PDA

צפייה בגרסה מלאה : אוף! גלגול חייו (כמעט) מרפה הידיים של האיזיסטאר שלי

mantis
10-04-2010, 12:17:41
לאחר מריחת זמן רצינית מצידי שהביאה להרכבה האיטית בהיסטוריה של מולטיפלקס (כחצי שנה של הרכבת איזיסטאר), אתמול "הטסתי" אותו לראשונה... התענוג נגמר לאחר כ-2 דק'.

זו הייתה הטיסה הראשונה שלי ונראה לי שביצעתי כל טעות טירון אפשרית:
1. יצאתי אחה"צ, כך שהרוח היתה חזקה יחסית.
2. לא לקחתי משקפי שמש ובהקפה הראשונה הסתנוורתי לזמן די ממושך.
3. לא צברתי מספיק גובה כי פחדתי להתרחק, כך שלא היה מקום לתקן טעויות.

בקיצור, הרגשתי שהוא מפיל אף בכל פעם שהורדתי מצערת, אבל בגלל שלא רציתי להוריד ממנו את העיניים כדי לקזז הגה גובה חזרתי לנחיתה שבמהלכה איבדתי אוריינטציה (חשבתי שהטיסן מתרחק במקום מתקרב) ותוך כדי תיקון (או דווקא החמרה) של הזדקרות כנף צללתי עם האף לאדמה.

כל החרטום התנתק מהטיסן ממש עד הנקודה שבה מתחיל "תא הטייס", התעקמו לי קצת הקואקסיאליים של המקלט, אחת הכנפיים קיבלה סדק קל בשפת ההתקפה ואחד הצירים של המאזנת התנתק. כל הנזקים תוקנו אתמול בערב: הדבקה מסיבית, הטבעת מוטות קרבון בתחתית (חצי מוט בחלק שהתנתק וחצי בגוף), הדבקת סרט סיבים מחלקו העליון של החרטום עד שליש הגחון וכו'...

אבל... השהות הקצרה באויר היתה נ-ה-ד-ר-ת! הגשמתי חלום בן כ-20 שנה ואני מתכוון לעלות בחזרה על הסוס בהקדם האפשרי. :)

mantis
10-04-2010, 12:28:54
דבר נוסף: שמתי לב שהבקר היה פושר די מוקדם, גם על הקרקע. מה זה אומר בעצם?
(אני משתמש בסטאפ של עודד שמופיע בפורום סטאפים).

ZvikaF
10-04-2010, 12:40:58
ראשית,תתחדש ותהנה.
למרות שהטיסן הזה הוא סופר-סלחן היה רצוי (מבחינתך) לתת למישהו עם נסיון גדול יותר משלך להטיס פעם ראשונה ולקזז לך את הטיסן, אבל מטעויות לומדים.
בקר קר זה טוב יותר מבקר רותח, סימן ש:
- לא הטסת הרבה זמן.
- לא הטסת פרק זמן ארוך עם מנוע מלא.
- הבקר מתוכנן לזרם הרבה יותר גבוהה ממה שאתה צריך (שזה לא רע)
- שילוב של חלק מהסיבות לעיל או כולן.

בהצלחה בהמשך :)

מר מתוק
10-04-2010, 13:15:52
ואני מתכוון לעלות בחזרה על הסוס בהקדם האפשרי. :)

אם תרצה ואתה מאזור המרכז, אשמח להגיע ולעמוד לידך בטיסות הראשונות ולוודא שהכל בסדר (כולל כמובן בד"ח מסודר: בדיקת מרכז כובד, הגאים, טווח וכל שאר הבדיקות שחוסכות הרבה תסכול וצער בהמשך).
אם אכן אתה "מרכזי" ומעוניין "ביד מכוונת", שלח מסר ואשמח לעזור.

שחר

mantis
10-04-2010, 13:58:19
ראשית,תתחדש ותהנה.
למרות שהטיסן הזה הוא סופר-סלחן היה רצוי (מבחינתך) לתת למישהו עם נסיון גדול יותר משלך להטיס פעם ראשונה ולקזז לך את הטיסן, אבל מטעויות לומדים.
בקר קר זה טוב יותר מבקר רותח, סימן ש:
- לא הטסת הרבה זמן.
- לא הטסת פרק זמן ארוך עם מנוע מלא.
- הבקר מתוכנן לזרם הרבה יותר גבוהה ממה שאתה צריך (שזה לא רע)
- שילוב של חלק מהסיבות לעיל או כולן.

