PDA

צפייה בגרסה מלאה : להטיס דאון במישור עם רוח

אייל שפירא
23-03-2010, 14:18:02
אני חושש שימיו של הAXN הולכים ומתקצרים (ומתרסקים ונמעכים ומתפרקים ומודבקים ונהיים כבדים ומכוערים אימים)
אני מתלבט האם להזמין גוף חדש ב80$ (http://www.lowpricerc.com/product_info.php?cPath=32&products_id=749) או פוקס ווינדריידר ב75$ (http://www.windrider.com.hk/product.asp?id=164) במבצע שנותרו לו כמה ימים בלבד?

פשוט שמתי לב שרוב הזמן יש איזושהי רוח בגעש, כך שכשהיא בינונית אני מתרסק מחוסר עילוי וכשהיא חזקה אני מתרסק מניהוג חלש מדי. היום למשל הרגשתי שהמאזנות לא מצליחות ליישר את הטיסן לצד אחד, בעוד שלצד השני הוא מתהפך בקלות מאוד. השתמשתי בהגה הכיוון כדי להנחית אותו, וזה היה מאוד קשה וזה יתבטא בעוד סיבוב דבק חם ואפוקסי היום בערב.

מוטת הכנפיים של הAXN היא 130 ס"מ לעומת הווינדריידר שמתפרש לרוחב של בערך 170 ס"מ, כמעט 25% יותר.
המינוס מבחינתי הוא שהמנוע של הווינדריידר נמצא מקדימה וזה אומר שהוא הולך לחטוף בנחיתות הפרצוף באדמה של געש. המנוע של הAXN נמצא בחלק היחיד שלא נהרס עד כה בטיסן...

מה לעשות?

wind556
23-03-2010, 15:25:55
אייל, רוח לא מייצרת עילוי, והטיסן לא יודע בכלל שיש או אין רוח
רק מהירות הקרקע שלו משתנה
ואל תקנה את הווינד ריידר, זה טיסן מהיר ותזזיתי, ועליך ללמוד לפני זה להטיס בביטחה טיסן "עצלן" ולא לרסק גם כשיש רוח
סיים לבנות את כל מה שיש לך בבית, ותביא איתך לשטח טיסן אחד לפחות בר הטסה שאינו עשוי מדבק חם, ואעזור לך להטיס ולרכוש ביטחון.
אל תמלא את הבית שלך בשופינג לא נחוץ, תמצה קודם את הקיים

אייל שפירא
23-03-2010, 15:29:19
אוקיי
אנסה לסיים את הטריינר ולבוא איתו בשבת.

Boogle
23-03-2010, 16:14:10
אייל, רוח לא מייצרת עילוי, והטיסן לא יודע בכלל שיש או אין רוח
רק מהירות הקרקע שלו משתנה
ואל תקנה את הווינד ריידר, זה טיסן מהיר ותזזיתי, ועליך ללמוד לפני זה להטיס בביטחה טיסן "עצלן" ולא לרסק גם כשיש רוח
סיים לבנות את כל מה שיש לך בבית, ותביא איתך לשטח טיסן אחד לפחות בר הטסה שאינו עשוי מדבק חם, ואעזור לך להטיס ולרכוש ביטחון.
אל תמלא את הבית שלך בשופינג לא נחוץ, תמצה קודם את הקיים

+1111111++++11111+++++

אייל, אם לא תלמד להטיס לא תדע להטיס ולרקדן גרוע הרצפה עקומה תמיד...;)

אם אתה צריך עזרה בלימודי טיסה תגיד אנסה לעזור לך גם.

אייל שפירא
23-03-2010, 16:20:42
אין לי בעיה בהטסה, יש לי בעיה בדאיה. לכאורה.
אני תמיד "רודף" אחרי כיוון הרוח, והטיסה יוצאת מג'ועג'עת כמו צילום חתונות בשנות השמונים.
עם מנוע פועל אני טס דווקא לא רע, והאינסטינקטים שסיגלתי לעצמי בסימולטור מוכיחים את עצמם, יחסית.

