PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה ניסיון להבין את המנועים החשמליים

alonj
29-01-2010, 22:31:33
שלום לכולם.
אני מעוניין להחליף מנוע חשמלי שיש לי ועובד עם סוללה NIMH 7.2V (למיטב הבנתי מדובר במנוע BRUSH 550) ואני צריך קצת מידע בשביל לקבל החלטה :
א. אני רואה במנועים נתוני SL ו-KV, מה אומר כל אחד מהם? ובאיזה יחידות מודדים את כוח המנוע?
ב. בהנחה ויש לי מגבלת מקום נתונה, מה תוספת הכוח שאקבל אם במקום ה-BRUSH אשים מנוע BRUSHLESS בגודל דומה?
ג. הבנתי שבמעבר ל-BRUSHLESS אני צריך להחליף בקר, איך אני מתאים אותו למנוע ולסוללה (אני מתלבט אם לעבור ל-LIPO)?

תודה מראש.

Boogle
29-01-2010, 22:38:46
שלום לכולם.
אני מעוניין להחליף מנוע חשמלי שיש לי ועובד עם סוללה NIMH 7.2V (למיטב הבנתי מדובר במנוע BRUSH 550) ואני צריך קצת מידע בשביל לקבל החלטה :
א. אני רואה במנועים נתוני SL ו-KV, מה אומר כל אחד מהם? ובאיזה יחידות מודדים את כוח המנוע? רצוי שתריץ חיפוש בפורום ותלמד, בעקרון KV זה כמה סל"ד לוולט , הספק המנוע נמדד בוואט (יחידת מידה של הספק)
ב. בהנחה ויש לי מגבלת מקום נתונה, מה תוספת הכוח שאקבל אם במקום ה-BRUSH אשים מנוע BRUSHLESS בגודל דומה? - יכול לנוע בין 30 ל100% תוספת כח.
ג. הבנתי שבמעבר ל-BRUSHLESS אני צריך להחליף בקר, איך אני מתאים אותו למנוע ולסוללה (אני מתלבט אם לעבור ל-LIPO)? כנ"ל בנושא החיפוש, אפשר להשתמש בסוללת NIMH גם למנועי בראשלס אבל עדיף לעבור לליפו ולקבל יותר אנרגיה באותו הנפח.

תודה מראש.

בהצלחה

alonj
29-01-2010, 22:47:09
ברור שביצעתי חיפוש לפני שרשמתי שאלה, לא מצאתי תשובה למה שאני מחפש.
מישהו יכול להסביר בקצרה מה אומר ה-SL בנתוני המנוע?

Boogle
29-01-2010, 22:57:39
אני מניח שהכוונה זה ל SHAFT LENGTH, בכל אופן זה הדבר הפחות עיקרי בחיפוש להסבת בראשד לבראשלס.
חשוב להחליט אם אתה עובד עם אינראנר או אאוטראנר , כמה הספק תצטרך, איך תשמור על סל"ד נכון לפרופ ועוד.
אני למשל השתמשתי במנוע שמקביל למנוע 400 בראשלס על דאון שתוכנן למנוע 600 בראשד. הכל תלוי במגבלות הנפח שלך ויכולת קרור המנוע. בנוסף יש את עניין המשקל שמשחק תפקיד כי מנועי הבראשלס קלים יותר. אני מציע לך להתעמק בשרשורים בהם דנים בהתאמת מנועים לדאונים בכדי שתעשה "הכרות" טובה יותר עם הבראשלס

alonj
29-01-2010, 22:59:22
OK, פרט חשוב ששכחתי לציין הוא שמדובר על מנוע לכלי שייט, ולכן OUTRUNNER לא רלוונטי וחייבים קירור מים.
בכל-מקרה תודה:)

Boogle
29-01-2010, 23:01:22
יש מחלקה שלמה של בקרים ומנועים לכלי שייט בHK שווה שתציץ שם ותראה מה אתה מעלה הרבה פעמים נותנים למנוע שמקביל למנוע בראשד גם שם שכזה למשל 550 :)

guyst
29-01-2010, 23:31:57
נפתח לאחרונה פורום סירות ומיפרשיות (http://www.efly.co.il/forums/forumdisplay.php?f=32), אני בטוח ששם יוכלו לעזור לך יותר

דוד פלד
30-01-2010, 13:23:10
אים זה יעזור גם לך אז אחלה
http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uploads/TURNIGY_BR_Series.zip