PDA

צפייה בגרסה מלאה : אני מוכשר

KNO3
12-04-2010, 21:53:36
שלום לכולם,
לא מזמן הזמנתי מהסיני את הAXN. היום הוא הגיע, יחד עם פלייטמאקס 2200 שלושה תאים ומקלט 72.לדאבוני גיליתי שהחיבורים של הסוללה והבקר לא מתאימים, אבל לצערי זה לא עצר מבעדי. חסר סבלנות שכמוני (לחכות שבוע לחיבור מתאים?) הלחמתי שני חיבורי JST ישנים ששכבו לי בבית לסוללה ולבקר, ואחרי כיול המשדר נדהמתי לראות שיום העצמאות הוקדם. לא יותר מ5 שניות מהפעלת המשדר המנוע העלה עשן בכמות שלא תבייש מדוכות של סימן 4. תוך כדי קבלת כוויה מדרגה שנייה ניתקתי את הסוללה ועזבתי את החדר, עד שאפשר היה להיכנס אליו בלי מסכת אב"כ.
כול החיבורים היו תקינים, לא הפכתי קוטביות ולא היה קצר. מה שכן, הבקר חובר קודם לכן הפוך למקלט, כשהאדמה מתחברת למינוס הפלוס לפלוס והמינוס לאדמה. הוא הופעל במצב הזה מספר שניות עד שהבנתי את הסיבה שהמנוע לא עובד. כשהתרחש המופע כול החיבורים, למיטב ידיעתי, היו תקינים. יש לציין שהמנוע השמיע מספר צפצופים קדם לשריפתו, שבחוכמתי התעלמתי מהם.
פרט נוסף - חיבורי הJST הולחמו בעזרת חוטים דקים מעט יותר (מטיסן אחר) לחוטים העבים יותר של הסוללה והבקר.
מיותר לציין שמאז לא נגעתי במנוע שהשחיר ובבקר שחיבוריו נראים שלמים באופן חשוד (חיבורי הסוללה קיבלו את צורת טביעת האצבע שלי).
מה עשיתי לא נכון והאם להיפטר מהסוללה(היא נראית תקינה, לא נפוחה)?

giladba
12-04-2010, 22:45:59
כמו לתת ממתקים לילד שמן (הכוונה לא לפותח השרשור).

גלעד:(

Boogle
12-04-2010, 23:40:18
אתה שואל המון שאלות בעקבות תאור מבולבל לחלוטין,

התשובה שלי היא כן. תחליט אתה איפה לשים אותה ביחס לשאלות.

ואם תרצה תשובה יותר ברורה תצטרך להסביר את עצמך טוב יותר - הפתגם הידוע "תמונה שווה אלף מילים" שווה פה את שמעו בזהב.

sharonx
13-04-2010, 00:52:22
מה שתיארת לא היה אמור לגרום לשום קצר או עשן כי לא חיברת פלוס למינוס (זה הרעיון בסידור הפינים בסדר הזה דווקא בקונקטור - חיבור הפוך לא עובד אבל לא הורס).

לגבי הסוללה - תמדוד מה המתח של כל תא ותרשום פה, ואז נגיד לך אם היא תקינה או לא.

KNO3
14-04-2010, 13:46:33
אתה שואל המון שאלות בעקבות תאור מבולבל לחלוטין,

התשובה שלי היא כן. תחליט אתה איפה לשים אותה ביחס לשאלות.

ואם תרצה תשובה יותר ברורה תצטרך להסביר את עצמך טוב יותר - הפתגם הידוע "תמונה שווה אלף מילים" שווה פה את שמעו בזהב.

