PDA

צפייה בגרסה מלאה : לכל מאן דבעי....

wind556
04-10-2008, 19:37:40
http://www.bananahobby.com/rc-models-tips-how-to-fly-helicopters.html

עמיתפורת
05-10-2008, 18:34:57
עודד.
זה לא מה שילמד אותך להטיס.
PRACTICE MAKE PERFECT.
ואם לא יהיה לך מדריך שיכווין אותך בצורה מיקצועית לא תתקדם לשום מקום בצורה משמעותית.
מדריך טוב יודע לזהות אצלך את הבעיות וללמד אותך לתקן אותן ואגב אם הוא באמת יודע מה לעשות ואיך לזהות כשלים הליך הלימוד שלך יהיה קצר וממצה.
אחלה אתר אגב.

wind556
05-10-2008, 23:02:26
ברור שמזה לא לומדים להטיס
זה רק תוספת קטנה למי שרוצה

המרסק
06-10-2008, 02:53:51
העצות שציינת בהחלט ניתנו כהמלצות/ציוני דרך באתר.

אני אהבתי.

AMIR
06-10-2008, 07:38:25
עודד.
זה לא מה שילמד אותך להטיס.
PRACTICE MAKE PERFECT.
ואם לא יהיה לך מדריך שיכווין אותך בצורה מיקצועית לא תתקדם לשום מקום בצורה משמעותית.
מדריך טוב יודע לזהות אצלך את הבעיות וללמד אותך לתקן אותן ואגב אם הוא באמת יודע מה לעשות ואיך לזהות כשלים הליך הלימוד שלך יהיה קצר וממצה.
אחלה אתר אגב.

אתה כל כך צודק...
( ולא ארחיב יותר מזה כדי שלא יגלו אותי ל 3 ימים על פרסום גוף מסחרי...:D )

wind556
06-10-2008, 08:39:01
אמיר
יצאת קצת מפרופורציות ;)
בסך הכל שלחתי לינק למאמר שיכול לעניין את כולנו
והיום לא מגלים-היום מדיחים :D
הקהל ישלח SMSים ויחליט....:eek:

AMIR
06-10-2008, 09:11:23
ידידי זה לא אני שיצא מפרופורציה...;)
(באמת השעו אותי על הודעת תודה לידידי המדריך המוכר לכל... אז סתם מצאתי הזדמנות לעקוץ!:D)

אחלה לינק, תודה רבה....

עמיתפורת
06-10-2008, 11:35:41
ככה לומדים לבד...
http://www.youtube.com/watch?v=WX6VrB3uVE0&eurl=http://runryder.com/helicopter/t464211p1/

vinay
06-10-2008, 16:37:37
ככה לומדים לבד...
http://www.youtube.com/watch?v=WX6VrB3uVE0&eurl=http://runryder.com/helicopter/t464211p1/

מגניב :) אבל ... (ולא רוצה להחזיר את הויכוח, אבל אני מקפיד על דיוק)
1. הוא לא אמר שהוא למד לבד, אולי כן אולי לא...
2. תראה לאיזה רמה הגיע בפחות 20 חודשים (אותו בחור מטיס), למען הדיוק, לפי תאריכי הסרטים זה יוצא לאחר שנה בלבד.
http://www.youtube.com/watch?v=mFujjsrsJqo

נראה לי לא רע (ועוד בלילה), לא? אני חושב שהייתי חותם על זה לאחר 12 חודשים.

ולמצדדים במדריך, באמת מתוך התענינות ולא למען ויכוח, תוך כמה זמן לוקח לבן אדם ממוצע להגיע לרמה כזו בהנחיית מדריך מוצלח? (אני מוכן להתנדב לניסוי כזה ולא בתור המדריך מן הסתם :) )

AMIR
06-10-2008, 21:37:06
דבר איתי ואומר לך כמה דברים ידידי...
אם אתה ברמתי.. זה ישתלם לך!

