PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחלפי XT60 - תיפרדו מהר מה DEANS

דניאל דקל
18-02-2010, 18:53:37
לפני שעה קיבלתי מחברי XT60 שהזמנתי מ HC

פשוט עולם אחר !!!

יש להם הרבה יתרונות על ה DEAN, אבל החשוב שבהם הינו דרך הלחמת החוטים אליהם

החוט ממש נכנס לתוך שרוול שמגן עליו בזמן עיוותים של החוט

לי אישית התחיל להיפתח פעם מחבר DEAN במסוק לאחר שכופפתי את החוט כל פעם בשביל

לחבר אותו לבקר.

ב XT60- אין סיכוי שזה יקרה, בדיוק הרגע סיימתי מספר הלחמות, החיבורים חזקים ונראים

כאילו יצאו ממפעל יצור

Ashaman
18-02-2010, 19:02:21
גם אני קיבלתי חבילה שלהם לפני כחודש, תוכל להסביר לי + - איך ההלחמה מתבצעת?
כשאני מנסה להכניס את חוטי הבקר לעיגול, הם פשוט פוגעים בקצוות שלו, מתקפלים אחורה ומתפזרים מהאוגדן שהם היו בו...
עצות?

רוי
18-02-2010, 19:02:52
אני אישית לא אהבתי אותם
אתה יודע בכמה אמפר הם אמידים?

umbo
18-02-2010, 19:22:52
לא כל כך מהר נפרד מה-Deans !
לא עשו לי אף פעם בעיות, יש לי הרבה שמוכנים לשימוש ויתרון נוסף זה שהם יותר קטנים מכל התחליפים שלהם. בטיסנים קטנים וצפופים זה בהחלט יתרון גדול. גם הפתיחה והסגירה שלהם לא בעיתית ברגע שמדביקים עליהם נייר\בד זכוכית.

ZigiStar
18-02-2010, 19:23:50
נחמד לראות ששינית את דעתך מאז (http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?p=83113#post83113)... :)

igalr
18-02-2010, 19:29:33
גם אני קיבלתי חבילה שלהם לפני כחודש, תוכל להסביר לי + - איך ההלחמה מתבצעת?
כשאני מנסה להכניס את חוטי הבקר לעיגול, הם פשוט פוגעים בקצוות שלו, מתקפלים אחורה ומתפזרים מהאוגדן שהם היו בו...
עצות?

חייב לצפות את החוט לפני שאתה מכניס אותו למחבר.

adiko
18-02-2010, 19:36:02
אתה תמיד יכול להשתשמש בדבר הזה כדי למנוע מההלחמה להנתק.
פתרון טוב.
http://www.hdiproducts.com/

hatul
18-02-2010, 20:11:06
אני הכנתי מחבר מדין ל XT60 ,נשאר לי רק לעשות ההפך כי לבקר EASYSTAR שמתי XT60
וזה באמת קל ונוח לההלחים ,רק צריך לשים לב לתת זמן לקירור בין ה + ל - כדי לא להמיס את הפלסטיק

Enn0L
18-02-2010, 20:30:40
יש לי שאלה -

אני רוצה להכין מעביר מ-XT60 לדין כמו ששרון עשה: הלחמת הרגליים אחת לשנייה, מילוי באפוקסי וציפוי בשרינק. השאלה אם למלא באפוקסי או דבק חם (דבק חם נשמע לי יותר פשוט) וגם - אם לא רשום לי על אף אחד מהדבקים האלה שום דבר לגבי מוליכות - איך לוודא במאה אחוז שהוא לא מוליך ולו קצת???

תודה!

רוי
18-02-2010, 20:49:48
דבק חם הוא כמו פלסטיק רק מומס אז נראה לי שיהיה
בטוח להשתמש בו

guylederer
18-02-2010, 22:30:52
לא אהבתי כל כך את המחברים גם ... ולך תחליף עכשיו 10 סוללות ל XT60 :\
וגם תמיד שרוצים להזמין אין במלאי ...

Boogle
18-02-2010, 22:56:24
קצת בנושא בניית מתאמים (שני הסנטים שלי, לא חייבים להתייחס).

בשל הבדלים בין חוזק הבדיל לבין חוזק הפינים, קיימת סכנה מוחשית שבמידה ואין חפיפה מכנית טובה בין פיני הקונקטורים (ותאמינו לי שאין), כל חוזק המחבר יהיה נתון לחסדי חוזקו של הבדיל.בשימוש ממושך (אף אם נוצק בדבק) יש חשש סביר שיתפתחו סדקים בבדיל. סדקים אלו יעלו למעשה את התנגדות החיבור יגרמו לחימומו בזרם גבוה ובסופו של דבר עלולים להוביל לכשל, ובסיועו של מר מרפי זה יהיה מעל הראש של אחד החבר'ה בגעש (שמו שמור במערכת :D).

לכן, קחו חוט נחושת מצופה סיליקון בקוטר המתאים להולכת הזרם המיועד , חתכו חתיכות באורך כ 2 ס"מ (האורך לא נורא חשוב זו רק המלצה) וחברו פין לפין עם החוט, כל פין בודדו עם שרינק. כך תקבלו מתאם שאמנם "גדול יותר" אך חסין יותר לעומסים מכניים וללא צורך ביציקות דבקים וכו'.

בהצלחה

drgabbay
19-02-2010, 05:35:36
קצת בנושא בניית מתאמים (שני הסנטים שלי, לא חייבים להתייחס).

בשל הבדלים בין חוזק הבדיל לבין חוזק הפינים, קיימת סכנה מוחשית שבמידה ואין חפיפה מכנית טובה בין פיני הקונקטורים (ותאמינו לי שאין), כל חוזק המחבר יהיה נתון לחסדי חוזקו של הבדיל.בשימוש ממושך (אף אם נוצק בדבק) יש חשש סביר שיתפתחו סדקים בבדיל. סדקים אלו יעלו למעשה את התנגדות החיבור יגרמו לחימומו בזרם גבוה ובסופו של דבר עלולים להוביל לכשל, ובסיועו של מר מרפי זה יהיה מעל הראש של אחד החבר'ה בגעש (שמו שמור במערכת :D).

לכן, קחו חוט נחושת מצופה סיליקון בקוטר המתאים להולכת הזרם המיועד , חתכו חתיכות באורך כ 2 ס"מ (האורך לא נורא חשוב זו רק המלצה) וחברו פין לפין עם החוט, כל פין בודדו עם שרינק. כך תקבלו מתאם שאמנם "גדול יותר" אך חסין יותר לעומסים מכניים וללא צורך ביציקות דבקים וכו'.

בהצלחה

אני כופפתי את הפין של הדין כדי שהוא ישב טוב על ה-xt60 והם נגעו טוב גם ללא הלחמה
ואז הלחמתי עליהם
בדקתי שלא פגעתי בדין
וחוץ מיזה אשמך להכיר אותך אתה מגיע לגעש בימי שבת או שישי ?

ZvikaF
19-02-2010, 05:50:24
לפי האתר של אחד היצרנים הסיניים המחבר מתוכנן ל 55-80 אמפר.

מי שרוצה להזמין כמות יכול ישר מהיצרן:

http://dgrake.en.made-in-china.com/product/CqQJzIcVqrYa/China-Plug-XT60-.html

אני לא הייתי סומך על פלג שהבידוד הפלסטי שלו ניתך/נפגע ממלחם.

igalr
19-02-2010, 06:21:16
לפי האתר של אחד היצרנים הסיניים המחבר מתוכנן ל 55-80 אמפר.

