטי ביתי (ללא הגברה), כמו כן אתה לא עומד 20 ס"מ ממנו בד"כ.
כמו כן הוא ממש לא משדר 25/7/365 אלא אם אתה מוריד קבצים כל היום. אין כמעט כל תקשורת כאשר אתה לא ממש מנצל את רוחב הסרט בניגוד לטיסן שהשידור נעשה כל הזמן.
לגבי טלפונים אלחוטיים לעומת זאת (DECT) למשל ראה: http://www.tetrawatch.net /science/dect.php (http://www.tetrawatch.net/science/dect.php) ובלי לספר לאף אחד נראה שיש כבר דגמים שפולטים פחות קרינה לעומת המקוריים.

בכל מקרה, פרקי הזמן שאתה חשוף לקרינה נמוכים יחסית, והדבר היחיד באמת שהוכח עד היום הוא שקרינה אלקטרומגנטית בתדרים גבוהים מחממת מולקולות של מים , אך בשל העוצמה הנמוכה במשדרים, אפקט החימום מצונן ע"י הרוח :)
כבר יש ניסויים שהוכיחו ששימוש בטלפון סלולרי בעל השפעות בריאותיות, לא שיש לנו מה הרבה מה לעשות עם זה אבל לפחות אנחנו יודעים.

מה שאני טוען זה שאם אני כבר מזיק לעצמי אז לפחות שאני אדע על זה :)

דרך אגב - בשלטים 2.4 חדשים יש במקרה שליטה על עוצמת השידור?