PDA

צפייה בגרסה מלאה : איזה מאמר שלישי הייתם רוצים לקרוא?

אורח
09-10-2008, 01:32:04
יאללה הצעות!

vinay
09-10-2008, 08:48:40
סוללות ומטענים.

סוללות - סוגים, שימושים, תחזוקה, התאמה לשימושים, דגמים
מטענים - יכולות, שימושים, דגמים מרכזיים

MDreamer
09-10-2008, 14:25:21
היה לי משעמם.. תהנה.
מאמר על סוללות
לנו כטיסנאים יש צורך במקור אנרגיה חשמלי מסיבות שונות, זה יכול להיות לארגז הטסה, לסרווים של הטיסן, למנוע וכ'ו. הגדרת הצורך שלנו תפיע על בהחירת הסוללה. בדר"כ נגיע לסוג אחד או 2 שיכולים לשמש אותנו ובסוף נבחר בדר"כ לפי הכיס.
אז מה הפרמטרים של סוללה?
1. קיבול
2. גודל פיסי
3. משקל
4. מתח לתא (זה בעצם המשקל והגודל משום שעוד משקל ייתן עוד מתח אך אני מייעד לו סעיף מיוחד מסיבות שאסביר אח"כ)
5. מחיר
6. מאפיין מיוחד

היום קיימות 6 טכנולוגיות עיקריות של סוללות שמעניינות אותנו כטיסנאים:
1. מצבר עופרת אטום מסומן כ SLA או PB
.2 ניקל-קדמיום מסומן כ NICD
3. ניקל-מטל-היידריד מסומן כ NIHM
4. ליטיום-יון מסומן כ LION או LI-ION
5. ליטיום-פולימר מסומן כ LIPO
6. ליטיום-נאנופוספט מסומן כ A123 או LIFEPO4
חשוב ביותר להכיר את המאפיינים של כל סוג סוללה ואת הדרישות ויכולות הטעינה כדי להגדיר בתכנון המקורי את הדרישה מהסוללה.

מצבר עופרת אטום - Sealed Lead Acid - SLA, PB
נבחר במצברי עופרת כאשר שאלת המחיר הינה חשובה יותר משאלת המשקל והנפח.
בדרך נראה סוללות כאלו בארגזי הטסה, סטרטרים של מנועי דלק או ב... אזעקות של בתים. מצברי העופרת נטענים בשיטה של מתח קבוע (CV) עם הגבלת זרם למניעת חימום יתר בתחילת הטעינה כתוצאה מאספקת מלוא זרם הטעינה במצב של מצבר פרוק. מצברים אלה מסוגלים להימצא במצב טעינה תמידית לכל אורך חיי המצבר(ומאוד אוהבים את זה, מצבר שיהיה כל חייו בטעינה יאריך את חייו לפעמים ב 100%) וזאת כל עוד נשמרים מגבלות הטעינה, כגון: מתח מקסימלי שתלוי במצבר(יש כמה מתחים שכיחים) וטמפרטורת טעינה ועבודה קרובים לטמפ‘ חדר (20-30 מעלות צלזיוס).

2637
2638

1. קיבול - יחסית נמוך לגודל הפיסי
2. גודל פיסי - גדולה מאוד
3. משקל - כבד מאוד
4. מתח לתא - עקרונית 2.3V טמפ' טעינה אך אנו מתייחסים לכל ה PACK שזה בדר"כ 6V או 12V או 24V
5. מחיר - פה היא מנצחת. זול זול זול.
6. מאפיין מיוחד - טעינה קבועה