מי שרוצה להזמין כמות יכול ישר מהיצרן:

http://dgrake.en.made-in-china.com/product/CqQJzIcVqrYa/China-Plug-XT60-.html

אני לא הייתי סומך על פלג שהבידוד הפלסטי שלו ניתך/נפגע ממלחם.

האתר מרכז "יצרנים" בסין מנסיון הרוב זה חברות סחר ולא יצרן בפועל.
בכל אופן כשתפנה אליהם באמצעות האתר השאלה שלהם תהיה "באיזה גודל קונטיינר אדוני מתעניין"

wind556
19-02-2010, 07:28:12
גם אני עברתי לשימוש בקונקטור הנפלא הזה, לפחות בכלים הגדולים
לגבי הלחמות בכלל, הדבר הנכון זה לצפות בבדיל את קצה החוט ורק אז להכניס אותו פנימה ולהלחים.
כמו כן יצרתי מתאם בדרך הבאה: לקחתי קונקטור T והשחזתי אותו כך שהפינים שלו ננעצו ממש טוב ועמוק בתוך הXT ורק אז הלחמתי, ואחרי זה יציקת אפוקסי מתאים.
לציפוי בדבק חם אין כל ערך מבני, רק בידוד חשמלי, לעומת זאת לאפוקסי הנכון יש חוזק מבני עצום.
לגבי הולכה או בידוד של האפוקסי, חייבים להשתמש בדבק שמצויין עליו במפורש EG (אלקטרוניק גרייד), והדבק הכי טוב לעניין הזה הוא DP460EG 3M שהוא הדבק אחד הטובים בעולם אם לא הטוב ביותר לשימוש אוניברסאלי ואלקטרוני. הבעייה היחידה היא שהוא נמכר באריזות של 12 חבילות בלבד והמחיר גבוה , והיבואנים הם טקסמה:
http://www.ges-texma.co.il/index2.php?id=93&lang=HEB

Boogle
19-02-2010, 09:29:44
עודד ,נסה TXM.‎ ‎‏ , פורשי טקסמה. אני מהנייד אז קשה לי לחפש אתרים.

DarZeelon
19-02-2010, 09:34:51
ישנן בוודאי חומצות היכולות להמיס פלסטיק, אבל חום רב יכול רק להתיך אותו; לא להמיסו...
חִשבוּ, לפני שאתם כותבים...

Melt = ניתך.
Dissolve = נמס - כפי שקורה לסוכר כשמערבבים אותו במים.

הפעולות שונות מאוד זו מזו!

הסיבה שתקעי ושקעי Deans הפכו ל-'מוּקצים', היא לא העובדה שהם מתנתקים בעצמם (זה מעולם לא קרה)... גם לא העובדה שלפעמים קשה לנתק אותם (בסוג החָלָק - יש בזה סיכון מהותי!).

לקטבים הזכריים יש 'מקביל' מעוקל העשוי פלדת-קפיץ. תפקידו, להדק את המגע בינו לבין הקוטב הנקבי.
ה-'מקביל' של קוטב הפלוס עלול להתכופף החוצה; לעיתים, לאחר מספר החדרות והוצאות, כתוצאה מנסיון חיבור נמהר; ואז הוא נוגע בקוטב המינוס. קֶצֶר! אני לא צריך להכביר במילים, כדי לתאר מה יקרה למארז הלי-פו...

תקע דינז לא מתאים, לכן, לחיבורים ולניתוקים רבים.

ה-XT60 אינו ניחן בתכונה שלילית כזו, ולכן הוא מתאים כמחליף משודרג לתקעי דינז.

למרות זאת, אני בדעה שכדאי שהיצרן יחליף לפלסטיק בעל טמפרטורת התכה גבוהה יותר...
יש שהתלוננו (באתר של הסיני) על כך שהפלסטיק סביב הקטבים ניתך תוך כדי הלחמת החוטים... זה קורה גם בתקעי דינז...

wind556
19-02-2010, 09:49:15
עודד ,נסה TXM.‎ ‎‏ , פורשי טקסמה. אני מהנייד אז קשה לי לחפש אתרים.

תודה
לא ידעתי עליהם

Observer
19-02-2010, 10:23:07
לפני שעה קיבלתי מחברי XT60 שהזמנתי מ HC

פשוט עולם אחר !!!

יש להם הרבה יתרונות על ה DEAN, אבל החשוב שבהם הינו דרך הלחמת החוטים אליהם

החוט ממש נכנס לתוך שרוול שמגן עליו בזמן עיוותים של החוט

לי אישית התחיל להיפתח פעם מחבר DEAN במסוק לאחר שכופפתי את החוט כל פעם בשביל

לחבר אותו לבקר.

ב XT60- אין סיכוי שזה יקרה, בדיוק הרגע סיימתי מספר הלחמות, החיבורים חזקים ונראים

כאילו יצאו ממפעל יצור

HXT 4mm מאפשרים גם שירשור סוללות בטור, וגם מקטינים את הסיכוי לקשת חשמלית בין הקטבים בזמן חיבור.

ZigiStar
19-02-2010, 11:25:18
ישנן בוודאי חומצות היכולות להמיס פלסטיק, אבל חום רב יכול רק להתיך אותו; לא להמיסו...
חִשבוּ, לפני שאתם כותבים...

הגזמת לגמרי. לא לעניין להעליב כך אנשים, בוודאי שלא בפומבי, גם אם כוונותיך טובות.
ולעצם העניין, הם אינם טועים - בדוק במילון.

Boogle
19-02-2010, 13:27:56
טמטו טומאטו הכול מוביל לאותו מקום...
הכי טוב אלו מחברים שאתה מלחים את המגע בחוץ ואז נועץ בפלסטיק. אני עדיין עם אנדרסון POWER POLE.:rolleyes:

DarZeelon
19-02-2010, 14:42:09
הגזמת לגמרי. לא לעניין להעליב כך אנשים, בוודאי שלא בפומבי, גם אם כוונותיך טובות.
ולעצם העניין, הם אינם טועים - בדוק במילון.

זיגי,

כשאני כותב לכולם, איש אינו רשאי להעלב באופן אישי מכך. ומי שכן, הריהו 'מִתְעָלֵב', שכן החליט להעלב, למרות שאני לא החלטתי להעליבו.

ולענייננו, ההגדרה של התכה היא פיסיקלית; כמו ההגדרה של התמצקות, המראה, אידוי והתעבות.
משמעותה; שינוי מצב צבירה של חומר, ממוצק לנוזלי.

ההגדרה של המסה היא כימית ופירושה המדויק הוא ערבוב חומר אחד לתוך חומר אחר, מבלי ליצור תרכובת כימיה חדשה, אלא תמיסה של חומרים שניתן להפרידם זה מזה.

הפשרה וקפיאה זהים בהגדרתם להתכה ולהתמצקות בהתאמה, אלא שמשתמשים בהן כשמדובר בחומרים שבטמפרטורת החדר הם נוזליים ובעיקר למים ולקרח... הקרחונים אינם 'נמסים', הם מפשירים, אפילו אם בתרגום כתוב אחרת...

הרי כשאתה מלחים עם בדיל, אתה לא 'מפשיר' אותו, אלא מתיכו בחום המלחם.

כימיה ופיסיקה הם מדעים מדויקים וכך גם המושגים שבהם!
אין שום סיבה מוצדקת לכך, שבעברית המדוברת הם יהפכו להיות 'בערך'...

אלא שמילונים לעיתים 'מאמצים' טעויות בעברית המדוברת (כמעט וכתבתי 'משוּברת'), ומוסיפים להגדרות את ביטוּיֵי 'שפת-הרחוב' (יב) המקובלים, למרות שהם שגויים מדעית.