הבעיה היא שטיסן כמו האקטסרה-קאפה נורא קשה לי להטיס ברוח חזקה.

haimz24
23-03-2010, 17:15:01
אייל לדעתי אתה מטיס בסדר גמור מצפייה שלי היום בשטח, הבעיה היא שכלל הטיסן שלך כולו דבק או פלסטיק שמוציא אותו מכלל פורפורציה, לדעתי קנה גוף חדש תעביר אלק' ותהנה..

wind556
23-03-2010, 17:28:30
אין לי בעיה בהטסה, יש לי בעיה בדאיה. לכאורה.
אני תמיד "רודף" אחרי כיוון הרוח, והטיסה יוצאת מג'ועג'עת כמו צילום חתונות בשנות השמונים.
עם מנוע פועל אני טס דווקא לא רע, והאינסטינקטים שסיגלתי לעצמי בסימולטור מוכיחים את עצמם, יחסית.

הבעיה היא שטיסן כמו האקטסרה-קאפה נורא קשה לי להטיס ברוח חזקה.

האקסטרה לא נועדה לטוס ברוח
ורוב הזמן אין רוח משמעותית וניתן בקלות להטיס גם אקסטרה
לגבי בעיית דאיה, צריך להבין את החוקיות: מהי מהירות הזדקרות, מה זה בכלל עילוי, מה כל פעולה שאתה מבצע בסטיקים עושה לאוירודינאמיקה של הטיסן וכו', מה כישורי הטיסן ועוד הרבה פרמטרים.
לכל טיסן תכונותיו וכישוריו.
אחד האתגרים שעדיין לא נתקלת בהם זה להחזיק דאון באויר מקסימום זמן שהיה ללא עזרת מנוע. בלי להבין חוקיות בסיסית לא תצליח לעשות את זה
איך אמר גורדג'ייף: בלי הבנה אין כלום

אייל שפירא
23-03-2010, 19:03:54
עשיתי קליפ המראות ונחיתות מהיום, הפעם שמתי שתי מצלמות - אחת על הטיסן ואחת הצמדתי עם גאפרטייפ לצד המשקפיים וככה קיבלתי גם את האפשרות לצלם את הטיסן מזוית הראיה שלי, וניסיתי בתוכנת העריכה הכי גרועה בעולם לשלב בין הזויות.

אפשר לראות שאחרי הנחיתה ב1:37 המאזנות לא מגיבות כמו שצריך והטיסן נתקע בזוית לצד ימין ולא מוכן לחזור. על הקרקע הן פועלות, אבל באויר אני חייב לנהוג עם הגה הכיוון כדי ליישר את הטיסן בחזרה.
הדגמה לאינסטינקטים שמקנה הסימולטור אפשר לראות בנסיון ההמראה האחרון ב2:10 שבו זרקתי את הטיסן בטעות על הצד ולא יכולתי ליישר אותו, אז הטסתי אותו הפוך בפעם הראשונה כדי לא להתרסק.

כדי שלא ישעמם שמתי ברקע שיר שלי... :)

<object width="640" height="505"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/gUj7csalOCU&hl=en_US&fs=1&rel=0"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/gUj7csalOCU&hl=en_US&fs=1&rel=0" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="505"></embed></object>

ויזל ישי
23-03-2010, 19:20:58
נראה שהוא מזדקר לך ומפיל כנף תוסיף במצבים כאלה עוד מנוע ותתישר עם האף לרוח

eran_k
23-03-2010, 19:29:50
לדעתי יש מספר סיבות אפשריות:
1. אתה צריך להשתפר בנחיתות - מה לעשות זה אחד הדברים היותר קשים בהטסה
2. יש מצב שאתה מזקר כנף בנחיתה בגלל שימוש יתר במאזנות במהירות נמוכה, בגדול התאוריה אומרת להגיע מאוזן ושינויי כוון קטנים במהירות איטית לקראת נחיתה עושים עם הגה כוון לא מאזנות,על אחת כמה וכמה ברוח צולבת.
3. אולי באמת מרוב הדבקות הטיסן שלך כבר מעוות ולא מאוזן,יכול להיות שמרכז הכובד במקום הנכון אבל יש גם איזון על ציר הגלגול - ואם כנף אחת כבדה מהשנייה זה בהחלט עלול להפריע,אני יודע מנסיון שאצלי בפנג'ט הייתה השפעה ברורה על יציבות ואיכות הטיסה כשכנף אחת הייתה כבדה יותר מהשנייה,מטבע חצי שקל פתר את הבעיה.

