PDA

צפייה בגרסה מלאה : רעידות במסוק

טלרועי
26-07-2008, 13:36:58
לאחר שהמסוק היה באויר מגיע לנחיתה ובזמן הורדת הסלד" על הקרקע ישנם רעידות

חזקות במסוק לצדדים . ממה זה נובע בתודה לעונים . רפטור 50 se

lior_bar_ami
26-07-2008, 13:49:22
האם הרעידות היו רק בזמן ירידת הסל"ד - בטיסה הכול היה תקין?
אתה משתמש בראש/גריפים/דאמפרים קשיחים?
נשמע לי כמו וובלינג בסל"ד נמוך עקב ראש קשיח,
במידה ויש לך מספיק הברגות שיוצאות מאום הניילוק של הגריפ תנסה לשחרר מעט (!) את ברגי הלהבים ותראה אם זה משתפר

טלרועי
26-07-2008, 14:08:49
הרעידות הם רק בהורדת סלד על הקרקע הדמפרים אדומים לא הקשיחים

alonj
26-07-2008, 19:18:34
רועי, האם הרעידות שאתה מדבר עליהן הן של טלטול הזנב לצדדים או כמו "נדנוד" של המסוק ממגלש למגלש?
אם זה טלטול הזנב לדעתי מדובר ברגישות-יתר של הג'ירו, ולחליפין האופציה השנייה יכולה להראות על בעיה ב-tracking כלומר שהלהבים אינם מאוזנים או אינם מכוונים באופן זהה לחלוטין וזה בולט יותר במהירות להבים נמוכה. במקרה כזה צריך לבדוק את כוונון הלהבים עם מד-פסיעה ומדידת אורכי המוטות עם קליבר.

TheZohan
26-07-2008, 20:58:38
עוד אין לי נסיון במסוקי דלק,אבל אם אתה מתכוון לזה כשאתה מכבה את המנוע על הקרקע והמסוק מתנדנד קצת לצדדים אז זה קורה לכולם לא (לי זה תמיד קורה בחשמלי שלי)? נראה לי שבגלל התנופה אז להב ראשי אחד זז טיפה קדימה אז הוא מרעיד לשניה את המסוק,אבל זה קורה תמיד,מה הבעיה בזה?

ליאור זהבי
27-07-2008, 18:30:44
אם אני מבין נכון מדובר בנדנוד חריף של כל גוף המסוק מימין לשמאל וחוזר חלילה.

תופעה זאת נקראת lead&lag והיא נוצרת כאשר הלהבים בעצם לא ישרים לחלוטין במחזיקי הלהבים.
דבר זה בד"כ נובע מהידוק לא נכון של הלהבים במחזיקי הלהבים (משוחרר מדי או הדוק מדי - שניהם יכולים לגרום זאת).

נשה לבדוק את נושא הידוק הלהבים - 90% שתמצא שזה יעזור מאוד.
בהצלחה.

טלרועי
27-07-2008, 22:47:35
תודה לך לי ניראה שהלהבים יותר מידי מחוזקות כי שפתחתי אותם ליפני ההטסה היה לי קשה יחסית

ללהבים . היה צריך להפעיל מעט כוח . וגם בסגירה שלהם