בהצלחה בהמשך :)

לגבי המשפט הראשון, בדיעבד, אני מסכים. כל כך דיגדג לי לבדוק אותו עד ששכחתי שהדברים לא מסתכמים רק בהטסה נטו, אלא גם בקיזוזים כיוונונים וכיו"ב.

לגבי הבקר, התכוונתי בפושר דווקא לזה שהוא לא היה קר לגמרי כמו שהייתי מצפה מטיסן שהיה באויר שתי דקות במצערת בינונית. אם פושר זה בסדר, אני רגוע.

ותודה כמובן :-)

tziki123
10-04-2010, 14:05:03
מהיכן אתה ?
והאם גם אני אוכל לקבל ממך עזרה בהטסה ראשונה של איזיסטאר

תודה
צביקה

mantis
10-04-2010, 14:08:57
אם תרצה ואתה מאזור המרכז, אשמח להגיע ולעמוד לידך בטיסות הראשונות ולוודא שהכל בסדר (כולל כמובן בד"ח מסודר: בדיקת מרכז כובד, הגאים, טווח וכל שאר הבדיקות שחוסכות הרבה תסכול וצער בהמשך).
אם אכן אתה "מרכזי" ומעוניין "ביד מכוונת", שלח מסר ואשמח לעזור.

שחר

תודה רבה שחר. האמת שעם כל הבדיקות שציינת התמודדתי בגבורה, הבעיה העיקרית שלי היתה כאמור בכך שפחדתי להסיט את המבט מהטיסן כדי לבצע קיזוז בשלט, ניסיתי לנחות בפזיזות ומשם הכל הדרדר.

אני מעריך מאד את הצעתך ויתכן שאנצל אותה בהמשך :o

אגב, אני ממודיעין (מרכז? מרכז!).

tisanir
10-04-2010, 14:14:48
צביקה- אשמח לעזור לך בכיוונים וטיסות ראשונות.

ניר

tziki123
10-04-2010, 14:32:39
תודה
מהיכן אתה ?

tisanir
10-04-2010, 14:34:40
תל אביב/רמת גן

ZvikaF
10-04-2010, 14:38:31
תודה
מהיכן אתה ?

יהיה יותר פשוט אם תציין מהיכן אתה (או שתוסיף את המידע לכרטיסיה...):)

tziki123
10-04-2010, 15:01:19
טפלתי בנושא עדכנתי את כתובת מגורי
אני כרגע מאשקלון

tisanir
10-04-2010, 15:12:02
אני נמצא מידי פעם באשקלון. אשמח להיפגש.
דבר איתי.

ניר

מר מתוק
10-04-2010, 15:19:07
אגב, אני ממודיעין (מרכז? מרכז!).

אכן מודיעין = מרכז. :)
אני מרמת גן + רכב חברה כך שהמרחק מינורי לחלוטין. :D

MDreamer
10-04-2010, 15:56:07
זאת טעות לצאת לטסט פלייט של כל דבר לבד. בעיקר אם זאת פעם ראשונה.

Boogle
10-04-2010, 17:16:16
לא ברור לי משהו, מר מנטיס, פעם ראשונה בחיים שאתה מטיס? אם כן אתה פשוט חסר אחריות!!
יכולת לצאת בנזק הרבה יותר גדול בפגיעה במישהו.
מצער שאתה קורא בפורום ועושה שטויות.

tisanir
10-04-2010, 17:17:49
לא ברור לי משהו, מר מנטיס, פעם ראשונה בחיים שאתה מטיס? אם כן אתה פשוט חסר אחריות!!

+1

mantis
10-04-2010, 19:10:06

מר בוגל היקר,

הואיל ואני מכבד אותך, את ניסיונך ואת תרומתך לאנשים, והיות שאני מכיר את סגנון הכתיבה שלך, אשתדל לא להפגע ולענות בצורה עניינית ככל שניתן למרות שאתה לא נתת לי את אותו הקרדיט.

ראשית, לא שאלת היכן הטסתי ובאילו אמצעים נקטתי על מנת לצמצם את הסיכון למינימום. שנית, מיותר לציין שהטסת סולו עם מדריך מנוסה ככל שיהיה לידי לא היתה מונעת לחלוטין סכנה שכזו. ולבסוף, מבלי להתפלסף יותר מדי, מי לימד את מי שלימד את מי שלימד...? בחייך, אני מודה שמדובר בתחביב מסוכן, אבל לא כזה שמצריך כישורים פסיכומוטוריים פנומנליים.