ניקל-קדמיום - Nickel Cadmium NICd
סוללות ניקל-קדמיום הן הסוג האהוב עלי מסיבה אחת - שרידות(אסביר בהמשך) ובאופן יחסי הן זולות.
תא NICD איכותי יכול לספק במהלך חייו מעל 500 ועד 1,000 מחזורים משהו מחזור? מחזור מוגדר כפריקה חלקית או מלאה ושלאחריה מגיעה טעינה מלאה
לסוללות NICD יש רמת פריקה עצמית גבוהה יחסית שמשתנה בהתאם לאיכות הסוללה. כמו כן, תא NICD ניזוק מהפיכת קוטביות ולכן במארז המכיל מספר סוללות יש להימנע מפריקה עמוקה כדי להימנע מהפיכת הקוטביות של התא הבודד בעל הקיבול הנמוך ביותר.
כדי להימנע מבעייה זו, יש חשיבות לנטר את מתח המארז הכללי ולהפסיק את הפריקה במתח של 1.00-0.8 וולט לתא.
טעינה סוללות NICD אפשר לעשות עם מטען 'טיפש' ע"י טעינה בזרם קבוע עם הגבלה של זמן הטעינה (תלוי ביחס בין קיבול הסוללה לזרם הטעינה).
ככל שהיחס בין קיבול הסוללה לזרם הטעינה קטן יותר, אזי יש יותר חשיבות לדייק בזמן הטעינה המותר.
עם מטען 'חכם' ע"י טעינה אוטומטית המוסתת ע"י המתח של ה PACK
סוללות אלו גם פחות פגיעות לטעויות טעינה ויותר עמידות.
איפה נראה סוללות כאלו?
נראה סוללות כאלו בתור סוללות מקלט או משדר בעיקר.
מדוע אני אוהב אותן במיוחד ואעדיף להשתמש בהן על פני אחותן ה NIHM? שרידות!
נגיד שיש PACK של סוללות מקלט 4.8V 700mAh לטיסן טריינר. נגיד ש'מת' תא אחד. כמעט בכל סוג של סוללות אחרות (הקשורות לנו הטיסנאים) הטיסן ינסה להגיע לסין בצורה הקצרה ביותר - קו ישר דרך כדור הארץ, אך לא ב NICD! שם מתח ה PACK יירד ל 3.6-3.7V ועדין תהיה לנו שליטה, מייד נרגיש שיש בעיה כי הסרווים עובדים לאט והטיסן עצל, ננחת ונגיד תודה. אותו כנ"ל תקף גם במשדרים. לי אישית קרה ש'מת' תא של NICD במשדר המתח ירד מ 10.5 ל 9.2 ומייד נחתתי.

2639

1. קיבול - בינוני לגודל הפיסי
2. גודל פיסי - טוב-בינוני
3. משקל - בינוני לעומת ה NIHM
4. מתח לתא - 1.2 נומינלי 1.5 טעינה. ב4-5 תאים היא מתאימה למקלט - זה יוצא 4.8V או 6V נומינלי וב 8 תאים היא מתאימה למשדר זה יוצא 12V בסיום טעינה.
5. מחיר - בינוני
6. מאפיין מיוחד - שרידות

ניקל-מטל-היידריד - Nickel Metal Hydride - NIMH
סוללת ה- NIMH קלה יותר ובעלת צפיפות אנרגיה גבוהה יותר מאשר מציעה NICd אך יש לזה מחיר: סוללות אלה ניזוקות מהר יותר כתוצאה מטעינת יתר או כאשר נחשפות לטמפ‘ יתר או טמפ‘ סביבה גבוהה יותר מהמוגדר במפרט התא.
לכן חשוב מאוד למדוד את זמן הטעינה הנדרש לסוללה ולהימנע מטעינת יתר.
סוללות אלה פגיעות יותר לפריקת יתר, כמו כן, פריקה מתחת למתח מסויים עלול לגרום לאיבוד קבוע של כ- 10%-20% מקיבול הנקוב של הסוללה.
סוללות אלה סובלות מפריקת עצמית הגבוהה ביותר של כ- 20% בחודש לכן אם אתם מטיסים עם סוללות כאלו חשוב לבדוק לפני כל יציאה לשטח (אצל רוב האנשים זה בהפרש של שבועות) את מצב הסוללה.
סוללות ה- NIMH נטענות בזרם קבוע עם הגבלה של זמן הטעינה (תלוי ביחס בין קיבול הסוללה לזרם הטעינה).
אולם עקב פגיעותן הרבה לטעינת יתר יש חשיבות גבוהה יותר מאשר ב- NiCd לדייק במשך זמן הטעינה המייחס לקיבול והמוגדר ע‘‘י יצרן הסוללה.
איפה נראה סוללות כאלו?
נראה סוללות כאלו בתור סוללות מקלט או משדר בעיקר. עוד שימוש של הסוללות הללו הוא לתחרויות F5D, F5J. הסולללות הללו אחרי ZAP (העברת אנרגיה מטורפת בהן שקורעת את הממברנה הפנימית של התא אך מקצרות במאות, אם לא אלפי אחוזים את חיי התא) יודעות לתת זרמים מטורפים.

