PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם הטיסן הבא מומלץ בתור טיסן ראשון

hatul
05-02-2010, 22:36:01
http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6331&Product_Name=Cessna_182_RTF_18A_Brushless_w/_4_Servo

אני מטיס (מנסה :) ) היום TREX500 וקופטר 450 ,ורציתי משהו קצת יותר סלחני להטסה , האם עדיף הטיסן שלמעלה או שכדאי איזה דאון כמו זה

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8372&Product_Name=ASW28_EPO_Electric_RTF_Plug-n-Play_Glider

תודה
עמוס

guyst
05-02-2010, 23:00:12
http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6331&Product_Name=Cessna_182_RTF_18A_Brushless_w/_4_Servo

אני מטיס (מנסה :) ) היום TREX500 וקופטר 450 ,ורציתי משהו קצת יותר סלחני להטסה , האם עדיף הטיסן שלמעלה או שכדאי איזה דאון כמו זה

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8372&Product_Name=ASW28_EPO_Electric_RTF_Plug-n-Play_Glider

תודה
עמוס

אני הייתי הולך על דאון ולא מהסיני - ASW 15 או איזי גליידר של מולטיפלקס.
תברר מחירים בארץ, לא בטוח שתצא יותר זול מהסיני אחרי משלוח וסיכון מכס.

Boogle
06-02-2010, 00:09:55
טיסן ודאון אינם שקולים ויכולות ההטסה הנדרשות עבורם שונות במקצת.
אם עוד לא הטסת טיסנים עליך לכוון את עצמך לטריינר כלשהו ואם אתה רוצה לדאות אז קנה דאון טריינר כלשהו (למשל האיזיסטאר).

wind556
06-02-2010, 07:54:44
נתחיל בססנה: טס סביר, די קשה להטסה של מתחיל, קשה ביותר לנחיתה, בנוי פשוט חרא, שביר ולא מדוייק.
בקיצור,מומלץ ביותר לחובבי זבל מעופף (הכל מנסיון).
לגבי הדאון הנ"ל, (לא מנסיון) הוא נראה טוב, מין הסתם יטוס טוב, אבל לא למתחיל.
אם אתה רוצה את הטופ, זה איזיסטאר עם מאזנות (אין מאזנות במקור,חייבים לבנות)
אם אתה רוצה פשרה סבירה לטובת מחיר, טס פחות טוב מהאיזיסטאר אבל עדיין שווה רכישה לך על זה:
http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8359&Product_Name=AXN_Floater-Jet__/_Ready_To_Fly_EPO

אבל שלא יהיו ספקות: אין יותר טוב מהאיזיסטאר, גם לשימוש עתידי כפלטפורמה לכל מיני שעשועים.
קבל את זה כהתחלה:
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=2127&highlight=%E0%E9%E6%E9+%F1%E5%F4%F8+%F1%E8%E0%F8

וכמובן אם תרצה לשוחח לפני שתחליט, אתה מוזמן להתקשר

igalr
06-02-2010, 08:24:35
כטיסן ראשון מומלץ טריינר ניטרו 0.40
את הצעצועים והשעשועים תשאיר לאחרי שתדע להטיס.

giladba
06-02-2010, 08:51:43
כבעלים של הטיסן הססנה הנ"ל (ואני היחידי כנראה מכל המגיבים לפניי), וכטיסן ראשון שהיה לי, ללא ניסיון בהטסה בכלל - מטוסים או הליקופטרים אני חייב להגיד שהטיסן ענה על כל הציפיות שלי.

נתונים טכניים -
הוא מגיע מורכב לחלוטין. דורש מעט עבודה לפני ההטסה הראשונה אבל אין טיסן שלא מצריך זאת.
הוא מגיע כולל הכל - מנוע, בקר, סרוואים, סוללה.
מנוע - מאוד חזק (פרוט למטה)
גלגל קדמי נשלט, והטיסן נראה טוב :D

הטסה -
ממש אבל ממש קל להטסה. מגיב מהר, דיי מדיוק.
מהירות - יכול לטוס ממש מהר (מנוע חזק) אבל גם לאט. אפשר להחליף את הפרופ ל 9X5 לטיסה אפילו יותר איטית
דאיה - דואה בצורה מרשימה יחסית לטיסן שאינו דאון מה שמאפשר לטוס לאט.
המראה - מאוד קלה, הטיסן ממריא תוך 4-5 מטר
נחיתה - בגלל המשקל הקל שלו הטיסן הזה הוא לא הטיסן האולטמטיבי ללימוד נחיתות אבל "קשה באימונים קל בקרב".
סך הכל - עסקה מצויינית.

guyst
06-02-2010, 11:08:29
כבעלים של הטיסן הססנה הנ"ל (ואני היחידי כנראה מכל המגיבים לפניי), וכטיסן ראשון שהיה לי, ללא ניסיון בהטסה בכלל - מטוסים או הליקופטרים אני חייב להגיד שהטיסן ענה על כל הציפיות שלי.

