PDA

צפייה בגרסה מלאה : חדשות עדכון קושחה 3.2 לבקרי Castle Creations מייצר עליה של 30% בהספק לפרופ

Boogle
08-03-2010, 23:24:45
כן כן זו לא טעות.
בשבת האחרונה חיברתי את הבקר של הדאון שלי לתכנת לו ברקס וקיבלתי הודעה שקיים עדכון קושחה 3.2 . הוא הגיע עם אזהרה חמורה למדידת זרמים והספקים לאחר העדכון כי הבקר מוציא מהמנוע יותר כח באופן משמעותי.

בהיותי ספקן , אמרתי כן כן... ועדכנתי. בהפעלה של המנוע חשתי בהתנהגות עצבנית משהו והחלטתי למדוד.
אם כן בקר THUNDERBIRD18 עם מנוע HIMAX2812-850 ופרופ מתקפל 9X5 שמשך לפני העדכון כ95W עלה ל135W :eek:

שפשפתי את עיני והחלטתי לאמת:
סוויפט 2 עם בקר PHOENIX25 ומנוע AXI2212/20 בשילוב פרופ APC8X6 שנקצץ ל6.5אינץ' בקוטר נמדד מושך 205W לפני העדכון.
אחרי העדכון הילד מושך 265W:eek:

זו עליה של כ-30% בהספק (וכתוצאה מכך בכח).
הסוויפט נסק באנך תוך גלגולים סביב צירו (נשלטים:rolleyes:) לגבהים עצומים מבלי להניד עפעף או לגמגם כמעה.
אגב הזרם עלה מ17.5Aל22.5A.

כל הנ"ל בשימוש באותו הסט אפ , רק עדכנתי קושחה.

אז למי שיש בקרים של CC ורוצה להוציא עוד קצת מיץ מהסטאפ שלו- מוזמן לעדכן גרסה.
בהצלחה:)

מר מתוק
08-03-2010, 23:54:51
צודק.
העיניין דוסקס רבות ב-RC GROUPS בפורום של CASTLE (http://www.rcgroups.com/castle-creations-168/).

גיא חנוך
09-03-2010, 02:09:48
השוקפליירים שלי מוסרים תודה :)

gmagnezi
09-03-2010, 07:41:28
בוגל
יש לי בקר 85A HV שנקנה במאי האחרון מטאואר איך אני יכול לדעת מהי הגרסה המותקנת?
(אגב - אין לי Castle Link)

גבי

גיא חנוך
09-03-2010, 12:16:59
אני קצת גבולי עם הזרם ב ACRO 50 שלי , זה המחיר שמשלמים ברגע שרוצים טיסן קל ולוקחים את הציוד המינימלי .. :(

נראה לי שאני אתחיל לשחק קצת עם מידות שונות של פרופים ..

igalr
09-03-2010, 19:14:05
סיפרו לנו סיפורים על רכיבי FET בטכנולוגית חלל
סיפרו לנו סיפורים על QA קפדני שלא מאפשר לשום אלקטרון לחמוק מעיניהם הבוחנות של אנשי הQA

פתאום מתברר שכל סיפור הביצועים הוא תוכנה.......

Boogle
09-03-2010, 21:43:44
גבי אם אתה מגיע לאזור השרון צור קשר בה"פ העניין לוקח דקה ועוד חצי שעה פטפוטים על כוס קפה :)

Boogle
09-03-2010, 21:47:57
סיפרו לנו סיפורים על רכיבי FET בטכנולוגית חלל
סיפרו לנו סיפורים על QA קפדני שלא מאפשר לשום אלקטרון לחמוק מעיניהם הבוחנות של אנשי הQA

פתאום מתברר שכל סיפור הביצועים הוא תוכנה.......

לא סיפרו לך על מטוסים נופלים על באג 2000?:eek:

פשוט אחרי שעשו מיליון על מכירת כבל התכנות מצאו אלגוריתמאי שיסדר את התוכנה.
מה שמדהים שרק לפני כשלושה שבועות עוד ישבתי על גרסה 2.11 בטא ופתאום שוחררה
גרסה 3.2:confused:

מצד אחד יש להם עכשיו יתרון על גבי הסיניים, השאלה כמה זמן יקח לסינים לשכפל את התוכנה?

דניאל דקל
09-03-2010, 22:06:07
ניצול שרשור

הבקרים של TURNIGY עולים פחות מחצי מאשר CC

מה ה- CATCH פה?