ההגדרות הכימיות והפיסיקליות בלבד הן נכונות. האחרות, כאמור, שפת-רחוב מקובלת.

ואם אתה גא בשפת רחוב, אין שום סיבה שתעלב כשאני קורא לה 'שפת-רחוב'...

assafwei
19-02-2010, 15:33:08
טמטו טומאטו הכול מוביל לאותו מקום...
הכי טוב אלו מחברים שאתה מלחים את המגע בחוץ ואז נועץ בפלסטיק. אני עדיין עם אנדרסון POWER POLE.:rolleyes:

מאיפה אתה קונה את הקונקטורים המדוברים?

DarZeelon
19-02-2010, 15:51:25
אסף,

אצל הסיני אפשר (http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9572).

העניין הוא שצריך לתפוס אותם במלאי.
מגיעות אלי כמה חבילות בעוד שבוע...

ZigiStar
19-02-2010, 16:44:32
זיגי,

כשאני כותב לכולם, איש אינו רשאי להעלב באופן אישי מכך. ומי שכן, הריהו 'מִתְעָלֵב', שכן החליט להעלב, למרות שאני לא החלטתי להעליבו.

ולענייננו, ההגדרה של התכה היא פיסיקלית; כמו ההגדרה של התמצקות, המראה, אידוי והתעבות.
משמעותה; שינוי מצב צבירה של חומר, ממוצק לנוזלי.

ההגדרה של המסה היא כימית ופירושה המדויק הוא ערבוב חומר אחד לתוך חומר אחר, מבלי ליצור תרכובת כימיה חדשה, אלא תמיסה של חומרים שניתן להפרידם זה מזה.

הפשרה וקפיאה זהים בהגדרתם להתכה ולהתמצקות בהתאמה, אלא שמשתמשים בהן כשמדובר בחומרים שבטמפרטורת החדר הם נוזליים ובעיקר למים ולקרח... הקרחונים אינם 'נמסים', הם מפשירים, אפילו אם בתרגום כתוב אחרת...

הרי כשאתה מלחים עם בדיל, אתה לא 'מפשיר' אותו, אלא מתיכו בחום המלחם.

כימיה ופיסיקה הם מדעים מדויקים וכך גם המושגים שבהם!
אין שום סיבה מוצדקת לכך, שבעברית המדוברת הם יהפכו להיות 'בערך'...

אלא שמילונים לעיתים 'מאמצים' טעויות בעברית המדוברת (כמעט וכתבתי 'משוּברת'), ומוסיפים להגדרות את ביטוּיֵי 'שפת-הרחוב' (יב) המקובלים, למרות שהם שגויים מדעית.

ההגדרות הכימיות והפיסיקליות בלבד הן נכונות. האחרות, כאמור, שפת-רחוב מקובלת.

ואם אתה גא בשפת רחוב, אין שום סיבה שתעלב כשאני קורא לה 'שפת-רחוב'...

דר,
במקום להתנצל בפני מי שעלול היה להעלב ולהוכיח שאתה לא רק צודק אלא גם חכם ונוהג בדרך ארץ, אתה מנפנף בהגדרות פיזיקליות. האמן לי, אין צורך שתסביר לי את הדיוק שבמדעים המדוייקים.
אם מילון עברי מגדיר את המושג "המסה" כשינוי מצב-צבירה ממוצק לנוזל עקב חימום, אין שום בעיה להשתמש בו באופן זה ברחוב, בשכונה, במאמר מדעי, ואבוי, רחמנא ליצלן - אף בפורום זה. לא משנה העובדה שדר זה או אחר חושב (מה חושב - בטוח!) שמדובר בטעות חמורה שדינה הערה, הלבנת פנים, נזיפה, סקילה או מאסר בן חמש שנים ושלוש על-תנאי. במילים אחרות, אם אבשלום קור מרשה, אני חושב שאין סיבה לדאגה.
בנוסף, אינני גאה בשפת-רחוב. תתפלא, גם אני מתעקש על שימוש נכון בשפה העברית. אולם מעולם לא אמרתי למישהו שהוא "אינו חושב" (ובטח לא בפומבי), אפילו אם שגה שגיאה חמורה, למשל התייחס למילה "צומת" בנקבה, לא-עלינו.
תתפלא, כדי שמישהו יעלב מדבריך, אין צורך שתחליט שברצונך להעליבו. מספיק שניתן לפרש את דבריך אחרת. אני רואה שאתה מקפיד לנקד מילים בהודעותיך, גם כאלה שאין צורך לנקדן. כשם שהינך נוהג להקפיד על כבודה של השפה, מוטב שתשקול גם להקפיד על כבודם של אנשים, גם כאלה שאינך מכיר או שהינך סבור שאתה יודע עברית טוב מהם, בצדק או שלא.

Boogle
19-02-2010, 17:18:35
מאיפה אתה קונה את הקונקטורים המדוברים?

הסוכן בארץ עובד איתי בכל מיני פרוייקטים אז אני מקבל דוגמאות מדי פעם. אין לו עניין למכור כמויות קטנות לפרטיים כך שהמקור שנותר זה איביי או חנויות בתחום.

לטעמי קונקטור 30A של אנדרסון שקול ל70-80A סיני מבחינת איכות.

הנה לינק לאיביי
http://shop.ebay.com/i.html?_kw=power%20pole%20anderson&_fcid=100&_localstpos=&_sc=1&_sop=15&_sticky=1&_stpos=&gbr=1

דניאל דקל
19-02-2010, 18:39:37
עשיתי כבר 20 הלחמות עם ה XT60

ועדיין לא הצלחתי פעם אחת להמיס את הפלסטיק

הסוד הוא כפי שנכתב, לצפות את החוט בבדיל לפני ההלחמה

שמים קצת משחת הלחמה בתוך הקונקטור, שמים את החוט, ונותנים נגיעה עם מלחם

וטיפה בדיל מהצד. נוצרת הלחמה מדהימה בחוזקה ונקיה.

DarZeelon
19-02-2010, 20:00:58
דר,
במקום להתנצל בפני מי שעלול היה להעלב ולהוכיח שאתה לא רק צודק אלא גם חכם ונוהג בדרך ארץ, אתה מנפנף בהגדרות פיזיקליות. האמן לי, אין צורך שתסביר לי את הדיוק שבמדעים המדוייקים.
אם מילון עברי מגדיר את המושג "המסה" כשינוי מצב-צבירה ממוצק לנוזל עקב חימום, אין שום בעיה להשתמש בו באופן זה ברחוב, בשכונה, במאמר מדעי, ואבוי, רחמנא ליצלן - אף בפורום זה. לא משנה העובדה שדר זה או אחר חושב (מה חושב - בטוח!) שמדובר בטעות חמורה שדינה הערה, הלבנת פנים, נזיפה, סקילה או מאסר בן חמש שנים ושלוש על-תנאי. במילים אחרות, אם אבשלום קור מרשה, אני חושב שאין סיבה לדאגה.
בנוסף, אינני גאה בשפת-רחוב. תתפלא, גם אני מתעקש על שימוש נכון בשפה העברית. אולם מעולם לא אמרתי למישהו שהוא "אינו חושב" (ובטח לא בפומבי), אפילו אם שגה שגיאה חמורה, למשל התייחס למילה "צומת" בנקבה, לא-עלינו.
תתפלא, כדי שמישהו יעלב מדבריך, אין צורך שתחליט שברצונך להעליבו. מספיק שניתן לפרש את דבריך אחרת. אני רואה שאתה מקפיד לנקד מילים בהודעותיך, גם כאלה שאין צורך לנקדן. כשם שהינך נוהג להקפיד על כבודה של השפה, מוטב שתשקול גם להקפיד על כבודם של אנשים, גם כאלה שאינך מכיר או שהינך סבור שאתה יודע עברית טוב מהם, בצדק או שלא.