נתונים טכניים -
הוא מגיע מורכב לחלוטין. דורש מעט עבודה לפני ההטסה הראשונה אבל אין טיסן שלא מצריך זאת.

הטסה -
מהירות - יכול לטוס ממש מהר (מנוע חזק) אבל גם לאט. אפשר להחליף את הפרופ ל 9X5 לטיסה אפילו יותר איטית
נחיתה - בגלל המשקל הקל שלו הטיסן הזה הוא לא הטיסן האולטמטיבי ללימוד נחיתות אבל "קשה באימונים קל בקרב".
סך הכל - עסקה מצויינית.

אין לך בעייה עם הגלגל הקידמי?
שניים בגעש חווים בעיות עם הגלגל שנתלש בכל נחיתה.

מני2000
06-02-2010, 15:00:59

נתונים טכניים -

הטסה -
סך הכל - עסקה מצויינית.

איך הגעת לזה שהוא מגיע עם סוללה??

giladba
06-02-2010, 15:13:44
אין לך בעייה עם הגלגל הקידמי?
שניים בגעש חווים בעיות עם הגלגל שנתלש בכל נחיתה.

כן, היתה בעיה - הייתי צריך לחזק (מאוד) את התושבת.

איך הגעת לזה שהוא מגיע עם סוללה??

כי הטיסן הגיע עם סוללה 1100.

גלעד

guyst
06-02-2010, 15:55:55
כן, היתה בעיה - הייתי צריך לחזק (מאוד) את התושבת.

גלעד

איך חיזקת? אפשר יותר פרטים? תמונה?

giladba
06-02-2010, 17:02:49
איך חיזקת? אפשר יותר פרטים? תמונה?

בבקשה:

guyst
06-02-2010, 17:06:00
תודה!!

b1yossi
06-02-2010, 17:12:24
נתחיל בססנה: טס סביר, די קשה להטסה של מתחיל, קשה ביותר לנחיתה, בנוי פשוט חרא, שביר ולא מדוייק.
בקיצור,מומלץ ביותר לחובבי זבל מעופף (הכל מנסיון).
לגבי הדאון הנ"ל, (לא מנסיון) הוא נראה טוב, מין הסתם יטוס טוב, אבל לא למתחיל.
אם אתה רוצה את הטופ, זה איזיסטאר עם מאזנות (אין מאזנות במקור,חייבים לבנות)
אם אתה רוצה פשרה סבירה לטובת מחיר, טס פחות טוב מהאיזיסטאר אבל עדיין שווה רכישה לך על זה:
http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8359&Product_Name=AXN_Floater-Jet__/_Ready_To_Fly_EPO

אבל שלא יהיו ספקות: אין יותר טוב מהאיזיסטאר, גם לשימוש עתידי כפלטפורמה לכל מיני שעשועים.
קבל את זה כהתחלה:
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=2127&highlight=%E0%E9%E6%E9+%F1%E5%F4%F8+%F1%E8%E0%F8

וכמובן אם תרצה לשוחח לפני שתחליט, אתה מוזמן להתקשר

עודד
אני חייב לעשות לך הכרה עם השורש: " ד.ע.ת " ועם כל נגזרותיו :
לדעתי, לדעתך, לדעתם וכיו"צ
היות ולדעתי האישית אין צורך בהוספת מאזנות לאיזיסטאר - הוא טס נפלא גם בלעדיהן.
גם אם תוכל להביא אנשים נוספים שיצהירו כי האיזי "חייב" מאזנות, עדיין זו תהיה הדעה שלהם בלבד - זה אינו כורח המציאות, ובטח לא שאלה של חיים ומוות :)

נ.ב
אתה בהחלט מוזמן להשתמש בשורש: ד.ע.ת גם במקומות אחרים, אין מגבלה על הכמות ותדירות השימוש :D

אייל שפירא
06-02-2010, 18:09:29
ומה לגבי שאר הטריינרים של מולטיפלקס? כל המיני מאג והאיזי קאב והמנטור ודומיהם, הם לא מתאימים כטיסן למתחיל?

wind556
06-02-2010, 23:48:52
עודד
גם אם תוכל להביא אנשים נוספים שיצהירו כי האיזי "חייב" מאזנות, עדיין זו תהיה הדעה שלהם בלבד - זה אינו כורח המציאות, ובטח לא שאלה של חיים ומוות :)

נ.ב
אתה בהחלט מוזמן להשתמש בשורש: ד.ע.ת גם במקומות אחרים, אין מגבלה על הכמות ותדירות השימוש :D

שום דבר לא עניין של חיים ומוות, אבל לי אין ספק בהבדלי איכות הטיסה בין איזי+מאזנות לבין איזי נטול מאזנות.
וזאת לא דעה, זאת ידיעה

wind556
06-02-2010, 23:55:33
ומה לגבי שאר הטריינרים של מולטיפלקס? כל המיני מאג והאיזי קאב והמנטור ודומיהם, הם לא מתאימים כטיסן למתחיל?

