PDA

צפייה בגרסה מלאה : מד דחף

Enn0L
28-03-2010, 20:20:23
אהלן,

אני מעוניין במתקן למדידת דחף של מנועים. עשיתי חיפוש קצר וראיתי כל מיני מתקנים די מורכבים שהמנוע יושב על עמוד שמחובר למעין פטישון והוא לוחץ על מאזניים.

חשבתי על משהו יותר פשוט - לקחת חתיכת קרש מרובעת, להבריג אליה את המנוע הרצוי, להפוך את הפרופ כמובן ואת הבקר, ואז הקרש יישב על מאזניים וכל מה שנשאר זה לאפס ולהפעיל את המנוע. לא נראה לי שהמנוע יזיז את הקרש או משהו...

מה אתם אומרים? יש הצעות? מעוניין במשהו פשוט וקל לבנייה, לא מוצא את היתרון במתקנים המורכבים שמצאתי שאנשים ממליצים...

פבל.

Boogle
28-03-2010, 22:58:26
ככה, התוכנית שלי (עוד לא בניתי:D)

לוקחים פלטה מחברים לה ארבעה גלגלים/מיסבים.
מחברים אליה משקל סיני ב6$ (http://shop.ebay.com/i.html?LH_BIN=1&LH_IncludeSIF=1&_kw=scale%2020Kg&_fcid=100&_localstpos=&_sc=1&_sop=15&_sticky=1&_stpos=&gbr=1). בקצה אחד.
בקצה שני מחברים קרש בניצב ואליו את המנוע.
ממליץ על המשטח שהגלגלים עומדים עליו למקם שני קרשים נמוכים שימנעו מהגלגלים לזוז לצדדים וינועו רק ישר.
זהו.
תבנה שניים אין לי זמן לבנות :D

igalr
29-03-2010, 07:01:34
אהלן,

אני מעוניין במתקן למדידת דחף של מנועים. עשיתי חיפוש קצר וראיתי כל מיני מתקנים די מורכבים שהמנוע יושב על עמוד שמחובר למעין פטישון והוא לוחץ על מאזניים.

חשבתי על משהו יותר פשוט - לקחת חתיכת קרש מרובעת, להבריג אליה את המנוע הרצוי, להפוך את הפרופ כמובן ואת הבקר, ואז הקרש יישב על מאזניים וכל מה שנשאר זה לאפס ולהפעיל את המנוע. לא נראה לי שהמנוע יזיז את הקרש או משהו...

מה אתם אומרים? יש הצעות? מעוניין במשהו פשוט וקל לבנייה, לא מוצא את היתרון במתקנים המורכבים שמצאתי שאנשים ממליצים...

פבל.

כזה ?
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=839

igalr
29-03-2010, 07:10:07
ככה, התוכנית שלי (עוד לא בניתי:D)

לוקחים פלטה מחברים לה ארבעה גלגלים/מיסבים.
מחברים אליה משקל סיני ב6$ (http://shop.ebay.com/i.html?LH_BIN=1&LH_IncludeSIF=1&_kw=scale%2020Kg&_fcid=100&_localstpos=&_sc=1&_sop=15&_sticky=1&_stpos=&gbr=1). בקצה אחד.
בקצה שני מחברים קרש בניצב ואליו את המנוע.
ממליץ על המשטח שהגלגלים עומדים עליו למקם שני קרשים נמוכים שימנעו מהגלגלים לזוז לצדדים וינועו רק ישר.
זהו.
תבנה שניים אין לי זמן לבנות :D

אם כבר הלכת לכיוון הזה אז תבנה שתי עגלות ושני משטחים זהים וקשור אותן עם חוט.
על העגלה אחת רתום את המנוע לפי התוכנית המקורית שלך . על העגלה הנגררת תניח משקל ידוע מראש (נניח בקבוק מים בנפח ידוע)
שינוי זווית של המשטח שעליו המשקל הידוע מראש תגדיל ותקטין עומס הפעלה של המנוע תתן לך אינדיקציה כמה עומס המנוע יכול לסחוב.

היתרון - לא צריך לרכוש משקל סיני , בניה של משטח אחד או שני משטחים זה כבר לא משנה.
אין מגבלה של משקל מקסימלי מכיוון שתמיד אפשר להגדיל את העומס הידוע ולשחק עם הזווית.

master_bebe
29-03-2010, 08:48:03
אהלן,

פבל.

אם הבנתי אותך נכון, אתה הולך לעשות בעצם מנוע PUSHER שדוחף על המשקל ?

כמה דברים:
1. אתה צריך מרווח לפני הפרופ בשביל שיהיה לו מקום "לשאוב".
2. המנוע מתחמם מאוד (מנסיון).
חייבים לעשות משהו עם ציר כמו שמישהו פירסם פה, ואם אפשר אז ממוסב.

Boogle
29-03-2010, 15:04:05
חייבים לעשות משהו עם ציר כמו שמישהו פירסם פה, ואם אפשר אז ממוסב.

האם תוכל לנמק את הצורך בציר? (או שהמילה חייבים נחתה כאן כמטבע לשון :))

wind556
29-03-2010, 15:46:18
הפטנט שלך עם מנוע אנכי למשקל כמעט מושלם
נדרשים התיקונים הבאים:
בין המנוע למשקל חייבים מרווח אויר מכובד (נגיד 25 ס"מ)
הפלטה שעליה מחוברתהמנוע חייבת להיות מנועה מלברוח לצדדים, והדרך הכי פשוטה לעשות את זה זה לקדוח בה 2 חורים ובבסיס המתקן (שולחן) פינים ארוכים המתאימים לחורים עם חופש תנועה מלא.
בלי זה העסק פשוט יעופף לך ישר לעין שמאל....

master_bebe
29-03-2010, 15:47:36
יש כמה דרכים לעשות מד-דחף.
נתחיל מהפשוטים יותר, לקחת לוח, ממרכזו להוציא מוט ניצב ועליו לחבר מנוע. את כל הקונסטרוקציה שמים על משקל עם משקולות, מאפסים את המשקל ואז מקבלים את הדחף (עם סימן - )
שיטה נוספת היא לשים את הפרופ הפוך ושהמנוע ידחוף את הפלטה על המשקל, ככה רואים את הדחף נטו (אחרי איפוס המשקל). הבעייה שהמנוע מתחמם מאוד בלי אוורור ישיר.
כל הפתרונות האחרים דורשים חיבור על מתקן המדידה עם ציר שבד"כ מאפשר התקנה של מנוע עם פרופ בצורה כזאת שגם האוויר מהפרופ יזרום על המנוע, וגם יופעל כוח על המשקל (ולא החסרה של משקל).