PDA

צפייה בגרסה מלאה : נעילת המקלט ברדיו 2.4 . כדאי לקרוא

Ido
04-10-2008, 22:10:23
כבר הרבה זמן מסתובבת תחושה/שמועה שמערכות 2.4 ננעלות ברגע שהמתח המגיע אליהם יורד. גם ספקטרום יצרית המערכות לJR מילמלה משהו בכיוון. הפורומים השונים (כולל זה) דיווחו על טיסנים ובעיקר מסוקים שננעלו לפתע לשניות יקרות ו-זהו. החזירו את נפשם לבורא.
היום לצערי, הצטרפתי לסטאטיסטיקה. הטסתי את הלוגו 10. 4S עם בקר קונטרוניק. הסוללות - טעונות במלואן. לאחר ריחוף קצר בגובה 2 -3 מטר הפסיק המסוק להגיב לשלט שלי. הוא נשאר מאוזן בריחוף והחל מטפס מעלה, מאוזן למדי, ללא כל שליטה. לבסוף לאחר שטיפס לגובה של עשרות מטר החל פונה הצידה עד התרסקות.
המסקנה שלי היא חד משמעית: להצטרף להמלצות בפורומים - להוסיף BEC טוב חיצוני, או סוללת מקלט בנוסף לבקר. אני מתכוון לעשות זאת לכל הטיסנים שלי. לגבי המסוקים שלי - עברתי חוויה מתסכלת, נניח אותם על המדף, ונראה אם נמשיך עם מסוקים, או נפרסם הודעת מכירה נחמדה בפורומים.

vinay
04-10-2008, 22:50:58
באיזה מקלט השתמשת?

asafsee
05-10-2008, 05:36:07
הי עידו
צר לי על הריסוק
השאלה באיזה במערכת של 2.4 עבדת? ואיזו סוללה היא זו שכשלה - מקלט או משדר?

Ido
05-10-2008, 05:49:24
מקלט 9 ערוצים של JR. הטסתי ללא סוללה מקלט. אני משתמש בבקר עם BEC של קונטרוניק. עם SETUP הזה הטסתי אין ספור פעמים עם משדר הFM שלי בעבר ללא כל בעיות.

asafsee
05-10-2008, 06:51:02
תשמע, מסוק כמו לוגו 10 דורש חשמל...
יש ברשותי טירקס600 , ולמרות סוללה גדולה למנוע אני עושה הפרדה וישנה סוללה נפרדת למקלט. לדעתי בנושא הזה לא עושים הנחות, הולכים על הבטוח ביותר או שהכל לא שווה.
בעתיד אל תחסוך בסוללת מקלט, עדיף להשקיע עוד קצת ולקבל הרבה בחזרה.
בהצלחה

ShaharBD
05-10-2008, 08:12:10
ראיתי שמוסיפים קבל חיצוני למקלטים של ספקטרום למנוע נפילות מתח וRESET של המקלט.
האם הדבר עדין רלוונטי?

Ido
05-10-2008, 09:29:17
היה גם קבל של ספקטרום שמחובר למערכת.

Ido
05-10-2008, 09:34:28
אגב,בקר ספין של ג'טי עם SWICHING BEC חוסך את הצורך בBEC חיצוני? או שעדיין זה בטוח יותר לצרף כזה ?

עודד מזור
05-10-2008, 10:07:06
תשמע, מסוק כמו לוגו 10 דורש חשמל...
יש ברשותי טירקס600 , ולמרות סוללה גדולה למנוע אני עושה הפרדה וישנה סוללה נפרדת למקלט. לדעתי בנושא הזה לא עושים הנחות, הולכים על הבטוח ביותר או שהכל לא שווה.
בעתיד אל תחסוך בסוללת מקלט, עדיף להשקיע עוד קצת ולקבל הרבה בחזרה.
בהצלחה

אסף, שברתי את הראש ואני לא מצליח להבין איך סוללה נפרדת למקלט בטוחה יותר משימוש ב-BEC חיצוני.