כל הטיסנים בעלי הגלגלים יגבילו אותך מאד בשטחי ההטסה, ויקשו על מתחיל לנחות ללא עזרה, אם כי יש הגורסים שזה חלק ממה שנחוץ ללמוד בהטסה.
אין יותר קל ופשוט מאיזי, יותר גמיש באפשרויות,יותר רב תכליתי-גם מסוגל לדאות בטרמיקות וגם ללמוד לבצע תרגילים בסיסיים כמו לופים ורולים .
האיזי זה סיפור הצלחה, ולמרות שכבר מזמן מכרתי את שלי, לעיתים אני מתגעגע אליו.
אבל אתה חובב בניה מושבע,ולכן לך אישית (ההמלצה תקפה רק לבונים מוכשרים) אני מציע לבנות לבד טיסן נוסח הקאפה סטאר, אבל משודרג מאד, הגירסה האחרונה שלי פשוט טס כל כך מענג שזה כייף טהור ויכול לטוס כמעט בכל מידשאה או פארק קטן.
אם תרצה,אעזור לך לבנות את הגירסה למתקדמים

b1yossi
07-02-2010, 05:59:46
שום דבר לא עניין של חיים ומוות, אבל לי אין ספק בהבדלי איכות הטיסה בין איזי+מאזנות לבין איזי נטול מאזנות.
וזאת לא דעה, זאת ידיעה

כרגיל פספסת את הפואנטה, היתה צפויה התשובה הזו.

אתה מזכיר לי את הבדיחה על הגנרל שחשב שלכל בעיה יש שני פתרונות :

הפתרון הלא נכון
והפתרון שלו.

תהיה בריא.

Roi
07-02-2010, 11:07:05
עודד

נ.ב

+1

מסכים בהחלט, הניסיון הראשון שלי עם טיסנים היה עם איזיסטאר ללא מאזנות (בליווי של יוסי וערן שביצעו טסט וקיזוזים) והטיסן הנ"ל טס נפלא גם ללא מאזנות (הרי כך הוא תוכנן במקור).
לאחר מכן רכשתי MiniMag שלדעתי הוא מצויין בתור טיסן שני וטריינר מאזנות ועדיין אני מאוד נהנה להטיס את האיזי חסר המאזנות שלי, לדעתי אין שום צורך להוסיף מאזנות במיוחד כאשר מדובר בטיסן ראשון.

amnon
07-02-2010, 11:56:37
יש לי ניסיון רב עם איזי סטאר ללא מאזנות ועם מאזנות
ודעתי היא :
מי שעדיין לא הטיס טיסן מימיו יהיה לו הרבה יותר קל להשתלט על איזי סטאר ללא מאזנות ,המאזנות באיזי סטאר גורמות לתגובות שלו להיות חריפות מידי למתחיל וזה בהחלט יכול להלחיץ אותו ולגרום לאיבוד שליטה .
יש לי ניסיון עם הבן שלי (בן 7),שהטיס בהתחלה את האיזי סטאר ללא מאזנות ואפילו נתתי לו את השלט להטיס לבד ,רק בנחיתה לקחתי את השלט .
לעומת זאת באיזי סטאר עם המאזנות ,ברגע שקיבל את השלט ביד הפך את הטיסן ואת ההמשך כבר לא צריך לפרט.
אני חושב שצריך קצת יותר ניסיון כדי להטיס איזי סטאר עם מאזנות ,בכל אופן עם מאזנות התגובות יותר אמיתיות והטיסן יותר מהנה ,אבל רק למי שכבר יש ניסיון כולשהו.

