PDA

צפייה בגרסה מלאה : מיסב חד כווני TREX600

נועם ג
10-10-2008, 00:33:30
אהלן חברים ושנה טובה לכולם!

יש לי טירקס600 סופר פרו שקניתי ליפני מס' שבועות...
המסוק אמור לעשות טסט בימים הקרובים....
מבעוד מועד אני קניתי לו את המיסב החד כיווני הנ"ל:
http://www.helidirect.com/product_info.php?products_id=1472

לאחר ששמעתי מהמון אנשים שהמיסב שמגיע איתו ניתקע וניתפס על הציר הראשי

המיסב שקיבלתי מהלי דירקט ניכנס ממש בלחץ על הציר שרוול...לעומת המקורי שניכנס חלק..
יש סיבה לזה?

והאם יש סיבה להחליף מיסב ליפני שזה טס בכלל?
יש סיכוי שהמיסב החד כיווני שהגיע בסופר פרו(הדגישו בקיט שהוא V9) הוא משופר ושווה לתת לו סיכוי?
מה קורה אם מיסב כזה ניקתע במהלך טיסה?האם אפשר לצאת בשלום בלי נזקים?
ובמיקרה הצורך...איך חולצים את המיסב מהבית שלו מבלי לשרוט ולפגוע בחלק?
תודה

אורח
10-10-2008, 01:11:18
אהלן חברים ושנה טובה לכולם!

יש לי טירקס600 סופר פרו שקניתי ליפני מס' שבועות...
המסוק אמור לעשות טסט בימים הקרובים....
מבעוד מועד אני קניתי לו את המיסב החד כיווני הנ"ל:
http://www.helidirect.com/product_info.php?products_id=1472

לאחר ששמעתי מהמון אנשים שהמיסב שמגיע איתו ניתקע וניתפס על הציר הראשי

המיסב שקיבלתי מהלי דירקט ניכנס ממש בלחץ על הציר שרוול...לעומת המקורי שניכנס חלק..
יש סיבה לזה?

והאם יש סיבה להחליף מיסב ליפני שזה טס בכלל?
יש סיכוי שהמיסב החד כיווני שהגיע בסופר פרו(הדגישו בקיט שהוא V9) הוא משופר ושווה לתת לו סיכוי?
מה קורה אם מיסב כזה ניקתע במהלך טיסה?האם אפשר לצאת בשלום בלי נזקים?
ובמיקרה הצורך...איך חולצים את המיסב מהבית שלו מבלי לשרוט ולפגוע בחלק?
תודה

הגירסא הזאת מגיעה עם המיסב המשופר.החליפו שם את הסיכות. הגדילו את טווח הזנב.שינו את הפדלים(הורידו אותם ל 13 גרם)כן.שווה לתת סיכוי.מיסב כזה לא יכול להיתקע....הוא מראה סימני גסיסה הרבה לפני שהוא מת.
זה שזה נכנס בלחץ(תלוי כמה לחץ) זה טוב.תהיה רגוע ולך להטיס.:)

lior_bar_ami
10-10-2008, 19:25:33
מניסיון המיסב החדש של ALIGN משמעותית יותר טוב מהמיסב הקודם, אין לך מה לדאוג מהמיסב החדש צברתי איתו כבר מס' רב של שעות טיסה ואם אני משווה אותו למיסב הקודם שנתקע לי כל טיסה 5 אני יכול להגיד שאני מרוצה!
בכל מקרה גם יש לי את המיסב השני שציינת - לא יצא לי להשתמש בו אחרי ההחלפה האחרונה למיסב של ה NSP, אך יש עליו תגובות מעולות מבחינת איכות חומרים ומענה לצרכים שלנו ללא היתקעות או היתפסות.
לגבי מה קורה אם מיסב נתקע - מבחינת הטסה (כשהמנוע מתפקד) לא תהיה לך בעיה, אתה תרגיש שהמסוק מתפקד כמעט כרגיל אך בתרגילים בעלי G שלילי (פיטצ' שלילי) בו הלהבים צוברים סל"ד רב אתה יכול להכניס את המנוע למצב של OVER REV ז"א סל"ד גבוה מידי מאחר והלהב תניע באופן ישיר את גלגל השיניים שיסובב בהכרח את המנוע (עקב ההיתפסות) - במקרה זה תוכל להזיק למנוע בטווח הארוך, כנראה שבטווח הקצר לא יהיה נזק.
במקרה של דום מנוע (CUT) תהיה לך בעיה קצת יותר משמעותית מאחר ולא תוכל לצבור סל"ד בצורה יעילה - סיבוב של הלהבים יסובב בהכרח את המנוע גם כשהוא כבוי, עומס יתר זה יגרום לך לאבד או לחילופין לא לצבור מספיק סיבובים ע"מ לבצע אוטורוטציה תקינה בכל מצב.
המלצתי לך היא: כרגע, אם אתה עם המיסב החדש מותקן על המסוק לך תטיס תהנה, בכל מקרה תזמין לך את המיסב החלופי שמאוד זול יחסית למיסבים המתחרים שמומלים בשוק כמוצרי AFTERMARKET (דוגמאת LukeRC או BocaBearings שמעולים גם כן), למקרה שיתקע לך.
אם יתקע לך הדרך לחלוץ את המיסב לאחר שתעבור את שלב השבירת ראש של איך להוציא את הציר הראשי מהמסוק (כן... כן... זה נתקע בכוח) - רמז: סיבוב והמון סבלנות (וקצת כוח), תצטרך כלי חולץ שיעזור לך להוציא אותו מבית המיסב, בעזרתו ובעזרת פטיש קטן המיסב בחוץ בשניות והמיסב החדש בפנים (מומלץ להשתמש במעט לוקטייט מיסבים - בד"כ ירוק, לדוג' 638).
צירפתי לך קישור לדף המוצר של חולץ המיסב, הוא עולה ממש גרושים אך במידה וכבר הוצאת את המשלוח או סתם לא מתחשק לך לרכוש אחד אתה מוזמן ליצור איתי קשר, ברשותי יש אחד כזה ואני אשמח לעזור לך :)
http://www.helidirect.com/product_info.php?products_id=3100

