PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה משקל טיסה

alon098
07-03-2010, 22:52:18
אם אפשר לדעת על טיסן מסוים שיכול לסחוב הרבה משקל לזמן לא קצר מאוד(הגדרת לא קצר מאוד: 15 דקות ומעלה)??

תודה
אלון

Boogle
08-03-2010, 00:39:42
כמה זה הרבה משקל? קילו, 10 קילו? טונה? 100 טון?

alon098
08-03-2010, 10:21:55
כמה שיותר.... ולא מדובר על בנייה עצמית או הזמנה אישית.

guyst
08-03-2010, 13:24:24
במילה אחת - אפשר!
בשתי מילים - אי אפשר!:)

השאלה שלך ממש לא ברורה. חסרים נתונים ספציפים כדי שנוכל לתת לך תשובה...

alon098
08-03-2010, 13:28:16
אוקי, אני אתן דוגמא.
טיסן שיטוס במשך חצי שעה עם משקל של קילו, אפשרי?

wind556
08-03-2010, 13:34:10
הכל אפשרי
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-1015149,00.html

סלח לי שאני אומר את זה, אבל זו שאלה טפשית קצת.....

guyst
08-03-2010, 13:39:37
תלוי באופי הטיסן, הסטאפ וצורת הטסה.
בהנחה שזה טיסן כדוגמת דאון שהייה או דומה בעל מבנה כנף שמספק עילוי רב , מנוע ופרופ ולא ימשכו הרבה אמפר (אבל יחזיקו אותו באויר), סוללות שיספקו מספיק אמפר לשעה (ולחצי שעה) והטסה רגועה - זה ניתן. תבדוק בפורום ה-FPV לשירשורים דומים.

אייל שפירא
08-03-2010, 14:10:20
אולי פשוט תגיד מה אתה רוצה להטיס, מה התקציב שלך ומה הנסיון שלך?

מקריאת פוסטים קודמים שלך אני מנחש שאתה רוצה לצלם מהאויר מעל איזורים בנויים, יש לזה השלכות אחרות לגמרי מהזמן והמשקל של הטיסן.

Tornadon
08-03-2010, 18:24:44
אולי פשוט תגיד מה אתה רוצה להטיס, מה התקציב שלך ומה הנסיון שלך?

מקריאת פוסטים קודמים שלך אני מנחש שאתה רוצה לצלם מהאויר מעל איזורים בנויים, יש לזה השלכות אחרות לגמרי מהזמן והמשקל של הטיסן.

מה ההשלכות של הטסה מעל אזור בנוי ?

Boogle
08-03-2010, 18:31:17
מה ההשלכות של הטסה מעל אזור בנוי ?

במילה אחת סורגים
בשתי מילים בית כלא
:D

Tornadon
08-03-2010, 19:10:25
במילה אחת סורגים
בשתי מילים בית כלא
:D

מה ?
למה?
איך?
מי מזהיר ?
מה ה מניע?
מה בגלל שזה ארץ ישראל ו אסור לצלם רחובות ו בתים מלמלה?
מה עם GOOGLE EARTH
להם מותר לצלם?
:mad:

alon098
08-03-2010, 19:22:50
מי אמר שהשאלה הגיעה כי אני מתעניין בFPV?????
אני מעוניין לדעת בשביל עצמי לידע כללי, זה בכלל משנה?
למה התחלתם לתת פרשנויות?

guyst
08-03-2010, 19:24:15
מה ?
למה?
איך?
מי מזהיר ?
מה ה מניע?
מה בגלל שזה ארץ ישראל ו אסור לצלם רחובות ו בתים מלמלה?
מה עם GOOGLE EARTH
להם מותר לצלם?
:mad:

GOOGLE EARTH עושים את זה קצת יותר מגבוה ולא נוהגים ל"היכנס" לביקור (http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=19354) בדר"כ...:)

alon098
08-03-2010, 19:26:52
דאבל בטעות ...

guyst
08-03-2010, 19:28:26
מי אמר שהשאלה הגיעה כי אני מתעניין בFPV?????
אני מעוניין לדעת בשביל עצמי לידע כללי, זה בכלל משנה?
למה התחלתם לתת פרשנויות?

