PDA

צפייה בגרסה מלאה : AXN Floater Jet

אייל שפירא
14-02-2010, 06:54:09
הגעתי למסקנה שהמאסטרפיס שאני בונה בעזרת עודד מדפרון לא יכול להיות הדבר הראשון שאני שותל באדמה מגובה של כמה מטרים,
ואחרי שכבר הרבה זמן שאני מעלעל בשירשורי "איזה טיסן הכי טוב להתחיל עליו" החלטתי שאני קונה את האיזי הסיני הזול העמיד הנוח ובעיקר המוכן לטיסה בלי צורך בחיתוכים והדבקות.
ובערך באותו הזמן בחור מאוד חביב מהפורום החליט למכור את שלו. שיחוק.

ובכן זו הטיסה הראשונה שביצעתי שנמשכה יותר מ8 שניות (הזמן שלוקח לטי-רייסר שלי לבצע קפיצת ראש לחול), נסעתי לגעש ולא היו שם הרבה אנשים, אז בחרתי שדה ריק והתחלתי להתארגן.
כמה דקות אחר כך הגיע בחור מקסים בשם גיל עם איזי-סטאר אמיתי, וראיתי איך הוא מטפס איתו אז קיבלתי גם תצוגת תכלית של טיסן מהסוג הזה וגם ביצים להרים אותו לגובה.

עשיתי בערך 5 גיחות, ובשלוש מהן חיברתי את המצלמה הזו: http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=220544623164&ssPageName=STRK:MEWNX:IT
האיכות שלה טובה יותר ממה שרואים ביו-טיוב. (מי שמזמין - קחו בחשבון שהיא מגיעה בלי כרטיס זכרון (http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=260480975311&ssPageName=STRK:MEWNX:IT))

בבית מדדתי דקה של מנוע בפול עוצמה עם פרופ 6X4 ויצא שאני יכול לטוס ככה בערך 4.5 על 80% מקיבולת הסוללה.
בשטח הטסתי עם פרופ 5X5 והמצערת היתה פתוחה רק בטיפוס, וכשחזרתי גיליתי שהשתמשתי ב20% מהקיבולת של הסוללות. נו, בפעם הבאה אפחד פחות ואמדוד יותר.

<object width="640" height="505"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/0tmpbq5-7Hk&hl=en_US&fs=1&rel=0"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/0tmpbq5-7Hk&hl=en_US&fs=1&rel=0" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="505"></embed></object>

Ashaman
14-02-2010, 17:55:00
יפה מאוד! הטיסה לא יציבה אבל זה ברור לטיסה ראשונה.
בדיוק הגיע אליי היום האיזיסטאר ואני כבר לא יכול לחכות להרים אותו לאוויר.
בהצלחה!

אייל שפירא
14-02-2010, 18:40:58
דבר מעניין שאני אנסה להתעמק בו יותר בטיסה הבאה - כשמטפסים עם המנוע בעוצמה מלאה ומכבים אותו מיד - הטיסן ממש מזדעזע במקום כאילו נתפס בחוט דמיוני.
יכול להיות שהמנוע יוצר גרר פתאומי, או שאולי הסוללה קופצת כמה מילימטרים קדימה ואחורה בתוכו. כאמור - אבדוק בפעם הבאה.

יש לי המון תהיות לגביו - לשים פרופלור מתקפל?
(יש לי 5X5 מהסיני, אבל הספינר שלו ענקי והוא שוקל בערך 30 גרם)

להחליף ל6X4?
(אין לי איך לבדוק כמה המנוע יעיל איתו, אני לא מספיק מנוסה)

להחליף לו מנוע?
(יש לי את הקומבו של RCTIMER (http://cgi.ebay.com/New-RC-Hobbies-2200-Brushless-Motor-2212-6-ESC-30A_W0QQitemZ180327436626QQcmdZViewItemQQptZRadio_ Control_Parts_Accessories?hash=item29fc5a5152)שירד מהטי-רייסר המצ'וקמק)

הוא אמור לשקול מעל 700 גרם???
(הכל סטוק מקורי, חוץ מהטורניג'י 3 תאים 2200 מא"ש)

איך לחזק לו את הגחון מקדימה כדי שלא יתפורר לי בריסוקים... כלומר בנחיתות?
(חשבתי לחבר על החלק הקדמי בקבוק של חצי ליטר או משהו, אבל זה הכי פתרון עולם שלישי)

