PDA

צפייה בגרסה מלאה : מאמר שני-תיאור כללי של כל פונקציה ופונקציה בשלט

אורח
08-10-2008, 22:23:07
לצערי כותב המאמר ביקש למחוק את כתבי היד שלו, וזאת למרות ההערה הקטנה שהוא עצמו כתב.
בקרוב מאמר חלופי
איציק

זהו חברים.

אם יש למישהו עוד שאלות, יותר מאשמח לעזור,כפי שכתבתי כבר.סמאמר הוא בקוד פתוח וניתן להציע או להוסיף כל מה שרוצים.

דניאל דקל
08-10-2008, 23:46:54
כל הכבוד על ההשקעה!

הייתי רק מתקן את ההתנסחות לגבי ה- PITCH CURVE,
אתה כותב שמדובר על נקודות מוסכמות
אבל כל מסוק וזוויות ההכוונה שלו

ב BELT CP מצב NORMAL נראה כך:

0%,25%,50%,75%,100%
2-, 5, 6.5, 8, 10

כלומר ריחוף מתבצע ב 6.5 מעלות PITCH

vinay
08-10-2008, 23:52:20
תודע על ההשקעה.

הערות כלליות לגבי המאמר:
1. כדאי לפרמט אותו קצת שיהיה יותר קריא, כלומר כותרות מודגשות ומתחת התוכן, פסקאות קצת יותר קצרות, רווחים אחרי נקודה ובין שורות, וכו'. (אני יכול לעזור כאשר התוכן יהיה סופי).
2. בדוגמאות כדאי להסביר למה בכלל לעשות את זה... כלומר - למה להגביל ל 70%?

דוגמא לפירמוטים והשפעתם:

D/R - DUAL RATE
תפקידו של ה DUAL RATE הינו להגביל/לעדן את תנועת ההגאים.

יש לשים לב שהשימוש בפונקציה הזו לא נועד להגבלות הסרוו עצמו אלא אך ורק בסוף הכיוון המכני והאלקטרוני של המסוק, כלומר כאשר מסוק או טיסן עצבניים בתגובות שלהם. הפונקציה הזו מאפשרת את "סירוס" התנועה.

EXP - EXPONENTIAL
בניגוד ל DUAL RATE, זהו בעצם שינוי משתנה התגובת הסטיק.

דוגמא: נאמר שכיוונתי את מצב ה AILE ,כלומר המאזנות בתכונת ה DR, יש לי את היכולת לעדן את התנועה בצורה ליניארית על כל אורך הגרף. כלומר, אם התנועה שלי היתה 100% ועל ידי פונקצית ה DR הורדתי אותה ל 70% , יהיה לי טווח תנועה ליניארי של 70% על כל הגרף.

תכונת ה EXP מאפשרת לי לשלוט בליניאריות של התנועה. לדוגמא: אם אני מעוניין לקבל תגובה עדינה יותר בתחילת התנועה של הסטיק (מעולה לשימוש זנב) אני יוכל למשל לכוון ש-30% תנועה תהיה לי עד אמצע הסטיק,ומשם כל השאר עד לערכים שקבעתי.

lior_bar_ami
08-10-2008, 23:54:34
כל הכבוד על ההשקעה!

חברה נא לא להתפס לקטנות, שאול כתב את המילה לדוגמא לפחות 5 פעמים במאמר, כמו שצויין ישנן המון שיטות ודרכים לכוון מסוק והעקומות אם של המצערת ואם של הזוויות קולקטיב, והן משתנות ממסוק למסוק ותלויות בסוג המסוק (חשמלי או ניטרו עם עקומות מצערת שונות), הציוד שמורכב (לדוגמא לימיטר כגון ה REVMAX), סגנון ההטסה והעדפות אישיות/ניסיון אישי של מבצע ה SETUP.
חתימה טובה וצום קל

vinay
08-10-2008, 23:55:41
היי.....אכן לא מכוונים SUB TRIM בסרוו. אבל כוונת המשורר היתה כיצד לתפעל את הפונקצייה.....