הלא גם את הסוללה הנפרדת למקלט אתה מחבר עם REGULATOR כדי להוריד את המתח למקלט. אם כך מדוע שלא תסתפק ב-REGULATOR שמוריד את המתח ישירות מהסוללה הראשית למקלט (וזהו ה-BEC החיצוני המדובר) ?
בעצם אתה (ורבים נוספים) משתמשים בסוללה נפרדת למקלט (עם כל הכרוך בה - לדאוג שתהיה טעונה, לא תפרוק יותר מדי או תיטען יותר מדי וכיו"ב וכיו"ב כי מדובר בליפו) ומשתמשים ב-REGULATOR כדי להוריד את המתח שלה וחושבים שזהו הדבר הבטיחותי יותר ? איך בדיוק ?

שימו BEC חיצוני (מסוג SWITCHING כמובן) מאיכות טובה ושמסוגל לעמוד בזרם הנצרך ע"י הסרוואים וחסכתם לכם את כל הכאב ראש.
בחו"ל שיטת ה-BEC החיצוני מאוד נפוצה. בארץ משום מה חושבים שאם אין סוללה נפרדת למקלט אז מסכנים את המסוק. אני לא יודע מהיכן מגיעה מחשבה זו אולי מימי מסוקי הדלק שבהם כמובן יש צורך בסוללה נפרדת למקלט...

ה-BEC שקיים ב-JAZZ (וגם ב-SPIN) שבו עדו עשה שימוש הוא מסוג SWITCHING ונועד כדי לחסוך את הצורך בסוללה נפרדת או BEC חיצוני.

asafsee
05-10-2008, 10:28:35
ברגע שיש לך סוללת מקלט יעודית, תמיד יש מתח שווה ואין נפילות מה שיכול לקרות בסוללה הראשית עקב צריכת הכוח לכיוון המנוע.

liran
05-10-2008, 10:43:49
אסף, שברתי את הראש ואני לא מצליח להבין איך סוללה נפרדת למקלט בטוחה יותר משימוש ב-BEC חיצוני.

הלא גם את הסוללה הנפרדת למקלט אתה מחבר עם REGULATOR כדי להוריד את המתח למקלט. אם כך מדוע שלא תסתפק ב-REGULATOR שמוריד את המתח ישירות מהסוללה הראשית למקלט (וזהו ה-BEC החיצוני המדובר) ?
בעצם אתה (ורבים נוספים) משתמשים בסוללה נפרדת למקלט (עם כל הכרוך בה - לדאוג שתהיה טעונה, לא תפרוק יותר מדי או תיטען יותר מדי וכיו"ב וכיו"ב כי מדובר בליפו) ומשתמשים ב-REGULATOR כדי להוריד את המתח שלה וחושבים שזהו הדבר הבטיחותי יותר ? איך בדיוק ?

שימו BEC חיצוני (מסוג SWITCHING כמובן) מאיכות טובה ושמסוגל לעמוד בזרם הנצרך ע"י הסרוואים וחסכתם לכם את כל הכאב ראש.
בחו"ל שיטת ה-BEC החיצוני מאוד נפוצה. בארץ משום מה חושבים שאם אין סוללה נפרדת למקלט אז מסכנים את המסוק. אני לא יודע מהיכן מגיעה מחשבה זו אולי מימי מסוקי הדלק שבהם כמובן יש צורך בסוללה נפרדת למקלט...

ה-BEC שקיים ב-JAZZ (וגם ב-SPIN) שבו עדו עשה שימוש הוא מסוג SWITCHING ונועד כדי לחסוך את הצורך בסוללה נפרדת או BEC חיצוני.

צודק .
עידו, אני מבין שאתה מטיס עם 9303 ? 2.4 מקורי או גירסת מודול? האם בזמן הנעילה הסתכלת בשלט וראית שהוא עובד?

עודד מזור
05-10-2008, 10:50:59
ברגע שיש לך סוללת מקלט יעודית, תמיד יש מתח שווה ואין נפילות מה שיכול לקרות בסוללה הראשית עקב צריכת הכוח לכיוון המנוע.