אורח
07-10-2008, 00:38:01
מדריך "מוצלח" הוא אינו תיאור כלכך פשוט.מה שהופך "מדריך" למוצלח....הוא קודם כל יחסי האנוש שלו עם ה"תלמיד"....לא כל אדם שיודע להטיס טוב.אכן יכול להיות מדריך.....מהו מטיס טוב? ....זוהי גם שאלה....מטיס טוב זהו מטיס שקודם כל ייתן ביטחון לבחור שלומד איתו....שלא ינסה להסתכל עליו מגבוה.דבר ראשון שיהיה חבר .שתהיה תיקשורת טובה.(כמו בזוגיות,לא סתם אנשים מתגרשים).והחשוב מכל-שזה יבוא מהלב,ולא מטעמים כספיים.מי שרוצה ללמד חבר שיעשה זאת בכיף!!!. צריך לדעת על מה לעבוד.(לשלוח אותו לעשות הרבה שיעורי בית על סימולטור.) ולא לעבוד סתם בשביל למרוח את הזמן.
תהליך לימוד הטסת מסוק הוא די פשוט,צריך לדעת את הכללים להגיע לשם.
מעט מאוד אנשים שראיתי בארץ יודעים להטיס באמת. "מורים" טובים? נתקלתי עד היום ב3 אנשים.וכל השלושה עם וותק של 10 שנים לפחות בתחום המסוקים. איש מהם אינו לוקח כסף.והדרך היא המון המון המון תרגול על סימולטור. ויישום מבוקר בשטח.

ניסן וצחי
07-10-2008, 20:39:58
מדריך "מוצלח" הוא אינו תיאור כלכך פשוט.מה שהופך "מדריך" למוצלח....הוא קודם כל יחסי האנוש שלו עם ה"תלמיד"....לא כל אדם שיודע להטיס טוב.אכן יכול להיות מדריך.....מהו מטיס טוב? ....זוהי גם שאלה....מטיס טוב זהו מטיס שקודם כל ייתן ביטחון לבחור שלומד איתו....שלא ינסה להסתכל עליו מגבוה.דבר ראשון שיהיה חבר .שתהיה תיקשורת טובה.(כמו בזוגיות,לא סתם אנשים מתגרשים).והחשוב מכל-שזה יבוא מהלב,ולא מטעמים כספיים.מי שרוצה ללמד חבר שיעשה זאת בכיף!!!. צריך לדעת על מה לעבוד.(לשלוח אותו לעשות הרבה שיעורי בית על סימולטור.) ולא לעבוד סתם בשביל למרוח את הזמן.
תהליך לימוד הטסת מסוק הוא די פשוט,צריך לדעת את הכללים להגיע לשם.
מעט מאוד אנשים שראיתי בארץ יודעים להטיס באמת. "מורים" טובים? נתקלתי עד היום ב3 אנשים.וכל השלושה עם וותק של 10 שנים לפחות בתחום המסוקים. איש מהם אינו לוקח כסף.והדרך היא המון המון המון תרגול על סימולטור. ויישום מבוקר בשטח.

מדריך מוצלח הוא תיאור יותר פשוט מפשוט, אך תתחיל להפנים שלא כל מה שלא טוב לך - לא טוב לאחרים ובטח מה שטוב לך לא בהכרח טוב לאחרים.
ועוד יותר תפנים שאלמנט התשלום לא בא ליידי ביטויי אם המדריך טוב או לא - יש תותחים שלוקחים כסף, ויש חארות שלוקחים כסף - לא התשלום או ה"בחינם" יעשה את ההבדל.
דבר אחד סופסוף אני אסכים איתך - צריך לטחון, והרבה סימולטור על מנת להגיע לרמה טובה

AMIR
08-10-2008, 13:37:55
מדריך מוצלח הוא תיאור יותר פשוט מפשוט, אך תתחיל להפנים שלא כל מה שלא טוב לך - לא טוב לאחרים ובטח מה שטוב לך לא בהכרח טוב לאחרים.
ועוד יותר תפנים שאלמנט התשלום לא בא ליידי ביטויי אם המדריך טוב או לא - יש תותחים שלוקחים כסף, ויש חארות שלוקחים כסף - לא התשלום או ה"בחינם" יעשה את ההבדל.
דבר אחד סופסוף אני אסכים איתך - צריך לטחון, והרבה סימולטור על מנת להגיע לרמה טובה

ווווווואאאאאאאווווווו......
שאפו... תשובה מדוייקת ,מעולה, מצויינת ומנוסחת היטב!
חיפשתי את המילים הללו והנה יצאו ממך...