זיגי,

מעולם לא טענתי לכתר 'מר נחמדות' (המקביל הגברי ל-Miss Congeniality, בתחרות מלכת-היופי).
ואתה צודק; ההערות שלי לעיתים מנוסחות באופן שאנשים מסוימים יחשבו שאינו נחמד במיוחד - מחוספס, הייתי אומר...

אבל השפה העברית שרדה בהיותנו בגלות, כ-2,000 שנה ללא שינוים מהותיים. היא המשיכה ללא שינויים עד לפני כ-10 שנים.

ורוב השינויים שקרו מאז היו טעויות נפוצות, שכנראה בניגוד לדעתם של רוביק רוזנטל ואבשלום קור, החליטה ההנהלה הרופסת החדשה של האקדמיה ללשון העברית, לקבל כחלק מהעברית המדוברת.
לדעתה של ההנהלה הנוכחית, עדיף אימוץ שגיאה על פני כפיית תיקונה...

להערכתי, אם מישהו שלמד עברית, על פי האופן בו דוברה בשנות השבעים של המאה העשרים, יגיע לארץ בשנת 2050; הוא לא יבין אותנו ואנו לא נבין אותו.

לדעתי, השינויים הלגיטימיים היחידים ששפה יכולה לאמץ, הן מילים חדשות לדברים מוחשיים ורעיוניים, שלא היו פעם וקיימים היום. לדעתי, אימוץ של שגיאה אינו לגיטימי, גם אם מישהו אחר מוכן לקבלה.

זו דעתי. אם אתה מסכים שההגדרה המדעית נכונה באופן ראשוני, מדוע שתהיה מוכן לאימוץ מילה אחרת שפירושה שוֹנה; כנרדפת למילה הנכונה?

אני יודע שאנו גולשים הרחק מנושא השרשור... אבל אני אוהב עברית.:)

ZigiStar
19-02-2010, 20:23:51
זיגי,

מעולם לא טענתי לכתר 'מר נחמדות' (המקביל הגברי ל-Miss Congeniality, בתחרות מלכת-היופי).
ואתה צודק; ההערות שלי לעיתים מנוסחות באופן שאנשים מסוימים יחשבו שאינו נחמד במיוחד - מחוספס, הייתי אומר...

אבל השפה העברית שרדה בהיותנו בגלות, כ-2,000 שנה ללא שינוים מהותיים. היא המשיכה ללא שינויים עד לפני כ-10 שנים.

ורוב השינויים שקרו מאז היו טעויות נפוצות, שכנראה בניגוד לדעתם של רוביק רוזנטל ואבשלום קור, החליטה ההנהלה הרופסת החדשה של האקדמיה ללשון העברית, לקבל כחלק מהעברית המדוברת.
לדעתה של ההנהלה הנוכחית, עדיף אימוץ שגיאה על פני כפיית תיקונה...

להערכתי, אם מישהו שלמד עברית, על פי האופן בו דוברה בשנות השבעים של המאה העשרים, יגיע לארץ בשנת 2050; הוא לא יבין אותנו ואנו לא נבין אותו.

לדעתי, השינויים הלגיטימיים היחידים ששפה יכולה לאמץ, הן מילים חדשות לדברים מוחשיים ורעיוניים, שלא היו פעם וקיימים היום. לדעתי, אימוץ של שגיאה אינו לגיטימי, גם אם מישהו אחר מוכן לקבלה.

זו דעתי. אם אתה מסכים שההגדרה המדעית נכונה באופן ראשוני, מדוע שתהיה מוכן לאימוץ מילה אחרת שפירושה שוֹנה; כנרדפת למילה הנכונה?

אני יודע שאנו גולשים הרחק מנושא השרשור... אבל אני אוהב עברית.:)

אכן, סטינו מנושא השרשור, ואשמח להשיבו לנושא שלשמו נפתח. אבל מאחר שאתה מגן השפה העברית בפורום, מוטב להעמיד את הדברים על דיוקם:
1. בדיקה קצרה מעלה שהשימוש במילה נמס בהקשר של חום מקורו בתנ"ך. מקווה שאין לך טענות לכותב ההוא ואינך מתכוון לשלוח אותו "לחשוב לפני שהוא כותב". אין כאן שום עניין של עיוות שעושה "הנוער של היום" או בהחלטות של "האקדמיה הרופסת".
2. בנוגע לקביעה שלך שהעברית לא עברה שינויים מהותיים במשך 2000 שנה עד ללפני 10 שנים - אין לי מושג מהיכן אתה מביא את הקביעה הזאת. לדעתי היא שגוייה, אבל נשאיר זאת לפורום אחר.
3. לא טענתי שאתה צריך להיות "מר נחמדות". גם אני איני כזה. אבל כן נראה לי שיש כללי נימוס בסיסיים שראוי לקיים.
אגב, שמת-לב שאתה משתמש במילה "לגיטימי" שמקורה לועזי בזמן שיש לה חלופה עברית ראויה...? :)

ZigiStar
19-02-2010, 20:26:31
עשיתי כבר 20 הלחמות עם ה XT60
ועדיין לא הצלחתי פעם אחת להמיס את הפלסטיק
הסוד הוא כפי שנכתב, לצפות את החוט בבדיל לפני ההלחמה
שמים קצת משחת הלחמה בתוך הקונקטור, שמים את החוט, ונותנים נגיעה עם מלחם
וטיפה בדיל מהצד. נוצרת הלחמה מדהימה בחוזקה ונקיה.

מסכים לגמרי - בינתיים גם לי נראה שמדובר במחברים מצויינים, שלא נופלים מה-DEANS, ואולי אף טובים מהם, לפחות בנוחות הניתוק.

DarZeelon
20-02-2010, 00:53:35
אכן, סטינו מנושא השרשור, ואשמח להשיבו לנושא שלשמו נפתח. אבל מאחר שאתה מגן השפה העברית בפורום, מוטב להעמיד את הדברים על דיוקם:
1. בדיקה קצרה מעלה שהשימוש במילה נמס בהקשר של חום מקורו בתנ"ך. מקווה שאין לך טענות לכותב ההוא ואינך מתכוון לשלוח אותו "לחשוב לפני שהוא כותב". אין כאן שום עניין של עיוות שעושה "הנוער של היום" או בהחלטות של "האקדמיה הרופסת".
2. בנוגע לקביעה שלך שהעברית לא עברה שינויים מהותיים במשך 2000 שנה עד ללפני 10 שנים - אין לי מושג מהיכן אתה מביא את הקביעה הזאת. לדעתי היא שגוייה, אבל נשאיר זאת לפורום אחר.
3. לא טענתי שאתה צריך להיות "מר נחמדות". גם אני איני כזה. אבל כן נראה לי שיש כללי נימוס בסיסיים שראוי לקיים.
אגב, שמת-לב שאתה משתמש במילה "לגיטימי" שמקורה לועזי בזמן שיש לה חלופה עברית ראויה...? :)

אכן, זיגי.

המילה 'נמס' בהקשר של חום מופיעה בתנ"ך. ידעתי זאת ובנוסף משתתף אחר דאג להדגיש זאת בהודעה אישית. הסברתי זאת בכך שהתנ"ך נכתב לפני הופעת המדעים המודרניים, אשר העניקו משמעויות שונות למילים המסה והתכה...

יכול להיות שהגישה שלי קצת דומה לזו של סמל בטירונות... אבל אומרים שאפשר להגיע עם זה רחוק. ראה את הגב' המכובדת אן רובינסון, בתוכנית 'החוליה החלשה' ב-BBC...