דווקא BEC חיצוני שומר על מתח קבוע למערכת האלקטרונית טוב בהרבה מאשר סוללת מקלט.
טווח המתחים בהם שומר ה-BEC על זרם ומתח קבוע למערכת האלקטרונית הוא 9V עד 33.6V (תלוי כמובן בדגם הספציפי). זאת אומרת שגם אם הסוללה הראשית תרד עד מתח של 9V אז הסרוואים יקבלו את המתח הנדרש - 5V/6V. האם יש מצב בעולם, אי פעם, שסוללת ה-6S של המסוק תרד מתחת ל-9V ? כמובן שלא.

סוללה נפרדת למקלט לעומתה (7.4V) בהחלט יכולה להתנפח, להיטען או להיפרק כיתר על המידה וכיו"ב.

אני יודע שאני יוצא פה נגד קונספציות מושרשות היטב בקרב המסוקאים, אך חבל לא לנצל את היתרונות של המסוקים החשמליים בקטע זה.

עדיין לא השתכנעתם ? אולי זה יעזור -

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=625987&highlight=external+bec

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=485954&highlight=external+bec

Ido
05-10-2008, 11:47:11
הטסתי עם 9303 2.4 מקורי ולא מודול. השלט דלק כמובן, אבל לא הגיב.

TooLy
05-10-2008, 17:29:09
אני מניח שלא היית בעייה של מתח נמוך של הפק , מכיוון שלטענתך המסוק המשיך בנסיקה ...
כלומר , המתח לא ירד מתחת או בקרבת מתח ה cut off של הבקר . דבר שהיה גורם לבקר לחתוך את המנוע , אך לא את הרדיו.
מגעים רופפים ??
בכל מיקרה אני כן מצטרף להמלצה לצייד את המסוק בסוללת מקלט נפרדת.
תשאלו את ערן , עם ה-600 החשמלי.
כמה דקות לאחר ההמראה היה כשל במחבר הדין בין הפק 8 תאים לבקר.
המנוע הפסיק מייד לפעול כמובן.
המסוק ניצל רק בזכות מערכת הזנה נפרדת למקלט , (סוללת מקלט נפרדת ) שאיפשרה שליטה על המסוק ונחיתת חרום תוך נזק מזערי ביותר !!!
עוזי

vinay
05-10-2008, 17:34:50
בכל מיקרה אני כן מצטרף להמלצה לצייד את המסוק ב bec נפרד עם סוללת מקלט נפרדת.
תשאלו את ערן , עם ה-600 החשמלי.
כמה דקות לאחר ההמראה היה כשל במחבר הדין בין הפק 8 תאים לבקר.
המנוע הפסיק מייד לפעול כמובן.
המסוק ניצל רק בזכות מערכת הזנה נפרדת למקלט , ( bec נפרד וסוללת מקלט נפרדת ) שאיפשרה שליטה על המסוק ונחיתת חרום תוך נזק מזערי ביותר !!!
עוזי

אבל אם אתה מנסה להמנע מכשלים במחברים אז גם במקרה של סוללה נפרדת יכול המחבר של הסוללה להתקלקל ותשאר עם מנוע אבל בלי מקלט, לא? דוקא ככל שאתה מוסיף רכיבים אתה מעלה את הסיכון לכשלים...?

TooLy
05-10-2008, 17:55:29
הגיוני שככל שתוסיף מרכיבים למערכת האמינות הכללית יורדת.
יותר נקודות כשל , אני מסכים עם ההנחה שלך.
אבל , מניסיון ארוך , הסיכוי לכשל במערכת הזרם הגבוה , קרי , ההזנה למנוע , יותר גדולה.
בקר נשרף תוך כדי טיסה ( ממש ככה , הבקר פשוט נשרף תוך כדי טיסה !!! נדמה לי שזה היה ב450 הראשון או השני שלנו . מנוע בטירקס 600 חשמלי שהעלה עשן , נשרף , ודפק את הבקר לחלוטין .) , ומחברים עם נקודות מגע או שיטחיי מגע פגומים , לאחר שימוש רחב , בעיקר במערכות הצורכות זרם גבוה.
במבט שיטחי לא תוכל להבחין כמעט בבעייה , אולם לאחר פרק זמן מסויים של הטסה , וצריכת זרם גבוהה המחבר מתחמם , וקיים סיכוי טוב למגע רופף בין הזכר לנקבה.
ביניינו , כמה מאיתנו החליפו מחברים לסוללה או לבקר , לאחר שימוש ממושך ?
אני ישן יותר טוב או רועי מטיס יותר רגוע , כשאתה יודע שיש מערכת נפרדת להזנת המקלט.
אבל , כל אחד כמובן לפי העדפתו והבנתו.
אין כאן חוקים קשיחים.
בכל מיקרה , המיקרה מעניין ודורש חקירה עמוקה , למען הסקת מסקנות אמיתיות.
עוזי

