PDA

צפייה בגרסה מלאה : דיון מטען

MDreamer
15-02-2010, 16:30:28
היי חברים

זוה חזרתי. אני עובר על הציוד שלי ואני רואה שאני צריך די הרבה דברים.
אחד מהם הוא מטען. יש לכם המלצות? יצאו דברים נחמדים בשנה/חצי שנה האחרונה?
כמה סייגים:
1. שלא יהיה סיזל
2. שלא יהיה סיזל
3. לא איכפת לי לשלם יותר ולקבל איכות.

מעיין

Shay
15-02-2010, 16:34:49
ואם זה סיזל ממש ממש טוב?

eransa
15-02-2010, 16:43:14
ברוך שובך!
מה רע בזיסל ב 19.90$? מתקלקל זורקים לפח וקונים חדש...
כמוכן יש זיסל שמסוגל לטעון 4 סוללות שונות באותו הזמן, תבדוק באתר של הסיני

eitan-ro
15-02-2010, 16:51:06
היי חברים

כמה סייגים:
1. שלא יהיה סיזל
2. שלא יהיה סיזל

מעיין

ברוך הבא!
אני ממליץ על מטען של חברת schulze הגרמנית... יש לי כזה כבר הרבה שנים והוא מתפקד מעולה!
איתן

ziki
15-02-2010, 17:03:02
היי חברים

כמה סייגים:
1. שלא יהיה סיזל
2. שלא יהיה סיזל

מעיין

זהו שבנושא המטענים לא כל סיזל הוא באמת סיזל
מומלץ לקחת את הבא:
http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7523&Product_Name=Turnigy_Accucel-8_150W_7A_Balancer/Charger
אמין ומדוייק מאוד,כולל את כל הפונקציות שצריך, בעל יכולת לשמירת לוגים של טעינה דרך המחשב,מגיע עם חיישן טמפרטורה להגנה על הסוללה מהתחממות יתר,מגיע עם המון מחברים ומכסה אותך גם עבור סוללות מרובות תאים.
מחיר ללא תחרות בקטגוריה שלו ואמין ביותר, לשיקולך !

sharonx
15-02-2010, 17:35:48
לא זיסל זה בדר"כ FMA, Hyperion.
לדני יש FMA - תבדוק איתו עם הוא מרוצה.
ייתכן שדודי קופטרX מייבא מטעני היפיריון. יש להם דגמים עם 2 פורטי טעינה של 180W כ"א.

כמה כסף היית רוצה להשקיע ?
חשוב לך לטעון כמה סוללות במקביל ?

s.mario
15-02-2010, 17:54:45
משתמש במטען של ROBBE כמעט שנתיים - מטען מעולה!

wind556
15-02-2010, 18:31:04
המטען של טורנג'י הוא לא סיזל, הוא סיטוב (מאד)
ברוך הבא לסניף של הסיני ...

guyst
15-02-2010, 19:25:24
ברוך הבא גבר, נראה אותך עכשיו משיג פה בלונדיניות ומצטלם איתם (ללא תשלום...) :D:D:D

המטען שציקי המליץ לך (ועל ציקי אפשר לסמוך!!) נמצא פה למכירה (http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=18440)....

MDreamer
16-02-2010, 04:40:09
היי חברים

תודה לכולם על ההמלצות אבל אני כנראה אלך על משהו לא סיזל.. אני לא מתכוון להתעסק עם ציוד סיני עם כל הכבוד כשמדובר בסוללות יקרות. זה ויכוח אינסופי ואין בו צודק יש רק דיעה. כמו מה אתה מעדיף? בלונדיניות או ללכת לסיבוב בראש העין.
איתן יש לך דגם ספציפי שאתה מכיר? שרון? איתי?