קיבלתי, אשאל את זה אחרת-
מה יכול היה לגרום למנוע להראות ככה (ולהריח הרבה(!) יותר גרוע)?
http://img228.imageshack.us/img228/4160/img0406s.jpg

אייל שפירא
14-04-2010, 13:51:42
חבוב, כשרון החיווט שלך הוא כאין וכאפס לעומת כשרון הצילום והעלאת הפוסטרים שלך.
נסה להתקין את זה על המחשב שלך ולא תצטער: http://download.microsoft.com/download/whistler/Install/2/WXP/EN-US/ImageResizerPowertoySetup.exe
(זה תוסף מקורי של חלונות XP שמאפשר לך להקטין תמונות עם הכפתור הימני של העכבר)

KNO3
14-04-2010, 14:01:28
גם פוטושופ יכולה לעשות את זה (:

אייל שפירא
14-04-2010, 14:30:14
גם פוטושופ יכולה לעשות את זה (:

התוכנה הזו גם דוחסת אותם למינימום מבחינת המשקל. אתה משווה פוטושופ לקליק עם הכפתור הימני?

בכל אופן - נסה לצלם את החיווט ולא את התוצאה. צלם את הקונקטורים, את מה שנשרף ואת מה שנשאר שלם, שצוות בוגל בע"מ יוכלו למצוא את הקונפליקט.

eitan-ro
14-04-2010, 14:39:01
יש עוד תכנה מאד נוחה וחינמית - VSO image resizer, גם אותה אפשר להפעיל בעזרת כפתור ימני וגם ניתן לשנות גודל של מספר רב של תמונות בו זמנית.
איתן.

26112611
14-04-2010, 14:50:41
אני לא יודע למה, אבל בעיקר החלק האחרון בו קיבלת את הצריבה של הקונקטור על האצבע שלך עשתה לי דה ז'ה וו:

http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=19684

KNO3
14-04-2010, 15:13:02
אנסה לתת תמונות של החיבורים שעדיין אצלי (הריח של הבקר היה בלתי נסבל אז זרקתי אותו).
בכול מקרה, אחרי קריאה קצרה ברשת של מקרים בהם נשרף הבקר כתוצאה מחיבור קוטביות הפוך, הגעתי למסקנה שזה לא המקרה כאן, משתי סיבות.
ראשית, בכל המקרים שקראתי עליהם המנוע לא פעל ולו לשנייה. הבקר פשוט נשרף תוך שניות בודדות. אצלי הesc והbec פעלו, הסרוואים זזו והמנוע צפצף.
בנוסף, למיטב הבנתי המנוע לא אמור להיות מושפע מקוטביות הפוכה. הוא פשוט יסתובב הפוך, לא?

KNO3
14-04-2010, 19:01:46
אין לי תמונה של הבקר, אבל החיווט שלו נעשה באופן דומה לסוללה.
http://img255.imageshack.us/img255/8843/img0421l.jpg

guyst
14-04-2010, 19:32:20
חבוב, כשרון החיווט שלך הוא כאין וכאפס לעומת כשרון הצילום והעלאת הפוסטרים שלך.
נסה להתקין את זה על המחשב שלך ולא תצטער: http://download.microsoft.com/download/whistler/Install/2/WXP/EN-US/ImageResizerPowertoySetup.exe
(זה תוסף מקורי של חלונות XP שמאפשר לך להקטין תמונות עם הכפתור הימני של העכבר)

התקנתי, לא עובד.... עצות?:confused:

איזי
14-04-2010, 20:45:55
לדעתי המנוע שלך קיבל זרם ישר לזוג או יותר של קטבים, לא הסתובב ושרף את הבידוד של חוטי הליפוף.
יכול להיות שהבקר לא היה תקין או שחיברת משהו לא נכון. תוכל להעלות סירטוט של החיבורים שביצעת?

KNO3
14-04-2010, 21:35:43
תודה על התשובה,
החיבורים שעשיתי פשוטים למדי וכללו את ההלחמות בתמונה למעלה והלחמת הקצוות החשופים שנראים בתמונה לבקר (אדום לאדום שחור לשחור). חיבור המנוע בקר כבר נעשה בשבילי (זה RTF).
צריך לציין שהמנוע דווקא כן הסתובב לשנייה או שניים,מיד לאחר הפסקת הציפצופים, לפני שעצר והעלה עשן.
בכול מקרה, כבר הזמנתי מנוע,בקר וחיבורים חדשים ע"פ המלצות שניתנו בפורום לבעלי המטוס הזה.
אני רק מקווה שהבעיה הייתה בחומרה ולא בי.