זו דעתי האישית.

wind556
07-02-2010, 12:24:40
הקטע אם מאזנות זה שתמיד אפשר לא להשתמש בהן
לעומת זאת בטיסן נטול מאזנות, אי אפשר להשתמש בהן.
והבן שלך היה מטיס יותר בקלות אם היית מרסן את המאזנות בדרכים המקובלות של אקספו וDR

amnon
07-02-2010, 12:36:22
עודד ,
מה שלומך ?
התגעגעתי ...

amnon
07-02-2010, 12:41:40
הקטע אם מאזנות זה שתמיד אפשר לא להשתמש בהן
לעומת זאת בטיסן נטול מאזנות, אי אפשר להשתמש בהן.
והבן שלך היה מטיס יותר בקלות אם היית מרסן את המאזנות בדרכים המקובלות של אקספו וDR

יש מצב שטיסנאי מתחיל לא מכיר את האופציות האלו...
או אפילו אין לו אותם בשלט ...

אייל שפירא
07-02-2010, 13:49:29
סליחה שטיסנאי מתחיל מתפרץ לדיון הזה, אבל אני חושב שקצת נסחפתם.

עם כל הכבוד הרב שאני רוכש לטיסנאים בני 7 ;) , למתחילים הרציניים יש סימולטור ויש מדריכי הטסה וחברים בפורום ובשטח, ויש כיוונים בתפריטי השלט שיכולים להפוך את האיזי לדאון רכרוכי או לרקטה חריפה, ולא מזיק ללמוד לחתוך מאזנות (ולהדביק קצת, ולהלחים קצת ובכלל), ורצוי ממילא ללמוד את התפריטים של השלט.
השאלה האם צריך או לא צריך מאזנות היא עניין שכל מטיס צריך לבחור אחרי שהתנסה קצת בסימולטור והכיר את הפעולה שלהן וגיבש כיוון ואופי להטסה.

זה כמו להתווכח האם מתחיל צריך או לא צריך גלגלים לטיסן.
אני אישית נהנה להמריא בסימולטור מהקרקע, אבל במציאות זה יגביל אותי לשטחים עם שטח חלק להמראה.

בקיצור הדילמה הרלוונטית בעיני היא (מהיקר לזול) האם לקנות איזיסטאר ולחתוך לו מאזנות, לקנות את הAXN הסיני, או לבנות דפרון סטאר?

wind556
07-02-2010, 14:51:57
סליחה שטיסנאי מתחיל מתפרץ לדיון הזה, אבל אני חושב שקצת נסחפתם.

עם כל הכבוד הרב שאני רוכש לטיסנאים בני 7 ;) , למתחילים הרציניים יש סימולטור ויש מדריכי הטסה וחברים בפורום ובשטח, ויש כיוונים בתפריטי השלט שיכולים להפוך את האיזי לדאון רכרוכי או לרקטה חריפה, ולא מזיק ללמוד לחתוך מאזנות (ולהדביק קצת, ולהלחים קצת ובכלל), ורצוי ממילא ללמוד את התפריטים של השלט.
השאלה האם צריך או לא צריך מאזנות היא עניין שכל מטיס צריך לבחור אחרי שהתנסה קצת בסימולטור והכיר את הפעולה שלהן וגיבש כיוון ואופי להטסה.

זה כמו להתווכח האם מתחיל צריך או לא צריך גלגלים לטיסן.
אני אישית נהנה להמריא בסימולטור מהקרקע, אבל במציאות זה יגביל אותי לשטחים עם שטח חלק להמראה.

בקיצור הדילמה הרלוונטית בעיני היא (מהיקר לזול) האם לקנות איזיסטאר ולחתוך לו מאזנות, לקנות את הAXN הסיני, או לבנות דפרון סטאר?

בשבילך מחכה פרוייקט מיוחד,דפרון סטאר עם פרופיל אוירודינאמי וכנף מתפרקת.
רק תבוא....
מי שיכול לבנות לבד, שלא יחמיץ את העונג והסיפוק בבנייה עצמית

wind556
07-02-2010, 14:52:50
עודד ,
מה שלומך ?
התגעגעתי ...

לא רק אתה....
חסרת לנו

wonderd
07-02-2010, 16:29:43
אני כמו פותח השירשור מטיס מסוקים (כחצי שני בלבד), לאחר שימוש בסימולטור, נבדקו היכולות עם טיסן טריינר ניטרו ודווקא יצא לא רע, עכשיו מחכה טריינר דומה רק חשמלי לסיום הרכבה ונראה לי שגם התחלה איתו תהיה לא רעה.
לעומת זאת הטסתי בשבת את המיני סלינגר ואני חייב לציין שהיה כיף לא נורמלי. הטיסן בנוי קלקר וראיתי אותו נחתך ע"י 'חוט שבת', מודבק בחזרה וחוזר לטוס אחרי 10 דקות.
טיסן קל מאוד להטסה, לא ממש נשבר ועולה אולי 400 ש"ח כולל הכל. לדעתי האישית וחסרת הניסיון זה הטיסן שאיתו כדאי לך להתחיל.