מסכים עם שאול בדבר נוסף... אינטראקציה עם המדריך היא גם כן גורם מכריע וחשוב!

szgal
08-10-2008, 15:46:52
חבר'ה,
תרגעו כולם.
כדי להיות מדריך, צריך ללמוד,להצליח בבחינות,ולקבל תעודת הסמכה.
רק אחר כך אפשר להקרא "מדריך"
כל עוד לא עברת את כל השלבים הללו אתה "סתם אחד עם ניסיון שמלמד"
הכסף פה לא קשור בכלל.
סתם להשוואה- אם אני רוכב ספיניג מעולה זה עדיין לא עושה אותי מדריך :)
גמר חתימה טובה.

wind556
08-10-2008, 16:14:01
לא נכון גל
כדי ללמד-ולא משנה מה- אתה צריך כישורי לימוד, הרבה לפני כישורי החומר שאותו אתה מלמד,ולא תעודות או הסמכות למיניהם
אני מכיר אין סוף אנשים שיודעים על מסוקים פי אלף ממני, ועדיין אני יודע ללמד את המעט שאני יודע הרבה יותר טוב מהם, ועל כך יעידו אחרים....
ובאשר לדברי שאול אביגור על מה נדרש ממדריך אומר כך:
בתחילת דרכי ניסיתי ככל האפשר לשאוב מידע ממומחים שונים, ונתקלתי בהרבה מומחים שלא הצליחו להעביר את הידע הרב שלהם.
עד שנתקלי אישית באביגור, ומה שהוא לימד אותי בשעה אחת (ובחינם)לא יסולא בפז
האיש פשוט מדריך ומורה אמיתי
ברור שלא נתקלתי בכל מי שיודע ללמד, מניח שיש עוד כמה כאלה, אבל על כישוריו אי אפשר לערער, שיתרץ את זה איך שבא לו ;)

szgal
08-10-2008, 16:37:53
OK
מסכים עם מה שאתה אומר , אבל לא כל אחד שיש לו ניסיון רב ככל שיהיה יכול לקרוא לעצמו מדריך.
דוגמא נוספת - אם יש לי 2000 שעות טיסה על דו מנועי - ואני רוצה לתת שיעורי טיסה למישהו - אני לא יכול. אפילו אם אני מסביר מצוייין ויחסי האנוש שלי הם מעולים.
אותו דבר לגבי רכב - נהג מצויין שיש לו את כל הכישורים שציינת לא יכול ללמד נהיגה.
ולעיניננו, שאול יכול להיות מדריך מעולה - אבל אין את "ההסמכה"
זה שעמית פורת מנהל בית ספר - זה אחלה - אני בעד, אבל אין לו שום הסמכה רישמית ללמד (אלא אם אני טועה).
הכל כאן ברוח טובה כמובן (כן ירבו מלמדים שעושים זאת מאהבת התחביב) :)

אורח
08-10-2008, 17:05:36
מגניב :) אבל ... (ולא רוצה להחזיר את הויכוח, אבל אני מקפיד על דיוק)
1. הוא לא אמר שהוא למד לבד, אולי כן אולי לא...
2. תראה לאיזה רמה הגיע בפחות 20 חודשים (אותו בחור מטיס), למען הדיוק, לפי תאריכי הסרטים זה יוצא לאחר שנה בלבד.
http://www.youtube.com/watch?v=mFujjsrsJqo

נראה לי לא רע (ועוד בלילה), לא? אני חושב שהייתי חותם על זה לאחר 12 חודשים.