Boogle
09-03-2010, 22:39:30
אני אנסה מחר לבדוק סל"ד, משהו לא מסתדר לי בנושא תאוריית הקונספירציה או בעברית תאוריית הKV :confused:
הרי סיכמנו שהפרופ ימשוך זרם כפונקציה של העומס שלו, העומס שלו זה הפרופ המסתובב בסל"ד קבוע (?) הרי המתח קבוע והKV קבוע. האם הפער בין סל"ד מנוע ללא עומס ועם עומס הוא 30% בסל"ד? ברור שלא, אז מה קורה פה?
אז איך אני מייצר עוד 30% הספק????

leetal
09-03-2010, 23:05:42
אני אנסה מחר לבדוק סל"ד, משהו לא מסתדר לי בנושא תאוריית הקונספירציה או בעברית תאוריית הKV :confused:
הרי סיכמנו שהפרופ ימשוך זרם כפונקציה של העומס שלו, העומס שלו זה הפרופ המסתובב בסל"ד קבוע (?) הרי המתח קבוע והKV קבוע. האם הפער בין סל"ד מנוע ללא עומס ועם עומס הוא 30% בסל"ד? ברור שלא, אז מה קורה פה?
אז איך אני מייצר עוד 30% הספק????

בסוף עוד יתברר שהמערכת צורכת יותר הספק אבל לא נוצר עוד סל"ד...

Boogle
10-03-2010, 23:23:19
בסוף עוד יתברר שהמערכת צורכת יותר הספק אבל לא נוצר עוד סל"ד...

זה וודאית לא נכון.
בשני כלים שלי יש שינוי (עליה) בדחף באופן משמעותי ומורגש.

DarZeelon
11-03-2010, 05:05:13
מה שבטוח, אנרגיה לא נוצרת יש מאין...

עדכון הקושחה; במידה והוא באמת אפקטיבי, חייב 'להוציא את המיץ' מהמצבר, הרבה יותר מהר...

אחרת, בגירסה הקודמת, הבקר היה צריך להיות כל כך ירוּד ביעילותו, ש-30% מהאנרגיה הייתה אובדת בחימום פיסי שלו... הטיסן כולו היה מותך, אילו זה היה קורה...

'המצאת מרידור (http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7%A0%D7%95%D7%A8%D7%94_%D7%A9%D7%AA%D7%90% D7%99%D7%A8_%D7%90%D7%AA_%D7%9B%D7%9C_%D7%A8%D7%9E %D7%AA_%D7%92%D7%9F)' כיכבה בשנת 1982 והופרכה כבר אז...

Shay
11-03-2010, 07:27:36
לפי מה שהבנתי מהפורום השכן בתוכנה הישנה כל פעם הייה מגנש שדחה את הסליל ואילו בחדשה יש מגנט שדוחה ומגנט שמושך לכן נוצר יותר הספק אך הזרם עולה באופן משמעותי

Boogle
11-03-2010, 19:35:11
לפי מה שהבנתי מהפורום השכן בתוכנה הישנה כל פעם הייה מגנש שדחה את הסליל ואילו בחדשה יש מגנט שדוחה ומגנט שמושך לכן נוצר יותר הספק אך הזרם עולה באופן משמעותי

רק תיקון, אמנם טרנספורמצית גלילאו יכולה לתפוס פה, אבל הסלילים לא זזים והמגנטים כן. ומי שמפעיל כוחות הם הסלילים על המגנטים ולכן, האופטימום הוא שסליל אחד דוחה את המגנט בעוד שכנו מושך אותו וכל הזמן צריך למתג.

זו התורה על רגל אחת של מנועי LIM)Linear Induction Motors) וכן של הרכבת המהירה ביפן.

מה שאני חושב שהם מצאו שיטה לדגום את מצב המגנטים ולתת את הפולסים חכם יותר בשיטת הPUSH PULL. יש לי תחושה שהאלגוריתם המקורי הסתמך רק על PULL של הסלילים כלפי המגנטים דבר שיכול ליצור האטה של המגנט אם הסליל שאותו המגנט עזב יתחיל קצת למשוך את המגנט אחורה תוך כדי משיכת המגנט הבא אחריו קדימה.

DarZeelon
11-03-2010, 22:36:38
לפי מה שהבנתי מהפורום השכן, בתוכנה הישנה כל פעם הייה מגנט שדחה את הסליל ואילו בחדשה יש מגנט שדוחה ומגנט שמושך. לכן נוצר יותר הספק אך הזרם עולה באופן משמעותי.

שי,

יש צורך להבין איך ובאלו מופעים מופעלות שלוש הפאזות.
בנוסף יש להפנים את העובדה שהרבה יותר מסליל אחד וגם הרבה יותר משניים, פעילים בכל עת ועת...

התרשימים הדינמיים של כמה יצרני מנועי בראשלס, כמו 'הקר' למשל, פשטניים עד כדי הטעיה!

רוב מנועי ה-Brushless outrunner, הם בעלי אחת משתי קומבינציות של מגנטים ו-'שיניים' מלופפות. תשע שיניים עם 12 מגנטים, או 12 שיניים עם 14 מגנטים.