אייל שפירא
14-04-2010, 21:50:50
KNO3 אם אתה רוצה לברר למה זה קרה אתה לא יכול לתאר את מה שעשית כ"בסך הכל חיברתי כמו שצריך".
יש הרי מליון סיבות אפשריות לקצר הזה, ואולי יש מצב קלוש כלשהו שזה אתה.

לא תרצה להבין למה זה קרה וללמוד מזה לקח?

Boogle
14-04-2010, 23:32:46
לפי התמונה והתאור שלך, אפשר להעריך שבהחלט יתכן והיה פגם בייצור המנוע ונחשף הבידוד בין שני חוטי פאזות סמוכים
פתח סוגריים: המנוע מלופף ע"י חוטי נחושת המצופים בשכבה דקה של אנמל (סוג של לכה עמידה וקשה מאוד) , בתהליך הליפוף הלכה הזו סובלת מאמצים לא קטנים ובהחלט יתכן שנפצע חוט (או שניים) והציפוי ירד.
סגור סוגריים
ועכשיו , היות והפיח נמצא על קטבים סמוכים, ועליהם בלבד, ואתה מעיד שהמנוע אכן צפצץ בתחילה (הבקר מזרים זרמים מאוד נמוכים ובתדרי שמע לצורך הצפצוף), הריני מניח שנוצר מצב שבו המנוע התחיל להסתובב ובשל הקצר בין הפאזות גרם לזרם קצר(זרם גבוה בלתי מבוקר) ולהתפייחות החוטים (זרם גבוה בחוטים דקים מייצר חימום מהיר לטמפרטורות גבוהות שממיסות את הלכה), בתהליך הזה אדון בקר חטף גם הוא זרם הגבוהה בהרבה ממה שהוא תוכנן וגם הוא עלה באש (מחזה יפה - פעם נשרף לי גם בקר :D). בנוסף היות והשתמשת בקונקטור JST , המוסמך רשמית עד 3A ואנחנו "גונבים ממנו" עד 10A, הקונקטור שהחל להעביר זרמים בסדרי גודל של 60-100A החל גם להעלות עשן ולהתלהט.

מה יכולת אתה למנוע? את החיבור והשימוש בJST שלא יועד לכך ובכך היית נמנע מכוויה ביד.

את שריפת הבקר היית יכול למנוע רק אם היה לך בקר איכותי כגון CC שיש לו הגנת זרם קצר, בקר סיני ניסה להזרים את הזרם ולכן נשרף.
לגבי המנוע לא יכולת לעשות כלום...

סיכום , שלח את פרטי המקרה למוכר שיתן לך אחריות. על הבקר והמנוע. הסוללה? לדעתי לא קרה לה כלום כי היו לה הרבה "פיוזים" (קונקטור בקר ומנוע) בדרך.
בהצלחה ואל תזלזל בקונקטור , חיי הטיסן וחיי האנשים על הקרקע תלויים בו.

KNO3
15-04-2010, 10:49:25
מחזה יפה- הכרטיסים די יקרים. תודה על התשובה המעמיקה.

fox
16-04-2010, 12:55:22
למנועים של ה AXN יש היסטוריה ארוכה של בעיות וכשלים. לעיתים החל מן ההפעלה הראשונה.
זו עדיין עסקה לא רעה לדעתי. צריך רק להביא בחשבון את הבעיות הקטנות האלה.
בהשקעה של כ 30$ נוספים אפשר לרכוש מנוע / בקר / 4 סרוו ולהנות הרבה יותר מהמוצר החביב הזה.