אם היית מסביר את עצמך אולי לא היינו צריכים לתת פרשנויות!!
אני מרגיש לפעמים שאנחנו מבזבזים זמן פה לענות לאנשים שאין להם כללי התנהגות מינימליים.

alon098
08-03-2010, 20:08:53
מה כללי התנהגות??? איפה פה הפגנתי חוסר בהתנהגות נאותה?
שאלתי שאלה את כלל חברי הפורום.......
אין לך תשובה אז אל תענה, לא ביקשתי ממך ספציפית עצות.
אם לא מובנת לך השאלה גם אחרי שהגדרתי בדיוק מה אני מחפש אז אתה מוזמן ללחוץ על ALT + F4 ולצאת מהפוסט הזה.
אם למישהו יש עצה לטיסן שהוא לא בנייה פרטית\אישית\בהזמנה אישית לא משנה התקציב ולא משנה מאיזה מקום בעולם\חברה\אגודה (לא כולל צבאות וחברות ממשלתיות), אני אשמח לדעת על המוצר הנ"ל...

תודה והמשך ערב מצוין לכולם
אלון

z999
08-03-2010, 20:50:56
קח איזיסטאר ושים לו בטריה גדולה.
נו באמת? אנשים לא מבינים איזה מטען אתה מתכוון לשים על הטיסן, איפה או מה אתה מתכוון לעשות איתו אז אין תשובה. במקור גם לא אמרת מה זה משקל גדול אז עוד יותר מסובך לענות וכשמבקשים ממך ליותר פרטים אתה מתחמק ונותן תשובות חצופות ואז אתה עוד מצפה שיענו לך!

אתה רוצה תשובה? למקרה שלך לא. אין טיסן קנוי שמיועד להחזיק משקל גדול לאורך זמן אלא אם בא לך לבנות אותו לבד (כמובן שיש FPV אבל אמרת שזה לא נוגע אליך).

MDreamer
08-03-2010, 20:56:47
אני מבטיח לך שאף אחד מחברי ה FPV/צילום אוירי לא יעזור לך. גם אם תטריד אותו בסלולרי האישי שלו. הרווחת את זה ביושר
אתה סכנה לתחביב כולו ולא רק ל FPV
בהצלחה עם התחביב ובקנית טיסן ש ¨רק רוצה לסחוב משקל¨

alon098
08-03-2010, 21:15:48
מישהו אמר שאני עדיין אותו אחד שכתב את הפוסט ההוא מלפני כמה חודשים?
לפני כמה חודשים הייתי חדש עוד יותר ממה שאני כעת וחשבתי שלצלם מעל מבנים יכול להיות יפה.
אחרי שהמשכתי לקרוא הבנתי שלהטיס מעל מקום מיושב הוא דבר אסור, ולכן אני לא מתכוון לעשות כן.
אז איך בדיוק הפכת אותי לסכנה לתחביב כולו על משפט אחד שכתבתי לפני כמה חודשים?
אני מתעניין לדעת איזה טיסן יסחוב משקל גדול בשביל.... סתם כי בא לי לדעת(כן זה באמת סתם). אסור לדעת? למה כולם החליטו שהמטרה היא FPV ולהטיס מעל מקום מיושב?