ולמצדדים במדריך, באמת מתוך התענינות ולא למען ויכוח, תוך כמה זמן לוקח לבן אדם ממוצע להגיע לרמה כזו בהנחיית מדריך מוצלח? (אני מוכן להתנדב לניסוי כזה ולא בתור המדריך מן הסתם :) )

אתה יודע מה? איתגרת אותי....יש לך מסר.:)

עמיתפורת
08-10-2008, 17:12:09
סגל
נכון אין הסמכות פה.
אבל כשאתה בין כה אדם שכמעט כולם מגיעים אליך ורוצים ללמוד ממך ואתה מייצר תוצאות מצויינות בפרק זמן מינימאלי - מוכח בשטח אגב. אז אתה נקרא מדריך טוב.
אגב העובדה כהיא שהרבה מצהירים על עצמם מדריכים, מנסים לעשות מעשים מביכים שלבסוף בין כה אותם חניכים חוזרים אלינו ואף מאוד מתוסכלים.

אנשים מסויימים לא מבינים שעבודת ההדרכה כוללת בתוכה כ"כ הרבה מרכיבים שונים מעבר ללימוד טכני זה גם הבנה של הבעיות של החניך.
לרוב כמעט כולם מטיסים טוב אך חוששים לבצע את הצעד הבא, פוחדים להתמודד עם מצבים מסויימים ונמנעים מעבודה קשה כדי להגיע לתוצאות.
וכאן אתה נמדד בתור מדריך - איך אתה מצליח לעזור לאדם השני התמודד עם המצבים שאיתם הוא לא רוצה להגיע אליהם ולפעמים זה מגיע אפילו בדרך שהחניך לא מסכים איתה באותו רגע אך לאורך טווח הוא מבין את זה ומוקיר לך תודה על כך.

לא כל מטיס טוב הוא מורה טוב אמר איש חכם אחד לפני וזה נכון.
אבל מיומנות טובה של מדריך היא שמביאה אותו להוציא את הניך ממצבים שונים - צריך לדעת לעבוד עם חניך מדריך, צריך לתרגל המון מצבי חירום, צריך להבין טוב טוב מה אתה עושה.

אני אישית למדתי להדריך בצבא.
שם למדנו איך לעבוד נכון עם כבל חניך מדריך, איך להוציא ממצבי חירום שלא בטוח שראיתם בימי שישי שבת ועל כך כיום אני מסתמך.
תכנית העבודה שלנו בנויה ומותאמת ממש לתכנית הצבאית.
החניכים שלי יודעים טוב טוב שאני מאוד קשה בהדרכה - אין אצלי עיגול פינות ועושים רק מה שאני רוצה ולא מה שהם רוצים.
לפעמים יש כאלה שחושבים שכשאני בתור מדריך לא נותן להם חופש פעולה בתוך השעור זה גובל ביחסי אנוש לא טובים אבל אני יודע דבר אחר - THIS IS MY WAY OR THE HIGH WAY.
באת ללמוד אצלי? אתה משלם לי? אתה תעשה מה שאני מגדיר לשעור הזה אלא אם אתה מבקש ללמוד משהו מיוחד אך גם כאן יש דרך שצריך ללמוד בה והיא הדרך שאני בוחר ללמד בה.

