PDA

צפייה בגרסה מלאה : דיווח על בטיחות בשבת האחרונה בגעש

dbrosh
22-02-2010, 01:31:54
דיווח על שבת האחרונה בשטח הטסת המסוקים:

רמת המודעות לבטיחות עלתה באופן בולט. בשטח ההטסה המרכזי לא היה בכל זמן יותר ממסוק אחד באוויר. המטיס תמיד עמד במרחק עשרה מטרים מהשביל, בתוך שטח ההטסה. על השביל עצמו לא עמדו אנשים, אלא בקו המכוניות. מי שהעירו לו להתרחק התייחס בכובד ראש בדרך כלל להערות וציית להן. גם הבודדים שעשו פרצוף וניסו לשמור על הכ-בוד שלהם צייתו בסופו של דבר.

התקלה העיקרית שלא שמו לב אליה, ונשים לב אליה בסוף השבוע הקרוב: שני מטיסים ביצעו תרגילי 3D קרובים אליהם וקרובים לקרקע. טעות קטנה בתרגיל כזה היתה מסכנת אותם, ומסכנת את האנשים מאחוריהם - גם עם שמירת מרחק הבטחון. להבא אני מתכוון להציע לכל המטיסים לאסור הטסת 3D קרובה לאדמה באזור חניית המכוניות. מי שמעוניין, געש גדולה מספיק, יתכבד ויילך מאה מטר הצידה.

ככלל - נדרשת עירנות גבוהה - שלא תמיד היתה - מצד כל אלה שאינם מטיסים בשעה שמסוק נמצא באוויר, למקרה של אובדן שליטה של המטיס.

מלבד שתי הנקודות האלה, בסיוע מזג האוויר, הזהירות, והאנשים הטובים, היתה פשוט שבת נפלאה. נשארנו עודד, דני ואני עד שעה מאוחרת בשטח. שיסל הגיע עם הטירקס 600 12 תאים ונתן הצגה. מסוקים נהדרים, אנשים נהדרים. הלוואי עוד הרבה שבתות כאלה.

wind556
22-02-2010, 07:38:04
דיווח על שבת האחרונה בשטח הטסת המסוקים:

רמת המודעות לבטיחות עלתה באופן בולט. בשטח ההטסה המרכזי לא היה בכל זמן יותר ממסוק אחד באוויר. המטיס תמיד עמד במרחק עשרה מטרים מהשביל, בתוך שטח ההטסה. על השביל עצמו לא עמדו אנשים, אלא בקו המכוניות. מי שהעירו לו להתרחק התייחס בכובד ראש בדרך כלל להערות וציית להן. גם הבודדים שעשו פרצוף וניסו לשמור על הכ-בוד שלהם צייתו בסופו של דבר.

התקלה העיקרית שלא שמו לב אליה, ונשים לב אליה בסוף השבוע הקרוב: שני מטיסים ביצעו תרגילי 3D קרובים אליהם וקרובים לקרקע. טעות קטנה בתרגיל כזה היתה מסכנת אותם, ומסכנת את האנשים מאחוריהם - גם עם שמירת מרחק הבטחון. להבא אני מתכוון להציע לכל המטיסים לאסור הטסת 3D קרובה לאדמה באזור חניית המכוניות. מי שמעוניין, געש גדולה מספיק, יתכבד ויילך מאה מטר הצידה.

ככלל - נדרשת עירנות גבוהה - שלא תמיד היתה - מצד כל אלה שאינם מטיסים בשעה שמסוק נמצא באוויר, למקרה של אובדן שליטה של המטיס.

מלבד שתי הנקודות האלה, בסיוע מזג האוויר, הזהירות, והאנשים הטובים, היתה פשוט שבת נפלאה. נשארנו עודד, דני ואני עד שעה מאוחרת בשטח. שיסל הגיע עם הטירקס 600 12 תאים ונתן הצגה. מסוקים נהדרים, אנשים נהדרים. הלוואי עוד הרבה שבתות כאלה.

אכן היתה שבת נפלאה, אבל אישית חטאתי לבטיחות: שכחתי שהשמש קופחת...וחזרתי הביתה מיובש קצת ועם פנים צרובות מהשמש וכאב ראש שרק טי רקס 600 עם 12 תאים יכול לגרום אם יבוא לו עליך....
ושוב, ראיתי את המסוק הכי מרשים שראיתי בחיים בידיים הנכונות (טיסל מטיס שירקס)והמוכשרות ביותר...
דורון,האיום שלך עבד, שוב נוכחנו שמה שלא הולך בכוח, הולך ביותר כוח ;)

IttaiP
22-02-2010, 09:11:50
ברוש,

שכחת לציין שבצידו המערבי של הדשא שכנה קבוצת טיסנאים עם טיסנים בלא פחות בטיחות וכיף והכל עבד כהלכה. טיסנים עם טיסנים ומסוקים לעצמם. בפעמים קודמות היו כמה מסוקאים שהרימו גם טיסנים מעל הראשים שלנו ובשבת האחרונה לא היו תופעות כאלו.
נקווה להמשך דומה ופורה. :)

איתי

guylederer
22-02-2010, 13:12:21
ובכן היה מאד כיף בשבת האחרונה ... אני מאד מעריך את מי שאמר לי להתרחק טיפה ולהטיס יותר בתוך השטח כי פשוט לא שמתי לב ... סה"כ היה מאד נחמד :] נתראה כנראה בשבתות הרחוקות ;)
גיא

MDreamer
23-02-2010, 09:35:42
חברים, את המלחמות שלכם נא לפתור בשטח עם לוח שש-בש וסכין. לא פה בבקשה.