ה ATV אכן משפיע על תנועת הזנב המקסימלית אבל לא בג'יירו. כעיקרון אתה מגביל טווחים בג'יירו ועולה ל140 אחוז בATV בכדי לקבל "רזולוציה" גבוהה יותר בזנב.

אם יש לך עוד שאלות אשמח לענות.

למה לא מכוונים SUB TRIM בזנב ולמה מר פינלס בסרטיו דוקא מקזז זחילה בעזרת SUB TRIM?

liran
08-10-2008, 23:56:21
כעיקרון אתה מגביל טווחים בג'יירו ועולה ל140 אחוז בATV בכדי לקבל "רזולוציה" גבוהה יותר בזנב

רציתי רק להעיר שאת ה-ATV של הזנב לא מעלים גורף ל-140% אלא עד למיגבלה המכאנית של ציר הזנב, כלומר עד כמה שהסליידר מסוגל לזוז לכל כיוון מבלי לגרום לשום כיפופים וכד'.
בכל אופן, כל הכבוד על ההשקעה.

אורח
08-10-2008, 23:57:01
כל הכבוד על ההשקעה!

ב BELT CP מצב NORMAL נראה כך:

0%,25%,50%,75%,100%
2-, 5, 6.5, 8, 10

כלומר ריחוף מתבצע ב 6.5 מעלות PITCH

קודם כל כפי שאמרתי אלא הן רק ד-ו-ג-מ-א-ו-ת הערכים הללו בהחלט יכולים להשתנות.....המאמר כתוב בקוד פתוח.כל אחד ואחד יכול לשנות את הערכים כפי שהוא רוצה....ב BELT אין לך אפשרות בשלט לשלוט על כל נקודה ונקודה.
יתרה מכך גרף המנוע שלי למשל הוא בין הנקודות 2-4 הוא כמעט ישר במצב NORMAL. כל אחד יעשה את מה שנוח לו....אתה מבין.? ...אין לזה סוף.:)

אורח
09-10-2008, 00:01:32
רציתי רק להעיר שאת ה-ATV של הזנב לא מעלים גורף ל-140% אלא עד למיגבלה המכאנית של ציר הזנב, כלומר עד כמה שהסליידר מסוגל לזוז לכל כיוון מבלי לגרום לשום כיפופים וכד'.

אמת.את המגבלה מייצר הג'יירו .....ורק אחר כך משנם את ערך ה ATV
סליחה אם הובנתי לא נכון.....לשפר זה תמיד טוב.
תודה לירן.:)

אורח
09-10-2008, 00:05:53
למה לא מכוונים SUB TRIM בזנב ולמה מר פינלס בסרטיו דוקא מקזז זחילה בעזרת SUB TRIM?

הבעיה עם SUB TRIM בזנב היא לרוב הג'יירו.....למרות שמעולם לא הייתי צריך לשחק עם ה SUB TRIM בזנב.למשל ברוב הג'יירואים מכוונים את מצב נועל הזנב על ידי כיוון מיכני.(מצב ללא שומר,איפוס מיכני ונעילה).ב 770 של JR אין שום בעיה גם לשחק עם הקיזוז....הכל הגדרת המערכת.

עודד מזור
09-10-2008, 08:19:27

הערה קטנה לבעלי שלטים של HITEC, פונקציית ה-ATV נקראת בשלטים אלו EPA (End Point Adjustment)

תודה, עודד.

liran
09-10-2008, 11:30:15
הערה קטנה לבעלי שלטים של HITEC, פונקציית ה-ATV נקראת בשלטים אלו EPA (End Point Adjustment)

תודה, עודד.

נדמה לי שההערה הזו תופסת גם לבעלי ה-SANWA בדגמים RD6000/8000
ולבעלי ה-AIRTRONICS ??