השאלות לא מאוד קריטיות כי באמת שקניתי אותו על מנת שיהיה לי משהו ללמוד עליו ברטוב.
וזה הזכיר לי להתחיל להתאמן בסימולטור גם על נחיתות... :D

ושאלה אחרונה - בימי חול אפשר להטיס בגעש, או שיש שם חקלאים כועסים?

guyst
14-02-2010, 19:13:10
שאתה סוגר מנוע יכול להיות שהטיסן בטיפוס ואז יש את התופעה שאתה מדבר? יכול להיות שהוא מזדקר?
אני הטסתי כמה פעמים בגעש באמצע השבוע ולא הייתה בעייה (ועברו אותי החקלאים מספר פעמים...).

liorz055
14-02-2010, 22:55:45
אייל, מה אתה בונה מדפרון?
האם זה את הדפרון סטאר?
בכל מקרה לא משנה מה אתה בונה, אני אשמח אם בסוף וגם במהלך התהליך תשים שרשור בנייה מסודר כדי שכולנו נוכל ללמוד.
אני מניח שעוד ניפגש בגעש
ליאור

המרסק
15-02-2010, 00:01:23
בתור אחד שחגג בעבר על הAXN Floater עד שהוא כבר נראה כמו טיסן מדבק חם הנה "הגגי" :

תופעה של גרר עקב הורדה מלאה של המצערת לא מוכרת לי, מציע שתבדוק את הציוד שאינו חלק מהקומבו.
אני לא אהבתי את הטיסה בפרופ 6X4, גם הבקר לא הכי נהנה מכך (הוא רק 18A), אבל זה אפשרי בהחלט.
בכדי לחזק את תא הטייס (סוללה) הכנסתי מוטות מתכת לאורך החלק המחבר בין התא (שמתחת לסוגר פלסטיק) לחלק האחורי יותר שמתחת לכנפיים.
זה החלק שנשבר בריסוקים.
בריסוקים ה-ה2200mAh חוטפת מכה רצינית (Nose Heavy). נסה לדחוף אותה כמה שניתן אחורה ובחלק הקדמי לשים בולם זעזועים בסגנון ספוגי, הזהר מלחסום את כניסת האויר לחלוטין (שוב, בכדי שהבקר לא יתחמם יתר על המידה).
בתור משתולל סדרתי ה2200 משכה לי רק בסביבות ה8 דקות.
החלפה של המנוע לא קלה. צריך לקמבן תושבת מדיקט תעופתי.
לקראת מותו של המטוס, כאשר כבר המנוע לא סחב אותו עם האוירודינמיקה החדשה שהריסוקים סידרו לו ,עשיתי כן. נחמד ,אבל בגלל המרחק בין תושבת המנוע לגוף המנוע לא ניתן להשתמש בפרופים גדולים ובכך לנצל את הכוח הנוסף בצורה יעילה.

אייל שפירא
15-02-2010, 07:05:50
אייל, מה אתה בונה מדפרון?
האם זה את הדפרון סטאר?
בכל מקרה לא משנה מה אתה בונה, אני אשמח אם בסוף וגם במהלך התהליך תשים שרשור בנייה מסודר כדי שכולנו נוכל ללמוד.
אני מניח שעוד ניפגש בגעש
ליאור

ליאור אני מצלם כל שלב, זה פשוט לוקח יותר זמן מהקפרון סטאר כי יש לי לוחות של 2 מ"מ במקום 3 אז עודד החליט לזרוק אותי למים העמוקים ושנבנה יחד פרופיל.
מבטיח שבסוף יהיה שירשור ושירטוטים והכל... :)

בתור אחד שחגג בעבר על הAXN Floater עד שהוא כבר נראה כמו טיסן מדבק חם הנה "הגגי" :