אספר לך מיקרה אחד מיני רבים שיתמצת את העניין.
לפני זמן מה הדרכתי אדם מסויים - נחמד מאוד אגב, שרצה ללמוד חירומים עם טיסן.
בתרגול חירומים עם טיסן, אתה מסתמך על מיומנות הנחיתה של החניך ולא מתייחס אליהה כי זה לא הנקודה פה כל מה שמעניין זה איך אתה מתפעל את החירום.
כלומר, אני מייצר לך חירום, אתה מתפעל אותו עד לגישה מלאה ובקריאת "לך סביב" אתה פותח מנוע ויוצא שוב.
אותו בחור תרגיל חירום שנקרא "צלע בסיס מולך" שבו אתה מבצע הקפה קצרה מאוד שאת הפנייה לפיינל אתה מבצע ממש מול עמדת המטיס - תרגיל מפחיד ומסוכן מאוד אבל אתה צריך להכי אותו.
אני זיהיתי כי הוא לא תפעל נכון והגיע נמוך מידיי ואם היה ממשיך לתפעל את החירום או שהיה מרסק את הטיסן או שפשוט היה נכנס בנו ובאנשים שעל המסלול ונתתי פקודת "לך סביב" אך הוא לא הקשיב לי וכשהבנתי שהוא לא מתייחס לקחתי שליטה ונחתתי כדי להסביר לו את הטעות.
כבר במהלך ההקפה הוא התחיל לצעוק עלי "מה אתה לוקח לי???????????"
ובנחיתה הסברתי לו והוא אמר לי "אני משלם לך כסף בשעור הזה ואתה לא תגיד לי מה לעשות"...
ממש באותה שניה ניתקתי את הכבל של המשדרים, כיביתי מנוע והפסקתי את השעור וציינתי כי אני לא מעוניין ללמד מישהו שלא רוצה ללמוד..
כמובן שאחר כך כרגיל הליכלוכים היו מרובים אבל זה רק דוגמא אחת של מה קורה ביחסי חניך-מדריך (ללא כבל).

עד כאן על איך להיות מדריך ב- 60 שניות.
שיחתמו לכולם טוב למעלה.

אורח
08-10-2008, 17:43:23
סגל
נכון אין הסמכות פה.
אבל כשאתה בין כה אדם שכמעט כולם מגיעים אליך ורוצים ללמוד ממך ואתה מייצר תוצאות מצויינות בפרק זמן מינימאלי - מוכח בשטח אגב. אז אתה נקרא מדריך טוב.
אגב העובדה כהיא שהרבה מצהירים על עצמם מדריכים, מנסים לעשות מעשים מביכים שלבסוף בין כה אותם חניכים חוזרים אלינו ואף מאוד מתוסכלים.

אנשים מסויימים לא מבינים שעבודת ההדרכה כוללת בתוכה כ"כ הרבה מרכיבים שונים מעבר ללימוד טכני זה גם הבנה של הבעיות של החניך.
לרוב כמעט כולם מטיסים טוב אך חוששים לבצע את הצעד הבא, פוחדים להתמודד עם מצבים מסויימים ונמנעים מעבודה קשה כדי להגיע לתוצאות.
וכאן אתה נמדד בתור מדריך - איך אתה מצליח לעזור לאדם השני התמודד עם המצבים שאיתם הוא לא רוצה להגיע אליהם ולפעמים זה מגיע אפילו בדרך שהחניך לא מסכים איתה באותו רגע אך לאורך טווח הוא מבין את זה ומוקיר לך תודה על כך.

לא כל מטיס טוב הוא מורה טוב אמר איש חכם אחד לפני וזה נכון.
אבל מיומנות טובה של מדריך היא שמביאה אותו להוציא את הניך ממצבים שונים - צריך לדעת לעבוד עם חניך מדריך, צריך לתרגל המון מצבי חירום, צריך להבין טוב טוב מה אתה עושה.

אני אישית למדתי להדריך בצבא.
שם למדנו איך לעבוד נכון עם כבל חניך מדריך, איך להוציא ממצבי חירום שלא בטוח שראיתם בימי שישי שבת ועל כך כיום אני מסתמך.
תכנית העבודה שלנו בנויה ומותאמת ממש לתכנית הצבאית.
החניכים שלי יודעים טוב טוב שאני מאוד קשה בהדרכה - אין אצלי עיגול פינות ועושים רק מה שאני רוצה ולא מה שהם רוצים.
לפעמים יש כאלה שחושבים שכשאני בתור מדריך לא נותן להם חופש פעולה בתוך השעור זה גובל ביחסי אנוש לא טובים אבל אני יודע דבר אחר - THIS IS MY WAY OR THE HIGH WAY.
באת ללמוד אצלי? אתה משלם לי? אתה תעשה מה שאני מגדיר לשעור הזה אלא אם אתה מבקש ללמוד משהו מיוחד אך גם כאן יש דרך שצריך ללמוד בה והיא הדרך שאני בוחר ללמד בה.