בקיצור, אין לך מושג מי אני, מה אני ומה היו הנסיבות. אגב, היית מעדיף שאעשה שטויות בלי לקרוא בפורום? :rolleyes:

tisanir
10-04-2010, 19:12:43
היינו מעדיפים שלא תעשה שטויות- תסכן את עצמך, את הטיסן או את הסובבים אותך!

mantis
10-04-2010, 19:21:11
היינו מעדיפים שלא תעשה שטויות- תסכן את עצמך, את הטיסן או את הסובבים אותך!

אם הגענו לסימני קריאה אז נראה לי שהגיע הזמן לצנן מעט את העניינים :):
אני מקבל חלקית את מה שנאמר וכפי שכתבתי באחת ההודעות הקודמות שלי, אני מכיר בכך שעדיף היה לצאת עם מישהו נוסף אך לא מהטעמים שבוגל ציין, אלא מסיבות טכניות שנוגעות לנזק האישי שלי.
כאמור, למיטב הבנתי כאדם בוגר ומבוגר עשיתי את המיטב על מנת שלא לפגוע באחרים (לא שמישהו מכם טרח לשאול לגבי זה לפני שקבעתם אחרת).

אגב, מה היית מציע שאעשה? שאצטרף למישהו זר מהפורום ואסתכן בפגיעה בו או באחרים בשטח הטסה גדוש מטיסים וצופים? (בוא נניח שדילגנו כבר לשלב הסולו)

flyinglizard
10-04-2010, 19:29:47
בחייאת, מה אתם רוצים ממנו? הלך להטיס והתרסק, ביג פאקינג דיל. זה איזיסטאר, לא טירקס 700 על 14S. אתם באמת חושבים שאחד הcontraptions של גוגל יותר בטיחותי ליד קהל?

MDreamer
10-04-2010, 20:09:53
אני מקבל חלקית את מה שנאמר וכפי שכתבתי באחת ההודעות הקודמות שלי, אני מכיר בכך שעדיף היה לצאת עם מישהו נוסף אך לא מהטעמים שבוגל ציין, אלא מסיבות טכניות שנוגעות לנזק האישי שלי.
כאמור, למיטב הבנתי כאדם בוגר ומבוגר עשיתי את המיטב על מנת שלא לפגוע באחרים (לא שמישהו מכם טרח לשאול לגבי זה לפני שקבעתם אחרת).

חלילה מלפגוע או לזלזל. אני אף פעם לא הולך להטיס לבד. שלא לדבר על טסט פלייט...
אני יכול לזרוק לעצמי הוטליינר, עשיתי את זה מספר פעמים, אבל אני לא אלך להטיס לבד. מה אם כתוצאה מתקלה יפתח מנוע וירדו לי כמה אצבעות? אי אפשר לנהוג. אי אפשר לחייג. מה אם מהטסת האיזי שלך חס וחלילה הפרופ יפגע לך בעין?
לצאת לבד זה מסוכן.
איני מכיר אותך ולא בא לחנך. את זה עשיתי לחניכים שלי. אני רק בא להיא לידיעתך דברים שאולי לא חשבת עליהם.

mantis
10-04-2010, 20:23:58
חלילה מלפגוע או לזלזל. אני אף פעם לא הולך להטיס לבד. שלא לדבר על טסט פלייט...
אני יכול לזרוק לעצמי הוטליינר, עשיתי את זה מספר פעמים, אבל אני לא אלך להטיס לבד. מה אם כתוצאה מתקלה יפתח מנוע וירדו לי כמה אצבעות? אי אפשר לנהוג. אי אפשר לחייג. מה אם מהטסת האיזי שלך חס וחלילה הפרופ יפגע לך בעין?
לצאת לבד זה מסוכן.
איני מכיר אותך ולא בא לחנך. את זה עשיתי לחניכים שלי. אני רק בא להיא לידיעתך דברים שאולי לא חשבת עליהם.

מעיין (נכון?),

אני מסכים איתך לחלוטין ואכן לא יצאתי לבד, אלא "בודד" ממטיסים מנוסים. היו איתי שני אנשים נוספים לתמיכה מעשית ומורלית.

לא קיבלתי את הערתך כניסיון לחנך ובכל מקרה אני מעריך דברי ביקורת עניניים, דברי כוונו לבוגל.