הצרכים שלי:
הטענה עד 10 תאים ליפו רגיל.
הטענה של A123
NICE TO HAVE בלנסר מובנה
NICE TO HAVE הטענה של 2 סוללות
שיעשה קפה

נ.ב.
בדיחה:
2 אנשים בולכים ברחוב, אחד פתאום נופל לבור. השני אוהב תותים.

בברכה
מעיין

eitan-ro
16-02-2010, 07:37:12
http://www.schulze-elektronik-gmbh.de/index_uk.htm
יש לך בצד שמאל תפריט, תיכנס ל"Chargers / Dischargers / Balancers".
יש שם את כל סוגי המטענים שלהם, תכלס המטען הכי פשוט והכי זול שלהם (שהוא לא כזה זול האמת) יכול לטעון 12 ליפו, אתה גם יכול לטעון 2 פקים במקביל (עד 6 תאים בשקע המשני), יש לו בלנסר מובנה ועדו כל מיני דברים שאני בטח לא מודע אליהם.
אל תפסול קניה באיביי, ליתר דיוק ebay.de, תרשום שם את שם החברה ותחפש את המטענים.
אני אישית משתמש במטען מאד ישן שלהם מדגם ISL 6-330D, עשיתי לו צריבת תכנה חדשה (מאז יצאו כמה גרסאות יותר מתקדמות אבל אין לי את הקובץ), הוא עובד מעולה ולא רואה ממטר אף מטען סיני אחר (רובבה זה גם סיני דרך אגב).
איתן.

sharonx
16-02-2010, 08:11:26
איפה מ ורגש ההבדל באיכות בין סיזל לשולץ ?

ziki
16-02-2010, 08:25:50
היי חברים

תודה לכולם על ההמלצות אבל אני כנראה אלך על משהו לא סיזל.. אני לא מתכוון להתעסק עם ציוד סיני עם כל הכבוד כשמדובר בסוללות יקרות. זה ויכוח אינסופי ואין בו צודק יש רק דיעה. כמו מה אתה מעדיף? בלונדיניות או ללכת לסיבוב בראש העין.
איתן יש לך דגם ספציפי שאתה מכיר? שרון? איתי?

הצרכים שלי:
הטענה עד 10 תאים ליפו רגיל.
הטענה של A123
NICE TO HAVE בלנסר מובנה
NICE TO HAVE הטענה של 2 סוללות
שיעשה קפה

נ.ב.
בדיחה:
2 אנשים בולכים ברחוב, אחד פתאום נופל לבור. השני אוהב תותים.

בברכה
מעיין

מעיין
אתה טועה פעמיים
1. המטענים הסיניים שהומלצו כאן לא פחות טובים מהאחרים (חלקם אף מעודכנים יותר מבחינת תוכנה,טובים יותר ועולים חצי מחיר).
2. כנ"ל לגבי סוללות, המיתוס של סוללות יקרות של שמות כאלו ואחרים (שאגב גם מיוצרים במזרח) שעדיפות על פני הסיניות כבר נשבר מזמן.

חבל על הכסף אך בכל מקרה שיהיה בהצלחה!

ziki
16-02-2010, 08:41:45
http://www.schulze-elektronik-gmbh.de/index_uk.htm
אני אישית משתמש במטען מאד ישן שלהם מדגם ISL 6-330D, עשיתי לו צריבת תכנה חדשה (מאז יצאו כמה גרסאות יותר מתקדמות אבל אין לי את הקובץ), הוא עובד מעולה ולא רואה ממטר אף מטען סיני אחר (רובבה זה גם סיני דרך אגב).
איתן.