2640

1. קיבול - בינוני לגודל הפיסי
2. גודל פיסי - טוב
3. משקל - טוב
4. מתח לתא - 1.2 נומינלי 1.5 טעינה. ב4-5 תאים היא מתאימה למקלט - זה יוצא 4.8V או 6V נומינלי וב 8 תאים היא מתאימה למשדר זה יוצא 12V בסיום טעינה.
5. מחיר- בינוני
6. מאפיין מיוחד - ZAPing

ליטיום-יון - Lithium-Ion LI-ION
סוללות הליטיום-יון ניחנות באנרגיה משקלית ואנרגיה ניפחית הגבוהה ביותר ביחס לNICD, NIHM, PB.
סוללות הLI-ION נטענות בשיטת CV-CC , כלומר, טעינה בזרם קבוע ועם הגבלת מתח, ולאחר השגת המתח הרצוי, עוברת הטעינה למתח קבוע וזרם משתנה ויורד עד לרמת זרם נמוכה שבה מופסקת הטעינה.
טעינת יתר, עלולה לגרום לפגיעה במארז הסוללות ולהתפוצצות גוף הסוללה.
טעינה בטוחה ניתנת ליישום ע‘‘י תכנון של 3 מרכיבי המערכת, הסוללה, המטען והמערכת:
א) הסוללה: בניית מארז סוללות הכולל רכיבי הגנה וניטור טמפ‘ ומעגלי הגנה למניעת טעינת יתר, פריקת יתר וקצר.
ב) המטען: שימוש במטען חכם המקיים מתח טעינה מדוייק (עד לדיוק של כ- 2% ב tolerance המתח), זרם טעינה שלא עולה על המותר, טיימר ביטחון (יש מטענים שונים המיישמים טיימר בסוף הטעינה או בשלבים שונים של הטעינה), התחלת טעינה אך ורק במידה ויש ביטחון שמתח הסוללה תקין (גבוה מ 3 וולט לתא).
ג) המערכת: תכנון המערכת כך שתתנתק מהסוללה כאשר מתח הסוללה נמוך מ 3 וולט לתא. כמו כן, שהמחברים והחיווט הפנימי לא יגרמו לסכנת קצר במגעי הסוללה, ושהמערכת לא תצרוך זרם גבוה יותר ממקסימום יכולת הסוללה.
סוללות אלו שכיחות בפלאפונים ובארגזי הטסה הדורשים צריכת זרם נמוכה. מדי פעם בא חכם השעה ועולה של סטארט.. "רגע!!! יש לי מלא סוללות פלאפונים אני עשיר אשתמש בהם לטיסנים, אמכור לכולם!!! יוהו!!!" אז זהו שלא.. יכולת פריקת הזרם שלהן היא נמוכה מאוד - הם מצטיינות במשקל קל, אחסון לאורך זמן עם פריקה קטנה, ולא תופסות הרבה נפח.

2641

1. קיבול - גבוהה מאוד לגודל הפיסי
2. גודל פיסי - קטנה - מצויין
3. משקל - קל מאוד
4. מתח לתא - 3.6 נומינלי 4.1 טעינה
5. מחיר - יקר-בינוני
6. מאפיין מיוחד - הטמבל ממקודם שחושב שעלה על המצאת המאה

