PDA

צפייה בגרסה מלאה : סוללה אחת ושלושה מנועים

אייל שפירא
08-03-2010, 10:33:27
אם יש לי סוללת ליפו 3 תאים 750mAh 20C, אני רוצה להפעיל איתה שלושה מנועים, עם שלושה בקרי מהירות.
לפי החשבון לסוללה יש מקסימום (15A (0.75X20, האם שלושת הבקרים מתחלקים בהספק הזה או שכל אחד מהם מקבל 15A לחוד?

לשם העניין - אם שלושה בקרים של 6A-9A יפעלו במקביל על אותה הסוללה, האם ומה מהם אני אקלקל?

DarZeelon
08-03-2010, 12:38:16
אייל,

חיבור שלושה בקרים לאותו מארז הסוללות, דומה להפעלת שלושה צרכנים בבית המוזן בפאזה אחת של חשמל...

הם יקבלו כולם את אותו המתח וְיַחִלְקוּ בזרם.

למרות זאת, גם אם תתכנת את כל הבקרים באופן זהה; אל תצפה שכולם יגיע להפסקת הזרם (כל אחד למנוע שלו), בדיוק באותה הנקודה בזמן.

Boogle
08-03-2010, 19:29:27
אתה מפספס משהו אחד, אין בעיה לשים שלושה בקרים של 150A על הסוללה המסכנה, כל עוד שלושת המנועים יחדיו לא יצרכו יותר מהערך הנקוב של הסוללה. (כל מנוע יכול לצרוך זרם אחר!)

מי שצורך את הזרם וקובע אותו זה המנוע בשילוב הפרופ בתלות במתח הסוללה (או העומס שלו אם אין פרופ), כל שעושה הבקר הוא לספק את המנוע במתח והזרם הנדרש.
במידה והזרם הנדרש חורג מיכולת הבקר, שתי אפשרויות קורות:
1. הבקר יודע לחתוך את המתח להתאמה לזרם המירבי שאליו תוכנת
2. הבקר נשרף:eek:

אייל שפירא
08-03-2010, 19:35:50
אני חושב שהבנתי... :)

אז בהנחה שהבקרים לא ישרפו לי אני צריך לוודא שאני בוחר שלושה מנועים שביחד לא עוברים את ה15A, או לבחור סוללה עם הספק גדול יותר.

אני אחפש קצת ומקסימום אשאל ספציפית כשיהיו לי לינקים.
תודה.

המרסק
09-03-2010, 08:01:51
הבהרה להסבר של בוגל :

אם המנועים יחדיו יצרכו (לפי ההסבר של דר) מעבר ל15C - אתה בדרך להרוס את הסוללה.
אם כל מנוע יצרוך מעבר למה שהבקר מסוגל לספק לו - הבקר בדרך כל טיסן מוקצף (לפחות אלו שברשותי).

ולכן :
עלייך לבחור פרופ בהתאם לדרישות כוח/מהירות וגודל הגוף-> לבחור מנוע שיתאים לצריכת ההספק של הפרןפ בסל"ד הרצוי -> להתאים בקר עם מרווח זרם של 15% -> לרכוש סוללה עם C מספיק בכדי שיספק את הרעב של המנוע (במקרה שלך 3* C)

ביצוע האלגוריתם יביא למיצוי יכולת הריסוק שלך, מובטח.