אשמח לקבל הסבר טכני ענייני במה המטען הזה עולה על פני מטען סיני מקביל אליו ששווה לשלם יותר מכפול עבורו.
נראה לי מיותר להשקיע סכום כזה במטען אלא אם אתה חובב מוצרי יוקרה.
טכנית, אין שום יתרון שמצדיק את ההשקעה, כולל הדיוק במדידות בזמן הטעינה (אני בודק את המטענים והסוללות שלי מידיי פעם עם פלוק מדויק ביותר והכל עובד כמו שעון).
אני בטוח שאם תבדוק אז תמצא שבחלק מהמטענים הסיניים ישנם פונקציות מעודכנות שימושיות שדווקא חסרות במטענים היקרים.

wind556
16-02-2010, 08:52:59
יש לי מטען טריטון 2 שעלה ים של כסף, קרוב ל1000 ש"ח בזמנו (בארץ)
ולעומת זאת לעיתים קרובות יוצא לי להשתמש ולהפעיל את הטורנג'י הזול והפופולארי, ואין לי ספק שהוא עולה על הטריטון שעלה פי 10 ממנו.
וכנ"ל בנושא הסוללות,בעבר רכשתי סוללה ב160$ להוריקאן מתוצרת פוליקווסט, והיום כל סוללת 20$ מהסיני טובה ממנה בסדרי גודל רבים.
המונח סיזל מזמן לא אמיתי במחוזותינו

ziki
16-02-2010, 09:08:04
ולעומת זאת לעיתים קרובות יוצא לי להשתמש ולהפעיל את הטורנג'י הזול והפופולארי, ואין לי ספק שהוא עולה על הטריטון שעלה פי 10 ממנו.
וכנ"ל בנושא הסוללות,בעבר רכשתי סוללה ב160$ להוריקאן מתוצרת פוליקווסט, והיום כל סוללת 20$ מהסיני טובה ממנה בסדרי גודל רבים.

+100

eitan-ro
16-02-2010, 09:57:37
אשמח לקבל הסבר טכני ענייני במה המטען הזה עולה על פני מטען סיני מקביל אליו ששווה לשלם יותר מכפול עבורו.
נראה לי מיותר להשקיע סכום כזה במטען אלא אם אתה חובב מוצרי יוקרה.
טכנית, אין שום יתרון שמצדיק את ההשקעה, כולל הדיוק במדידות בזמן הטעינה (אני בודק את המטענים והסוללות שלי מידיי פעם עם פלוק מדויק ביותר והכל עובד כמו שעון).
אני בטוח שאם תבדוק אז תמצא שבחלק מהמטענים הסיניים ישנם פונקציות מעודכנות שימושיות שדווקא חסרות במטענים היקרים.

אני לא חשמלטור אז לא אוכל לתת הסבר טכני מפורט, אבל כן אוכל לתת כמה עובדות:
קרה הרבה פעמים שחברים שהסוללות שלהם הראו סימני גסיסה במטענים שלהם באו אלי כדי לבדוק עם המטען שלי יכול לעשות משהו בנידון, אין לי מושג איך\כמה\למה אבל אחרי 3 מחזורים של טעינה ופריקה ממש אפשר לראות שהקיבולת של הסוללה עלתה בכל מחזור עד שהיא הגיע כמעט עד לקיבולת המוצהרת, אני מודה שזה ניקר יותר בסוללות הניקל מאשר ליטיום אבל זה עדיין קורה.
עד היום חברים שלי באים מידי כמה חודשים עם הסוללות שלהם כדי לבצע את הפעולות האלה שמשום מה "מעוררות" את הסוללות. באמת שאין לי מושג למה זה קורה אבל זה קורה.
כעיקרון להשוות בין מטענים סיניים למערביים זה כמו להשוות את המנועים הסיניים והמערביים, הרי אין בכלל מה להשוות את המוצרים הסיניים בתחומים של נצילות\כוח\אמינות לעומת המנועים הגרמנים כמו HACKER או Plettenberg, אותו כנ"ל לגבי סרוואים, בקרים, סוללות, טיסנים וכו'...
בוא נסכם את זה ככה, מי שמספיק לו האיכות של המוצרים הסיניים אז זה בסדר גמור, אבל יש כאלה שלא מוכנים להתפשר על איכות (בעיקר חברה שמתחרים בתחרויות) ואז משקיעים במשהו איכותי שיספק את הצרכים שלהם.
איתן.

