PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה התקנת ג'יירו על טיסן

ZigiStar
09-02-2010, 16:38:24
יש לי שאלה למטיסים שהתנסו בהתקנת ג'יירו על טיסן רגיל או על כנף מעופפת:

בהנחת שימוש בג'יירו יחיד, על איזה ערוץ (הגה כיוון/גובה/מאזנות) הייתם ממליצים להתקין אותו? ואם יש יותר מג'יירו אחד?
איזה סוג ג'יירו (Rate או head Lock)?
ובכנף מעופפת?
מובן שהתשובה תלוייה במטרה, אז אם זה לא היה ברור, המטרה היא שעשוע בלבד - התנסות בסוג הטסה שונה מהרגיל.

eran_k
09-02-2010, 17:02:12
קודם כל לטיסן רק Rate, הסוג השני מתאים רק למסוקים.
בטיסן בעל מאזנות,בד"כ על המאזנות,לי באיזי סטאר היה על הגה הגובה וזה היה ממש כיף,יודע לפצות גם על סטיות במרכז הכובד,שומר על גלישה מאוזנת ושטוחה - מאד אהבתי.
תכל'ס אם אתה רוצה טיסה ממש יציבה שים שניים אחד על המאזנות ואחד על הגה הגובה.
בכנף מעופפת יש בעיה אם אני זוכר נכון בגלל שאתה עובד עם מיקס בעצם,אפשרי אם צבטלים את המיקס בשלט ועובדים עם מיקסר חיצוני, אז שמים ג'רו על כל ערוץ לפני המיקסר.

ZigiStar
09-02-2010, 17:11:36
בטיסן בעל מאזנות,בד"כ על המאזנות,לי באיזי סטאר היה על הגה הגובה וזה היה ממש כיף,יודע לפצות גם על סטיות במרכז הכובד,שומר על גלישה מאוזנת ושטוחה - מאד אהבתי.
בכנף מעופפת יש בעיה אם אני זוכר נכון בגלל שאתה עובד עם מיקס בעצם,אפשרי אם צבטלים את המיקס בשלט ועובדים עם מיקסר חיצוני, אז שמים ג'רו על כל ערוץ לפני המיקסר.

קודם כל תודה, ערן. ראיתי גם תשובות קודמות שלך בנושא.
מכיר את הבעיה של המיקס בכנף מעופפת וגם את הפתרון, השאלה שלי יותר נוגעת ל-"חווית המשתמש".
Rate Gyro על הגה גובה באיזיסטאר עומד להיות הנסיון הראשון (ואני מבין ממך שזה ממש נחמד, אז יש לי למה לצפות), אבל אני סקרן בנוגע לאפשרויות האחרות, לפני שאנסה בעצמי. אגב, איפה התקנת את הג'יירו עצמו?
מישהו בכל זאת ניסה Head-Lock Gyro?

eran_k
09-02-2010, 18:59:05
הג'ירו היה מותקן בתוך הגוף לפני המקלט (בין המקלט לסוללה)
ממה שאני זוכר head lock יגרום ל"זחילה" קבועה של ההגה שאליו או מחובר שתלך ותתגבר לכוון אחד
לא זוכר את ההסבר למה אבל חפש ב RCG יש די הרבה מידע בנושא

gillb
09-02-2010, 21:11:28
הבחור הזה עשה הרבה נסיונות עם ג'יירו.

הנה קישור לנסיון הראשון שלו http://www.youtube.com/user/RCSuperPowers#p/u/79/r33aWb7klWIעם ג'יירו. ראה בערוץ שלו ב youtube יש הרבה סרטונים. בכלל כדאי לך לעקוב אחריו. הוא עושה דברים מאוד נחמדים.

בהצלחה

Roi
09-02-2010, 21:58:37

+1
גם אני התקנתי על האיזי גירו בהגה הגובה וכפי שתיאר ערן זה ממש מחליק את הטיסה ושומר על גלישה מאוזנת.

הגירו שאני התקנתי הוא גי'רו שומר כיוון בעל חישן פיאזואלקטרי אך אני עובד איתו במצב RATE מכיוון שבמצב שומר כיוון אכן מתקבלת זחילה לאחד הכיוונים (כל פעם כיוון אחר) אני לא יודע אם זה בגלל סוג החיישן מכיוון שבתאוריה לא אמורה להתקבל זחילה.

ZigiStar
10-02-2010, 11:10:32
תודה למגיבים - כולם מסכימים על כך ש-Rate Gyro ג'יירו על ערוץ הגה-גובה הוא אפשרות טובה.
ובכל זאת, מישהו ניסה גם דברים אחרים?

המרסק
10-02-2010, 12:02:44
הסיבה שבHH ג'יירו יש זחילה היא בגלל שהמטרה של HH הינה להחזיר את הכלי לנקודה המקורית שלו (במקרה של הגה גובה - לגובה הטיסה המקורי).
בRate ג'יירו המטרה רק למנוע את השיבוש ולהחזיר את הכלי למצב מאוזן.

על הססנה שלי יש Rate ג'יירו על הגה הגובה. מומלץ.
היתרון שלו שניתן לכבות אותו מהשלט בעזרת הערוץ הנוסף שלו.
בHH הערוץ הנוסף רק מאפשר לעבור בין HH לRate.
אפשרות הכיבוי חשובה לשלבים של התקנת הג'יירו ואיפוסו, כך ניתן לשחק עם הGain ולא לחשוש לתקלה באויר.
כמו כן, אני מכבה אותו בהמראות.