MDreamer
09-10-2008, 14:25:35
ליטיום-פולימר - Lithium-Polymer LIPO
סוללות הליטיום-פולימר הן הפריצה הטכנולוגית שלנו כטיסנאים!
ככלל, סוללות אלה בעלות אנרגיה משקלית ואנרגיה ניפחית גבוהה מLION אך בעיקר יכולות לתת זרמים מטורפים! דירוג הזרמים שהן יכולות לתת נקרא גם C
צורת הטעינה גם היא בשיטת CV-CC המיושמת ב- LION.
טעינת יתר בטכנולוגיה זו, עלולה לגרום להתנפחות הסוללה ולדליקה , אולם לא לפיצוץ כפי שעלול לקרות ב- LION. מה לא ידעתם?! הסוללות של הפלאפונים שלו יותר מסוכנות מהסוללות של הטיסנים. זאת הסיבה שאין מעגלי הגנה מובנים ב LIPO וב LION יש. תשאלו את יחיא עייש!
טעינת סוללה LIPO היא עד 1C כלומר עד פעם אחת מקיבולת הסוללה. אם יש לי סוללה של 1300MAh טעינת ה CV שלה תהיה לא יותר מ1.3A ובפעמים הראשונות עדיף פחות.
יתרונות הLIPO:
א) ניתן לקבל את הקיבול והמתח הדרושים בעובי סוללה קטן יותר ובמשקל קל קל קל.
ב) גודל - בLIPO ניתן לקבל כמעט כל גודל רצוי ממגוון של מאות גדלים שונים.
ג) צפיפות אנרגיה ויכולת אספקת זרם: זהו אחד הייתרון של LIPO שהפך את הטיסנאות החשמלית למה שהיא היום. סוללת LIPO מסוגלת לספק זרם גבוה מאוד יחסית - זהו דירוג ה C שלה. דוגמה: אם יש סוללת LIPO של 2000mAh או 2A המכילה 3 תאים כלומר מתח של 11.1V והיא מדורגת כ 30C Continuous ו 50C Max Discharge זה אומר שבאופן קבוע היא יכולה לתת 2A X 30C = 60A ורגעי (משהו כמו 10 שניות) היא יכולה לתת 2A X 50C = 100A :eek::eek: אם רוצים לדעת מה ההספק מכפילים ב 11V ומקבלים מספרים מטורפים! אפשר להתניע עם סוללה טיפה יותר גדולה מכונית.
התכונות הללו הפכו אותה לקפיצת הדרך של הטיסנאות החשמלית.

2635

3. משקל - קל מאוד
4. מתח לתא - 3.7 נומינלי 4.2 טעינה
5. מחיר - יקר מאוד - אך לא ב http://www.efly.co.il/forums/images/icons/icon10.gifUH
6. מאפיין מיוחד - פריקת זרמים גבוהים, משקל נמוך, צפיפות אנרגיה גבוהה

ליטיום-נאנופוספט - A123 או LIFEPO4
סוללות אלו הן הקפיצה הבאה של עולם הטיסנאות אחרי הLIPO הבעיה העיקרית של ה LIPO היא שהיא מסוכנת לטעינה וזמן הטעינה ארוך בגלל ה CC-CV, השילוב של שתי תכונות שלו גורמות להרבה אנשים הרבה צרות.. פגשתי כמה מפגרים שמקצרים את זמן הטעינה ע"י הגדלת הזרם ו"דופקים את המערכת" תרתי משמע.. מקצרים את זמן הסוללות ואולי את חייהם. A123 פותרת זאת באופן חלקי.
המאפיין החזק של A123 היא היכולת לטעינה מהירה, סוללה של 2.3A אפשר לטעון ב 10A!! זה אומר טעינה של PACK תוך 10-15 דקות אם רוצים לעומת שעה ורבע של LIPO. קיצור לש פי 5!
ה C שלה הוא גם מטורף.. עם תאים של 2.3 אפשר להגיע ב C רגיל ל 60A וברגעי ל 120A.
צורת הטעינה גם היא בשיטת CV-CC המיושמת ב- LION. אך יש הבדל קטן בעקומת הגרף של הטעינה שעושה את ההבדל הגדול בשורה התחתונה: בLIPO גרף הטעינה מתחלק ל80%-20% בהקשר ל CC-CV כלומר ע"י זרם קבוע בעוצמה הכי גבוהה המאפשרת טעינת LIPO אנחנו טוענים 80% מקיבולת הסוללה את ה 20% הנותרים אנחנו צריכים לטעון ב CC כלומר בהדרגה. השילוב של טעינה עד 1 C כלומר עד נפח הסוללה וטעינת ה CV גורמים לLIPO להיות בעלת טעינה איטית. A123 נטענת ב 10A והיחס בין ה CC-CV שלה הוא96%-4% כלומר כאשר שהזרם מתחיל לרדת הסוללה כבר כמעט טעונה לגמרי.
החיסרון העיקרי של A123 הוא שהן באות ב 2 קיבולות בלבד 1.1A ו 2.3A ושהן גדולות יותר וכבדות (לא משמעותית) יותר מהLIPO
עוד מאפיין חשוב הוא השרידות, בעוד שבLIPO אם מתח נומינלי של תא היה יורד יותרמ 3V הסולל הייתה נפגעת קשות וברוב המקרים נופחת את נשמתה. בA123 זה לא כך כאשר מגיעים לפריקה מלאה אין נזק. עוד מאפיין של שרידות הסוללה הוא שהיא עטופה במעטפת קשיחה כך שהסיכוי לנקב הוא מזערי, זאת הסיבה שסוללות אלו נחשבות בטוחות מאוד. חיסרון קטן, צריך להכין את ה PACK לבד, קניית הסוללה היא בתאים בודדים

