PDA

צפייה בגרסה מלאה : הארכת חוטים מנוע EASYSTAR

hatul
12-02-2010, 07:07:26
הי
אני רוצה להתחיל לבנות את ה EASYSTAR .
המנוע שקניתי הוא בראשלס 2835 עם חוטים קצרים שלא מגיעים לבקר (25-30A).
השאלה שלי איך להאריך את החוטים ?
האם פשוט להלחים חוט עם חוט וכך להאריך את החוטים שיוצאים מהבקר או שכדאי להכין חוטים מאריכים עם בננה זכר נקבה

תודה עמוס

eran_k
12-02-2010, 07:33:52
בד"כ מומלץ לא להאריך את החוטים בין הבקר למנוע אלא את החוטים בין הבקר לסוללה

wind556
12-02-2010, 09:27:18
למרות ההמלצה של ערן כולם (כולל אני) מאריכים את חוטי המנוע, ומעולם לא היתה בעייה עם זה.
לגבי הדרך להארכה, זה רק עניין של נוחיות ומקום, אני הלחמתי הארכה ולא קונקטור נוסף.
מה שכן, מציע לך להאריך עם חוטי סיליקון ולא סתם חוט חשמל רגיל

eran_k
12-02-2010, 11:00:52
מצטער על הבלבול וחוזר בי, יש להאריך את חוטי המנוע ולא את את החוטים בין הבקר לסוללה,פשוט זכרתי הפוך,עוד מידע בלינק
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=952523

Boogle
12-02-2010, 13:12:51
בכל מקרה חשוב מאוד להאריך עם חוטים באותו קוטר לפחות, אני הייתי נוקט משנה זהירות ולוקח חוטים בקוטר שהוא50%-20% יותר גדול ! חבל להפסיד הספק על חוטים.

wind556
12-02-2010, 13:16:28
מה שלא ציינתי זה להקפיד על אורך זהה לחלוטין בין החוטים

Boogle
12-02-2010, 13:19:48
מה שלא ציינתי זה להקפיד על אורך זהה לחלוטין בין החוטים
על זה נאמר: שנינו משלימים מושלמים :rolleyes::D

hatul
12-02-2010, 15:21:03
קניתי חוט שנראה כמו החוטים שיוצאים מהבקר מחנות אלקטרוניקה ,המוכר אמר שהחוטים זהים בעוביים ויעמדו ב 30A בלי בעיה (מסתבר שאלו חוטי רמקולים).
למה להאריך את חוטי המנוע ולא את חוטי הבקר ?(המנוע מגיע עם סופית והבקר לא)

Boogle
12-02-2010, 17:47:43
זה אותו הדבר, ואולי היינו הך?

השיקול היחיד הוא שבקר תרצה אולי פעם בטעות להחליף ואז לא תוכל לחבר בקר חדש כי החיבורים קבורים עמוק בגוף מאחורי המנוע.
להחלפת המנוע לעומת זאת בלאו הכי הוא מודבק אז אם צריך להחליף אז אתה מזיק לגופ בכל מקרה.

b1yossi
12-02-2010, 18:37:20
אישית אני מעדיף להאריך את החוטים בין הבקר לסוללה.

אני מעדיף להפסיד אם בכלל קצת זמן סוללה, מאשר יעילות ונצילות על החוטים למנוע.

אבל זה כמובן ההעדפה שלי.

crazyguy
12-02-2010, 20:54:04
קניתי חוט שנראה כמו החוטים שיוצאים מהבקר מחנות אלקטרוניקה ,המוכר אמר שהחוטים זהים בעוביים ויעמדו ב 30A בלי בעיה (מסתבר שאלו חוטי רמקולים).

בזמנו כשחזרתי לתחביב ונכנסתי לתחום החשמליים היה לי איזיסטאר הלכתי לחנות האלק' שהקרובה וקניתי חוטים שכאלו (למרות שבפועל האיזיסטאר שלי משך 19 אמפר מקס')
לאחר מס' הטסות התחילו הבעיות, המנוע קירטע מה שנבע ממגעים לא טובים באחת הפאזות, לאחר שחשבתי שיש בעיה בחוטי המנוע ומכיוון שהחוטים הארוכים היו קבורים בתוך הגוף בתעלות שמיועדות לכך, עם הזמן גיליתי כי החוטים ממש מתחממים, ניסיתי הרבה פעמים לבודד את הבעיה למרות שבסופו של דבר גיליתי משהו פשוט, אחד החוטים (רק אחד) לא נועד להלחמה..