מספר השיניים המלופפות מתחלק תמיד בשלוש וכל שן שלישית שייכת לאותה קבוצה של פאזה אחת. כך שאם נסמן את הפאזות במספרים 1, 2, ו-3, במנוע עם 12 שיניים, הן יהיו מסודרות 1, 2, 3, 1, 2, 3, 1, 2, 3 ,1, 2, 3.
כל המספרים הזהים מלופפים בטור (וכל הליפופים באותו כיוון).

הסדר הוא שפאזה אחת בפלוס, השניה במינוס והשלישית ב-0. ההחלפה משאירה את הראשונה בפלוס, מעבירה את שניה ל-0 ואת השלישית למינוס. ההחלפה הבאה מורידה את הראשונה ל-0, מעבירה את השניה לפלוס ומשאירה את השלישית במינוס. ההחלפה שאחריה מעבירה את הראשונה למינוס, משאירה את השניה בפלוס ומעבירה את השלישית ל-0. ההחלפה הבאה משאירה את הראשונה במינוס, מעבירה את השניה ל-0 ומעבירה את השלישית לפלוס. ההחלפה האחרונה למחזור מעבירה את הראשונה ל-0, מעבירה את השניה למינוס ומשאירה את השלישית בפלוס.

אחרי כן חוזרת כל הפִּסְקָה מההתחלה.

שימו לב; כל פאזה מבלה 2 פרקי זמן בפלוס, פרק זמן יחיד ב-0, שני פרקי זמן במינוס ואז שוב פרק זמן יחיד באפס.
בין המופעים של שלוש הפאזות, יש הפרש של שני פרקי זמן.

במנוע 'כוכב' עם 12 שיניים, בכל עת, הסלילים של 8 שיניים פעילים. ארבעה מהם בקוטביות N והארבעה האחרים בקוטביות S... לא רק שניים, כמו ב-Demo, של יצרני מנועים.

במנוע 'דלתא', כל הסלילים פעילים, כל הזמן, בעוצמות שונות...

כל שן שהסליל שמלופף סביבה מעביר זרם, מתנהגת כאלקטרו-מגנט לכל דבר ועניין.
כתוצאה מכך היא נמשכת, או נדחית ע"י הקטבים המגנטיים שמסודרים סביבה.

לא ניתן לקבוע בבקר כמה מגנטים\שיניים מלופפות ימשכו, או ידחו זה את זה...
הדרך היחידה בה תיקון קושחה יביא להגדלת כוח, היא אם משהו היה פגום בתפקוד הקושחה לפני העדכון...

leetal
12-03-2010, 00:11:53
שי,

יש צורך להבין איך ובאלו מופעים מופעלות שלוש הפאזות.
בנוסף יש להפנים את העובדה שהרבה יותר מסליל אחד וגם הרבה יותר משניים, פעילים בכל עת ועת...

התרשימים הדינמיים של כמה יצרני מנועי בראשלס, כמו 'הקר' למשל, פשטניים עד כדי הטעיה!

רוב מנועי ה-Brushless outrunner, הם בעלי אחת משתי קומבינציות של מגנטים ו-'שיניים' מלופפות. תשע שיניים עם 12 מגנטים, או 12 שיניים עם 14 מגנטים.

מספר השיניים המלופפות מתחלק תמיד בשלוש וכל שן שלישית שייכת לאותה קבוצה של פאזה אחת. כך שאם נסמן את הפאזות במספרים 1, 2, ו-3, במנוע עם 12 שיניים, הן יהיו מסודרות 1, 2, 3, 1, 2, 3, 1, 2, 3 ,1, 2, 3.
כל המספרים הזהים מלופפים בטור (וכל הליפופים באותו כיוון).

הסדר הוא שפאזה אחת בפלוס, השניה במינוס והשלישית ב-0. ההחלפה משאירה את הראשונה בפלוס, מעבירה את שניה ל-0 ואת השלישית למינוס. ההחלפה הבאה מורידה את הראשונה ל-0, מעבירה את השניה לפלוס ומשאירה את השלישית במינוס. ההחלפה שאחריה מעבירה את הראשונה למינוס, משאירה את השניה בפלוס ומעבירה את השלישית ל-0. ההחלפה הבאה משאירה את הראשונה במינוס, מעבירה את השניה ל-0 ומעבירה את השלישית לפלוס. ההחלפה האחרונה למחזור מעבירה את הראשונה ל-0, מעבירה את השניה למינוס ומשאירה את השלישית בפלוס.

אחרי כן חוזרת כל הפִּסְקָה מההתחלה.

שימו לב; כל פאזה מבלה 2 פרקי זמן בפלוס, פרק זמן יחיד ב-0, שני פרקי זמן במינוס ואז שוב פרק זמן יחיד באפס.
בין המופעים של שלוש הפאזות, יש הפרש של פרק זמן יחיד.