nadavbarak
05-10-2008, 18:39:04
אני תומך בדעתו של עוזי.
גם אנחנו נוהגים להפריד סוללת מקלט מסוללת מנוע. לפחות במסוקים חשמליים גדולים כגון Trex600.
במסוק 500 חשמלי אני משתמש ב-BEC.
דעתי כך, גם מהסיבות שציין עוזי וגם מתחושת בטן.

בברכה,
נדב ברק.

עודד מזור
05-10-2008, 18:39:22
עוזי, חיכיתי לראות מתי נשמע ממך :)

חשוב רק לציין, ה-BEC החיצוני מחובר במקביל לבקר, זאת אומרת שגם אם הבקר נשרף, ה-BEC ימשיך לספק זרם למקלט ולסרוואים.

TooLy
05-10-2008, 18:41:50
עוזי, חיכיתי לראות מתי נשמע ממך :)

חשוב רק לציין, ה-BEC החיצוני מחובר במקביל לבקר, זאת אומרת שגם אם הבקר נשרף, ה-BEC ימשיך לספק זרם למקלט ולסרוואים.

בהחלט נכון, אך במקרה כמו של ערן כפי שתיארתי, BEC חיצוני גם לא היה מועיל.
בעיה נוספת אצל מטיסים אגרסיביים שעובדים עם סרוואים "זוללי חשמל", לא תמיד ניתן למצוא BEC חיצוני שניזון ממתח עבודה גבוה ומסוגל לעמוד בצריכת הזרם של הסרוואים האלו.
לדוגמא: 3 סרוואים JR 8717 בעומס, יכולים לצרוך כ-5 אמפר ב-6V !!!

Ido
05-10-2008, 18:43:52
וברשותכם אני חוזר על השאלה:
בקר ספין של ג'טי עם SWICHING BEC חוסך את הצורך בBEC חיצוני? או שעדיין זה בטוח יותר לצרף כזה ?

TooLy
05-10-2008, 18:49:57
וברשותכם אני חוזר על השאלה:
בקר ספין של ג'טי עם SWICHING BEC חוסך את הצורך בBEC חיצוני? או שעדיין זה בטוח יותר לצרף כזה ?

בהנחה שהוא מסוגל לעבוד עם מתח גבוה בכניסה, ויכולת אספקת הזרם לסרוואים מספיקה, אז כן.
עד כמה שזכור לי הם מסוגלים לכך.

vinay
05-10-2008, 18:54:59
דיון רלוונטי לנושא (ולגבי AR7000):

http://www.rcuniverse.com/forum/m_5729867/tm.htm

I just got off the phone with Todd at Horizon Hobby, He referred me to page 102 in the DX 7 maual which states “Do not fly below 9.0v on the transmitter or below 4.7 on the receiver. To do so can crash your aircraft”

Now I ask you, Don’t you think this statement should be placed a little more in the front of the operators manual? Todd told me that a 6 volt Rx battery would be a better choice than a 4.8 volt pack. Well I have one question then, why does spektrum ship a 4.8 volt battery pack with every radio if 6.0 volts is a safer option to avoid an in-flight receiver re-boot? I told him I was a big supporter of spektrum products but I now don’t feel I have been given the information in a manner that allowed me to fly my aircraft in the safest possible way. All also asked if they would in any way compensate me for the loss of both planes and Todd said no, we do not cover collateral damage from the use of our products.

I am very disappointed by the way specktrum has handle the information and customer service issues here.

vinay
05-10-2008, 19:23:57
דרך אגב, כיוון שאני מתכנן לקנות שלט 2.4 - אולי כדאי ללכת עם Futaba במקום Spektrum ולו אם "רק" בגלל הבעיות הללו?

