PDA

צפייה בגרסה מלאה : ביטוח טיסנים - למתחילים (או לא רק להם?)

vinay
02-10-2008, 07:10:42
שלום,

בקבות דיון אחר מי יכול להסביר על נושא (לא פופולארי) הביטוחים של טיסנים?
אי מודע לשאלות, לא בהכרח לכל התשובות המלאות.

מהן אופציות הביטוח?
ידוע לי על מיליס, כמו כן על קלאב תעופה.
1. מהם ההבדלים?
2.האם ניתן לבטח אצל כל סוכן ביטוח (שהרי אצל מיליס זה ביטוח של פניקס) או שיש יתרון לביטוח אצל מיליס ספציפית?
3. האם זה מכסה רק צד ג' או גם את המטיס עצמו?
4. האם זה מכסה כל מקרה או רק מקרי הטסה תחת תנאים מסויימים?
5. אם יש התארגנות וכולם מבוטחים האם זה מספיק כדי שלא יהיו בעיות בנושא ההתארגנות או שבהתארגנות צריך יותר מאשר אוסף ביטוחים?
6. מה נותן קלאב תעופה מעבר לביטוח (לא בדיוק שייך לנושא אבל למה לא לנצל את ההזדמנות ללמוד עוד משהו :))

תודה

MDreamer
02-10-2008, 09:34:26
אם היית מחפש את הילה ביטוח ב eFly היית מקבל את זה:
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=929&highlight=%E1%E9%E8%E5%E7

אופיר נחום
02-10-2008, 18:02:06
קודם כל חשוב לי לציין שביטוח הוא לדעתי חובה, לכל הרמות.

לגבי מיליס: לדעתי פוליסה עדיפה יותר - השתתפות עצמית נמוכה וכיסוי מלא גם במקרה של רשלנות (לפי הפוליסה). הפוליסה עדיין לא עמדה למבחן למיטב ידיעתי כך שיש ספקנים.

קלוב התעופה: יש הגבלות שונות והכיסוי נמוך יותר אך הפוליסה עברה את מבחן המציאות וידוע ששילמו במידת הצורך. קלוב התעופה מרכז את כל נושא התחרויות בארץ כך שאם אתה רוצה להתחרות או סתם להיות חלק מהמועדון- לך על הקלוב.

בשטחים שונים יש ביטוח נוסף על ידי בעל המנחת. הביטוח לא מכסה תמיד וההשתתפות העצמית גבוהה במיוחד. בכל אופן מומלץ לעשות ביטוח. העניין גם זול מאוד יחסית למה שאנחנו מוציאים על התחביב (כ 400 ש"ח לשנה).

vinay
02-10-2008, 18:09:12
מיליס זה סה"כ ביטוח צד ג' של הפניקס לפי מה שראיתי באתר.
האם צריך לבטח דוקא אצלם או שזה זהה לאותו ביטוח אצל סוכן ביטוח אחר (אם כבר יש לי מישהו שאני מרוצה ממנו)?

אופיר נחום
02-10-2008, 18:25:54
אפשר דרך סוכן אחד.
אגב, הביטוח לא כולל את המטיס או את בני משפחתו הקרובים (אלא רק צד שלישי) אבל מכסה גם אותם. כלומר אם הבן שלך נכנס עם האופניים בBMW - הביטוח מכסה את זה.

vinay
02-10-2008, 19:05:16
איזה ביטוח נוסף מכסה את המטיס (בהטסה בכל מקום שהוא, כלומר לא קלאב תעופה)?

אופיר נחום
02-10-2008, 20:14:30
יש ביטוח תאונות אישיות שכולל גם פגיעות כאלו- דבר עם הסוכן.
אני לא בטוח, אבל שמעתי מחבר שבקלוב יש גם ביטוח תאונות אישיות.

alonj
04-10-2008, 15:13:51
אני מסכים לחלוטין עם מה שאופיר אומר.
ראשית, ביטוח צריך כל מטיס היות ותאונות יכולות לקרות לכולם. לראיה - התאונה הכי קשה שהייתה בארץ עם מסוק קרתה דווקא למטיס ותיק שהיה אפילו מדריך.
לגבי הכיסוי המשפחתי של מיליס, לפי הבנתי הוא מכסה גם פגיעה אישית כלומר אם המטיס עצמו הוא הנפגע ובעצם כל תאונה הנגרמת עקב תחביב שאינו EXTREME.

SHAHAR AB
04-10-2008, 16:41:36
יש למישהו טלפון או אתר להגיע לביטוח של מילס

Nlackrif
04-10-2008, 16:59:39
http://www.millis.co.il/HTMLs/article.aspx?C2004=12574&BSP=12273&BSS110=12574

בהצלחה...