2636

1. קיבול - בינוני-טוב לגודל הפיסי
2. גודל פיסי - בינוני-טוב - מצויין
3. משקל - קל יחסית
4. מתח לתא - 3.3 נומינלי 3.6 טעינה
5. מחיר - זול. מדוע החלטתי זול? הרי הסוללת עצמה לא זולה אך מכיוון שזמן הטעינה הוא קצר מספיקה סוללה אחת לטיסן.
6. מאפיין מיוחד - פריקת זרמים גבוהים, טעינה מהירה ושרידות

איהאב
09-10-2008, 16:43:06
מאמר מצוין
תודה !!
ממכם נלמד :)

אורח
09-10-2008, 17:19:14
ליטיום-פולימר - Lithium-Polymer LIPO
סוללות הליטיום-פולימר הן הפריצה הטכנולוגית שלנו כטיסנאים!
ככלל, סוללות אלה בעלות אנרגיה משקלית ואנרגיה ניפחית גבוהה מLION אך בעיקר יכולות לתת זרמים מטורפים! דירוג הזרמים שהן יכולות לתת נקרא גם C
צורת הטעינה גם היא בשיטת CV-CC המיושמת ב- LION.
טעינת יתר בטכנולוגיה זו, עלולה לגרום להתנפחות הסוללה ולדליקה , אולם לא לפיצוץ כפי שעלול לקרות ב- LION. מה לא ידעתם?! הסוללות של הפלאפונים שלו יותר מסוכנות מהסוללות של הטיסנים. זאת הסיבה שאין מעגלי הגנה מובנים ב LIPO וב LION יש. תשאלו את יחיא עייש!
טעינת סוללה LIPO היא עד 1C כלומר עד פעם אחת מקיבולת הסוללה. אם יש לי סוללה של 1300MAh טעינת ה CV שלה תהיה לא יותר מ1.3A ובפעמים הראשונות עדיף פחות.
יתרונות הLIPO:
א) ניתן לקבל את הקיבול והמתח הדרושים בעובי סוללה קטן יותר ובמשקל קל קל קל.
ב) גודל - בLIPO ניתן לקבל כמעט כל גודל רצוי ממגוון של מאות גדלים שונים.
ג) צפיפות אנרגיה ויכולת אספקת זרם: זהו אחד הייתרון של LIPO שהפך את הטיסנאות החשמלית למה שהיא היום. סוללת LIPO מסוגלת לספק זרם גבוה מאוד יחסית - זהו דירוג ה C שלה. דוגמה: אם יש סוללת LIPO של 2000mAh או 2A המכילה 3 תאים כלומר מתח של 11.1V והיא מדורגת כ 30C Continuous ו 50C Max Discharge זה אומר שבאופן קבוע היא יכולה לתת 2A X 30C = 60A ורגעי (משהו כמו 10 שניות) היא יכולה לתת 2A X 50C = 100A :eek::eek: אם רוצים לדעת מה ההספק מכפילים ב 11V ומקבלים מספרים מטורפים! אפשר להתניע עם סוללה טיפה יותר גדולה מכונית.
התכונות הללו הפכו אותה לקפיצת הדרך של הטיסנאות החשמלית.

