PDA

צפייה בגרסה מלאה : האיזיסטאר בשלבי סיום

mantis
22-02-2010, 08:05:36
הרכבת האיזיסטר שלי כמעט הסתיימה (טיסן ראשון, בערך). מרוב מריחת זמן בהרכבתו לא ממש יצא לי לצלם את השלבים ולהתייעץ צעד צעד. בכל זאת, הנה מה שיש בינתיים:
* נחתכו והורכבו מאזנות (35X4.5 ס"מ). הקצוות שוייפו עם דרמל ופיניש עם נייר זכוכית, החיבור באמצעות 4 צירי AC (?) בכל מאזנת. טרם הותקנו הורנים - אלו שיש לי נמוכים מדי וגם לא מגיעים מעל ציר התנועה עצמו - ממתין לסיני.
* הותקנו לשון ומגנטים על החופה במקום המחבר הסטנדרטי שלא ממש התיישב טוב.
* הותקנו מגנטים בנקודת המגע בין הכנפיים כי לא נראה לי שה"פאזל" מספיק. מה דעתכם, יספיק?
* צבעתי את קצות הכנפיים וכו' בספרי טמבור וקצת הגזמתי עם המדבקות (יצא מצועצע משהו...) :D
* האם כדאי ליצור איוורור ל"קוקפיט" על מנת לצנן את הסוללה והבקר?
* טרם החלטתי היכן למקם את המקלט (2.4 של AIRTRONICS). נראה לי שאולי "הפוך" על החופה עצמה והאנטנות ייפרסו ב90 מעלות מאוזן על הכנפיים (כל אחת ב45 מעלות הצידה ביחס לציר האורך של הטיסן). עצות? הערות?

וכמובן, שוב תודה לכל מי שעזר עד עכשיו :)

נ.ב - מצטער על איכות התמונות, הן צולמו בטלפון.

wind556
22-02-2010, 08:28:19
הרכבת האיזיסטר שלי כמעט הסתיימה (טיסן ראשון, בערך). מרוב מריחת זמן בהרכבתו לא ממש יצא לי לצלם את השלבים ולהתייעץ צעד צעד. בכל זאת, הנה מה שיש בינתיים:
* נחתכו והורכבו מאזנות (35X4.5 ס"מ). הקצוות שוייפו עם דרמל ופיניש עם נייר זכוכית, החיבור באמצעות 4 צירי AC (?) בכל מאזנת. טרם הותקנו הורנים - אלו שיש לי נמוכים מדי וגם לא מגיעים מעל ציר התנועה עצמו - ממתין לסיני. אתה מוזמן לבוא ולקבל הורנים עד שהסיני יגיע
* הותקנו לשון ומגנטים על החופה במקום המחבר הסטנדרטי שלא ממש התיישב טוב. לטעמי זה לא מספיק, תדאג לאבטח את החופה עם גומיה פשוטה* הותקנו מגנטים בנקודת המגע בין הכנפיים כי לא נראה לי שה"פאזל" מספיק. מה דעתכם, יספיק? זה מספיק לטיסה רגילה , בנחיתות קשות זה ייפתח, אבל אני מציע לך לעשות חיבור חוט חיזוק בין הכנפיים, זה יאפשר לך לטוס בביטחה וללא חשש ל"מחיאת כפיים:* צבעתי את קצות הכנפיים וכו' בספרי טמבור וקצת הגזמתי עם המדבקות (יצא מצועצע משהו...) :D המצועצע הזה יקל עליך לזהות מצבים במרחק רב.* האם כדאי ליצור איוורור ל"קוקפיט" על מנת לצנן את הסוללה והבקר? אין כל צורך
* טרם החלטתי היכן למקם את המקלט (2.4 של AIRTRONICS). נראה לי שאולי "הפוך" על החופה עצמה והאנטנות ייפרסו ב90 מעלות מאוזן על הכנפיים (כל אחת ב45 מעלות הצידה ביחס לציר האורך של הטיסן). עצות? הערות? אישית אני מעדיף שכל הציוד יותקן בתוך הטיסן ולא בחוץוכמובן, שוב תודה לכל מי שעזר עד עכשיו :)

נ.ב - מצטער על איכות התמונות, הן צולמו בטלפון.

יחסית לרוב האיזים שנבנו בארץ, ביצעת עבודה טובה ונקיה.
שאפו
אם תהיה בגעש בשבת, ותרצה כמובן, אעזור לך בטיסת הבכורה

mantis
22-02-2010, 08:43:15
יחסית לרוב האיזים שנבנו בארץ, ביצעת עבודה טובה ונקיה.
שאפו
אם תהיה בגעש בשבת, ותרצה כמובן, אעזור לך בטיסת הבכורה

היי עודד,

כרגיל, תודה על רוח ההתנדבות ועל המחמאה. אשמח להיעזר בך כשאסיים, וכמובן שאשמח להתארח בגעש.
לגבי ההורנים, לא נראה לי שאוכל להגיע בקרוב לאזורך ובכל מקרה כבר הזמנתי ;). תודה בכל אופן.