eitan-ro
16-02-2010, 10:03:03

לא כל מה שיקר הוא טוב... אין מה לעשות.
אני בטוח שאם היית קונה מטען SCHULZE או ORBIT (באותו מחיר דרך אגב) אז החוויה שלך היתה שונה.
לגבי סוללות - אם תשווה את הסיניות לסוללות כמו KOKAM תחת עומס אתה תגלה שהנפילת מתח של הKOKAM נמוכה בהרבה מהסיניות, שוב כמו שאמרתי קודם - זה תלוי בצרכים שלך.
איתן.

s.mario
16-02-2010, 10:18:46
אני משתמש בדגם הנ"ל
http://www.helicenter.co.il/product_info.php?cPath=41_43&products_id=3080
אותי הוא מספק ויותר, נותן תמורה מעל ומעבר למחיר(כולל ספק כח)אבל זה לא רלווני כי אינו עונה לדרישותיך...
לROBBE יש מגוון גדול של מטענים - אלה 2 דוגמאות שיכולות להתאים לדעתי...
http://www.helicenter.co.il/product_info.php?cPath=41_43&products_id=3105
http://www.helicenter.co.il/product_info.php?cPath=41_43&products_id=3123

ziki
16-02-2010, 10:32:36
אני לא חשמלטור אז לא אוכל לתת הסבר טכני מפורט, אבל כן אוכל לתת כמה עובדות:
קרה הרבה פעמים שחברים שהסוללות שלהם הראו סימני גסיסה במטענים שלהם באו אלי כדי לבדוק עם המטען שלי יכול לעשות משהו בנידון, אין לי מושג איך\כמה\למה אבל אחרי 3 מחזורים של טעינה ופריקה ממש אפשר לראות שהקיבולת של הסוללה עלתה בכל מחזור עד שהיא הגיע כמעט עד לקיבולת המוצהרת, אני מודה שזה ניקר יותר בסוללות הניקל מאשר ליטיום אבל זה עדיין קורה.
איתן.

אני דווקא כן חשמלטור :)
וודו ניתן לעשות גם עם המטענים הזולים.
אני מודה שלא כל מטען או סוללה זולה שווה קנייה וגם אני בעד איכות אבל מה לעשות שיש סיני ויש סיני.

ziki
16-02-2010, 10:42:41
לא כל מה שיקר הוא טוב... אין מה לעשות.
אני בטוח שאם היית קונה מטען SCHULZE או ORBIT (באותו מחיר דרך אגב) אז החוויה שלך היתה שונה.
לגבי סוללות - אם תשווה את הסיניות לסוללות כמו KOKAM תחת עומס אתה תגלה שהנפילת מתח של הKOKAM נמוכה בהרבה מהסיניות, שוב כמו שאמרתי קודם - זה תלוי בצרכים שלך.
איתן.

כמי שמטיס מסוקים חשמליים ונמצא בסביבה של מטיסים שמחזיקים כלים כאלו שלדעתי אלו הכלים שדורשים ביצועי סוללה גבוהים ביותר מכל כלי חשמלי אחר בתחום אני יכול לומר לך בצורה חד משמעית שהסוללות הסיניות (שוב לא כל מותג) הם החזקות והמשתלמות ביותר מבחינת עלות מול תמורה של כל סוללה מכל מותג מערבי, יפני ידוע שיש כיום בשוק.
ושוב, בצורה חד משמעית ועם עובדות בשטח אי אפשר להתווכח.
אתה יכול לומר שהם מפילות מתח מהר יותר מסוללות אחרות או שאורך החיים שלהם נמוך יותר וכו.... אבל בסופו של יום כשמשווים עלות מול תועלת אין כיום אלטרנטיבה טובה יותר ואשמח אם מישהו יוכיח לי אחרת.