תודה (לא בציניות).

odedb
10-04-2010, 20:25:07
הפכתם לחבורת מתנשאים שחושבים שהטסת "דפרון " או דאון הופכת אתכם למנוסים ואחריים יותר מאחרים.
תפסיקו להעביר ביקורת פוגעת ותבינו שאין לכם מושג מי בצד השני ....

guyst
10-04-2010, 20:26:02
אם הגענו לסימני קריאה אז נראה לי שהגיע הזמן לצנן מעט את העניינים :):

אגב, מה היית מציע שאעשה? שאצטרף למישהו זר מהפורום ואסתכן בפגיעה בו או באחרים בשטח הטסה גדוש מטיסים וצופים? (בוא נניח שדילגנו כבר לשלב הסולו)

מר מנטיס היקר,

אני חושש שאתה מפספס את הפואנטה.
הטיסן יכול גם להיות כלי הרג. אני לא קיצוני פה כי ילד נהרג בעבר ממסוק.
אז אולי הפעם היית לבד לחלוטין (מסכן את עצמך בלבד) אבל מחר תטיס בחברת חברים ומה אז יהיה אם אתה מקל ראש...?
וכן, להטיס עם מישהו זר מהפורום (בעל ניסיון) בחיבור שני שלטים (חניך מדריך) הוא הפתרון! כמו מורה נהיגה שיש לו סט נוסף אל דוושות.

אם פיפסת שירשור חושב מהיום, אני מציע שתעבור עליו (http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=20787)(בנושא לימוד הטסה)

ואם זה חלום של 20 שנה, אני מניח שאתה לא ילד ואכן מבין את משמעות הבטיחות.

MDreamer
10-04-2010, 20:40:15
מעיין (נכון?),

אני מסכים איתך לחלוטין ואכן לא יצאתי לבד, אלא "בודד" ממטיסים מנוסים. היו איתי שני אנשים נוספים לתמיכה מעשית ומורלית.

לא קיבלתי את הערתך כניסיון לחנך ובכל מקרה אני מעריך דברי ביקורת עניניים, דברי כוונו לבוגל.

תודה (לא בציניות).

אחלה. אם אתה רוצה עזרה בלימודי הטסה(חינם) בזמן הקרוב אני יחסית זמין ובמרכז. אשמח לחברה ואשמח ללמד חבר להטיס. אם אתה מעוניין צור קשר בפרטי.

mantis
10-04-2010, 21:12:51
מר מנטיס היקר,

אני חושש שאתה מפספס את הפואנטה.
הטיסן יכול גם להיות כלי הרג. אני לא קיצוני פה כי ילד נהרג בעבר ממסוק.
אז אולי הפעם היית לבד לחלוטין (מסכן את עצמך בלבד) אבל מחר תטיס בחברת חברים ומה אז יהיה אם אתה מקל ראש...?
וכן, להטיס עם מישהו זר מהפורום (בעל ניסיון) בחיבור שני שלטים (חניך מדריך) הוא הפתרון! כמו מורה נהיגה שיש לו סט נוסף אל דוושות.

אם פיפסת שירשור חושב מהיום, אני מציע שתעבור עליו (http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=20787)(בנושא לימוד הטסה)

ואם זה חלום של 20 שנה, אני מניח שאתה לא ילד ואכן מבין את משמעות הבטיחות.

מר guyst היקר (לא כדאי שנוותר כבר על הפורמליות?),

ההודעות שלכם מתחילות לחזור על עצמן תוך התעלמות ממה שאני כותב ולכן אני מקווה שאוכל לעמוד בפיתוי של להגיב, מלבד הפעם הזו כמובן:
איני מקל ראש בבטיחות ואני מודע למקרה של הילד (זה קרה בעיר מגורי). כפי שציינתי בתגובתי לבוגל, כדאי לברר את העובדות לפני שמגיבים. להיפך, לא אני הוא ש"מפספס את הפואנטה".
אני נדהם ממידת ההתנשאות וההיתממות של חלקכם בדיון הזה; כולכם מטיסים במקומות הומי אדם, בסמוך לעורקי תנועה ראשיים, מרכזים מסחריים, חופי ים וכו' ואתם מעזים להטיף לי? אני מכיר בניסיון שלכם ומודע לכך שיש לכם כלים טובים משלי להתמודדות עם חרומים, אך עדיין, אתם לא חסינים ולא מיישמים את מה שאתם מתיימרים להטיף לי.