Boogle
08-03-2010, 22:33:17
פיתחתי טיסן שיכול לסחוב כמעט כל משקל כמה זמן שתרצה.
הפיתוח ארך זמן רב ועלה כסף לא קטן. כך שאני לא מתכוון לפרט לך אפילו פסיק מעבר לנאמר לעיל.
אבל, אם תרצה, אמכור לך את הזכויות על הפטנט. מקדמה של 10% בסך 500,000$ תתקבל כהוכחת רצינות. מצידך.
המחאה בנקאית בבקשה.

guyst
08-03-2010, 22:37:14
פיתחתי טיסן שיכול לסחוב כמעט כל משקל כמה זמן שתרצה.
הפיתוח ארך זמן רב ועלה כסף לא קטן. כך שאני לא מתכוון לפרט לך אפילו פסיק מעבר לנאמר לעיל.
אבל, אם תרצה, אמכור לך את הזכויות על הפטנט. מקדמה של 10% בסך 500,000$ תתקבל כהוכחת רצינות. מצידך.
המחאה בנקאית בבקשה.

תודה בנצי על השנינויות, יושב מול המסך באמצע הלילה וצוחק...:D

alon098
08-03-2010, 22:47:25
ואתם אומרים שאני לא מתנהג יפה?
בושה לכולכם, אנשים שמבוגרים ממני לועגים.
בושה לפורום! ולמנהל עצמו שלא יודע לנהל פורום בצורה נאותה.

אייל שפירא
09-03-2010, 11:53:01
ואתם אומרים שאני לא מתנהג יפה?
בושה לכולכם, אנשים שמבוגרים ממני לועגים.
בושה לפורום! ולמנהל עצמו שלא יודע לנהל פורום בצורה נאותה.

אלון אתה צודק ואולי קצת הסתלבטו עליך, אבל שאלת שאלה חשודה בלי להסביר את עצמך, בלי להתייחס לשאלות ששאלו אותך בחזרה ובאופן כזה שאין שום ברירה אלא למצוא לו פרשנויות בעצמנו, אז מה אתה רוצה שאנשים יעשו?

אתה רוצה איזושהי תשובה לאיזה טיסן באופן כללי יכול להחזיק זמן לא מוגדר באויר עם משקל לא ידוע מסיבה לא מוסברת בלי תקציב או מטרה.
אם אתה לא אותו בחור מתחיל מלפני כמה חודשים, לפחות תשתמש במושגים ברורים.
לאנשים שלוקחים ברצינות את התחום הזה ובצדק השאלה שלך נראית לא רצינית, ולכן התשובות הציניות.
אל תיעלב, קח דברים בפרופורציה.

alon098
09-03-2010, 13:04:59
לקחתי את הדברים בפרופורציה הדרושה אחרי שאמרו שאני רוצה להטיס מעל בתים כשלא אמרתי את זה. זאת לא הפעם הראשונה בפוסטים פה שאנשים שטובים יותר ממישהו אחר בתחום יורדים עליו בכוונה, ולא מדובר פה על פורום של ילדים. למה יש את הפורום אם לא כדי ללמוד מהמנוסים(גם אם השאלות מטופשות)? גם אם השאלה שלי נראית לא רצינית, אז תעזרו לי להתכוונן על השאלה הנכונה.
כבר פירטתי את הדרישות(לא, אף אחד לא חייב לי שום דרישות) קילו "סחיבה" חצי שעה באויר. אם מישהו מכיר אשמח לדעת.
תודה לכל מי שמבין וגם ללועגים.

wind556
09-03-2010, 13:14:45
אחרי כל הדיון הזה אני מתקן את מה שכתבתי קודם:
השאלה הזאת לא קצת טפשית, היא לחלוטין שאלה מפגרת......

alon098
09-03-2010, 13:16:37
אולי תסביר מה מפגר בה במקום להתנשא?

Tornadon
09-03-2010, 13:18:30
כן אני מכיר טיסן טריינר עם מנוע 46 יכול לסחוב יותר מקילו
ו עם מיכל דלק של 300CC תוכל ליות באוויר יותר מ חצי שעה

עם ברצונך ללכת על חשמלי
זה כבר סיפור אחר ו מכירים אחרים
:)

אייל שפירא
09-03-2010, 14:41:30
אני חושב שכל המזל"טים של צה"ל עומדים בדרישות שאתה מציב.