אוסיף גומיה לחופה כעצתך. לגבי האנטנות, לא ממש מצאתי דרך להתקין אותן בתוך הטיסן ב90 מעלות; האנטנות של AIRTRONICS (או יותר נכון המוליך שלהן) מאד ארוכות.

wind556
22-02-2010, 08:50:07
היי עודד,

כרגיל, תודה על רוח ההתנדבות ועל המחמאה. אשמח להיעזר בך כשאסיים, וכמובן שאשמח להתארח בגעש.
לגבי ההורנים, לא נראה לי שאוכל להגיע בקרוב לאזורך ובכל מקרה כבר הזמנתי ;). תודה בכל אופן.

אוסיף גומיה לחופה כעצתך. לגבי האנטנות, לא ממש מצאתי דרך להתקין אותן בתוך הטיסן ב90 מעלות; האנטנות של AIRTRONICS (או יותר נכון המוליך שלהן) מאד ארוכות.

תוציא החוצה רק את האנטנות לא את כל המקלט, ותדביק אותן לגוף עם טייפ כלשהו

mantis
22-02-2010, 09:04:34
תוציא החוצה רק את האנטנות לא את כל המקלט, ותדביק אותן לגוף עם טייפ כלשהו

אה, בהחלט, לזה התכוונתי. מה שתכננתי זה להצמיד את המקלט עם ולקרו ל"תקרת" החופה, מבפנים, ולהוציא רק את האנטנות בתוך קשית מודבקת לכנף.

אייל שפירא
22-02-2010, 10:03:25
אחלה עבודה! מאוד אסתטית!

אין לי איזי אבל יש לי AXN ושמתי לב שהדבר הראשון שעף בכל נחיתה מעט קשה זה מכסה החופה. בגעש זה מתלווה בהרבה חול שנכנס פנימה. גומיה זה לא אסתטי אבל זה ישמור לך על הטיסן שלא יהפוך לארגז חול.
חורי האיוורור של הAXN נועדו גם הם למלא אותו בחול ודרעק. לא יודע כמה זה נחוץ בטיסן שהמנוע שלו פועל בקושי 10 שניות בכל 2 דקות.

המגנטים שמחזיקים את הכנפיים עלולים להתנתק בנחיתה, ואז אמנם הכנפיים תספוגנה פחות מכות אבל החוטים של הסרוואים עלולים להיתלש.

הצביעה תעזור לך אגב גם לזהות מצבים בגובה רב וגם לזהות את האיזי שלך בין האחרים!

לגבי הורנים - בחנויות בארץ הם עולים אמנם פי 10 מהסיני, אבל חבל לך להפסיד ימי שמש בהמתנה...
לא?

mantis
22-02-2010, 11:43:52
אחלה עבודה! מאוד אסתטית!

אין לי איזי אבל יש לי AXN ושמתי לב שהדבר הראשון שעף בכל נחיתה מעט קשה זה מכסה החופה. בגעש זה מתלווה בהרבה חול שנכנס פנימה. גומיה זה לא אסתטי אבל זה ישמור לך על הטיסן שלא יהפוך לארגז חול.
חורי האיוורור של הAXN נועדו גם הם למלא אותו בחול ודרעק. לא יודע כמה זה נחוץ בטיסן שהמנוע שלו פועל בקושי 10 שניות בכל 2 דקות.

המגנטים שמחזיקים את הכנפיים עלולים להתנתק בנחיתה, ואז אמנם הכנפיים תספוגנה פחות מכות אבל החוטים של הסרוואים עלולים להיתלש.

הצביעה תעזור לך אגב גם לזהות מצבים בגובה רב וגם לזהות את האיזי שלך בין האחרים!

לגבי הורנים - בחנויות בארץ הם עולים אמנם פי 10 מהסיני, אבל חבל לך להפסיד ימי שמש בהמתנה...
לא?

תודה רבה :)

לגבי הכנפיים, מה אתה מציע בעצם, לקבע אותן לחלוטין?
לגבי ההורנים ובכלל, אני בונה כל כך לאט מפאת קוצר זמן (סטודנט ועובד במשרה מלאה) כך שההמתנה לסיני החביב לא מעיקה עלי :rolleyes:

umbo
22-02-2010, 12:00:20
אחלה עבודה! מאוד אסתטית!

לא?

אם אתה חושב שזה מיותר פשוט תכסה את הפתח בצלוטייפ, - ימנע את כניסת החול לתוך הטיסן וגם ישפר מעט את האוירודינמיות של הטיסן ואת ערך הגלישה שלו :)

אייל שפירא
22-02-2010, 13:18:10
תודה רבה :)

לגבי הכנפיים, מה אתה מציע בעצם, לקבע אותן לחלוטין?
לגבי ההורנים ובכלל, אני בונה כל כך לאט מפאת קוצר זמן (סטודנט ועובד במשרה מלאה) כך שההמתנה לסיני החביב לא מעיקה עלי :rolleyes:

אולי גומיה?