תודה על ההפניה לשרשור של אייל שפירא, קראתי אותו מוקדם יותר. איש איש ודעתו. כאמור, רוב מה שאתם אומרים נכון בעיני ואני תומך בכך לחלוטין - בטיחות וחיי אדם מעל לכל, אך ישנה יותר מדרך אחת לשמור על בטיחות, מעבר לדרך שלכם.

mantis
10-04-2010, 21:21:07
אחלה. אם אתה רוצה עזרה בלימודי הטסה(חינם) בזמן הקרוב אני יחסית זמין ובמרכז. אשמח לחברה ואשמח ללמד חבר להטיס. אם אתה מעוניין צור קשר בפרטי.

תודה.

Boogle
11-04-2010, 22:30:39
קראתי שוב את שכתבתי, לא מתחרת על אף תו.

אני מקווה שלא תגיע להטיס באזור שלי , תמשיך בשלך תגיע רחוק.
התגובה שלך מתאימה גם לרוח הדברים של "אני יכול לבד מה אני צריך את המתנשאים" - תעשה חיים.

ולטאה מעופפת (ממתי יש חיה כזו? או שאולי העיפו אותך מהעץ עם הזנב?) , משעמם לך , תרום משהו לפורום, או פרוש מהתחביב כמו שהבטחת.

e-nigma
25-10-2010, 10:39:20
אמממממ......
האמת יש דבר כזה לטאה מעופפת....

http://www.youtube.com/watch?v=FxSGpCOtkSc

אייל שפירא
25-10-2010, 13:32:46
ופרס האקדמיה על ההקפצה המיותרת של השנה הולך ל...

Hagay
25-10-2010, 13:43:02
ופרס האקדמיה על ההקפצה המיותרת של השנה הולך ל...
חישבתי:

From and including: Sunday, April 11, 2010
To and including: Monday, October 25, 2010

It is 198 days from the start date to the end date, end date included

Or 6 months, 15 days including the end date
Alternative time units
198 days can be converted to one of these units:

* 17,107,200 seconds
* 285,120 minutes
* 4752 hours
* 28 weeks (rounded down)

http://www.timeanddate.com/date/durationresult.html?m1=04&d1=11&y1=2010&m2=10&d2=25&y2=2010&ti=on

guyst
25-10-2010, 21:03:52
חישבתי:

From and including: Sunday, April 11, 2010
To and including: Monday, October 25, 2010

It is 198 days from the start date to the end date, end date included

Or 6 months, 15 days including the end date
Alternative time units
198 days can be converted to one of these units:

* 17,107,200 seconds
* 285,120 minutes
* 4752 hours
* 28 weeks (rounded down)

http://www.timeanddate.com/date/durationresult.html?m1=04&d1=11&y1=2010&m2=10&d2=25&y2=2010&ti=on

אתה יכול לדייק יותר...?:D

flyinglizard
25-10-2010, 21:31:34
אמממממ......
האמת יש דבר כזה לטאה מעופפת....
http://www.youtube.com/watch?v=FxSGpCOtkSc

חן חן. השארת לגוגל אבק. ועוד לא ראיתם מה לטאה כזו עושה עם 40C.

haimgil
25-10-2010, 22:26:52
מנתיס ,תטיס חופשי חופשי ,גם אם אתה מרסק לא נורא דבק מהיר ותוך חמש דקות אתה באויר.כולה איזי גלידה מקלקר.וגם טס לאט.חוץ מי זה, זה פורום מה אתה מצפה שיגידו לך שאתה צודק.קבל את זה בקטנה ותעביר.דרך אגב אני מטיס המון לבד וגם נוהג לבד מה שצריך לקרות קורה.

mantis
26-10-2010, 08:13:32
מנתיס ,תטיס חופשי חופשי ,גם אם אתה מרסק לא נורא דבק מהיר ותוך חמש דקות אתה באויר.כולה איזי גלידה מקלקר.וגם טס לאט.חוץ מי זה, זה פורום מה אתה מצפה שיגידו לך שאתה צודק.קבל את זה בקטנה ותעביר.דרך אגב אני מטיס המון לבד וגם נוהג לבד מה שצריך לקרות קורה.

צודק, תודה, אך כפי שאתה יכול לראות מהדיון שהתפתח כאן אמש, השרשור הזה די עתיק. מבלי להתייחס למה שנאמר בו במקור (היות שהתייחסתי מספיק בזמנו), מאז כבר הספקתי לרסק ולתקן כמה וכמה פעמים - והתענוג גדול! :)