מקורה של המילה 'לגיטימי' הוא אכן בלעז, אבל כשהחלופות העבריות הטהורות (בגוגל) הן 'חוקי' ו-'כשר', אני חושב שהתרגום הלגיטימי ביותר למילה Legitimate, היא בכל זאת 'לגיטימי'...:D

נסה בבקשה לקרוא את הספרים המאוחרים של התנ"ך ותראה כמה השפה דומה לעברית המדוברת היום.
מכאן קביעתי שהעברית השתנתה באופן מועט מאז.

Boogle
20-02-2010, 07:54:45
ד"ר זיגי - תמשיכו את זה בפרטי, יש לי עין אחת ממצמצת מרוב הכחול נייבי (NAVY) ושניה מרוב מאמץ לקרוא פונט מידה 1.

יאאאאלללה מממממממממביי

ZigiStar
20-02-2010, 09:26:45
אכן, זיגי.

המילה 'נמס' בהקשר של חום מופיעה בתנ"ך. ידעתי זאת ובנוסף משתתף אחר דאג להדגיש זאת בהודעה אישית. הסברתי זאת בכך שהתנ"ך נכתב לפני הופעת המדעים המודרניים, אשר העניקו משמעויות שונות למילים המסה והתכה...

יכול להיות שהגישה שלי קצת דומה לזו של סמל בטירונות... אבל אומרים שאפשר להגיע עם זה רחוק. ראה את הגב' המכובדת אן רובינסון, בתוכנית 'החוליה החלשה' ב-BBC...

מקורה של המילה 'לגיטימי' הוא אכן בלעז, אבל כשהחלופות העבריות הטהורות (בגוגל) הן 'חוקי' ו-'כשר', אני חושב שהתרגום הלגיטימי ביותר למילה Legitimate, היא בכל זאת 'לגיטימי'...:D

נסה בבקשה לקרוא את הספרים המאוחרים של התנ"ך ותראה כמה השפה דומה לעברית המדוברת היום.
מכאן קביעתי שהעברית השתנתה באופן מועט מאז.

אז נסכם את עמדתך: הכותב המקורי לא חושב, המילון אימץ שגיאות, האקדמיה ללשון רופסת ואת התנ"ך צריך לעדכן. הבנתי. לראשונה בחיי אני נתקל במישהו שטוען שהעברית השגורה בפיו יותר נכונה מזאת שבתנ"ך. מעניין איזה סימוכין צריך להביא כדי שתגיד "וואלה, יש סיכוי שאני טועה", או שלפחות תתנצל אם מישהו הבין את דבריך לא נכון. אני בכל מקרה (ואכתוב זאת בפונט שאתה קורא בבירור), מוותר.

ד"ר זיגי - תמשיכו את זה בפרטי, יש לי עין אחת ממצמצת מרוב הכחול נייבי (NAVY) ושניה מרוב מאמץ לקרוא פונט מידה 1.

יאאאאלללה מממממממממביי

האדמו"ר בוגל, יתכן שאלה סימפטומים (סליחה, תסמינים) של שהיה מרובה מידי בפורום. אשמח להמליץ לך על רופא עיניים טוב - צור קשר בפרטי. אם לא מתחשק לך לבקר רופא, אנא הכנס לפרופיל שלי והשתמש באפשרות "חסום משתמש". בכל מקרה, אודה לך אם תשאיר למנהלי הפורום את ניהולו, לפחות בנוגע אליי.

תודה וסליחה.

Boogle
20-02-2010, 12:25:37
איזה ריגשי
דווקא לא חוסם אותך נא נא נא נא

ZigiStar
20-02-2010, 12:29:34
בוגל, תיזהר, "ריגשי" היא מילת סלנג ("עגה") מהשנים האחרונות, אתה עלול להסתבך פה עם מישהו ;)

igalr
20-02-2010, 13:27:37
למשל יש את הביטוי התנכי :
"לך תזדיין"

שכוונתו הידוע בהקשר הצבאי והמדיני הרחב
אולם פרשנות מודרנית היא השגורה בפינו ואכן אליה מתכוונים.

ZvikaF
20-02-2010, 13:30:50
הרגתם אותי,נפלתי מהרצפה לשטיח מרוב צחוק .... :)

Boogle
20-02-2010, 15:01:06
צביקה הזהר לך שם על השטיח , יש הרבה קרדיט אבק הן ידועות באהדתן הרבה לאנשים המשתנקים מצחוק ושואבים אותן למערכת הנשימה...:rolleyes:

egrufi
20-02-2010, 15:40:16
היה פה הרבה זיוני שכל... קצת על המחבר החדש.

אני באופן אישי לא רואה סיבה להחליף הרכב מנצח כמו ה DEANS.
לא היה לי שום כשל או משהו קרוב לזה.
פחות נוח להלחים DEANS....אבל להלחים בכל מקרה צריך לדעת או לתרגל.
אגב ה DEANS טוב עד 100 אמפר.

ZigiStar
20-02-2010, 16:43:26
התגובות האחרונות ("לך ת#$&&ן", "%$^@ שכל") מזכירות לי את התמונה הזאת - תמיד ישנו מישהו שידחף לך לצילום :)

http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=20524&stc=1&d=1266680555

egrufi
20-02-2010, 16:55:00
למי אמרתי (לך ת@#$) ????

להסתכל בתמונות אתה יודע, לקרוא לא כל כך.
אגב, תמונה חמודה.

ZigiStar
20-02-2010, 16:57:04
למי אמרתי (לך ת@#$) ????

להסתכל בתמונות אתה יודע, לקרוא לא כל כך.
אגב, תמונה חמודה.

בדוק את ההודעות לפניך, ואז תחליט מי מבין שנינו מתקשה בקריאה.

egrufi
20-02-2010, 17:01:56
בחור יקר אתה משמיץ ומשקר. אני מחכה לציטוט. הכל כתוב.
אין לי תמונה לצרף לך אך תוכל להעזר במבוגר.

ZigiStar
20-02-2010, 17:05:47
אין לי מושג מי אתה, מה אתה רוצה, באיזה זכות החלטת שמה שאנשים אחרים כתבו הוא "ז&^%$ שכל", או למה אתה קורא לי שקרן, אבל אין לי כוח בשבילך. תודה ושלום (http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?p=126613#post126613).

egrufi
20-02-2010, 17:12:29
ערוך את הודעתך במידי ! ולא ינקטו צעדיים נגדך.
כתבת שקרים ועכשיו אתה בורח עם הזנב בין הרגליים ?

DarZeelon
20-02-2010, 17:36:49
היה פה הרבה זיוני שכל... קצת על המחבר החדש.

אני באופן אישי לא רואה סיבה להחליף הרכב מנצח כמו ה Deans.
לא היה לי שום כשל או משהו קרוב לזה.
פחות נוח להלחים Deans....אבל להלחים בכל מקרה צריך לדעת או לתרגל.
אגב ה Deans טוב עד 100 אמפר.

ארז,

עם מחברי Deans, נתקלתי במקרה אחד בו מארז סוללות הלך קאפוט!
היו עוד כמה מקרים בהם אובחנה הבעיה הפוטנציאלית לפני שזה קרה...

לגבי יכולתם של מחברים אלה להעביר זרם; אני לא בטוח מהיכן הנתון שלך (100A)...
הנתונים שאני ראיתי הם ברובם 60A והיה אחד שטוען ל-80A...

אבל הסיבה ל-dropping out of favor שלהם, היא האפשרות לְקֶצֶר, כפי שפרטתי קודם, בין קפיץ ההצמדה של הקוטב הזכרי החיובי שכּוּפַף אל מחוץ לתקע הנקבה, לבין הקוטב הזכרי השלילי.