אם אתה חושב שזה מיותר פשוט תכסה את הפתח בצלוטייפ, - ימנע את כניסת החול לתוך הטיסן וגם ישפר מעט את האוירודינמיות של הטיסן ואת ערך הגלישה שלו :)

חח. אחרי הנחיתה האחרונה לא נשאר הבדל בין הפתחים לשאר האף...

mantis
12-03-2010, 11:29:57
ובכן, ההורנים הגיעו ואני מוכן להמשיך, אבל נתקלתי בשתי בעיות: (1) טעות שלי בהרכבת הסרוואים ו-(2) כיפוף לא רצוי של המאזנות :eek: . אסביר:
1. שכחתי להבריג את זרוע הסרוו לסרוו עצמו. עם זאת, גם בלי ההברגה נוצר ביניהם חיבור מאד חזק ובנוסף לזרוע אין לאן לברוח כי היא חסומה ע"י גוף הטיסן. האם לדעתכם יש טעם לנתק את הסרוואים מהטיסן (מודבקים דיי טוב) כדי להבריג, או שאפשר להתעלם מזה?
2. בגלל גמישות המאזנות נוצר מצב שהתנועה אינה שווה לכל אורכן, כלומר ככל שמתרחקים ימינה ושמאלה מההורן התנועה פחות מורגשת. חשבתי להטביע בהן מוטות קרבון דקים מצלב אימונים של מסוק. מה דעתכם, כדאי? נחוץ?

תודה לעונים :)

wind556
12-03-2010, 12:31:52
המאזנות בסדר
הסרוואים חייבים להיות מאוזנים, אין אפשרות אחרת, ואם צריך לפרק, תפרק.
אתה מוזמן להתקשר אם משהו לא ברור

mantis
12-03-2010, 13:49:15
המאזנות בסדר
הסרוואים חייבים להיות מאוזנים, אין אפשרות אחרת, ואם צריך לפרק, תפרק.
אתה מוזמן להתקשר אם משהו לא ברור

האם ב"מאוזנים" כוונתך ל"ממורכזים"? אם כן, אז הם ממורכזים. השאלה היא אם אפשר לוותר על הברגים?

umbo
12-03-2010, 14:28:20
חייבים בורג !!!
רעידות המנוע מפרקות כל מה שאפשר לפרק, לא כדאי לסמוך רק על החיכוך והלחץ של הזרוע לציר של הסרוו. לעומת טיסנים עם מנועי בוכנה שמעולם לא נפתחו לי בהם ברגים עם דיסקה קפיצית, במנועים חשמליים, שלכאורה רועדים פחות, כן נפתחו ברגים כאילו ! לכן אני תמיד שם גם לוקטייט - לפחות זה הניסיון שלי. אז לגבי בורג בסרוו אין בכלל מה לדבר !

אייל שפירא
12-03-2010, 15:14:13
+1 על הבורג

אתה יכול אולי לחתוך חריץ מול החור ולהכניס דרכו את המברג, ואז לא תצטרך להוציא את הסרוו מההדבקה.

wind556
12-03-2010, 15:40:04
האם ב"מאוזנים" כוונתך ל"ממורכזים"? אם כן, אז הם ממורכזים. השאלה היא אם אפשר לוותר על הברגים?

חייבים ברגים חד משמעית

שחף דורי
12-03-2010, 16:14:43
יפה מאוד תרצה תקפוץ אליי לגבעת שמואל תקבל הורנים במתנה
הגיע לי מהסיני כמות מחומשת בטעות

להרגע הטעות היתה שלי ולא של הסיני

mantis
12-03-2010, 16:54:47
תודה לכל המגיבים בעניין הברגים. אנסה ליצור שקע ליד הסרוואים ולהבריג טיפה באלכסון.

mantis
12-03-2010, 16:55:25
יפה מאוד תרצה תקפוץ אליי לגבעת שמואל תקבל הורנים במתנה
הגיע לי מהסיני כמות מחומשת בטעות

להרגע הטעות היתה שלי ולא של הסיני

תודה :) גם שלי הגיעו.

אייל שפירא
12-03-2010, 17:19:27
תודה לכל המגיבים בעניין הברגים. אנסה ליצור שקע ליד הסרוואים ולהבריג טיפה באלכסון.

תעשה חריץ ארוך כדי להגיע עם המברג בצורה כמה שיותר מקבילה לכנף (עדיף חריץ חתוך ממעיכה עם המברג) ואני ממליץ לך להתחיל עם פיליפס ולחזק בסוף עם מברג שטוח קטן, וכל הזמן תחזיק את ההורן עם שפיץ פלאייר שלא יסתובב בכח וינזק.