לא קראתי בשום מקום של Futaba יש בעיות כאלו ואילו על Spektrum זה מופיע בכל מקום.

נאור
05-10-2008, 19:29:44
דרך אגב, כיוון שאני מתכנן לקנות שלט 2.4 - אולי כדאי ללכת עם Futaba במקום Spektrum ולו אם "רק" בגלל הבעיות הללו?

ענית לעצמך על השאלה :)

TooLy
05-10-2008, 20:24:25
גם פוטבה לא מושלם, יש לי 2 חברים עם מערכות 10C חדשות שננעלו במהלך טיסה ללא סיבה מסויימת.

Ido
05-10-2008, 20:26:22
אחח.. אם הייתי קורא את השרשור הזה לפני שיצאתי להטיס..

MDreamer
05-10-2008, 20:35:39

בנוסף למה שרועי ציין אל תשכח שJR/SPEKTRUM נפוץ יותר אז סטטיסטית יהיו יותר מקרים מדווחים. בנוסף את שכח את המזג החם של מערכות FUTABA, כידוע: http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=428&highlight=FUTABA
לשניהם יש מחלות. בקיצר אם אתה מתכוון להתפתח לכיוון של דאונים הייתי הולך על SPEKTRUM/JR בלבד. בכל מקרה אחר לך עם מה שנוח לך.

נאור
05-10-2008, 20:48:37
גם פוטבה לא מושלם, יש לי 2 חברים עם מערכות 10C חדשות שננעלו במהלך טיסה ללא סיבה מסויימת.

אני מעדיף לשמוע על בעיות שקרו לך
ולא סיפורים על צד שלישי נסתר

למשל הבעיות שהיו לך עם DX7 ו JR

עודד מזור
05-10-2008, 20:53:51
אגב,בקר ספין של ג'טי עם SWICHING BEC חוסך את הצורך בBEC חיצוני? או שעדיין זה בטוח יותר לצרף כזה ?

עדו, תהיה רגוע. ה- SWITCHING BEC הפנימי של הספין מספק 5 אמפר ב-5.5V, די והותר לטיסן שלך.

תגידו, בתור מי שאינו מטיס 2.4, אתם מקבלים את כל עניין "נעילות הרדיו" האלו די בשוויון נפש ואפילו ממשיכים לחפש מערכות 2.4 לקניה. לא קצת מפחיד אתכם כל העניין הזה ?

vinay
05-10-2008, 20:55:12
אחח.. אם הייתי קורא את השרשור הזה לפני שיצאתי להטיס..
אז לא היה השרשור הזה :)

עודד מזור
05-10-2008, 21:36:50
אז לא היה השרשור הזה :)

:D:D:D

MDreamer
05-10-2008, 21:51:55
88miles per hour

שם הם לא השתמשו ב 2.4 :D
<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/BytKSy8M4bk&hl=en&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/BytKSy8M4bk&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

AMIR
06-10-2008, 07:59:03
לא יודע אם זה קשור...
שבת האחרונה עליתי עם ה600N שלי, אחרי הניתוק מהקרקע ישר הרגשתי לשנייה ורבע
שאין קליטה (הזנב החל לזוז ללא רצוני ובקצב איטי למזלי!) מייד קיבלתי חזרה את השליטה
ונחתתי, מה שגיליתי הוא שלא היה BINDING, הנוריות של המקלט הבהבו!
מקרה קודם שהיה לי הוא מתח סוללת המקלט היה נמוך ולכן נכנס הרדיו לFAIL SAIF ןנשבר על הקרקע!
ולכן מאז, וגם היום יש CHEACK LIST:
1 בדיקת מתח סוללה!
2 בדיקה לנעילה של המקלטים (נוריות דולקות קבוע ולא מהבהבות)
3 בדיקה לנעילה של הג'יירו (נועל זנב!)
4 היעדר חופשים

כל זה מוביל אותי לשאלה, יכול להיות שלא היה BINDING???