במנוע 'כוכב' עם 12 שיניים, בכל עת, הסלילים של 8 שיניים פעילים. ארבעה מהם בקוטביות N והארבעה האחרים בקוטביות S... לא רק שניים, כמו ב-Demo, של יצרני מנועים.

במנוע 'דלתא', כל הסלילים פעילים, כל הזמן, בעוצמות שונות...

כל שן שהסליל שמלופף סביבה מעביר זרם, מתנהגת כאלקטרו-מגנט לכל דבר ועניין.
כתוצאה מכך היא נמשכת, או נדחית ע"י הקטבים המגנטיים שמסודרים סביבה.

לא ניתן לקבוע בבקר כמה מגנטים\שיניים מלופפות ימשכו, או ידחו זה את זה...
הדרך היחידה בה תיקון קושחה יביא להגדלת כוח, הוא אם משהו היה פגום בתפקודו לפני העדכון...

היום יום טוב, מענין וממצא,
כל הכבוד דר

DarZeelon
12-03-2010, 08:47:57
תודה רבה, דוד.

יצרתי קובץ אקסל, המתאר את מצב הפאזות, המתואר מילולית בהודעתי הקודמת.

שי,

העניין אותו יש להדגיש הוא שלא ניתן לגרום למגנט למשוך אליו, או לדחות ממנו סליל...
אפשר לקטב כל סליל (שן של הסטטור, למעשה), כך שימשוך אליו, או ידחה ממנו מגנט...

למגנטים קוטביות קבועה ולסלילים קוטביות הנקבעת ע"י כיוון הזרם העובר דרכם.

שימו לב שאין כאן שום מִקריוּת, בבחירת מצבה של כל אחת מהפאזות.
חיפשתי באינטרנט 'סקיצה' כזו ובהיעדרה, יצרתי אותה לבדי.

gmagnezi
13-03-2010, 20:14:48
גבי אם אתה מגיע לאזור השרון צור קשר בה"פ העניין לוקח דקה ועוד חצי שעה פטפוטים על כוס קפה :)

בוגל תודה על ההצעה
איתן השאיל לי את המתאם שלו
עדין לא עדכנתי תוכנה כי לא היה לנו כבל USB בשטח וגם לא רציתי לקחת סיכון שלא אוכל להטיס עקב עליית ההספק (טיסן אחד סביב ה 2300 וואט והשני 1150)
אני מניח שלאחר העדכון אאלץ לשנות סטאפ (הקטנת מתח סוללה או הורדת גודל פרופ
אעדכן אתכם בפרטים מיד כשאבצע את העדכון

את ההזמנה לקפה אשמור ברשותך להזדמנות אחרת

גבי

DarZeelon
14-03-2010, 08:11:26
הנה תרשים של 'עקומת' הפאזות.

asafsee
14-03-2010, 08:27:02
אני הורדתי לגרסה 3.0 והכל יופי טופי....

igalr
14-03-2010, 09:03:22
הנה תרשים של 'עקומת' הפאזות.

App Notes and Source Code for Brushless DC Motor Control :

http://www.microchip.com/stellent/idcplg?IdcService=SS_GET_PAGE&nodeId=2125&param=en026745

כולל גרפים מתמטיקה קודים וסכמות.

gmagnezi
14-03-2010, 19:46:51
עדכנתי ב-2 הטיסנים
לא היה שינוי מהותי
ביאק 120E נמדדו 72 אמפר ו 2680 וואט לפני השינוי (10 תאים 4000 מילי)
לאחר השינוי ההספק ירד ל 2500 אולם השתמשתי באותה סוללה אז יתכן שהמתח ירד קמעה ואין קשר לעדכון
ביאק 40E נמדדו 1230 וואט לפני העדכון ו 1180 אחריו (4 תאים 4000 מילי)
גם כאן לא טענתי לאחר הניסוי הראשון ולכן לא נראה שהירידה בהספק קשורה לעדכון

גבי

MDreamer
14-03-2010, 19:50:53
עדכנתי ב-2 הטיסנים
לא היה שינוי מהותי
ביאק 120E נמדדו 72 אמפר ו 2680 וואט לפני השינוי (10 תאים 4000 מילי)
לאחר השינוי ההספק ירד ל 2500 אולם השתמשתי באותה סוללה אז יתכן שהמתח ירד קמעה ואין קשר לעדכון
ביאק 40E נמדדו 1230 וואט לפני העדכון ו 1180 אחריו (4 תאים 4000 מילי)
גם כאן לא טענתי לאחר הניסוי הראשון ולכן לא נראה שהירידה בהספק קשורה לעדכון

גבי
גבי אין לי את הבקרים הללו אבל בדר¨כ אחרי עדכונים כל ההגדרות מתאפסות- נסה להגדיר מחדש TIMING