PDA

צפייה בגרסה מלאה : מפגש חשמליים ! ! !

דודידו
29-09-2008, 14:26:52
חברים,

אני פוזל:rolleyes: כל הזמן לעבר הפורום השכן כאן באתר (מנועי בנזין...),

הם מאורגנים...

לכן החלטתי להרים את הכפפה ולארגן מפגש חשמליים בסוכות.:cool:

יום ב' 19.10.08 באמפי פארק בראשל"צ.

יאאלה, להעביר לדביק ואני אעדכן בהמשך...

באים???:confused::confused::confused:

דודי

ערן אפרייאט
29-09-2008, 14:38:40
ישר כוח , אם הפרוייקט יצא לפועל אני IN

wind556
29-09-2008, 17:30:56
דודי
בדקת שהמקום מתאים למסוקים? לטיסנים?

asafsee
29-09-2008, 20:33:16
האמפי פארק בראשון, הוא מקום יחסית יפה בגודל שלו.
הכל דשא וישנה תאורה יחסית טובה במקום - חוץ מהעובדה שיש עמודים במרכז הדשא וזה קצת מגביל את המקום להטסה.

Tomer
29-09-2008, 21:52:23
אם המקום מתאים - אני שם!!

עודד מזור
29-09-2008, 23:48:13
המקום מתאים גם למסוקים גדולים או רק חשמליים קטנים ? יש עוברי אורח וסקרנים באזור ?

asafh1
30-09-2008, 10:36:50
מה עם ביטוח ???
אתה מוכן להיות אחראי ?? אם קורה משהו ?????...
אני מדבר על "מארגן האירוע"
אם משהו קורה אז מארגן האירוע אחראי !!!!!

wind556
30-09-2008, 12:06:02
אל תוציאו את הרוח מהמפרשים עם ביטוח וכו'
המפגש נועד למטרות חברתיות בלי שום קשר למסוקים, אבל ממש במקרה כל אחד יביא מסוק ובזמנו הפנוי יטיס אותו :D
זה מזכיר לי את רחוב החלונות האדומים באמסטרדם: לפי החוק ההולנדי אסור לפרסם בתי זונות, ובגלל זה על כל חדר כזה כתוב בהולנדית "חדר להשכרה" :p

sharonx
30-09-2008, 13:02:24
למקום קוראים הספורטכיף והוא ממוקם בראשון מערב סמוך למחלף ראשון על כביש 4.

המקום מתאים רק לחשמליים קטנים ולא לניטרו.

עודד מזור
30-09-2008, 14:52:23
דודי שכח להוסיף את המשפט שההטסה היא על אחריותו הבלעדית של המטיס בלבד !

asafh1
30-09-2008, 16:13:42
דודי שכח להוסיף את המשפט שההטסה היא על אחריותו הבלעדית של המטיס בלבד !

זה לא יעזור , ברגע שבפורום מפורסם על מפגש זה על אחריות המפרסם .
זה החוק היבש , קחו את זה בחשבון , אני לא רוצה להוריד לכם את הרוח מהמפרשים .

תראו את השירשור בפורום "השכן"

http://www.planesandmodels.co.il/forums/showthread.php?t=636

דודידו
01-10-2008, 09:32:42
חברים,
השטח הור ציבוריולכן אין כל בעיה להטיס בו כלים קלים.
לא אכפת לי לבדוק את עלויות הביטוח במוצאי החג.
בכל מקרה,
אני והBELT שם.
המשך חג נעים,
דודי

עמיתפורת
01-10-2008, 11:45:36
אסף צודק!
יש בעיה ביטוחית להטיס שם וזה יעלה למישהו הרבה כסף חלילה...
כמה מיכם מבוטחי קלוב התעפה או משהו אחר בכלל?

vinay
01-10-2008, 15:58:53
זה לא עניין של להפוך הכל לכבד. סה"כ אנשים שמודעים למציאות המשפטית בארצנו מזהירים את אלו שלא על הסכנות המשפטיות שהם עלולים להיתקל בהם בעקבות פעולות לא זהירות.

אם נקשר לשיחה אחרת, מספיק שמקלט AR6100 יפשל, ומסוק חס וחלילה ינחת הפוך על ילד בן שנתיים ויפצע אותו קשה (יכול לקרות גם יותר מזה), והמטיס יהיה נטול ביטוח, המשפחה תחפש את מי לתבוע ותגיע בן השאר ל"מארגן הארוע" ובית המשפט יפסוק לפי החוק וזה יכול להיות מדובר במליונים. אני לא חושב שהטיעון לבית המשפט "די להפוך הכל לכבד" יחזיק במבחן המציאות...

מחוץ לפורום הזה אנחנו לא חיים בעולם משלנו, יש שם הרבה מעבר לטיסנים ולפעמים אנשים בוגרים שוכחים זאת ובלהט ההתלהבות נהפכים לילדים ומשלמים ביוקר.