TooLy
06-10-2008, 08:05:53
נוריות מהבהבות הן סימן לכך שכנראה הייתה איזושהי בעיה, הן מהבהבות ע"מ להציג את זה.
כנראה שחוית הפרעה תוך כדי, או שכיבית והדלקת את המקלט/שלט ואת הצד השני לא ?

s.mario
06-10-2008, 08:59:45
אני לא ממש מצליח להבין מהוא הBEC
מישהו מוכן לתרום הסבר קצרצר??

עודד מזור
06-10-2008, 11:17:25
BEC
Battery Eliminator Circuit.
On a nitro helicopter, there is a 4.8 volt "receiver pack" that powers the receiver, gyro,and
servos. On an electric helicopter, we already have a very large battery which powers the
main motor. However, the voltage of this main motor battery pack is typically more than 4.8
volts. So, the BEC will take the voltage of the main battery pack and regulate it down to 4.8
volts to power the receiver, gyro, and servos, This eliminates the need for a separate 4.8
volt receiver pack.
There are two types of BECs: linear BECs and switching BECs.
A linear BEC reduces the main battery voltage to about 4.8 volts by applying a resistive
load and wasting the excess power as heat. This has two important implications: First, the
current capacity of a linear BEC drops quickly as the input voltage rises. A typical 1 amp
linear BEC can dissipate about 3 watts, so it can handle a load of 1 amp at 8 volts, but can
only handle half this current, or 0.5 amps, at 11 volts. Second, a linear BEC is usually only
about 50% efficient (or less) since it discards excess power as heat. If a linear BEC becomes
too hot, it will thermal shutdown and you will lose control of the model.
A switching BEC functions by rapidly pulsing the main battery voltage to create an average
filtered output of 4.8 volts. This method of regulating voltage is more efficient than a linear
BEC, so a typical switching BEC is 80 to 90% efficient. Also, it can handle much higher input
voltages than a linear BEC (up to 35 volts or more), and the current capacity does not
drop at higher voltages.
Note: Most BECs are rated for 5 volts of output. The extra 0.2 volts will not harm the electronics
equipment. From an electronics point of view, a 5 volt regulator is easier to build
than a 4.8 volt regulator since the parts are more easily available, so most BECs output 5
volts instead.

http://www.helifreak.com/showthread.php?t=55538

Rc-fly
25-05-2010, 23:18:27
סליחה על השאלה האולי דבילית
אני פשוט חדש בעסק ונורא מעניין אותי .
כי רכשתי לא מזמן שלט 2.4 .
האם זה קורא רק החשמליים או גם בדלק?

המרסק
25-05-2010, 23:30:01
נכון שבחשמליים הבעיה רחבה יותר היות ומקור המתח למקלט ולמנוע זהים (בדר"כ, בדאון שלי למקלט סוללה משלו) אך עלולה להיגרם גם במתודלקים באם הסוללה של המקלט בדרך להיגמר.

אריה הלפרין
25-05-2010, 23:36:46
סליחה על השאלה האולי דבילית
אני פשוט חדש בעסק ונורא מעניין אותי .
כי רכשתי לא מזמן שלט 2.4 .
האם זה קורא רק החשמליים או גם בדלק?

סליחה על השאלה הדבילית
אבל למה להעלות שירשור מהקבר??(2008)
רוב האנשים עברו ל 2.4 ואין בעיות מיוחדות

eranb
26-05-2010, 06:20:28
מסכים עם עוזי(כתמיד..),מסוקים גדולים מטבעם צורכים יותר זרם במערכת הטיסה-
סרווים דיגיטלים חזקים,עומס גדול יותר על הסרווים ואם גם יש FBL העסק עוד מקצין!
לדעתי מגודל 500 ומעלה מומלץ לפזר את הסיכונים...סוללה נפרדת(A123,או 7.4 ורגולטור)
אכן לי ניצל מסוק שמחבר הדין השתחרר לו באמצע רול..(נגמר במגלש עקום וטס באותו יום.)
מצד שני יצא לי להטיס את ה-600 החשמלי כשסוללת המקלט הנפרדת כמעט כשלה באוויר
(מה שהציל את נשמתו היה ציפצוף התראה מהטלמטריה של השלט.).
אין דרך זהב ...,פיתרון של BEC חיצוני (לדוגמא CC החדש) יכול להועיל מאוד גם הוא.