בהצלחה ותהנה!!!

ליאור זהבי
12-10-2008, 13:43:11
במקרה של דום מנוע (CUT) תהיה לך בעיה קצת יותר משמעותית מאחר ולא תוכל לצבור סל"ד בצורה יעילה - סיבוב של הלהבים יסובב בהכרח את המנוע גם כשהוא כבוי, עומס יתר זה יגרום לך לאבד או לחילופין לא לצבור מספיק סיבובים ע"מ לבצע אוטורוטציה תקינה בכל מצב.

היי ליאור,
שאלה לי: כיצד הלהבים יסובבו את המנוע שהוא כבוי (קלאץ' מנותק) ???

AMIR
12-10-2008, 18:38:23
ליאור (זהבי) אני מניח כי ליאור (בר עמי) התכוון לאוטורוטציה. זה מה שאני הצלחתי להבין
מן הכתוב, יכול להיות כי אני טועה אבל זה נראה לי הגיונית פשוט למה שהוא התכוון...

אגב.. ליאור (בר עמי) ידידי היקר? איך היה טורקיה?
אני עדיין מחכה לתשובתך...

נאור
12-10-2008, 18:54:03
ליאור (זהבי) אני מניח כי ליאור (בר עמי) התכוון לאוטורוטציה. זה מה שאני הצלחתי להבין
מן הכתוב, יכול להיות כי אני טועה אבל זה נראה לי הגיונית פשוט למה שהוא התכוון...

גם ליאור זהבי התכוון לאוטורוטציה
הקלאצ' מנתק את המנוע לא המיסב

SHAHAR AB
12-10-2008, 18:57:49
הגירסא הזאת מגיעה עם המיסב המשופר.החליפו שם את הסיכות. הגדילו את טווח הזנב.שינו את הפדלים(הורידו אותם ל 13 גרם)כן.שווה לתת סיכוי.מיסב כזה לא יכול להיתקע....הוא מראה סימני גסיסה הרבה לפני שהוא מת.
זה שזה נכנס בלחץ(תלוי כמה לחץ) זה טוב.תהיה רגוע ולך להטיס.:)

גם לי יש טירקס 600 ואיך אני יכול לדעת שבדגם שלי החליפו את המיסב זה רשום איפשהו על הקופסא או במקום אחר??????

Nlackrif
12-10-2008, 19:45:17
לא שאני מבין גדול, אבל...
איך ניתן לבצע אוטורוטציה כאשר הקלאצ' לא ניתק את הלהבים מהמנוע?
בקאט מנוע, הלהבים לא יסתובבו כלל אם הם לא יתנתקו מהחיבור למנוע.

פשוט מאוד, אי אפשר!

תפקיד המיסב החד כיווני הוא למנוע מהלהבים לסובב את המנוע (כשהוא פועל כמובן) ברגע שהלהבים מסתובבים יותר מהר מסיבוב המנוע...:cool:

lior_bar_ami
12-10-2008, 20:05:29
היי ליאור,
שאלה לי: כיצד הלהבים יסובבו את המנוע שהוא כבוי (קלאץ' מנותק) ???

היי ליאור,
תשובה לך: אכן, הכוונה שלי הייתה בטיסה במצב HOLD (תירגול אוטורוטציה), כשבמצב זה הסל"ד הנמוך של המנוע יכפה את הלהבים לאבד סל"ד בצורה דראסטית ואף מסוכנת, ההתנסחות שלי היתה מטעה ולכן אני מקבל את התיקון,
במצב של דום מנוע (CUT) אכן הלהבים אינם יסובבו את המנוע, אך עדיין יסובבו את הגיר הראשי ואת הפעמון, אנרגיה שתלך לאיבוד כך או כך ובסוף התוצאה תהיה אותה תוצאה שרשמתי בתשובה למעלה - יכולת פחותה יחסית להשיג סיבובי ראש ע"מ לבצע נ"א.

עומס יתר זה יגרום לך לאבד או לחילופין לא לצבור מספיק סיבובים ע"מ לבצע אוטורוטציה תקינה בכל מצב

lior_bar_ami
12-10-2008, 20:10:06
אגב.. ליאור (בר עמי) ידידי היקר? איך היה טורקיה?
אני עדיין מחכה לתשובתך...

אמיר חברי חג שמח וחתימה טובה!
את האמת היה משעמם למות... מפצים אותי בנסיעה הבאה :)
אם תרצה תקבל פרטים בטלפון....
לגבי התשובה אני אדבר איתך בטלפון לעדכן אותך חבל שנסיט את השרשור מנושאו המקורי.
שמור על קשר ידידי
ליאור