גם בלונים לניטור אוירי ולשימוש מטאורולוגי יכולים לשהות הרבה זמן באויר (אפילו מחברים להם חוט כדי שלא יברחו)

לדעתי אם אתה ממש ממש מתעקש להטיס משקל טיסן + קילו באויר למשך הרבה זמן אתה צריך דאון גדול מאוד, רוח טובה ואימון.

הדאונים הפופולריים דוגמת מולטיפלקס וחיקוייו יכולים להחזיק חצי שעה באויר, אבל הם שוקלים פחות מקילו.
טיסני דלק גדולים מעץ שוקלים יותר מ4 קילו, ואם תשים להם טנק דלק שערורייתי תוכל להטיס אותם בטח חצי שעה אם תמצא דרך לגרום להם לדאות חצי מהזמן.

בקיצור - אני לא יודע מה הנסיון שלך בלכידת טרמיקות ודאיה ממושכת, זו תורה שלמה שאני לא מתיימר אפילו להתחיל להבין.
אני לא יודע מה התקציב שלך, אבל דאון גדול ואיכותי זה דבר יקר ורגיש
אני לא יודע איזה סוג של משקל אתה רוצה להוסיף עליו - כי מעבר למסה יש גם אפקט של גרר שמאט את הטיסה וצורך כח נוסף מהמנוע

http://www.modelaircraft.org/plans/images/1981/354.jpg

alon098
09-03-2010, 15:30:39
כשרשום בנתונים של טיסה 35 OZ שזה קילו, זה אומר שזה המשקל המירבי שאפשר לשים עליו או שזה המשקל עם ציוד "חובה"?
דוגמא:
http://www.multiplexusa.com/models/model-kits/easy_glider_electric.html

MDreamer
09-03-2010, 16:14:46
כבר פירטתי את הדרישות(לא, אף אחד לא חייב לי שום דרישות) קילו "סחיבה" חצי שעה באויר. אם מישהו מכיר אשמח לדעת.

אני שואל מה המטרה שלך? כי היא לא נשמעת תמימה.
אם היית שואל מאיפה אני יכול להשיג אשלגן חנקתי, אבקת פחם, מחבת וקצת אבקת כביסה היית מקבל אותה תשובה ואת אותם תגובות מסוייגות.
כמו שאתה לא חייב להגיד מה המטרה שלך אנחנו לא חייבים לעזור.

עמיחי
09-03-2010, 18:48:30
אני שואל מה המטרה שלך? כי היא לא נשמעת תמימה.
אם היית שואל מאיפה אני יכול להשיג אשלגן חנקתי, אבקת פחם, מחבת וקצת אבקת כביסה היית מקבל אותה תשובה ואת אותם תגובות מסוייגות.
כמו שאתה לא חייב להגיד מה המטרה שלך אנחנו לא חייבים לעזור.

אבקת כביסה? את התוספת הזאת אני לא מכיר... למה זה טוב? (אפשר בה"פ)

wind556
09-03-2010, 18:54:32
אולי תסביר מה מפגר בה במקום להתנשא?

ניסיתי, לא נקלט
אבל אנסה שוב:
ענה לי על השאלה הבאה:
"כמה עולה אוטו? והאם הוא מתאים?"

alon098
09-03-2010, 19:04:15
זה כמו שאני אגיד לך בהקשר לדוגמא שלך: אני רוצה מכונית שיכולה ליסוע חצי שעה עם 5 נוסעים.
לא ביקשתי לדעת כמה עולה ולא ביקשתי אם הוא מתאים לצרכים שלי, כי אין צרכים.

מה יכול להיות לא תמים, אמרתי כבר את הסיבה, אני רוצה לדעת סתם. עניינה אותי השאלה עד כמה תחום הטיסנים מפותח. בגלל זה שאלתי את השאלה הראשונית, אחרי שלא יכלתם לתת תשובה נתתי יותר פרטים שאני חושב שהם גבוהים. אם עדיין לא הבנת את המטרה, אתה לא חייב להשיב על השאלה או בכלל להגיב.