תופעה של גרר עקב הורדה מלאה של המצערת לא מוכרת לי, מציע שתבדוק את הציוד שאינו חלק מהקומבו.
אני לא אהבתי את הטיסה בפרופ 6X4, גם הבקר לא הכי נהנה מכך (הוא רק 18A), אבל זה אפשרי בהחלט. (ומה לגבי Ultrafly Athena 28A?)
בכדי לחזק את תא הטייס (סוללה) הכנסתי מוטות מתכת לאורך החלק המחבר בין התא (שמתחת לסוגר פלסטיק) לחלק האחורי יותר שמתחת לכנפיים.
זה החלק שנשבר בריסוקים. אני באמת שוקל להוסיף חיזוקים באיזור שתחת האלקטרוניקה, אני פשוט חושב לעשות אותם מהצד החיצוני כדי שיספגו את השיפשוף על הקרקע.
בריסוקים ה-ה2200mAh חוטפת מכה רצינית (Nose Heavy). נסה לדחוף אותה כמה שניתן אחורה ובחלק הקדמי לשים בולם זעזועים בסגנון ספוגי, הזהר מלחסום את כניסת האויר לחלוטין (שוב, בכדי שהבקר לא יתחמם יתר על המידה).
לגמרי שכחתי שהסוללה לא עשויה קלקר... תודה!
בתור משתולל סדרתי ה2200 משכה לי רק בסביבות ה8 דקות. איך מדדת?
החלפה של המנוע לא קלה. צריך לקמבן תושבת מדיקט תעופתי. דיקט יש לי, אני תוהה אם הבראשלס מהסטוק הוא צ'יקמוק ואני אקבל יותר כח וניצול סוללה טוב יותר עם המנוע של ערסי-טיימר
לקראת מותו של המטוס, כאשר כבר המנוע לא סחב אותו עם האוירודינמיקה החדשה שהריסוקים סידרו לו ,עשיתי כן. נחמד ,אבל בגלל המרחק בין תושבת המנוע לגוף המנוע לא ניתן להשתמש בפרופים גדולים ובכך לנצל את הכוח הנוסף בצורה יעילה. מדדתי ו6X4 נכנס בול. יותר מזה כבר יגע בקלקלר.

רני תודה !
בינתיים שיניתי קצת את מיקום האלק' ואיתו את מרכז הכובד, הבחור שקניתי ממנו דחף הכל פנימה לבטן הטיסן והוסיף משקולות מקדימה, ובגלל שהייתי צריך ממילא להוציא הכל כדי לעשות בינדינג כבר סידרתי את החיווטים בצמה יפה בין הסרוואים, ואת המקלט שמתי ככה שהאנטנות מאונכות לקרקע ובמקום נוח לגישה.
אני אנסה עכשיו לחשוב איך לשמור על הסוללה שלא תהיה הפגוש של הטיסן, ואיך לחזק את "תא הטייס".

המרסק
15-02-2010, 08:31:34
28A יהיה יותר ממספיק. לך על מנוע עם kV גבוהה בגלל שבכל מקרה שבפרופים גדולים לא ניתן להשתמש. זה יכול להיות מעניין במטוס עם אוירודינמיקה בריאה, אשמח לוידאו אם זה יתבצע.
מבחוץ יהיה אפילו יותר קל לדחוף את המוטות, הקימור האוירודינאמי עושה את העבודה קצת יותר מסובכת.
אני השתמשתי בPush-Rods של 2מ"מ ממתכת. בחימום קל יצרתי להם כיפוף.
התכוונתי לכך שהאף לא מהחזקים/בולמים ולכן כל האנריה עוברת לסוללה המסכנה.
יש לי שתי סוללות עם אף של מייק טייסון שהלכו קפוט.
השתמשתי בזמזם הנותן חיווי כשאחד התאים מגיע ל3.7. גם מרגישים ירידה משמעותית בכוח של המנוע.
המנוע, לפי RGC לא רע בכלל. כפי שאמרתי ,אם אתה מחליף תשדרג לkV גבוה וכך אולי אפילו תשיג טיפוס לגובה אנכי.

בהצלחה

אייל שפירא
15-02-2010, 09:15:23
טוב נראה שבמשחקים שלי שרפתי את הבקר או שאחד החוטים שלו התנתק. אני אחליף את המנוע ואשים 6X4 ואבצע ניסוי מצולם.
הנה מצאתי מה לעשות ביום החופשי שלי (במקום לדאות כמה שעות בגעש).

liorz055
15-02-2010, 10:08:04
ואוו, עכשיו אני ממש סקרן לראות את השרשור בנייה!!!!!
אייל עשית לי תיאבון גם לראות מה אתה בונה, וגם לבנות.

אייל שפירא
15-02-2010, 13:39:54
אכן נשרף הבקר... כנראה יותר מדי פעמים שהוצאתי והכנסתי אותו למקום הצר בין הסרוואים ומשהו שם התנתק.