עידו האם המסוק היה במשימת צילום?...מערכות FPV דווחו כגורמות הפרעות
ל-2.4-הייתי חושב חזק בכיוון הזה!!, נראה לי שיש לך סיבה טובה ללכת על מה שדיברנו....

ערן.

Ido
26-05-2010, 06:38:14
אכן המסוק היה בשתי משימות צילום. כאן:
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=22635
וכאן:
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=22495
אגב, המליצו לי על משדר UHF לטובת FPV. תקן אותי אם אני טועה - אבל גם האורורה היא 2.4 עם אותן בעיות כמות בFPV כמו הJR. אני טועה?

eranb
26-05-2010, 06:56:34
לא מכיר את נושא ה-FPV מספיק טוב כדי לחוות דיעה.
ה-JR הינה מערכת מעולה-לא תמיד הבעיה במערכת,קבל לינק לפרטים נוספים:
http://www.rcgroups.com/forums/search.php?searchid=24572031&query=FPV
לא ממליץ לך להחליף שלט בגלל מקרה אחד (שלא בוודאות הוכח ככשל במערכת),חשבתי
שתנצל את ההיזדמנות...
דבר איתי באם תצתרך עזרה כלשהיא!

ערן.

bartovmoti
26-05-2010, 08:15:40
סליחה על הבורות..
אבל ממה שאני מבין ככל שהמסוק גדול יותר, מספר התאים בסוללה הראשית הולך וגדל וגם הזרמים שהסוללות הראשיות מספקות הוא די והותר לא ?
סוללה בסיסית של 2200 25C יכולה לתת עד 55A במקסימום!!! זה המון!!
מנסיון, ואני לא מטיס אגרסיבי, על ה 500 שלי עם בקר CC, עם סוללות 2350 25C ראיתי שהזרם הממוצע לא היה גבוהה מ 20A ורק ברגעים מסויימים הגיע ל 40-50, כלומר לסוללה היה עוד הרבה מה לתת לשאר המערכת. לבקר נשאר די הותר להפעלת כל המערכת כולה ללא כל בעיה!!
לעומת זאת, ללא קשר לגודל המסוק המתח הדרוש לפעלת המקלט והסרוואים כמעט ולא משתנה והוא נע בין 4.8-6V, נכון שהזרמים גבוהים יותר במערכות של מסוקים גדולים אבל מה שאני בא לומר זה, שאיך יכול להיות מצב שהמתח שה BEC מוציא יורד עד כדי כך שהמערכת נכנסת לנעילה ??? זה קצת לא הגיוני..

בנוסף, אם אני עכשיו אוסיף סוללה נוספת למקלט בנפרד, אז בהכרח כפי שכמה פה ציינו המתח שלה יהיה נמוך יחסית לסוללה הראשית (הרי הוא יהיה בסדר גודל של 7.4V לא ? בניגוד ל LIPO שהיא לפחות 11.1V) והסיכוי שהיא תגיע למתח קריטי הוא גבוהה יותר! תמיד אצטרך לדאוג להטעין אותה.. מה גם שאת הסוללות הגדולות אנחנו שמים על המסוק בהכרח לאחר טעינה! כלומר הן תמיד מלאות ברגע החיבור דבר שלא חייב להיות עם סוללה נפרדת (פה תמיד צריך לזכור והרי אנחנו לא מטעינים אותה כל טיסה)

כאשר עובדים עם סוללת LIPO אחת ראשית אז לעולם (ותקנו אותי אם אני טועה) היא לא תגיע למצב שהבקר לא יכול לפחות להזין ממנה את המקלט והסרוואים לא ?
הרי כולנו, או שמטיסים עם טיימר, או שמתכנתים את הבקר ל cut off כך שתמיד אמורה להשאר מספיק אנרגיה בסוללה בשביל להזין את המקלט והסרוואים..