מישהו מכם יכול לענות על השאלה שאיתה אני לא יכול לפוצץ בניינים\להרוג אנשים?
" כשרשום בנתונים של טיסן 35 OZ שזה קילו, זה אומר שזה המשקל המירבי שאפשר לשים עליו או שזה המשקל עם ציוד "חובה"? "

אני מקווה שהבנתם את המטרות\כוונות.

תודה
אלון

guyst
09-03-2010, 19:14:24
זה כמו שאני אגיד לך בהקשר לדוגמא שלך: אני רוצה מכונית שיכולה ליסוע חצי שעה עם 5 נוסעים.
לא ביקשתי לדעת כמה עולה ולא ביקשתי אם הוא מתאים לצרכים שלי, כי אין צרכים.

מה יכול להיות לא תמים, אמרתי כבר את הסיבה, אני רוצה לדעת סתם. עניינה אותי השאלה עד כמה תחום הטיסנים מפותח. בגלל זה שאלתי את השאלה הראשונית, אחרי שלא יכלתם לתת תשובה נתתי יותר פרטים שאני חושב שהם גבוהים. אם עדיין לא הבנת את המטרה, אתה לא חייב להשיב על השאלה או בכלל להגיב.

מישהו מכם יכול לענות על השאלה שאיתה אני לא יכול לפוצץ בניינים\להרוג אנשים?
" כשרשום בנתונים של טיסן 35 OZ שזה קילו, זה אומר שזה המשקל המירבי שאפשר לשים עליו או שזה המשקל עם ציוד "חובה"? "

אני מקווה שהבנתם את המטרות\כוונות.

תודה
אלון

אלון,

אנסה עם סבלנות להסביר מה קצת "הזוי / לא ברור" בשאלות שלך:
OZ 35 כפי שציינת זה קילו, אבל מה רשום ליד? יש לך לינק? איך אנחנו יכולים לענות לך לשאלה כזאת ללא נתונים נוספים....?
ולדוגמת המכונית: אם הייתי שואל אותך, 1300 ק"ג בקטלוג מכונית הגולף שלי זה משקל המכונית, עומס מותר או המשקל של חמותי במושב האחורי...? היית יודע לענות...?:rolleyes:

alon098
09-03-2010, 20:09:42
אתה צודק, לא הוספתי את הלינק שמצוין בתגובה למעלה...תראה שבתגובתי הקודמת יש לינק:
כל העניין עם עומס כנף גם לא כל כך הבנתי.

guyst
09-03-2010, 20:35:12
אתה צודק, לא הוספתי את הלינק שמצוין בתגובה למעלה...תראה שבתגובתי הקודמת יש לינק:
כל העניין עם עומס כנף גם לא כל כך הבנתי.

המשקל הוא לדאון כולל האלקטרוניקה פה (http://www.tholon.co.il/17852/%D7%90%D7%99%D7%96%D7%99-%D7%92%D7%9C%D7%99%D7%99%D7%93%D7%A8-%D7%A4%D7%A8%D7%95---Easy-Glider-Pro)תוכל לראות את שני המשקלים (עם ובלי אלקטרוניקה).
עומס כנף (http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A2%D7%95%D7%9E%D7%A1_%D7%9B%D7%A0%D7%A3)
מושגים כלליים בטיסנאות (http://www.aeroclub.co.il/sections/articles/articles.php?cat_id=1)

Boogle
09-03-2010, 21:34:17
אתה צריך טיסן שבמהירות השיוט שלו V יוכל לייצר עילויL שישא את כל משקלו W (כולל PAYLOAD )
במהירות הזו יהיה על המנוע להתגבר על גרר בשיעורD הנגזר מתצורתו האוירודינמית ע"י משיכת Xוואטים.
לשהות חצי שעה תצטרך סוללה בעלת קיבול הספק של 0.5X וואט שעה לפחות.

