PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה האם הגודל כן קובע ? גודל הפרופ :-)

shaharg
26-02-2010, 17:39:17
אני מעוניין לחשמל צירוקי והזמנתי כבר מנוע מהסיני ( להלן הקישור : http://www.hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6231 ) ע"פ הנתונים של משקל וגודל הטיסן , אך שמתי לב שבביקורות כולם השתמשו בפרופ עם קוטר של 13"-14" כאשר אני יכול להשתמש בפרופ של 10"-11" מקסימום ...
מה ההשלכות לירידה בקוטר והאם עליה בפסיעה נניח מ 5 ל 7 תפתור את הבעיה ?
שאלה נוספת מה ההשלכות לכך שהסל"ד של הטיסן יהיה רק 9000 סל"ד:confused: ( חישבתי KV כפול סוללת 5 תאים שאני מתכוון להשתמש ... )
תודה לעזרתכם ...

Boogle
26-02-2010, 17:48:03
לפי נתוני המנוע אתה בכלל מחוץ לתחום עבורו בשימוש בפרופ 11"
מה שזה בעצם אומר שההספק הנצרך ע"י הפרופ יהיה נמוך מדי=דחף חלש.

יש מצב שיספיק לך הדחף אבל על פניו חבל להסתכן.

עליה בפסיעה אכן תעלה את הכח, השאלה אם הטיסן יגיב טוב למהירות אליה הפסיעה תנסה למשוך.

היות והוא כבר על המטוס לארץ, דבר ראשון שווה לעלות ל6 תאים ולבחון עם וואטמטר והפרופ המתוכנן הספק ודחף.
האם בדקת נושאים כמו איזון המטוס מבחינת פילוג משקל?

shaharg
26-02-2010, 17:51:59
לפי נתוני המנוע אתה בכלל מחוץ לתחום עבורו בשימוש בפרופ 11"
מה שזה בעצם אומר שההספק הנצרך ע"י הפרופ יהיה נמוך מדי=דחף חלש.

יש מצב שיספיק לך הדחף אבל על פניו חבל להסתכן.

עליה בפסיעה אכן תעלה את הכח, השאלה אם הטיסן יגיב טוב למהירות אליה הפסיעה תנסה למשוך.

היות והוא כבר על המטוס לארץ, דבר ראשון שווה לעלות ל6 תאים ולבחון עם וואטמטר והפרופ המתוכנן הספק ודחף.
האם בדקת נושאים כמו איזון המטוס מבחינת פילוג משקל?

מבחינת משקל אני יכול לעלות בעוד כ 100 גרם ( שיעדתי בעקרון לטובת הגדלת נפח הסוללה ... )

כמו כן ברשותי המנוע הזה : http://www.hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=4909 הבעיה שאני חושש שהוא עלול להיות קצת גבולי מכיוון שמשקל הטיסן 3.5 קג בטיסה כך שבעצם הוא לא ייצר את הדחף המתאים ...

Boogle
26-02-2010, 18:26:38
כל יחס דחף משקל הגדול מ1/3 יכול להספיק. מטוס נסמך על הכנפיים בטיסה לא על המנוע. תפקיד המנוע להתגבר על הגרר ולתת תוספת לעילוי בזמן נסיקה.
יחס של 1:1 הוא לוקסוס ואתה עובר למתכונת טילים :D
המנוע השני עם 5 תאים ופרופ של 12X6 נותן לפי הדווחים 2.6KG דחף, זה צריך להספיק.

בדוק זרמים והספקים שאתה לא הורג את המנוע.

roiekoper
26-02-2010, 19:12:08
יש לי חבר שחישמל צ'ירוקי, וברשותי גם צ'ירוקי ממנוע עם מנוע ניטרו 55 OS והוא טס פצצה אבל של חבר שלי חשמלי טס לא משהו, הוא לא מרוצה... כי זה כבד.. וכאלה

shaharg
26-02-2010, 22:32:45
שאלה נוספת באותו העניין ... האם ישנו הבדל בין פרופ רגיל לפרופ משולש ? כלומר באם אשים פרופ בעל 3 להבים האם ייתן לי את הדחף הרצוי עם המנוע החזק יותר ? או שבעצם אין שום משמעות ומה שחשוב לדחף זה רק הקוטר ?

תודה לעזרתכם

Boogle
26-02-2010, 22:43:29
אפשרי., להב שלישית בקוטר נתון שוות ערך לאינץ' נוסף בקוטר לשני להבים.