אוכל רק להוסיף שבצוות F3A הישראלי (המתאמן באשרד), אין אהדה רבה לתקעי Deans...
כל מי שמטיס טיסן חשמלי, משתמש במחברים בודדים עגולים, בקוטר 3.5-6 מ"מ, עם בידוד מתכווץ וללא קונקטור בכלל.

זיגי, אני אכן כזה. מה לעשות.:rolleyes:

liorz055
20-02-2010, 18:42:57
דר וזיגי, כל אחד ממכם צודק בדרכו הוא.
נתחיל עם הגדרות :
שפה -שפה הינה אמצעי להעברת תקשורת.
תקשורת- העברת מידע בין שני משתתפים או יותר
יופי, עכשיו גם אני כמו זיגי שמתי לב שאם אני מחמם יותר מידי עם המלחם הפלסטיק משנה מצב צבירה ועובר התכה (כלומר ממוצק לנוזל). מה שבשפת העם נקרה המסה. צודק דר שתיקן את השפה כי סך הכל השפה העברית יפה כל כך וחבל להשחית אותה. אולם מכיוון ששוב שפה זה אמצעי להעברת תקשורת אני בטוח כי 100% מהקוראים הבינו את המידע שזיגי ניסה להעביר, ולכן יש צדק עם זיגי.
זיגי תודה לדר על שהסב את תשומת ליבך ועתה תדייק יותר כשאתה מתאר מעבר מצבי צבירה. סך הכל הרצון שלנו בחיים זה להשתפר ולהיות טובים במה שעושים, ולדבר עברית תקינה זה אחד מאותם דברים.
בקיצור אני אפסיק לזיין את השכל לכולם.
נחזור להיות עניינים בשרשור הנ"ל
1- deans יכולים לגרום לקצר כפי שתיאר בהרחבה דר
2- כשמלחימים את הקונקטורים החדשים צריך לחכות כדי לתת לפלסטיק להתקרר (אם אני הייתי יודע את זה היה לי עוד מחבר אחד תקין!!!)
3 - כשחומר משנה מצב צבירה ממוצק לנוזל קוראים לזה התכה
ונסיים בחידה :
איך קוראים למעבר מנוזל למוצק (רמז: אמרו את זה קודם בשרשור , ולא, הקפאה זו לא תשובה נכונה.

ZigiStar
20-02-2010, 18:57:35
דר וזיגי, כל אחד ממכם צודק בדרכו הוא.
נתחיל עם הגדרות :
שפה -שפה הינה אמצעי להעברת תקשורת.
תקשורת- העברת מידע בין שני משתתפים או יותר
יופי, עכשיו גם אני כמו זיגי שמתי לב שאם אני מחמם יותר מידי עם המלחם הפלסטיק משנה מצב צבירה ועובר התכה (כלומר ממוצק לנוזל). מה שבשפת העם נקרה המסה. צודק דר שתיקן את השפה כי סך הכל השפה העברית יפה כל כך וחבל להשחית אותה. אולם מכיוון ששוב שפה זה אמצעי להעברת תקשורת אני בטוח כי 100% מהקוראים הבינו את המידע שזיגי ניסה להעביר, ולכן יש צדק עם זיגי.
זיגי תודה לדר על שהסב את תשומת ליבך ועתה תדייק יותר כשאתה מתאר מעבר מצבי צבירה. סך הכל הרצון שלנו בחיים זה להשתפר ולהיות טובים במה שעושים, ולדבר עברית תקינה זה אחד מאותם דברים.
בקיצור אני אפסיק לזיין את השכל לכולם.
נחזור להיות עניינים בשרשור הנ"ל
1- deans יכולים לגרום לקצר כפי שתיאר בהרחבה דר
2- כשמלחימים את הקונקטורים החדשים צריך לחכות כדי לתת לפלסטיק להתקרר (אם אני הייתי יודע את זה היה לי עוד מחבר אחד תקין!!!)
3 - כשחומר משנה מצב צבירה ממוצק לנוזל קוראים לזה התכה
ונסיים בחידה :
איך קוראים למעבר מנוזל למוצק (רמז: אמרו את זה קודם בשרשור , ולא, הקפאה זו לא תשובה נכונה.

היי ליאור,
ממש לא כדאי להתחיל את זה שוב :-) בכל מקרה טיפה התבלבלת - לא אני הוא הכותב המקורי ש-"טעה". בכלל, איכשהו, אנשים הבינו שמדובר על דיון בכללי השפה העברית בזמן שההערה המקורית שלי בכלל דיברה על "סגנון" ההערה של דר לכותב המקורי, שנראתה לי מאוד לא מנומסת. כמו שכתבתי לדר, הוא טועה (גם) במשמעות העברית של המונח "המסה", אבל זה לא משנה לשרשור זה.
למען הסר ספק - אין לי דבר וחצי דבר נגד דר (וזה אפילו מתחרז). רק רציתי שהפורום יהיה נעים יותר לכותבים בו. למעשה, ה-Swift שיש לי (אותו הטסתי רק אתמול בהנאה רבה) נקנה הודות ל-דר :o

דניאל דקל
20-02-2010, 22:52:22
אפשר לעצור את מלחמת העולם ולחזור לענינים מקצועיים?

DarZeelon
21-02-2010, 06:20:19
דניאל,

אפשר לסיים את מלחמת העולם... אבל אומרים שעל פי ניסיון העבר, זה צריך לקחת כמעט שש שנים ומשהו כמו 70 מיליון צריכים למות קודם... סתאאאאם!

...אבל אני לא טועה במשמעות המדעית של 'המסה', השונה חלקית מזו המופיעה במילונים עבריים... מוזר, אך גם את המילים המדעיות קבעה האקדמיה.
את אותן מילים מדעיות היא הייתה צריכה להטמיע בשפה המדוברת; מה שכנראה לא נעשה כראוי...

לעניין ה-'המסה'\'נמס'; הראשון שהשתמש במושג זה בשרשור הוא 'hatul'. אחריו הגיע 'רוי'... זהו!

למרות שמדובר כאן בתחביב, הדיונים בחשמל ובהולכה הם קוואזי-מדעיים, לכן הבעתי את דעתי ששימוש במושגים מדעיים חשוב כאן... קונקטור XT60 ודבק-חם לא כל כך מזכירים לי קוביית סוכר בכוס תה, או כפית קפה נמס במים רותחים; כך שלא אשתוק כשמשתמשים בתאור מה שקורה להם בעת חימום ממושך, במילה 'נמס'\'המסה'.

פנייתי לא בוצעה בלשון פוגענית בעליל וברור שלא הייתה מצידי כוונת זדון, או העלבה, כלפי שני 'הטועים'. כך שאין ולא הייתה סיבה להעלבותם (ואין גם עדות לכך שנפגעו).

גם אני מפסיק 'לזיין את המוח'. נמשיך הלאה.

ZigiStar
21-02-2010, 07:06:20
משפט הסיכום שלי - דר, להיות טרחן זה דבר אחד, שנסלח בקלות; להיות טרחן וטועה זה דבר שני; להיות טרחן, טועה, ולסרב להכיר בכך תוך הנמקות משעשעות זה דבר שלישי :)

ziki
21-02-2010, 07:48:26
מה שמוזר זה שהאקדמיה הגדירה הרבה מילים חדשות בעברית אבל מתעקשת להמשיך להשתמש במילה אקדמיה שאינה מילה עברית :)
ולכל המלומדים כאן
קונקטור ה DEAN יכול להעביר זרמים גבוהים יותר מ 100A ללא כל קושי ותתפלאו גם ללא קצרים כשיודעים איך להלחים וכיצד לבודד את החוטים באופן ראוי.
אין קשר בין נושא עמידה בזרם גבוה יותר לקונקטורים התחליפיים שיצאו לשוק, כל ההבדל הוא בנוחות העבודה איתם וזה נתון הנתון לפרשנות והעדפה אישית בלבד.
תשאלו את החברה שמטיסים מסוקי 600 ו 700 חשמליים או לחילופין תעקבו אחרי פורומים מקצועיים בחו"ל ששם מתרכזים יותר בתוכן ופחות בדיקדוקי לשון.