בנוסף עליך לבדוק שמבנה הטיסן מסוגל לשאת את המשקל הכולל W במקדם ביטחון של 4 לפחות.

שלח לי במסר את פרטי הצ'ק שנוכל להמשיך.

alon098
09-03-2010, 21:45:27
בעקרון אבל, ככל שאני אעלה את המהירות של הטיסן, ככה יש יותר עילוי. אז אם אני אשים על האיזי מנוע שחזק פי 10 ממה שממליצים ואשים עליו ציוד במשקל פי 10 ממה שממליצים, אוכל להגיע לאותם ביצועים כמו אחד שבנוי כמו שהם רוצים? כמובן שככל שעולים במהירות ככה העומס על הכנף עולה.. איך מחשבים את העומסים האלה?

Boogle
09-03-2010, 22:47:24
למה לא תרשם ללימודי אווירונאוטיקה? או שתלמד מהקישורים שקיבלת?

אתה רוצה ללמוד אווירונאוטיקה בהתכתבות ועוד בחינם, לי זה עלה יותר ולא בא לי לשתף :o

הסבר אחרון :

כח העילוי וכח הגרר הם פונקציה של המהירות בריבוע.
תעלה את המהירות בX הגרר יגדל בX^2 =>כוח הפרופ צריך לגדול בX^2 .כח הפרופ הוא ביחס ישר להספק (נניח שכל יתר הפרמטרים קבועים למרות שבטבע לא כך המצב) ולכן גם ההספק צריך לעלות בפקטור הזה.
אז תצטרך סוללה גדולה יותר= יותר משקל=לא מספיק עילוי אז יאללה עוד קצת מהירות ואנחנו שם=======

ביום ראשון תפוחי אדמה,
ביום שני תפוחי אדמה
ביום שלישי.....

alon098
09-03-2010, 23:07:42
המשמעות היא שלכל טיסן יש מהירות יעודית? איפה זה רשום? (עריכה: איך מחשבים את זה?)
הסתכלתי בלינקים שקיבלתי, אין שם לימודים מדויקים שכאלה :)

Tornadon
09-03-2010, 23:11:52
טכניות 4 שנים ו תוכל לייצר את ה לינקים :D

Tornadon
09-03-2010, 23:13:07
עוד 30 שנים של השתפשפות בנושא תוכל להחליף את בוגל :D

Boogle
10-03-2010, 23:19:20
כן , לכל כלי טייס יש מעטפת ביצועים המגדירה מספר מהירויות יחודיות לצורך הטסתו .

1. הכי חשובה מהירות הזדקרות
2.מהירות ניתוק, במטוסים ה"אמיתיים" גם מהירות רוטציה.
3. מהירויות שיוט, תלויית גובה , מה לעשות צפיפות האויר שונה בכל גובה ולכן העילוי משתנה והגרר בהתאם.
4. מהירות מירבית, לעיתים מגבלת מנוע ולעיתים מגבלות מבנה, למשל בעיות פרפור (חפש ערבה).
מהירויות שונות לתימרונים שונים כמו לולאות , פניה מתואמת ב15,30,60 מעלות הטיה
ועוד ועוד.

כלי טייס הוא מערכת מורכבת, אנשים לומדים על חלק מהפרמטרים המשפיעים עליו 4 שנים וחלקם אף יותר כי לא מכסים הכל בתקופה זו.
ואתה רוצה לדעת הכל ביום יומיים :).
עכשיו, אם אתה "סתם רוצה לדעת" יופי לך, תתחיל פה (http://www.google.co.il/)תכתוב את השאלות, מישהו בעולם כבר כתב איזו תשובה.
ואם אתה רוצה למשהו ספציפי ולא רוצה ללכת ללמוד (ככה נראה לי) תאלץ לחשוף את סודך האפל ולשתף אותנו בפטנט העולמי שלך.