הבעיה הזו ידועה ומוכרת במגוון פורומים באינטרנט ולא רק כאן - לדוגמא בפורומים של טיולים בהם מארגן טיול תמים נתבע בעקבות תאונה קלה בטיול ונמצא כאחראי, נאלץ לשלם וכו'. הדיונים הנ"ל חוזרים ותמיד עם שני הצדדים כאשר אין מה לעשות, הצד שמנצח בקרות מקרה הוא הצד שמצדד בחוק.

מי שרוצה לעשות שטויות ולקחת סיכונים מיותרים שיקח אך לפחות שיהיה מודע לסיכון שלקח.

איציק רונן
01-10-2008, 18:36:39
הטסה בכל שטח דורשת שמירה הדוקה ביותר על כללי הבטיחות, ביטוח והתנהלות בוגרת. אין לזלזל בשום כלל או להקל ראש בעניין. ביטוח גם הוא חובה בכל פעילות מסוג זה.
הסגנון אל תהיה כבד, תהיה גבר ת'לא צריך ביטוח הוא לא מקובל ולא יסלח.

איציק

איציק רונן
01-10-2008, 18:40:06
המקום מתאים גם למסוקים גדולים או רק חשמליים קטנים ? יש עוברי אורח וסקרנים באזור ?
עודד, בהגדרה זה נראה מקום ציבורי, ממליץ להרחיק לשדה מרוחק או מנחת מסודר.
איציק

Boogle
01-10-2008, 20:54:46
סלחו לי שאני קצת מטיף, מה הבעיה לארגן מפגש בשטח הטסה מסודר בו מטיסים תמיד??? למה צריך לחפש מקומות איזוטריים?

ואם כבר רוצים משהו איזוטרי אני ממליץ על המכתש הגדול , יש חולות צבעוניים, אפשר לעשות קומזיץ והדורבנים שמסתובבים שם בלילה עסוקים בדברים אחרים :D

עמיתפורת
01-10-2008, 21:25:45
מעולה - רעיון אדיר ולא בצחוק!
טיול אוהלים עם לינה, על האש ומסוקים חשמליים - רעיון אדיר לדעתי....

wind556
01-10-2008, 23:18:27
אם כבר מחפשים מקום אחר שיתאים ל כ ו ל ם , אין מקום יותר טוב משטח ההטסה בעומר
מגרש פתוח מאופק לאופק, מתאים לטיסנים ומסוקים, חשמל ודלק ממריאי גלגלים ונזרקי מהיד, לעפיפונים,לאופניים, למטקות,לפריזבי (רצויRC ), ועוד
להביא מים ושמשיה, כלבים וחתולים, נשים וטף, וקדימה.....
ומאז שהאריכו את כביש 6 הנסיעה לשם זה בין 45 דקות לשעה (מדוד מצומת קסם)

nadavbarak
01-10-2008, 23:48:08
ערב טוב לכולם,
בדר"כ אינני נוהג להגיב בנושאים כאלו, אולם אני חייב לומר משהו בעקבות התפתחות השרשור אשר מגיע לאותו מבוי סתום בכל פעם כאשר ישנו רצון להטיס יחד עם עוד אנשים (בכוונה אינני משתמש במילה "מפגש"), כאשר הוא מפורסם בפורום.
בחו"ל מתקיימים הרבה הטסות משותפות, קרי "מפגש" ואף פעם לא ראיתי כל כך מדכאי יוזמות כמו בארצינו הקטנטונת.
לא כל פעם שמישהו מזמין אנשים נוספים להיפגש ולהטיס יחד צריך להתחיל להפחיד אותו עד אשר יבטל את ה"מפגש". ראו מקרה טיסני קרב בחוות רונית. הרי אנחנו נפגשים כל סופ"ש בשטח. אז מה ההבדל? שמישהו מכריז על זה בפורום?
נכון.... חובה שלכל מטיס יהיה ביטוח. הרבה מאיתנו פשוט מופקרים בנושא זה. הרי לא היינו מעיזים לנסוע ברכב ללא ביטוח.
נכון... חובה להטיס באופן בטיחותי. וזאת ללא קשר ל"מפגש" או סתם יום הטסה רגיל.
נכון... חובה להטיס במקום מתאים ומרוחק מציבור אקראי. מה חדש? להזכירכם, הוראות הבטיחות שלהם כפופים הביטוחים שלכם (כן כן, של כולכם, לרבות מיליס) מדברות על מרחק של 200 מטר ממבנה. זה כ"כ נורא? ממש לא.
בהתקיים כל התנאים הללו, היה רצוי שיפסיקו דיכויי מארגני ה"מפגשים" בכל Post הנפתח בפורום בנושא זה.
הרי למה אנחנו בתחביב?
להטיס לבד זה כיף? ממש לא.
איך נלמד דברים חדשים אם לא ניפגש? (ביחוד שמארגנים "מפגשים" המקבצים אנשים מאזורים מרוחקים).
מוגש כחומר למחשבה לציבור.
בקיצור, "מפגשים" זה דבר מבורך. לא צריך לעשות מזה סיפור גדול מידי, יש להקפיד על כל הנושאים החשובים כפי שציינתי למעלה, וזאת ללא קשר היכן ומתי ובאיזו מסגרת מטיסים.