2635

3. משקל - קל מאוד
4. מתח לתא - 3.7 נומינלי 4.2 טעינה
5. מחיר - יקר מאוד - אך לא ב http://www.efly.co.il/forums/images/icons/icon10.gifUH
6. מאפיין מיוחד - פריקת זרמים גבוהים, משקל נמוך, צפיפות אנרגיה גבוהה

ליטיום-נאנופוספט - A123 או LIFEPO4
סוללות אלו הן הקפיצה הבאה של עולם הטיסנאות אחרי הLIPO הבעיה העיקרית של ה LIPO היא שהיא מסוכנת לטעינה וזמן הטעינה ארוך בגלל ה CC-CV, השילוב של שתי תכונות שלו גורמות להרבה אנשים הרבה צרות.. פגשתי כמה מפגרים שמקצרים את זמן הטעינה ע"י הגדלת הזרם ו"דופקים את המערכת" תרתי משמע.. מקצרים את זמן הסוללות ואולי את חייהם. A123 פותרת זאת באופן חלקי.
המאפיין החזק של A123 היא היכולת לטעינה מהירה, סוללה של 2.3A אפשר לטעון ב 10A!! זה אומר טעינה של PACK תוך 10-15 דקות אם רוצים לעומת שעה ורבע של LIPO. קיצור לש פי 5!
ה C שלה הוא גם מטורף.. עם תאים של 2.3 אפשר להגיע ב C רגיל ל 60A וברגעי ל 120A.
צורת הטעינה גם היא בשיטת CV-CC המיושמת ב- LION. אך יש הבדל קטן בעקומת הגרף של הטעינה שעושה את ההבדל הגדול בשורה התחתונה: בLIPO גרף הטעינה מתחלק ל80%-20% בהקשר ל CC-CV כלומר ע"י זרם קבוע בעוצמה הכי גבוהה המאפשרת טעינת LIPO אנחנו טוענים 80% מקיבולת הסוללה את ה 20% הנותרים אנחנו צריכים לטעון ב CC כלומר בהדרגה. השילוב של טעינה עד 1 C כלומר עד נפח הסוללה וטעינת ה CV גורמים לLIPO להיות בעלת טעינה איטית. A123 נטענת ב 10A והיחס בין ה CC-CV שלה הוא96%-4% כלומר כאשר שהזרם מתחיל לרדת הסוללה כבר כמעט טעונה לגמרי.
החיסרון העיקרי של A123 הוא שהן באות ב 2 קיבולות בלבד 1.1A ו 2.3A ושהן גדולות יותר וכבדות (לא משמעותית) יותר מהLIPO
עוד מאפיין חשוב הוא השרידות, בעוד שבLIPO אם מתח נומינלי של תא היה יורד יותרמ 3V הסולל הייתה נפגעת קשות וברוב המקרים נופחת את נשמתה. בA123 זה לא כך כאשר מגיעים לפריקה מלאה אין נזק. עוד מאפיין של שרידות הסוללה הוא שהיא עטופה במעטפת קשיחה כך שהסיכוי לנקב הוא מזערי, זאת הסיבה שסוללות אלו נחשבות בטוחות מאוד. חיסרון קטן, צריך להכין את ה PACK לבד, קניית הסוללה היא בתאים בודדים

2636

1. קיבול - בינוני-טוב לגודל הפיסי
2. גודל פיסי - בינוני-טוב - מצויין
3. משקל - קל יחסית
4. מתח לתא - 3.3 נומינלי 3.6 טעינה
5. מחיר - זול. מדוע החלטתי זול? הרי הסוללת עצמה לא זולה אך מכיוון שזמן הטעינה הוא קצר מספיקה סוללה אחת לטיסן.
6. מאפיין מיוחד - פריקת זרמים גבוהים, טעינה מהירה ושרידות

vinay תגיד תודה יפה לדוד מעיין.

מעין.צריך ליצור תת פורום עם כל המאמרים לי יש את הכל ב WORD
וחוץ מזה אני מקווה שיהיה לך משעמם כל יום חסכת לי מאמר....:)
המאמר הבא יהיה כיצד לכוון מערכת CCPM

vinay
09-10-2008, 17:35:06
מעיין - חשבת על הוספת WIKI אולי לאתר?