אספר לך מיקרה אחד מיני רבים שיתמצת את העניין.
לפני זמן מה הדרכתי אדם מסויים - נחמד מאוד אגב, שרצה ללמוד חירומים עם טיסן.
בתרגול חירומים עם טיסן, אתה מסתמך על מיומנות הנחיתה של החניך ולא מתייחס אליהה כי זה לא הנקודה פה כל מה שמעניין זה איך אתה מתפעל את החירום.
כלומר, אני מייצר לך חירום, אתה מתפעל אותו עד לגישה מלאה ובקריאת "לך סביב" אתה פותח מנוע ויוצא שוב.
אותו בחור תרגיל חירום שנקרא "צלע בסיס מולך" שבו אתה מבצע הקפה קצרה מאוד שאת הפנייה לפיינל אתה מבצע ממש מול עמדת המטיס - תרגיל מפחיד ומסוכן מאוד אבל אתה צריך להכי אותו.
אני זיהיתי כי הוא לא תפעל נכון והגיע נמוך מידיי ואם היה ממשיך לתפעל את החירום או שהיה מרסק את הטיסן או שפשוט היה נכנס בנו ובאנשים שעל המסלול ונתתי פקודת "לך סביב" אך הוא לא הקשיב לי וכשהבנתי שהוא לא מתייחס לקחתי שליטה ונחתתי כדי להסביר לו את הטעות.
כבר במהלך ההקפה הוא התחיל לצעוק עלי "מה אתה לוקח לי???????????"
ובנחיתה הסברתי לו והוא אמר לי "אני משלם לך כסף בשעור הזה ואתה לא תגיד לי מה לעשות"...
ממש באותה שניה ניתקתי את הכבל של המשדרים, כיביתי מנוע והפסקתי את השעור וציינתי כי אני לא מעוניין ללמד מישהו שלא רוצה ללמוד..
כמובן שאחר כך כרגיל הליכלוכים היו מרובים אבל זה רק דוגמא אחת של מה קורה ביחסי חניך-מדריך (ללא כבל).

עד כאן על איך להיות מדריך ב- 60 שניות.
שיחתמו לכולם טוב למעלה.

איזו הרצאה מאלפת..איזה סיפור מרגש..הצלחת להביא אותי לכדי דמעות.באמת. כמה סיסמאות "THIS IS MY WAY OR THE HIGH WAY" וואו !!!! .....איזה גבר אתה!!!!.
מעבר לזה שכל מה שכתבת לא רק שאינו משרת את הפורום ואת יושביו,עשית לעצמך עוד פרסומת.אבל הצלחת להוציא אותי משלוותי . ואם,ואני מדגיש אם מנהלי הפורום יאפשרו לי להגיב כפי שאני רוצה. ...(סיימת קורס מזלטים?(מטיסי חוץ ליתר דיוק) איזה מספר קורס בדיוק?)..איך אומרים."אל תיתן למציאות לבלבל אותך" סיפרת לכוווולם את ניפלאותיך והגיגך בתחום הטיסנאות,היכן הפואנטה? מלבד לייצר עוד פרסומת לעצמך?.(למרות שאמרת שאתה וליאור בתענית שתיקה.....,עד שזה קשור לאינטרסים הפרסומיים שלך)...השתמשת במונחים ששמעת פעם "צלע בסיס מולך"....וואו!...מדהים.כפי שאמרתי,אינני יכול לפתוח את כל מה שאני יודע במקרה שלך.(ואם אתה תרשה לי זה יהיה מאוד נחמד:))מכיון שאני צריך לשמור על כבוד הפורום ולכבד את האנשים שלהם הוא שייך.
אתה תמיד חיב להישמע כלכך רישמי? ....תמיד עם הפאסון של השקל וחצי? ...
ידידי. רד אל העם.אנא ממך,צא מהסרט שבו אתה חי,למען כולנו.טוב?
אני לא בא להיכנס בך,אני פשוט מנסה להסביר לך בפעם ה 50.000.000.000 תהיה קודם כל בן אדם.רק אחר כך יבוא כל השאר.תאמין לי.
בוא ואתן לך טיפ קטן ביחסי אנוש.
החיים האמיתיים זה לא צבא ....

