PDA

צפייה בגרסה מלאה : שרשור בניה שאלות מבניית איזיסטאר

Ashaman
07-03-2010, 21:07:17
היי,

התחלתי הערב לבנות איזיסטאר, מאחר ויש לי בערך 40 דק' ביום לשבת על הנושא ואני מתחיל גמור בטיסנים, זה כנראה ייקח זמן...
השאלה שלי נוגעת להדבקת המנוע לתושבתו בגוף הטיסן -
המנוע צופה בסלוטייפ ונראה שהוא יושב בסדר בתושבת, אך מסביבו יש חללים ריקים זעירים.
האם רצוי שאמלא אותם בחומר כלשהו לפני שאדביק את המנוע על מנת למנוע רעידות כלשהן? ואם כן - באיזה חומר?

wind556
07-03-2010, 23:49:33
לא ולא
החללים האלו נועדו לאפשר קירור למנוע
יש זרימת אויר סביבם בזמן הטיסה
למעשה המנוע מודבק את מספר בליטות בתוך החלל שלו

Ashaman
11-03-2010, 19:41:56
תודה עודד,

מספר שאלות נוספות:

1. מיקום הבקר - אני משתמש בבקר Turnigy Plush 30A עם מנוע Turnigy 2200 וסוללות Lightmax 2200 25C.
האם יש צורך למקם את הבקר מעל הטיסן לצורך קירור או שמא הוא יסתדר גם בתא הקדמי של הטיסן?
2. חיווט פנימי - האם יש צורך בהצמדת החוטים של המנוע אל הגוף באמצעי כלשהו או שמא מספיק לתחוב אותם לתעלות (המורחבות) ולהדביק את הגוף?
3. הדבקת הגוף - האם יש צורך למרוח דבק על כל חציו של הגוף, או רק בנקודות מפתח לאורכו (אלו שמתחברות לשקעים שבחצי השני)?
4. הגאי זנב - כרגע הם צמודים ליתר הזנב, האם יש לנתק אותם לחלוטין (ככה זה נראה)? במידה וכן, איך מחברים אותם חזרה לזנב?

תודה לעונים :-)

wind556
11-03-2010, 20:01:34
תודה עודד,

מספר שאלות נוספות:

1. מיקום הבקר - אני משתמש בבקר Turnigy Plush 30A עם מנוע Turnigy 2200 וסוללות Lightmax 2200 25C.
האם יש צורך למקם את הבקר מעל הטיסן לצורך קירור או שמא הוא יסתדר גם בתא הקדמי של הטיסן?
המקום הכי טוב לבקר זה בתוך החרטום מודבק בדו צדדי לתקרת החרטום ממש בחלק הכי קדמי של הגוף, לפני תחילת החופה המתפרקת, בתוך הגוף כמובן, לא צריך לדאוג לקירור

2. חיווט פנימי - האם יש צורך בהצמדת החוטים של המנוע אל הגוף באמצעי כלשהו או שמא מספיק לתחוב אותם לתעלות (המורחבות) ולהדביק את הגוף?
אין לזה משמעות מלבד נוחיות

3. הדבקת הגוף - האם יש צורך למרוח דבק על כל חציו של הגוף, או רק בנקודות מפתח לאורכו (אלו שמתחברות לשקעים שבחצי השני)?
למרוח דבק על כל שטח מגע קיים ולא לדלג על אף פינה, ועל החצי השני ליישם מזרז ולתת לו להתייבש.
קח בחשבון את מה שאמרתי לך בטלפון, שזו הדבקה שיש לך 3 שניות ליישם אותה, ואם אתה מודאג, למרות ירידה באיכות ההדבקה, עשה זאת ללא מזרז

4. הגאי זנב - כרגע הם צמודים ליתר הזנב, האם יש לנתק אותם לחלוטין (ככה זה נראה)? במידה וכן, איך מחברים אותם חזרה לזנב?
לא מנתקים מאומה מלבד החיבור בצדדים, כל הפס האמצעי משמש כציר

תודה לעונים :-)

לבריאות

Ashaman
12-03-2010, 14:24:25
תודה עודד :-)

שאלה נוספת:
כשהצמדתי את שני חצאי הגוף בכדי לבדוק אם הוא מוכן להדבקה, שמתי לב ששני חצאי תושבת המנוע פשוט לא נצמדים זה לזה, להלן תמונות המתארות את המצב.
למישהו יש רעיון איך ניתן להצמיד אותם יחד? האם למלא את האזור בהרבה אפוקסי? אולי להשאיר את הרווח ולהשתמש בסרט דביק ע"מ לחזק את האזור?

אופיר.

wind556
12-03-2010, 15:36:40
בשביל זה עושים חזרה גנרלית
הרווח לא צריך להיות שם, תלחץ עד שהוא ייסגר
יתכן שהמנוע עטוף בשכבה עבה מדי של טייפ, או במקרה שהדבקת אותו הוא לא פיקס במקום

בכל מקרה לא ממלאים באפוקסי, לא שמים טייפ וכו', מצמידים חזק או מפנים מקום בפנים שיאפשר סגירה מלאה, האיזור הזה נושא בעומס רב

Ashaman
12-03-2010, 16:23:43
תודה (גם על התגובה וגם על ההסבר הטלפוני ;)) !