Boogle
23-03-2010, 19:46:40
אתה לא נוחת, אתה עוצר ומצפה שהטיסן ירד מהאוטובוס בהליכה :D
אם עצרת בגובה נמוך הוא נופל קצת אבל אם עצרת בגובה רב הוא נופל הרבה.
אני ממליץ לך לקבע את שתי המאזנות כשהן בולטות כלפי מעלה משטח הכנף כ2 מ"מ, תקבל קצת יותר מרווח הזדקרות. גם חשוב לבדוק שהמאזנות נעות מהלכים שוים בין ימין ושמאל ושווה לתכנת דיפרנציאל שיגביל את התנועה מטה של המאזנת - כלפי מעלה שיהיה מהלך מלא.

כשאתה במהירות איטית אין מנוס משימוש בהגה כוון, לכך הוא נועד.

ולסיכום :
אתה צריך הדרכה בסיסית
למדת כמה צעדים משמועות ואתה מטיס עם המון מזל ומעט הבנה.

אייל שפירא
23-03-2010, 19:53:38
למדת כמה צעדים משמועות ואתה מטיס עם המון מזל ומעט הבנה.

"למדתי" להטיס בסימולטור.
זה מצויין לי כשאני באויר, אבל זה לא עוזר לי בנחיתות...

מעניין אם טריינר אני אצליח להנחית במציאות כמו בסימולטור.

haimz24
23-03-2010, 20:14:49
אני מאמין שהזמן יעשה את שלו, לדעתי טריינר מאד יעזור לך בנחיתות והמראות כמו שערן אמר אתה צריך להגיע לנחיתה מאוזן כמה שיותר ותיקונים ממש "בקטנה" ואתה נוחת ללא בעיה..

guyst
23-03-2010, 20:17:40
אווווץץץ... כמה הוא חוטף הסיני המסכן... התכווצתי בכל חבטה כזו בקרקע...:)

אייל, מניסיון, סימולטור זה לא הדבר האמיתי. תעשה כמה טיסות כשמישהו עם ניסיון לצידך ותראה שיפור אדיר!
הסימולטור לא מלמד דברים בסיסים כמו שהחברה פה ציינו: מהירות הזדקרות, טיסה ברוח צד,שימוש בהגה כיוון וכדומה.

אייל שפירא
23-03-2010, 20:28:51
טוב אני צריך טריינר. מה עושים עם כני נסע בגעש?

liorz055
23-03-2010, 20:34:55
ואוו אייל , יצא יפה מאוד!!!

אייל שפירא
23-03-2010, 20:38:34
ואוו אייל , יצא יפה מאוד!!!

חח ממש
זה טריינר בלזה בן יותר מ20 שנה שחבר נתן לי כדי שאנסה לחשמל, כאילו שיש לי מושג.

guyst
23-03-2010, 20:40:44
טוב אני צריך טריינר. מה עושים עם כני נסע בגעש?

יש מעין מסלול חול באמצע הדשא שראיתי אנשים שממריאים עליו.

Boogle
23-03-2010, 20:43:42
אייל, נתוני הכלי בבקשה ולאיזה מנוע תוכנן בבקשה.

וזכור את הבלוג אשר נתן הבלוגל :D

אייל שפירא
23-03-2010, 21:22:13
אייל, נתוני הכלי בבקשה ולאיזה מנוע תוכנן בבקשה.

וזכור את הבלוג אשר נתן הבלוגל :D

בוגל קראתי עשרים פעם ועדיין הבנתי בערך שליש.
כרגע נתוני הכלי הם - 96 ס"מ אורך, 140 ס"מ מוטת כנפיים, מצופה צבע כסוף-אפור ושוקל כשהוא ריק בערך 1.36 ק"ג. בכנפיים יש התנפחויות של העץ, והפושרודים והגלגלים חלודים, אבל ההגאים זזים יפה.
חשבתי שיום יבוא ואשים עליו את הבקר GAUI 80A והBEC שקיבלתי בטעות פעמיים עם ההוריקאן, עם זוג סוללות 2200mAh 30C שלושה תאים בטור והמנוע הזה: http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6231 עם פרופלור 14X כלשהו
אבל נרסק את הגשר הזה כשנגיע אליו.