wind556
16-02-2010, 10:47:18
כמי שמטיס מסוקים חשמליים ונמצא בסביבה של מטיסים שמחזיקים כלים כאלו שלדעתי אלו הכלים שדורשים ביצועי סוללה גבוהים ביותר מכל כלי חשמלי אחר בתחום אני יכול לומר לך בצורה חד משמעית שהסוללות הסיניות (שוב לא כל מותג) הם החזקות והמשתלמות ביותר מבחינת עלות מול תמורה של כל סוללה מכל מותג מערבי, יפני ידוע שיש כיום בשוק.
אתה יכול לומר שהם מפילות מתח מהר יותר מסוללות אחרות או שאורך החיים שלהם נמוך יותר וכו.... אבל בסופו של יום כשמשווים עלות מול תועלת אין כיום אלטרנטיבה טובה יותר ואשמח אם מישהו יוכיח לי אחרת.

+1000
:D

leetal
16-02-2010, 10:55:13
כעיקרון להשוות בין מטענים סיניים למערביים זה כמו להשוות את המנועים הסיניים והמערביים, הרי אין בכלל מה להשוות את המוצרים הסיניים בתחומים של נצילות\כוח\אמינות לעומת המנועים הגרמנים כמו HACKER או Plettenberg,

איתן.

תראה לי מנוע גרמני או מערבי אחר, שהוא ברמה של מנועי rctimer לדוגמה...
המנוע היחיד שנותן ביצועים דומים הוא מנוע של mega שעולה 100$ (פי 10!!! ממנוע rctimer...)
מה שאני אומר זה שיש מוצרים סיניים שעולים או לפחות שווים באיכותם למוצרים מערביים, ולדעתי גם המטען הסיני המדובר הוא אחד מהם, ועוד דוגמה הסרוו hxt900

Boogle
16-02-2010, 11:06:15
יש לי שני מטעני היפריון 5 תאים שמסתכלים בעיניים נוגות מכוסות אבק על הטורניג'י היחיד שלי (אני חושב להביא לו אח קטן) שיורק אלקטרונים כחולים בכמויות לסוללות שלי :D

ziki
16-02-2010, 11:10:53
יש לי שני מטעני היפריון 5 תאים שמסתכלים בעיניים נוגות מכוסות אבק על הטורניג'י היחיד שלי (אני חושב להביא לו אח קטן) שיורק אלקטרונים כחולים בכמויות לסוללות שלי :D

בוגל
איפה אתה כשצריך אותך ? , אנשים כאן מוציאים כסף מיותר ואתה לא מתערב? :D
למה להביא לו אח קטן שאפשר להביא לו אח גדול ! :)

eitan-ro
16-02-2010, 11:41:43

זאת מילת המפתח! אין ספק שעלות מול תמורה של הסינים הוא הרבה יותר גדול!
אבל עדיין יש הבדל שאינ אישית (ומעיין כמוני) לא מוכן להיתפשר! אם נעשה משל על ג'יפים, אפשר לקנות ג'ימיני קטן וחסוני ואפשר לקנות לאנד רובר גדול וממש לא חסכוני! אז נכון שהעלות לתמורה של הג'ימיני היא הרבה יותר טובה, אבל הלאנד רובר נותן ביצועים יותר טובים... הכל תלוי במה אתה מחפש! אני לא מפשר על הציוד שלי!
חוץ מיזה מאד מאד מאד קשה לי להאמין שסוללה סינית עולה בביצועים על KOKAM.
לגבי המטענים - עוד לא יצא לי לראות מטען סיני שעולה על הגרמניים, אומנם הם מאד קרובים ועושים עבודה לא רעה בכלל, אבל עדיין הגרמנים הם גרמנים.