עמית פורת היקר.
שתהיה לך שנה טובה מלאת תיקונים.(ולא של מסוקים אם מישהו לא הבין אותי נכון)
ואתה יודע מה? גם שלי.

szgal
08-10-2008, 17:56:03
שמע עמית,
הנושא פה הוא לא רמת המיקצועיות של אף אחד.
בדרך כלל למי שיש יותר ניסיון הוא מיומן יותר...
אמרת שהדרכת בצבא - יפה מאוד - אם אני יוצא הנדסה קרבית ורוצה להיות חבלן במשטרה - אני חייב!!! לעבור קורס ולקבל תעודה מסויימת למרות שיש לי ניסיון רב יותר מאחר סתם מישהו שהגיע עכשיו.
אולי יהיה לי קל יותר או ידע רב יותר, אבל את המבחן הסופי צריך לסיים ולקבל הסמכה.
אני חושב שהיוזמה שלכם לפתוח בית ספר ללימוד היא מצויינת - אבל התואר "מדריך" צריך להיות על סמך תעודה מסויימת (כך אני חושב).
גם כאשר אתה נרשם למכללה או אוניברסיטה מסויימת חשוב לך לדעת מי חותם על הדיפלומה בסוף
לא ???
לסיכום יש מספר דרכים ללמוד:
1 שעות סימולטור רבות - ולאחר מכן לבצע בשטח.
2 לך לשטח - רסק - וקנה חדש (שיטה לבעלי ממון).
3 קח מישהו בעל ניסיון שילמד ויעזור לך.(בתשלום או לא).
שכל אחד יבחר בשיטה המתאימה לו ביותר,
וכן ירבו אנשים בתחביב :)

ליאור זהבי
08-10-2008, 18:04:16
חברים יקרים,

רוצים לראות מי מדריך טוב ? גשו לשטח ושאלו את החניכים ממי הם מרוצים והיכן למדו להטיס במקצועיות, אחריות ובמהירות. אני בטוח שהתשובות ידברו בעד עצמן.
אגב - לא מדובר רק בהטסת מסוקים אלא גם בטיסנים בכלל, ותחומים אקזוטיים כמו טיסני סילון בפרט - שם האחריות והבטיחות חייבת תמיד להיות מעל לכל.

בזאת אפשר לסכם את הדיון, מבלי לרדת לרמה שידידנו שאול (שיסל) שואף למשוך אליה.

גמר חתימה טובה לכולם.

אורח
08-10-2008, 18:38:32
חברים יקרים,

רוצים לראות מי מדריך טוב ? גשו לשטח ושאלו את החניכים ממי הם מרוצים והיכן למדו להטיס במקצועיות, אחריות ובמהירות. אני בטוח שהתשובות ידברו בעד עצמן.
אגב - לא מדובר רק בהטסת מסוקים אלא גם בטיסנים בכלל, ותחומים אקזוטיים כמו טיסני סילון בפרט - שם האחריות והבטיחות חייבת תמיד להיות מעל לכל.

בזאת אפשר לסכם את הדיון, מבלי לרדת לרמה שידידנו שאול (שיסל) שואף למשוך אליה.

גמר חתימה טובה לכולם.

ליאור.אתה צודק!....אני בהחלט בעד שאנשים יגשו לשטח,ויתהו על קנקנם של הבריות.(שמה המצב לא כלכך ורוד כפי שמתואר כאן בכתובים)
אהבתי את המינוח "תחום אקזוטי". (חשבתי שהן נמצאות רק במועדוני החש....)

אהבתי גם את התיאום המדהים בינך לבין עמית בתיזמוני התגובות.