כרגע אני בהתלבטויות האם להמשיך לבנות טריינר מדפרון שלא בטוח שיהיה ראוי לטיסה ויחזיק מעמד במקרה הטוב שתי נחיתות, או לקנות טריינר כדי שלפחות מבחינת איכות הטיסה אוכל ללמוד בשקט.
כבר זרקתי המון כסף על כל שאר השטויות שלא ממריאות, אולי טריינר יגרום להם בטווח הרחוק לתחיל לתפקד?

Boogle
23-03-2010, 21:37:58
אני ממליץ על קניית טריינר מסודר, למשל המנטור של מולטיפלקס.
יש כזה לגיסי והוא טיסן נהדר ללימוד ומה שאחריו.

בעניין הטריינר בלזה, ההתנפחויות מדאיגות, המנוע שבחרת יכול להתאים (קצת גדול כי הטיסן נראה לי למנוע 25 במקור), אבל הסוללה שתכננת לשים תשאיר הכל על הקרקע. המנוע הנ"ל צריך לפחות 4 תאים בשביל להתחיל לדבר.
מצד שני, המערכת לחישמול מנטור תתאים כנראה גם עבור הטיסן הזה אם תרצה לרסק אותו :)
בקיצור קח החלטה אנחנו מאחוריך :)

eran_k
23-03-2010, 21:46:01
תכל'ס כנראה כדאי לך באמת לקבל קצת עזרה בהטסה מעשית.
דבר שני ואני יודע שיש הרבה שיחלקו עלי אבל זה עובד יפה מאד בארה"ב ולדעתי זה נכון (גם אני למדתי ככה-בארץ)
תתחיל מטיסן ללא מאזנות - איזיסטאר.
כשתדע לעשות איתו הכל:המראה,טיסה יפה ומסודרת גישה נכונה לנחיתה ונחיתה, תעבור לטיסנים מתקדמים יותר. לומדים ללכת לפני שלומדים לרוץ.
הוא טס לאט הוא יציב המאזנות לא יפריעו לך בנחיתות בהפלת כנף וכשאתה מטיס אותו אתה רגוע ויכול להתרכז בללמוד להטיס ולא כל הזמן להלחם בטיסן.
לא סתם הוא נחשב הטריינר האולטימטיבי

guyst
23-03-2010, 22:21:51
תכל'ס כנראה כדאי לך באמת לקבל קצת עזרה בהטסה מעשית.
דבר שני ואני יודע שיש הרבה שיחלקו עלי אבל זה עובד יפה מאד בארה"ב ולדעתי זה נכון (גם אני למדתי ככה-בארץ)
תתחיל מטיסן ללא מאזנות - איזיסטאר.
כשתדע לעשות איתו הכל:המראה,טיסה יפה ומסודרת גישה נכונה לנחיתה ונחיתה, תעבור לטיסנים מתקדמים יותר. לומדים ללכת לפני שלומדים לרוץ.
הוא טס לאט הוא יציב המאזנות לא יפריעו לך בנחיתות בהפלת כנף וכשאתה מטיס אותו אתה רגוע ויכול להתרכז בללמוד להטיס ולא כל הזמן להלחם בטיסן.
לא סתם הוא נחשב הטריינר האולטימטיבי

או שתנתק את המאזנות ב-AXN ותטוס עם הגה כיוון....;)

master_bebe
24-03-2010, 05:12:11
מאיפה בא תמיד הרעיון ללמוד בהתחלה על טיסן בלי מאזנות ???

אולי להתחיל גם בלי הגה גובה..

גם האיזי גליידר הזה מתאים ללימוד הטסה.

אייל, אתה יודע להחזיק אותו באוויר, אבל זה כמו לדעת להיות באוטו ולא להתנגש.
סימולטור זה נחמד בדיוק למטרה הזאת, אבל משם יש עוד קצת דרך.
אתה צריך קצת הדרכה עם מישהו מנוסה.
בשתי מילים לגבי מה שרואים בסרטון, אתה מטיס ללא שום חשיבות לעוצמת הרוח או כיוונה ומצפה שהטיסן יתנהג אותו הדבר.
טיסן אמור לנחות, לא להתרסק, אתה חייב לעשות גישות מול הרוח ויותר מהר ונמוך ולזקר אותו בעדינות ובהדרגתיות.