למאמרים זה הרבה יותר יעיל שכן אחד מתחיל והשאר יכולים לעדכן אח"כ.

sarel25
09-10-2008, 18:36:32
רק תיקון קטן לסוללות A123
אפשר לקנות אותם בPACK כולל מחבר דין מחובר.
אני אישית הזמנתי ב45$ כולל משלוח סוללת A123 2300MAH של חברת A123 RACING
www.rclipos.com
וממליץ על האתר אישית.וכמו שנאמר יתרון עולה של סוללות אלה זה זמן טעינה קצר מאד.

MDreamer
09-10-2008, 19:02:26
vinay תגיד תודה יפה לדוד מעיין.

מעין.צריך ליצור תת פורום עם כל המאמרים לי יש את הכל ב WORD
וחוץ מזה אני מקווה שיהיה לך משעמם כל יום חסכת לי מאמר....:)
המאמר הבא יהיה כיצד לכוון מערכת CCPM
אתה יכול להעתיק את מה שכתבת לפורום תיאוריה. זה מה שעשתי עם המאמר שלי ושם המשיך דיון מעמיק

MDreamer
09-10-2008, 19:03:00
מעיין - חשבת על הוספת WIKI אולי לאתר?

למאמרים זה הרבה יותר יעיל שכן אחד מתחיל והשאר יכולים לעדכן אח"כ.
בגרסת eFly 2.0 :D

MDreamer
09-10-2008, 19:05:05
רק תיקון קטן לסוללות A123
אפשר לקנות אותם בPACK כולל מחבר דין מחובר.
אני אישית הזמנתי ב45$ כולל משלוח סוללת A123 2300MAH של חברת A123 RACING
www.rclipos.com (http://www.rclipos.com)
וממליץ על האתר אישית.וכמו שנאמר יתרון עולה של סוללות אלה זה זמן טעינה קצר מאד.
אני מכיר את האתר ואת הסוללות הנ"ל. עד לפני כמה זמן היה להם רק סוללות A123 במארז מוקשח למכוניות.. הבעיה הייתה שזה היה כבד. טוב לדעת שיש כזה דבר עכשיו המחיר גם טוב.

ניסן וצחי
09-10-2008, 23:11:53
המאמר הוסיף לי הרבה - באמת מאמר טוב.
בכל זאת שאלת השאלות - איזה סוללה הכי מומלץ לשים למקלט?
אני מטיס סינרג'י, סרווים 8715 (מקבילים ל 8717, אך מקבלים רק 4.8).
כיום אני מטיס עם איון , פרומקו 7.4, 5200.
האים מומלץ יותר ליטיום פולימר, או שאני יכול להיות שקט עם האיון?

TooLy
09-10-2008, 23:40:21
אתה יכול להיות שקט, לא תקבל ביצועים טובים יותר עם סוללות אחרות.

איציק רונן
10-10-2008, 01:01:51
יופי של מאמר.
יש הבדל חשוב בין הסוללות וזה אופיין הפריקה!
כדאי להוסיף בנק' של כל סוללה כדי לשמור על שלמות המאמר ולא בשרשורי המשך.
בטריציק

אורח
10-10-2008, 01:27:12
המאמר הוסיף לי הרבה - באמת מאמר טוב.
בכל זאת שאלת השאלות - איזה סוללה הכי מומלץ לשים למקלט?
אני מטיס סינרג'י, סרווים 8715 (מקבילים ל 8717, אך מקבלים רק 4.8).
כיום אני מטיס עם איון , פרומקו 7.4, 5200.
האים מומלץ יותר ליטיום פולימר, או שאני יכול להיות שקט עם האיון?

ניסן אתה טועה ידידי. זה לא 8715,
זה 8915. לחן יש כאלה בדיוק (גירסא יפנית ל8717) והם כן מקבלים 8V .
תבדוק נתונים שוב.

ניסן וצחי
10-10-2008, 09:40:54
שאול - תאמין לי שאני יודע מה יש לי במסוק. אני מכיר כל בורג שלו, כולל האום.....
אני מטיס עם 8715, ולא רק שהם לא מקבלים 8V, הם גם לא מקבלים 6. (עפ"י פורומים בחול אין בעייה כלל לתת להם 6V, פשוט בשוק היפני החמירו, אבל עם נתונים כאלו ב4.8. - מי צריך 6?...)