בברכה,
נדב ברק.

עמיתפורת
02-10-2008, 00:02:09
נדב וחברים יקרים שלום.
אני מברך את כל המיפגשים ומשתדל להיות נוכח בהם אבל....
כאשר אתה מארגן מיפגש אתה למעשה האדם האחראי על אותו אירוע או התקהלות אנשים בין אם אמרת או לא אמרת שזה על אחריותם - מה לעשות אלה דיני הנזיקין חביבי אני לא המצאתי אותם - האם האדם הסביר היה מטיס במקום כזה? האם לא ניתן למנוע את האסון הזה? האם לכולם יש ביטוח - אלה שאלות מישפטיות שעולות בסופו של דבר המון כסף!
כשחס וחלילה יקרה משהו יפנו אצבע מאשימה לכיוונך ובצדק שלא דאגת לכל מה שצריך לדאוג.
אתה חושבה שלא צריך לעשות מזה סיפור אבל חלילה אם הבן שלך יפגע באירוע כזה ובטח שלא בכוונה אתה תבין בדיוק למה אני מתכוון.
אתה בטח שלא רוצה להיות אחראי על אירוע כזה נכון?
אתה גם לא רוצה להיות חייב למישהו את החיים שלך על זה שהוא נפגע חלילה מהמסוק של הבן שלך או של מישהו אחר.
ולכן מיפגשים כאלה חייבים להיות מסודרים.
אני כעסתי על עצמי כשהיטסתי שם באמפי הזה - זה מסוכן ילדים חוצים לך את הדשא, מישפחות יושבות בצד השני של מקום ההטסה ואתה לא יכול לגרש אותם, חושך, מנורות מסנוורות - לא לעניין!
גם להטיס במגרש החניה של פארק גני יהושוע זה טמטום במיוחד עם מסוק חשמלי גדול!
מישהו יפגע ומאותו רגע זה לא יהיה תחביב אלא סיוט עלי אדמות.

אני מציע לכם פשוט לציין יום וסתם מקום, ללא ארגון מוקדם - מי שיבוא יבוא בלי אחראים ובלי כלום אבל אבוי למי שיבוא בלי ביטוח - אסור לתת לו להטיס שם.
זו דעתי בעניין ואני עומד מאחוריהה - תעשו מה שאתה רוצים בסופו של דבר ובהצלחה.

nadavbarak
02-10-2008, 06:08:30
עמית ידידי,
אין מחלוקת בינינו. אני נגד הטסות במקומות כאלו ונגד הטסות ללא ביטוח. גם שמדובר בהטסות של סופ"ש ובכל מנחת אשר יהיה. אני גם נגד הטסה פאועה ולא בטוחה גם כאשר מתקיימים כל התנאים.
רק ציינתי את מה שכתבת בפסקה האחרונה. לא צריך לעשות מזה סיפור, להקפיד על כל הנהלים לרבות מקום ראוי, חובת ביטוח לכולם, לציין מקום וקדימה להטיס. זה בדיוק כמו שאתה ואני (אשר מבוטחים בקלוב התעופה או כל ביטוח אחר) ועוד כמה אנשים נקבע להטיס ביחד בעין יהב (מקום ראוי ובטוח להטסה) ונקפיד על כללי בטיחות.
הרעיון היה בסה"כ לא לדכא מפגשים שכאלו, אולם בשום אופן גם לא להתפשר על דברים קריטים חשובים, ולאו דוקא בארגון מפגשים אלא בכל יום הטסה. מה שאני טוען הוא שאין כל הבדל בין השניים.
כמו כן, גם הטסה פרועה ולא בטוחה היא דבר לא רצוי, ולא משנה היכן מטיסים, גם כאשר ישנו ביטוח למטיסים.

בברכה,
נדב ברק.

sababa71
02-10-2008, 23:39:21
מכל הבאלגן - איך עושים ביטוח ?

AMIR
03-10-2008, 07:42:17
מכל הבאלגן - איך עושים ביטוח ?

ועל כך נפתח אשכול חדש..
(במסוקי הדלק)

roi011
06-10-2008, 11:10:17
מה נסגר בסוף, נפגשים או לא ???

דודידו
08-10-2008, 12:07:10
עוד ריסוק ועוד ריסוק...
הBELT החליט לבדוק את קישורי האלקטרוניקה שלי ולכן הוא החליט
לחסל לי שני סרוואים....
בסוכות אני אהיה עם המשפחה אבל בלי מסוק....
דודי

wind556
08-10-2008, 16:00:58
אני פותח חברת ליסינג למסוקים ;)

vinay
08-10-2008, 19:38:43
עוד ריסוק ועוד ריסוק...
הBELT החליט לבדוק את קישורי האלקטרוניקה שלי ולכן הוא החליט
לחסל לי שני סרוואים....
בסוכות אני אהיה עם המשפחה אבל בלי מסוק....
דודי
איזה סרוואים אתה משתמש?