ZigiStar
21-02-2010, 08:03:24
מה שמוזר זה שהאקדמיה הגדירה הרבה מילים חדשות בעברית אבל מתעקשת להמשיך להשתמש במילה אקדמיה שאינה מילה עברית :)

:)

ואם נחזור לדבר על מחברים - מרוב סוגים, בסוף נצטרך מתאם "מכל-דבר-לכל-דבר". אחרי ש-"המצאנו" את המתאם סקוץ'-זכר-זכר, בסופ"ש האחרון שרון ואני המצאנו את המחבר בלנסר לסוללות תא אחד, שמאפשר לטעון אותן באופן מאוזן ;)
מה שמזכיר לי את הפרסומת המצחיקה הזאת:

AIOqOxI0K_I

http://www.youtube.com/watch?v=AIOqOxI0K_I

MDreamer
21-02-2010, 08:34:10
:)
מה שמזכיר לי את הפרסומת המצחיקה הזאת:

AIOqOxI0K_I

http://www.youtube.com/watch?v=AIOqOxI0K_I
ענק!:D

דניאל דקל
21-02-2010, 16:59:58
בכל אופן אני ממליץ לכולכם לנסות

לאחר הלחמה אחת של קונקטור DEAN

והלחמה אחת של קונקטור XT60

אני חותם לכם שתרצו להיפרד מכל ה DEAN שלכם

שיקול נוסף, מי שרוכש הרבה מ HC

שימו לב שכל הבטריות מתחילות להגיע עכשיו עם XT60

asafsee
21-02-2010, 17:15:18
מי שרוצה לזרוק את הדינים שלו אני אשמח לקחת :D

egrufi
21-02-2010, 18:53:39
ולכל המלומדים כאן
קונקטור ה DEAN יכול להעביר זרמים גבוהים יותר מ 100A ללא כל קושי ותתפלאו גם ללא קצרים כשיודעים איך להלחים וכיצד לבודד את החוטים באופן ראוי.
אין קשר בין נושא עמידה בזרם גבוה יותר לקונקטורים התחליפיים שיצאו לשוק, כל ההבדל הוא בנוחות העבודה איתם וזה נתון הנתון לפרשנות והעדפה אישית בלבד.
תשאלו את החברה שמטיסים מסוקי 600 ו 700 חשמליים או לחילופין תעקבו אחרי פורומים מקצועיים בחו"ל ששם מתרכזים יותר בתוכן ופחות בדיקדוקי לשון.

1+:)

b1yossi
21-02-2010, 21:33:51
מה שמוזר זה שהאקדמיה הגדירה הרבה מילים חדשות בעברית אבל מתעקשת להמשיך להשתמש במילה אקדמיה שאינה מילה עברית :)שמעתי את אבשלום קור מדבר על כך באיזה תוכנית בוקר - ממה שהבנתי מתוך ערפילי השינה (בכ"ז זה ב- 0600 בבוקר ) שמחוסר רעיונות מספיק טובים בשלב זה מאמצים את המילה AS IS.
ולכל המלומדים כאן

זה בדיוק שני הסנט שלי
(שציקי ניסח מצויין :D)

DarZeelon
22-02-2010, 07:06:49
ולכל המלומדים כאן; קונקטור ה DEAN יכול להעביר זרמים גבוהים יותר מ-100A ללא כל קושי ותתפלאו גם ללא קצרים כשיודעים איך להלחים וכיצד לבודד את החוטים באופן ראוי.

ציקי,

אני חייב להדגיש שוב שהפאדיחה של מחברי Deans; זו העלולה לגרום לקצרים, אינה קשורה לאופן בו הולחמו החוטים לאחוריהם של הקונקטורים, אלא דווקא לשרידות של התקעים והשקעים שבחזיתותיהם, בשימוש חוזר (חיבור-ניתוק).

אני מזכיר; מדובר בקפיץ ההצמדה המקביל של קוטב הזכר החיובי, העלול להתכופף ולהחליק אל מחוץ לשקע הנקבה החיובי; ולהגיע למגע עם קוטב הזכר השלילי...

התוצאה מסוכנת בהרבה מהמקבילה הגופנית האנושית...:D:eek:;)

במחברים מסוג XT60, אין קפיצי הצמדה כאלה, מה שהופך אותם לבטוחים בשימוש.

ונכון; לגבי העמידות בזרם, אני לא חושב שיש הבדל מהותי.
ה-rating של תקעי Deans, אינו רע יותר... הזרם אותו מעבירים בפועל, לפרקי זמן קצרים, יכול לעלות על מה שכתוב, מבלי לגרום לנזק של ממש... מבלי להביא להתכת החומר הפלסטי של המחבר.

למחברים מסוג RCY (צילומים למטה), לדוגמא, יש rating של 3A בלבד!
רבים מחברי הפורום הזה מעבירים דרכם 15-20A באופן תדיר...

Boogle
22-02-2010, 08:11:57
ציקי,

אני חייב להדגיש שוב שהפאדיחה של מחברי Deans; זו העלולה לגרום לקצרים, אינה קשורה לאופן בו הולחמו החוטים לאחוריהם של הקונקטורים, אלא דווקא לשרידות של התקעים והשקעים שבחזיתותיהם, בשימוש חוזר (חיבור-ניתוק).

אני מזכיר; מדובר בקפיץ ההצמדה המקביל של קוטב הזכר החיובי, העלול להתכופף ולהחליק אל מחוץ לשקע הנקבה החיובי; ולהגיע למגע עם קוטב הזכר השלילי...

התוצאה מסוכנת בהרבה מהמקבילה הגופנית האנושית...:D:eek:;)

במחברים מסוג XT60, אין קפיצי הצמדה כאלה, מה שהופך אותם לבטוחים בשימוש.

ונכון; לגבי העמידות בזרם, אני לא חושב שיש הבדל מהותי.
ה-rating של תקעי Deans, אינו רע יותר... הזרם אותו מעבירים בפועל, לפרקי זמן קצרים, יכול לעלות על מה שכתוב, מבלי לגרום לנזק של ממש... מבלי להביא להתכת החומר הפלסטי של המחבר.

למחברים מסוג RCY (צילומים למטה), לדוגמא, יש rating של 3A בלבד!
רבים מחברי הפורום הזה מעבירים דרכם 15-20A באופן תדיר...

בנושא הRATING, אני חושב שהשימוש שלנו אינו Continuous כהגדרתו המקצועית להסמכת מחברים.
המקסימום שמישהו מזרים זרם גבוה "לאורך זמן" הוא אולי 5 דקות או 10 דקות בכח, הסמכת המחברים לזרם מתמשך הינה למאות או אף אלפי שעות של הזרמת זרם קבוע.
לטעמי, השימוש שלנו נופל לחלוטין בקטגוריה של Intermittent ולא Continuous.

ziki
22-02-2010, 08:54:06

דר
אין לי מושג על מה אתה מדבר, אני עושה שימוש תדיר בקונקטורים הללו כבר 3 שנים ומעולם לא נגרם לי קצר, נתק, אף קונקטור לא התכופף,לא קפץ החוצה או החליק וקיצר להיפך כשהם מחוברים קשה להפריד אותם וטוב מאד שכך.
כמו כן יש להקפיד להלחים את החלק הזכרי (זה עם הקפיץ) ליחידה הפאסיבית (זו שאיננה נושאת מטען חשמלי) על מנת להמנע מקצרים כאשר הקונקטורים פתוחים (נקבה לסוללה).
מעבר לזה, אם עובדים,מלחימים ומבודדים נכון אז אלו קונקטורים טובים מאד.