Ashaman
24-03-2010, 05:46:41
נראה שבסימולטור אתה לא מתאמן על נחיתות יותר מדי.
הגדר רמת קושי גבוהה, שים רוח צד (ואח"כ בזויות נוספות) בינונית, ותתאמן נטו על נחיתות.
כשאני אומר תתאמן נטו על נחיתות, הכוונה היא לא להביא את הטיסן לגובה חצי מטר ולתת לו לרדת לבד, אלא ממש להביא אותו להחלקה על הגחון בכל פעם מחדש - באותה נקודה בדיוק (תגיע מזויות שונות).
כמו שכבר אמרו, אין ספק שהדרכה מעשית היא הטובה ביותר עבורך, אבל אין סיבה להחליף לטיסן טריינר רגיל בכדי ללמוד נחיתות, האיזי וה AXN נוחתים בסדר גמור כל עוד אתה יודע איך.

wind556
24-03-2010, 13:37:32
מאיפה בא תמיד הרעיון ללמוד בהתחלה על טיסן בלי מאזנות ???

אולי להתחיל גם בלי הגה גובה..

גם האיזי גליידר הזה מתאים ללימוד הטסה.

אייל, אתה יודע להחזיק אותו באוויר, אבל זה כמו לדעת להיות באוטו ולא להתנגש.
סימולטור זה נחמד בדיוק למטרה הזאת, אבל משם יש עוד קצת דרך.
אתה צריך קצת הדרכה עם מישהו מנוסה.
בשתי מילים לגבי מה שרואים בסרטון, אתה מטיס ללא שום חשיבות לעוצמת הרוח או כיוונה ומצפה שהטיסן יתנהג אותו הדבר.
טיסן אמור לנחות, לא להתרסק, אתה חייב לעשות גישות מול הרוח ויותר מהר ונמוך ולזקר אותו בעדינות ובהדרגתיות.

דברי חכמה
לדעתי במיוחד למתחיל אסור ללמוד ללא מאזנות
אייל, קבענו בגעש....

המרסק
24-03-2010, 22:29:48
אייל,

1. נסה לעשות מיקס מאזנות-הגה כיוון וכך תוכל לקבל מושג האם הבעיה באוירודינמיקה.
2. בדומה לדברי בוגל, תעשה מיקס מדפים לנחיתה, יתן לך קצת עילוי + גרר.

ובניגוד להרגשה הכללית שקיבלתי ממך, אתה מטיס בסדר גמור. זה רק הפחד מנחיתות שהורס לך.

Boogle
24-03-2010, 23:30:00
2. בדומה לדברי בוגל, תעשה מיקס מדפים לנחיתה, יתן לך קצת עילוי + גרר.

.

הפוך גוטה :) יש לו בעיית בטיסה איטית של הזדקרות קצה כנף בגלל תנועת מאזנות, הוא לא צריך מדפים הוא צריך washout
לכן צריך להגביה הגאים לא להוריד אותם.

המרסק
25-03-2010, 03:53:46
הפוך גוטה :) יש לו בעיית בטיסה איטית של הזדקרות קצה כנף בגלל תנועת מאזנות, הוא לא צריך מדפים הוא צריך washout
לכן צריך להגביה הגאים לא להוריד אותם.

צודק.
<מוריד ראש לקבלת כאפה>
אני בפינה אם אתם צריכים אותי

Boogle
25-03-2010, 16:31:37
צודק.
<מוריד ראש לקבלת כאפה>
אני בפינה אם אתם צריכים אותי
:rolleyes:
:D

master_bebe
25-03-2010, 18:26:04
מה הקשר מדפים ? זה דאון קלקר מסריח (סליחה על ההתבטאות) אל תסבכו מישהו שבקושי מנחית עם מיקסים שונים ומדפים. הדאון הזה לא צריך מדפים לנחיתה, הוא רק צריך לבוא מול הרוח ולא איתה...

אם כבר הצעות, אני מציע מצנח נפתח כמו מזל"טים שונים או כרית אוויר בנחיתה.
או אולי בוסטרים רקטים הפוכים לבלימה.

haimz24
25-03-2010, 19:32:13
אייל מתי שתרצה אתה מוזמן לבוא ונטיס יחד, גם תלמד וגם לא תתקע בחול:D:D:D