הוא היה צבוע בצבע כסוף ולמרות שהיה נראה כי הצלחתי להלחים אותו מסתבר שזה לא קרה כנראה..

שגילית שזו הבעיה חד משמעית החלפתי את שלושת החוטים לחוטים נורמליים שמקובלים בתחביב (מרובי גידים מצופים סיליקון)
מאז נפתרה הבעיה, אך בזמן הרב שהטסתי עם החוטים הישנים כנראה הקלקר מבפנים בשילוב עם החום איבד את החוזק שלו, ובייחוד באיזור הגשר שתומך בכנף, את האיזיסטאר איבדתי באחת הטיסות כאשר הוא מצוייד בציוד FPV מלא, לא מצאתי אותו מעולם אבל כל כך היה חבל עליו (היה מצוייד בציוד איכותי מכל טוב)

אני רושם זאת כדי שאחרים ילמדו מהטעות המרה שלי.

wind556
12-02-2010, 21:05:33
אם כבר נגעת בנושא הזה, חשוב מאד להפנים את חשיבות איכות ההלחמות
לא פעם נתקלתי במערכת בעייתית, ובבדיקה שכללה הסרת שרינקים ראיתי את מה שנקרא "הלחמה קרה", שזה אומר הנחת בדיל על האיזור הרצוי אבל הבדיל לא התלכד עם התשתית. זו שגיאה נפוצה ביותר אצל מתחילים ומקור לצרות ובעייות.
מי שלא בקיא בהלחמות שיבדוק עם בעל נסיון את איכות ההלחמה לפני שהוא קובר את זה עמוק בטיסן

Roi
13-02-2010, 00:25:43

חוטי רמקולים לא מתאימים!

הציפוי שלהם לא בנוי לעמוד בחום שמתפתח בעומסים גבוהיים ולאורך זמן הציפוי יתייבש ויכול להיות מצב של קצר.

גש לחנות חומרי בניין ובקש כבל חשמל עם חוטי סיליקון (פנימיים, לא החלק הלבן שממנו עשויה המעטפת החיצונית) פרק את הכבל ויהו לך 3 חוטי מעולים באורך זהה לחלוטין.

b1yossi
13-02-2010, 07:02:09
חוטי רמקולים לא מתאימים!

הציפוי שלהם לא בנוי לעמוד בחום שמתפתח בעומסים גבוהיים ולאורך זמן הציפוי יתייבש ויכול להיות מצב של קצר.

גש לחנות חומרי בניין ובקש כבל חשמל עם חוטי סיליקון (פנימיים, לא החלק הלבן שממנו עשויה המעטפת החיצונית) פרק את הכבל ויהו לך 3 חוטי מעולים באורך זהה לחלוטין.

לא חושב שיש כבלים כאלו בטח לא בחנות לחומרי בניין.
הכבלים הנפוצים היום (משמשים בעיקר ככבלים מאריכים ע"פ תקן) עשויים מפוליפרופילן כשהם חדשים הם באמת דומים מאוד במראה ובתחושת המגע לסיליקון.
בכ"א כושר הולכת הזרם שלהם קטן מכבל מקביל בעל אותו שטח חתך העשוי מסיליקון -ההבדל נעוץ בעיקר בגלל מספר הסיבים בכל גיד ולא בגלל עמידות הבידוד.

wind556
13-02-2010, 12:27:13
אין יותר פשוט מלהזמין מהסיני שלנו מלאי כבלי חשמל לכל מטרה

amnon
13-02-2010, 12:57:33
למרות שכולם תומכים בהוספת חוטים מצופי סילקון ,אני השתמשתי עד עכשיו בחוטים מרובי גידים של חשמל ביתי כלומר חוטים שמשמשים לחשמל של 220 וולט ואין איתם שום בעיות ואותם ניתן לקנות גם בהום סנטר ,אני מדגיש שצריך להשתמש בחוטים מרובי גידים (לחשמל בניין יש גם חוטים עם גיד אחד עבה) ובעובי של לפחות החוטים שמתחברים אליהם.
או לקחת כבל חשמל של 220 וולט שמכיל בתוכו 3 חוטים כאלה.