אמרתי שאם כבר אז כבר - פירקתי את המנוע, וזה היה ממש לא קל. הוא מוצמד לתושבת הפלסטיק עם ברגים קטנים, ומסתבר שבצד השני שמודבק לקלקר יש אומים! ואחד מהם היה חופשי! הבורג שלו הסתובב במקום ולא היתה לי ברירה, חתכתי והוצאתי את כל הפיירוול הפלסטי השחור ושיחררתי את הבורג המניאק.
החלטתי להשתמש בתושבת הפלסטיק השחור בחזרה עם המנוע של RCTIMER, גם מבחינה אסתטית וגם בגלל שהיא די קשיחה. קדחתי חמישה חורים, ארבעה לברגים ואחד גדול במרכז שציר המנוע לא ישפשף את הפלסטיק, והתקנתי את המנוע (עם לוקטייט). את התושבת הדבקתי עם הרבה הרבה אפוקסי. התקנתי פרופ-סייבר (עם לוקטייט) ופרופלור 6X4 בלי E מכאן (http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9873). נראה בהמשך מה זה עושה.
את החוטים של המנוע הארכתי למינימום האפשרי כדי שיציצו בצד הקדמי (שאוכל להצליב אותם במידת הצורך). השתמשתי בחוט סיליקון מHK, שמתי שרינק על כל חיבור ועוד שרינק גדול של 10מ"מ על שלושתם יחד שלא יזוזו.
ב"קוקפיט" תפסתי את כל החוטים עם אזיקונים כדי שלא ישתוללו ויפריעו לסרוואים לנוע, ומיקמתי את המקלט כך שהאנטנה הארוכה שלו מושחלת לאורך הטיסן והקצרה מוצבת במאונך לקרקע (ככל שהחופה תאפשר).
את הבקר בינתיים אני מניח על רצפת הטיסן מקדימה מול פתחי האיורור, והסוללה תשב עליו בינתיים. עוד לא ברור לי עד כמה זה בלתי מומלץ.

הוספתי כמה תמונות של התוצאה.

אייל שפירא
12-03-2010, 08:56:31
אחרי בדיקה בשטח אני יכול בוודאות להצהיר שהסימולטור לימד אותי להטיס טיסנים!

אבל לנחות הוא לא לימד אותי...
ולכן אחרי מספר לא מבוטל של המראות מוצלחות (ואחת ממש מוצלחת (http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=18589&highlight=%F9%E8%E5%FA)) ונחיתות פרצוף מרשימות, הנה הגירסה המשודרגת שאני מטיס:

- מוט קרבון 5 מ"מ באמצע לחיזוק הזנב שנשבר
- שני מוטות 3 מ"מ לחיזוק הפרונט שנמעך
- בקבוק מים מינרליים חתוך ומודבק על האף שהתפורר כמעט

והכל משוח במגוון דבקים נפלאים, Foamsafe CA, אפוקסי, דבק חם, רצועות דבק סיבי זכוכית, והלבן הזה זה "דבק פלא" של נירלט שהוכיח את עצמו בינתיים כקשיח ביותר אחרי שהוא מתייבש (לא הצלחתי לחתוך אותו עם סכין).

אף על פי אופנת "מקס הלוחם בדרכים" הדבר הזה טס מעולה, אני פשוט צריך להשתדל לנחות על חלקים אחרים שלו במקום השפיץ של האף.

http://static.rcgroups.com/forums/attachments/2/8/5/2/7/4/a3115583-250-IMG_2252%20%28Medium%29.JPG?d=1268378165

wind556
12-03-2010, 09:21:21
שיעור בנחיתה:
לטוס ישר וגבוה אתה יודע?
לטוס פשוט אופקית בקו ישר?
אם כך, כבה מנוע ופשוט תדאה בנחת, הכי אופקי שאתה יכול
אל תעשה מאומה מלבד שמירה על אופקיות
מבטיח לך שהגרביטציה תהיה עמך....
עכשיו אחרי שעשית גירסת מקס הלוחם בדרכים, הגיע הזמן למקס וכיפת הרעם.....

haimz24
12-03-2010, 10:34:18
שלום אייל להטיס בגעש אתה יכול בכל ימות השנה להטיס ללא שום בעיה (מניסיון אישי), בלי קשר אם תרצה להטיס יחד בכדי להתחזק בנושא הנחיתות וכו' אתה מוזמן לשלוח ה"פ ..