תראה לי מנוע גרמני או מערבי אחר, שהוא ברמה של מנועי rctimer לדוגמה...
המנוע היחיד שנותן ביצועים דומים הוא מנוע של mega שעולה 100$ (פי 10!!! ממנוע rctimer...)
מה שאני אומר זה שיש מוצרים סיניים שעולים או לפחות שווים באיכותם למוצרים מערביים, ולדעתי גם המטען הסיני המדובר הוא אחד מהם, ועוד דוגמה הסרוו hxt900

אתה מוזמן לבוא אלי ולראות מנוע של HACKER שעולה 120$, שוקל 70 ג"ר, האורך שלו הוא 50 מ"מ כולל גיר, הקוטר המקסמלי שלו הוא 20 מ"מ, צורך 20A, נצילות של מעל 90%, ומפיק דחף של 1.2 קילו, אין מנועים סיניים שנותנים הספקים כאלה בנתונים האלה!
זה נכון שיש כאלה שמתקרבים, אבל עדיין הם רחוקים מהמנועים האיכותיים באמת.

על איכות משלמים! זה תמיד היה ככה וזה תמיד יהיה!
איתן.

leetal
16-02-2010, 12:08:42
אתה מוזמן לבוא אלי ולראות מנוע של HACKER שעולה 120$, שוקל 70 ג"ר, האורך שלו הוא 50 מ"מ כולל גיר, הקוטר המקסמלי שלו הוא 20 מ"מ, צורך 20A, נצילות של מעל 90%, ומפיק דחף של 1.2 קילו, אין מנועים סיניים שנותנים הספקים כאלה בנתונים האלה!
זה נכון שיש כאלה שמתקרבים, אבל עדיין הם רחוקים מהמנועים האיכותיים באמת.

על איכות משלמים! זה תמיד היה ככה וזה תמיד יהיה!
איתן.
אתה עושה השוואה בין תפוחים לתפוזים...
תראה לי מנוע אאוטריינר מערבי בלי גיר פלנטרי ושאר בלאגנים שמגיע לרמת נצילות כמו הסיני, שלא נדבר על מחיר שפויי

eitan-ro
16-02-2010, 12:16:28
אתה עושה השוואה בין תפוחים לתפוזים...
תראה לי מנוע אאוטריינר מערבי בלי גיר פלנטרי ושאר בלאגנים שמגיע לרמת נצילות כמו הסיני, שלא נדבר על מחיר שפויי

המנועים של plettenberg מגיעים לנתונים מאד קרובים לINRUNNERים, כמובן שהמחיר בהתאם

Boogle
16-02-2010, 15:39:35
בוגל
איפה אתה כשצריך אותך ? , אנשים כאן מוציאים כסף מיותר ואתה לא מתערב? :D
למה להביא לו אח קטן שאפשר להביא לו אח גדול ! :)

ציקי, אני כבר גובל בהגדר "משפחה מרובת מטענים" :D

לאיזה אח גדול התכוונת?

אגב, בבאלנסרים של היפריון דווקא יוצא לי להשתמש לאזן את הסוללות סיזל שלי (פעם בחודשיים :))

דרימי, עזוב אותך משטויות, ואם שולצי יכניס לך לסוללה עוד 10% מטען במה זה יעשה את חייך וורודים יותר?
אני עושה איתך עסק,
אתה תן לי את הכסף של השולצי והסוללות היקרות , אני אביא לך סוללות ואקיוסל חמוד ואם מישהו מהם מתקלקל בתוך טווח האחריות של המוצרים היקרים יש לך סבב החלפות חינם , עליי, הולך?

b1yossi
16-02-2010, 17:51:00

מה כחולים ???:rolleyes:
אז למה אצלי הם ירוקים ?

Boogle
16-02-2010, 18:30:03
מה כחולים ???:rolleyes:
אז למה אצלי הם ירוקים ?

זה כי אתה מאכיל את המטען יותר מדי "בננות":D

ziki
17-02-2010, 08:03:21
[QUOTE=Boogle;125542]ציקי, אני כבר גובל בהגדר "משפחה מרובת מטענים" :D

לאיזה אח גדול התכוונת?

התכוונתי ל ACC-8