במקרה שהתחיל את השרשור הזה, צויין במפורש שהמסוק המשיך בטיסה כלפי מעלה!
אם זה מה שקרה, זה אומר בוודאות שהבקר ע ב ד ולא היה שום נתק של הסוללה הראשית..
אולי היה שם כשל של הכבל שמזין את המקלט?
אם זה המקרה, זה יכול לקרות גם עם עבודה של סוללה נפרדת למקלט לא ?
אגב, בבקרים איכותיים אמורה להיות תכונה שמכבה המנוע במקרה שהם מפסיקים לקבל סיגנל מהמקלט לא ??
איך יכול להיות שהמסוק המשיך בטיסה אם המערכת ננעלה ? הבקר אמור היה לחתוך המנוע לא ??

האם יכול להיות שמה שקרה זה שהמערכת פשוט נכנסה ל fail safe שלא תוכנת כמו שצריך ?

יש הבדל גדול בין Fail Safe לנעילה.. נעילה הרי זה מצב שניתקנו הכבל שמזין את המקלט כלומר הכל מת!!
Fail Safe זה מצב שהמקלט איבד קשר עם המשדר אבל עדיין חי וצריך ע"פ תכנות מראש להכניס את המערכת למצב שרצינו שיקרה במצב זה.

ziki
26-05-2010, 08:28:28

אין קשר אם מדובר בפוטאבה או בספקטרום בעניין הזה,סביר להניח שאכן הסוללה לא הפילה מתח שגרם למקלט לראות את מתח הסף בו הוא אמור לתפקד.
כל עניין הפרדת מקורות המתח נועד לתת מענה טוב יותר ל DC מיוצב יותר ונקי מהפרעות.
כשמשתמשים במערכת המורכבת ממספר צרכנים על אותו מקור מתח שאחד מהם מרעיש (ומנוע מאד מרעיש) אז צרכנים שרגישים יותר לרעשי DC סובלים (במקרה הזה המקלט).
מייצב המתח שלו לא תמיד יכול לסנן את הרעשים ולדעתי זו הסיבה המרכזית לנעילת המקלט.
מקלטים אנלוגיים פחות רגישים לתופעה הזו מסיבה פשוטה שהם אנלוגיים ולא קיימת בהם התופעה של נעילת מקלט, שם תרגיש אם בכלל הפרעה רגעית למרות שהם סובלים מחסרונות אחרים.
הפרדת סוללות היא חובה במערכות הללו, לא כל כך ניתן למימוש במסוקים קטנים משיקולי מקום.
הסוללה היא מעיין קבל גדול וכשהיא מחוברת לצרכן מתח יחיד היא תתן את המתח הנקי והיציב ביותר.

ziki
26-05-2010, 08:58:43
לא יודע אם זה קשור...
שבת האחרונה עליתי עם ה600N שלי, אחרי הניתוק מהקרקע ישר הרגשתי לשנייה ורבע
שאין קליטה (הזנב החל לזוז ללא רצוני ובקצב איטי למזלי!) מייד קיבלתי חזרה את השליטה
ונחתתי, מה שגיליתי הוא שלא היה BINDING, הנוריות של המקלט הבהבו!
מקרה קודם שהיה לי הוא מתח סוללת המקלט היה נמוך ולכן נכנס הרדיו לFAIL SAIF ןנשבר על הקרקע!
ולכן מאז, וגם היום יש CHEACK LIST:
1 בדיקת מתח סוללה!
2 בדיקה לנעילה של המקלטים (נוריות דולקות קבוע ולא מהבהבות)
3 בדיקה לנעילה של הג'יירו (נועל זנב!)
4 היעדר חופשים

כל זה מוביל אותי לשאלה, יכול להיות שלא היה BINDING???

היבהוב משמעו FADING שפרושו איבוד של יותר מ 45 פריימים לשנייה (אם אני זוכר נכון).
בעברית: הפרעת תקשורת רגעית שאמורה להיות מורגשת ע"י המטיס

נאור
26-05-2010, 12:12:47
ציקי,
הדיון הזה ישן
לספקטרום היתה בעיה במקלטים של זמן עליה ארוך
כנראה שכבר תיקנו את זה
http://www.rcuniverse.com/forum/m_6773703/printable.htm

ziki
26-05-2010, 12:23:37
ציקי,
הדיון הזה ישן