והכי אהבתי את "רוצים לראות מי מדריך טוב?".......עוד פרסומת או שגעון גדלות של ילד בכיתה ג? (זה מזכיר לי את כיתה ב.....אבא ש'לי יותר חזק מאבא ש'ך פי שתיים לפחות)

לא הכל כסף ופרסומת בעולם הזה,תפנימו חבר'ה.

ועוד דבר קטן,אני שמח שמצאת זמן להגיב רק כאשר עמיתך העיסקי נמצא פה בבוץ.ומה עם שאר החברים שזקוקים לייעוץ איפורמטיבי?????......העיקר שהפורום ישמש כבמה לגחמותיכם הא?.....שום תרומה מעבר לזה הא?

ואינני שואף למשוך את הדיון לשום מקום,זהו דיון. דיון זוהי יכולת לקבל דעה שמנוגדת לדעתך שלך.ובכל זאת להמשיך בדו שיח (מבלי לנעול אותו כאשר אתה נדחק לפינה) עמית פורת הביע עמדה,ואני הגבתי לדבריו.זה כל כך פשוט.

שים לב כיצד התחיל השירשור.עד שעמיתך החליט לפרסם את עצמו למרות מדיניות השתיקה שבה הוא לא עומד....אם לא היה בזה שום אינטרס כלכלי,אז מילא....אבל בחייך..(נחמיה שטרסלר)

שגם לך תהיה גמר חתימה טובה.

vinay
08-10-2008, 20:13:41
אין על הדיונים האלה. כמו טלנובלה טובה (אם יש דבר כזה).

סצנות קורעות לב משולבות בהומור ציני סובבות סביב יחסי אהבה שנאה... :D

אורח
08-10-2008, 20:20:06
אין על הדיונים האלה. כמו טלנובלה טובה (אם יש דבר כזה).

סצנות קורעות לב משולבות בהומור ציני סובבות סביב יחסי אהבה שנאה... :D

נכון??????????????????:D:D:D:D:D:D

יאללה אני הולך לסיים את המאמר השני שלי הוא כמעט מוכן

ניסן וצחי
08-10-2008, 21:24:39
עוד הפעם דילמה מהו מדריך?!
כל אחד יכול להחליט מי הוא המדריך שלו - "עשה לך רב"
כן דיפלומה או לא דיפלומה - למי שמכיר קצת את פרשת "קניית התארים" יבין שלא כל מי שיש לו תעודה זה הופך אותו למוהנדס, וכמובן גם להיפך.
שאול, אביגדור או שיסל - החיים הם אכבר צבא - דע לך כי כל תחום שתלמד בצבא תמיד, אבל תמיד יהיה עם תכנים שבאזרחות לא תלמד, אך באזרחות לא תלמד תכנים של הצבא, כך שלמדריך צבאי יש יתרון.
ללמוד להדריך בצבא - לא פשוט כלל ולא משנה באיזה תחום, וכל יוצא צבא שמגיע עם נסיון בתחום מסויים יהיה לו יתרון נצחי על כל אחד אחר - מה לעשות אתה גר בישראל - ו"צבא העם" משפיע באופן קיצוני על האזרחות.
דבר נוסף - אני במקום ליאור ועמית הייתי ממשיך בשלי - בדעות שלי ובהודעות שלי, שהרי אתה, ורק אתה עושה פרסומת לאקדמיה בכל הודעה שלהם, אבל לי זה טוב.
בכל אופן, אחזור על דבריי שוב ושוב - לא מי שמשלמים לו זה הופך אותו למדריך, מורה, מלמד או איך שתקראו לזה, ובטח לא מי שעושה זאת "בחינם" (החינם הזה בסוף כל כך יקר...)

vinay
08-10-2008, 21:47:24
נכון??????????????????:D:D:D:D:D:D

יאללה אני הולך לסיים את המאמר השני שלי הוא כמעט מוכן

באיזה נושא?

אורח
08-10-2008, 22:14:13
;)הוא כבר מוכן,כנס לפורום מסוקי דלק

תהנה.