בכל אופן מצורך לינק לסרווים שלי
http://www.modelflight.com.au/jr_rc/jr_ds_8715_servo.htm

אורח
10-10-2008, 10:48:53
שאול - תאמין לי שאני יודע מה יש לי במסוק. אני מכיר כל בורג שלו, כולל האום.....
אני מטיס עם 8715, ולא רק שהם לא מקבלים 8V, הם גם לא מקבלים 6. (עפ"י פורומים בחול אין בעייה כלל לתת להם 6V, פשוט בשוק היפני החמירו, אבל עם נתונים כאלו ב4.8. - מי צריך 6?...)

בכל אופן מצורך לינק לסרווים שלי
http://www.modelflight.com.au/jr_rc/jr_ds_8715_servo.htm

חלילה שאינך יודע מה שיש לך במסוק (והאמת,תיארתי לעצמי שזו תהיה התשובה:):):)) אז אם כך זה אינו הגרסא היפנית ל 8717 אלא סרוו אחר.
8915 היא הגרסא היפנית של הסרוו הנ"ל.ההבדל הוא שלסרוו שלך אין METAL HEAT SINK . לך יש את הפלסטיק.חוץ מזה זה אותו סרוו.אגב,אתה בהחלט יכול לעבוד איתו ב 6V .

הנה קישור קטן למה שאני מתכוון,גם שם הם לא ממליצים לעבוד ב 8V אבל זה בסדר אני עובד איתם ככה.והכל בסדר.(עד ההתקף לב)

http://www.macgregor.co.uk/newsletters/Newsletter_0608_web.pdf

ניסן וצחי
10-10-2008, 18:21:56
חלילה שאינך יודע מה שיש לך במסוק (והאמת,תיארתי לעצמי שזו תהיה התשובה:):):)) אז אם כך זה אינו הגרסא היפנית ל 8717 אלא סרוו אחר.
8915 היא הגרסא היפנית של הסרוו הנ"ל.ההבדל הוא שלסרוו שלך אין METAL HEAT SINK . לך יש את הפלסטיק.חוץ מזה זה אותו סרוו.אגב,אתה בהחלט יכול לעבוד איתו ב 6V .

הנה קישור קטן למה שאני מתכוון,גם שם הם לא ממליצים לעבוד ב 8V אבל זה בסדר אני עובד איתם ככה.והכל בסדר.(עד ההתקף לב)

http://www.macgregor.co.uk/newsletters/Newsletter_0608_web.pdf

יכול להיות שאני טועה, שזו לא גירסה יפנית, אך זה מה שאני זוכר שנאמר לי.
בכל אופן 8715 זה מהסדרה של 8717, ואכן אתה צודק- ניתן לתת ל-8715 6V, וכמו כן ההבדל הוא אכן הגוף קירור.
אני באופן אישי מטיס 4.8 (הרגולטור נותן 5.6), וכפי שציינתי עם נתונים של 0.09 12 ק"ג, מי צריך עכשיו להשקיע רגולטור אחר כדי לקבל עוד מהירות של 0.02 ועוד 2 ק"ג.

דבר אחרון - רק שלא תגיד לי שהתבלבתי ואין לי סינרג'י אלא וייב....:D

אורח
10-10-2008, 18:39:54
יכול להיות שאני טועה, שזו לא גירסה יפנית, אך זה מה שאני זוכר שנאמר לי.
בכל אופן 8715 זה מהסדרה של 8717, ואכן אתה צודק- ניתן לתת ל-8715 6V, וכמו כן ההבדל הוא אכן הגוף קירור.
אני באופן אישי מטיס 4.8 (הרגולטור נותן 5.6), וכפי שציינתי עם נתונים של 0.09 12 ק"ג, מי צריך עכשיו להשקיע רגולטור אחר כדי לקבל עוד מהירות של 0.02 ועוד 2 ק"ג.

דבר אחרון - רק שלא תגיד לי שהתבלבתי ואין לי סינרג'י אלא וייב....:D

אייייייייייייייי איזה דבורה נתנה לי בעקיצה :D:D:D:D:D:D:D:D:D

בכיף גבר גבר.