Boogle
22-02-2010, 12:47:41
ציקי, המקרה קרה לגיס שלי. יש באג תכנוני בדינס והוא שאם אתה מחדיר ראשית את ה סכין של ה(+)יש מצב שבו הקפיץ שלו נתקע בגוף הפלסטי של הנקבה ובמקום לחדור לחריץ הוא קופץ החוצה ומחליק אלי הסכין של ה(-). במצב הזה קיצרת את הסוללה ועד שאתה מגיב לא נשאר ממנה זכר.

פרסמתי בעבר, שהטכניקה(כמו תמיד לא חשוב הגודל:D) הנכונה להחדרת דינס היא להשעין ב45 מעלות את הקפיץ של ה(-) בחור הנגדי ואז הסכין של ה(+) חודרת בזוית יחד עם הקפיץ שלה לחריץ המתאים ובלחץ קל השניים מתמזגים לעונג מתמשך :o

DarZeelon
22-02-2010, 13:58:00
אין לי מושג על מה אתה מדבר, אני עושה שימוש תדיר בקונקטורים הללו כבר 3 שנים ומעולם לא נגרם לי קצר, נתק, אף קונקטור לא התכופף,לא קפץ החוצה או החליק וקיצר להיפך כשהם מחוברים קשה להפריד אותם וטוב מאד שכך.

כמו כן יש להקפיד להלחים את החלק הזכרי (זה עם הקפיץ) ליחידה הפאסיבית (זו שאיננה נושאת מטען חשמלי) על מנת להמנע מקצרים כאשר הקונקטורים פתוחים (נקבה לסוללה).
מעבר לזה, אם עובדים,מלחימים ומבודדים נכון אז אלו קונקטורים טובים מאד.

ציקי,

מאוד לא אהבתי את התגובה שלך!

על מה אני מדבר? על עובדות!

אולי הרקורד שלך מושלם, אבל אחרים; קצת פחות מושלמים, כנראה, כמוני וכמו בנצי (Boogle), זה קרה ורבים אחרים ראו את זה.

עד כדי כך גדול הסיכון שזה יקרה, שיצרניהם של מארזי-סוללות החליטו לעשות למחברי Deans, 'ביטול'...
לא החלפה הדרגתית (phase out), אלא החלפה של מחברים אלה, גם לאחר שהורכבו על מוצרים מוגמרים (מארזי סוללות של HK, למשל).

אני לא חושב שכדאי לך להמשיך להסתכן, אבל אם אתה רוצה, אמור לנו איפה אתה מטיס כדי שלא נבוא לשם; כדי לא נצטרך לראות אותך חוטף כוויה דרגה שלישית מהלי-פו שיתפוצץ לך בידיים...:eek:

בנוסף, כנראה שאתה גם לא מבין גדול בחשמל...

'היחידה הפסיבית' שאינה נושאת מטען חשמלי??? בזרם ישר?
זה לא זרם חילופין. אין פאזה ואפס ואין 'אדמה'...
אם תעמוד יחף על רצפה ותיגע בפלוס, לא תתחשמל; גם לא אם תיגע במינוס וברצפה...

אם תיגע בפלוס וגם במינוס, כדאי לקוות שהמתח נמוך מ~50V, אחרת תתחשמל!

egrufi
22-02-2010, 14:52:28
נראה שאתם מתארים מצב קיצוני שבו הקפיץ המהדק של ה Deans נוגע בקוטב השני ואז יש קצר.
מראש,כאשר מזהים קפיץ לא צמוד או כל בלאי בטיחותי אחר.להחליף.זה תופס לגבי כל מחבר באשר הוא.
כמו כן, ישנה דרך נכונה ובטוחה לחבר Deans כמו שתאר ידידנו בוגל.
ליפני הופעת ה XT 60 עשרות מליונים משתמשים ן ב Deans(ועדיין משתמשים) באופן יומיומי.
אם הכשל הבטיחותי בDeans היה פופולרי אזי מחבר זה היה נדיר.

וזה עובדה.

נ.ב.
למי שקנה XT 60 ונשאר לו Deans חדשים....מעוניין ב10 יחידות לפחות:)

נ.ב 2
נסו להתרכז בנושא במחברים ולא לרדת לפסים אישיים,חבל.

ziki
22-02-2010, 16:12:26
ציקי,

מאוד לא אהבתי את התגובה שלך!

על מה אני מדבר? על עובדות!

אולי הרקורד שלך מושלם, אבל אחרים; קצת פחות מושלמים, כנראה, כמוני וכמו בנצי (Boogle), זה קרה ורבים אחרים ראו את זה.

עד כדי כך גדול הסיכון שזה יקרה, שיצרניהם של מארזי-סוללות החליטו לעשות למחברי Deans, 'ביטול'...
לא החלפה הדרגתית (phase out), אלא החלפה של מחברים אלה, גם לאחר שהורכבו על מוצרים מוגמרים (מארזי סוללות של HK, למשל).

אני לא חושב שכדאי לך להמשיך להסתכן, אבל אם אתה רוצה, אמור לנו איפה אתה מטיס כדי שלא נבוא לשם; כדי לא נצטרך לראות אותך חוטף כוויה דרגה שלישית מהלי-פו שיתפוצץ לך בידיים...:eek:

בנוסף, כנראה שאתה גם לא מבין גדול בחשמל...

'היחידה הפסיבית' שאינה נושאת מטען חשמלי??? בזרם ישר?
זה לא זרם חילופין. אין פאזה ואפס ואין 'אדמה'...
אם תעמוד יחף על רצפה ותיגע בפלוס, לא תתחשמל; גם לא אם תיגע במינוס וברצפה...

אם תיגע בפלוס וגם במינוס, כדאי לקוות שהמתח נמוך מ~50V, אחרת תתחשמל!

מר אקדמיה, לא נותר לי אלא לאחל לך הרבה בריאות !

DarZeelon
22-02-2010, 17:17:02
...כאשר מזהים קפיץ לא צמוד או כל בלאי בטיחותי אחר.להחליף.זה תופס לגבי כל מחבר באשר הוא.
כמו כן, ישנה דרך נכונה ובטוחה לחבר Deans כמו שתאר ידידנו בוגל.

לפני הופעת ה-XT60 עשרות מליונים משתמשים ב-Deans (ועדיין משתמשים) באופן יומיומי.

ארז,

המקרה בו נתקלתי בכשל כזה קרה מבלי שיכולתי לדעת מראש. הקפיץ היה צמוד!
אבל בכל זאת הוא התכופף ונגע בנגדי, בעת שניסיתי לחבר בין התקע לשקע...

ל-XT60 אין צורך בטכניקת החדרה מיוחדת... הכנס וזהו!

egrufi
22-02-2010, 17:25:01
ארז,

ל-XT60 אין צורך בטכניקת החדרה מיוחדת... הכנס וזהו!

מומלץ למשוח סוג של חומר סיכה קודם, אחר כך להחדיר לחור הנכון....:)

זה היה בצחוק..עכשיו ברצינות,נראה לי מיצינו את העניין.
איש יעשה הישר בעניו.