יוסי מיליס
24-05-2010, 14:14:54
טעות ידידי היקר, הפוליסה של 'מיליס' כפי שאתם מכנים אותה, אומנם מבוססת על ביטוח צד ג' "רגיל" של הפניקס אבל הוכנסו בה הרחבות רבות ויחודיות. מכאן, המוצר הסופי מורחב ומותאם להטסת טיסנים (ועוד סוגי ספורט ותחביב) וזאת בשונה מפוליסת צד ג' "רגילה".
בשל הרחבות יחודיות אלו הפוליסה נמכרת רק דרך 'מיליס סוכנות לביטוח בע"מ' ולא דרך "כל סוכן" של הפניקס (אם כבר ניסית לרכוש אותה דרך סוכן אחר, וודאי נוכחת שלא ניתן). אגב הסיבה לבלעדיות נובעת מכך שעבדכם הנאמן (יוסי מיליס) הוא היוזם של המוצר, שותף מלא בניסוח ההרחבות, מעורב הן בתביעות והן במרווחי החיתום (יעני, רווחי לפניקס או לא...).
ואחרון חביב: היו תביעות, הן טפלו וסולקו כנדרש, אין כנגדנו תלונות כל שהן מצד המבוטחים, בנושא. לו היו תלונות, הפורומים השונים היו מלאים בהן ! מטבע הדברים, רק מי שתבע יכול לפרסם אם יחפוץ. אני כמובן מנוע מלפרסם. בכללי אני יכול לספר כי היו תביעות רכוש (פגיעה ברכבים חונים) והיו גם תביעות גוף (בעיקר אצבעות... אבל לא רק).

sharonx
24-05-2010, 14:23:05
יוסי - האם אתה מציע גם ביטוח תאונות אישיות בתחום הטיסנאות והאם ביטוח טיסנים צד ג' תופס להטסה בכל מקום וללא הגבלות כלשהן ?

Coyote
24-05-2010, 14:33:00
למה אשכול של לפני שנתיים קפץ בחזרה לכאן?

מושיק
24-05-2010, 15:40:25
תראה מי הקפיץ ותבין לבד למה זה הוקפץ :rolleyes:

wonderd
25-05-2010, 07:57:03
מצטרף לשאלה של שרוןX - האם הביטוח תופס לכל שיטחי ההטסה?

גבי א
25-05-2010, 15:51:16
לטובת המתלבטים, אני לא בא לסנגר על אף צד מחברות הביטוח (מיליס, או קלוב התעופה) תקראו טוב בעצמכם את עיקרי הפוליסה, זה נמצא באינטרנט, אחרי שאני קראתי, התקשרתי לשתי החברות, קיבלתי מידע נוסף, ומאז, מלפני 3 שנים אני מבוטח כל שנה, למזלי הטוב לא היה לי כל מקרה שהייתי צריך להפעיל את הביטוח ואז לבדוק את הפוליסה שלי, ואני מעדיף שכך. אבל בכל מקרה אני מגיע לשטח ההטסה בראש שקט יותר, ויכול להרשות לעצמי גם לעניין מטיסיסים אחרים בביטוח אותו עשיתי, ויש לא מעט מצטרפים.

guyst
25-05-2010, 21:32:30
לטובת המתלבטים, אני לא בא לסנגר על אף צד מחברות הביטוח (מיליס, או קלוב התעופה) תקראו טוב בעצמכם את עיקרי הפוליסה, זה נמצא באינטרנט, אחרי שאני קראתי, התקשרתי לשתי החברות, קיבלתי מידע נוסף, ומאז, מלפני 3 שנים אני מבוטח כל שנה, למזלי הטוב לא היה לי כל מקרה שהייתי צריך להפעיל את הביטוח ואז לבדוק את הפוליסה שלי, ואני מעדיף שכך. אבל בכל מקרה אני מגיע לשטח ההטסה בראש שקט יותר, ויכול להרשות לעצמי גם לעניין מטיסיסים אחרים בביטוח אותו עשיתי, ויש לא מעט מצטרפים.

איפה אתה מבוטח?

guyst
25-05-2010, 21:38:26
טעות ידידי היקר, הפוליסה של 'מיליס' כפי שאתם מכנים אותה, אומנם מבוססת על ביטוח צד ג' "רגיל" של הפניקס אבל הוכנסו בה הרחבות רבות ויחודיות. מכאן, המוצר הסופי מורחב ומותאם להטסת טיסנים (ועוד סוגי ספורט ותחביב) וזאת בשונה מפוליסת צד ג' "רגילה".
בשל הרחבות יחודיות אלו הפוליסה נמכרת רק דרך 'מיליס סוכנות לביטוח בע"מ' ולא דרך "כל סוכן" של הפניקס (אם כבר ניסית לרכוש אותה דרך סוכן אחר, וודאי נוכחת שלא ניתן). אגב הסיבה לבלעדיות נובעת מכך שעבדכם הנאמן (יוסי מיליס) הוא היוזם של המוצר, שותף מלא בניסוח ההרחבות, מעורב הן בתביעות והן במרווחי החיתום (יעני, רווחי לפניקס או לא...).
ואחרון חביב: היו תביעות, הן טפלו וסולקו כנדרש, אין כנגדנו תלונות כל שהן מצד המבוטחים, בנושא. לו היו תלונות, הפורומים השונים היו מלאים בהן ! מטבע הדברים, רק מי שתבע יכול לפרסם אם יחפוץ. אני כמובן מנוע מלפרסם. בכללי אני יכול לספר כי היו תביעות רכוש (פגיעה ברכבים חונים) והיו גם תביעות גוף (בעיקר אצבעות... אבל לא רק).

יוסי,

תודה על המידע.
מן הסתם אם הצטרפת לפורום אתה בוודאי מבין שיש פה אוכלוסיה לא קטנה שמעוניינת בביטוח.
אולי ניתן להגיע להסכם טוב יותר (מחיר:)) אם קבוצה מ eFly תרכוש פוליסות אצלך?