PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם נכון הדבר שקניית מוצרים מאירופה הקשורים לטיסנאות פטורים ממכס ויש עליהם רק מע"מ?

nir
15-04-2010, 10:35:56
שלום חברים,

האם נכון הדבר שקניית ציוד טיסנאות מאירופה ושליחתו לארץ בדואר אינה מחייבת בתשלום מכס אלא רק במע"מ ?
יבוא מסין כן מחייב בתשלום של 12% + מע"מ.
לא מדובר בציוד תקשורת כגון שלט/מקלט אלא במודל של טיסנים.

מישהו אולי יודע בוודאות אחרי בירורים את העניין לגבי אירופה?

יש למישהו אולי טלפון שאוכל לבדוק את העניין יותר לעומק?

תודה.

אייל שפירא
15-04-2010, 11:08:07
הסכם הסחר בין ישראל למדינות האיחוד האירופאי מוריד את כל המכסים בין ישראל לבין האיחוד פרט למוצרי חקלאות. המדינות הכלולות בהסכם: איטליה, אירלנד, בלגיה, הרפובליקה הפדרלית של גרמניה, דנמרק, הולנד, יוון, לוכסמבורג, הממלכה המאוחדת, צרפת, ספרד, פורטוגל, שוודיה, אוסטריה, פינלנד, פולין, הונגריה, סלובניה, סלובקיה, אסטוניה, קפריסין היוונית, לטביה, ליטא, מלטה, סן-מרינו, מונקו, האיים הקנאריים, סאוטה ומנילה. היבוא ממדינות אלה אינו חייב במכס.
יש הסכם סחר בין ישראל לארה"ב שמעניק לישראל יחסי סחר ללא מכס בארה"ב.
יש הסכם הסחר בין ישראל למדינות אפט"א (EFTA): נורבגיה, שוויץ, איסלנד וליכטנשטיין.
וקיימים הסכמי סחר אחרים עם טורקיה, רומניה, בולגריה, קנדה, מקסיקו וירדן.

החשיבות היא למדינה שבה מיוצר מה שאתה קונה. אם תקנה דברים תוצרת סין בגרמניה זה לא נחשב.

חוץ מזה "מוצרים הקשורים לטיסנאות" יכולים להיות הרבה דברים שיש עליהם פטור ממיסי מכס (וחייבים במע"מ אם ערכם מעל 50$) ויש כאלה שלא.
סוללות למשל פטורות ממכס, מכשירי רדיו לא. יש רשימה חלקית אמורפית וכסת"חית (http://62.219.95.10/misimmeruk/taxesconc.aspx)של רשות המיסים באתר שלהם, אבל כשביקשתי מעובדי המכס שיתנו לי פירוט יותר ספציפי הסתבר שאין להם שם מושג איפה יש כזה דבר.

בכל אופן מקווה שעזרתי, חלק מזה מצוטט ממאמר (http://www.yev.co.il/heb/articles.aspx) שמצאתי בנושא.
ויש גם את זה:
http://www.finance.gov.il/customs/doar1.htm

gal
15-04-2010, 16:26:07
שאלה מענינת אבל לפי מה שהוסבר פה למעשה אם אני מזמין טיסן מהסיני מהמחסן בגרמניה זה לא תופס כי הוא תוצרת סין

nir
15-04-2010, 17:56:37
השאלה שלי אם מישהו מוכר לדוגמא טיסן חשמלי שהוא בונה אותו בבית אבל הציוד שמותקן עליו כמו מנוע חשמלי ובקר הוא אולי מיוצר בסין ואולי לא.
האם צריך לספק איזה שהוא מסמך המראה שהטיסן הורכב באירופה ולא הגיע מהמזרח?

לא מתאים לי להביא אותו לארץ ולגלות שפה עושים לי בעיות.
אין ניתן לדעת בוודאות לגבי העניין הזה?

מה עושים?

דוד פלד
15-04-2010, 19:28:45
ניר שלום
אים על המשלוח כתובת פרטית ורשום עליו משומש
לא ניראה לי שיעשו בעיות. אבל אי אפשר לדעת כלום בארץ המובטחת שלנו
לכן עדיף שתברר עם המכס על זה ותחסוך לך כאבי ראש .
מקווה שעזרתי.;)

master_bebe
15-04-2010, 19:30:50
שום פטור ושום נעליים, גם אתה לא מצהיר שפריט נועד לטיסנאות, והמוכס שואל אותך בשביל מה המנוע החשמלי הזה (שאגב יש עליו פטור) ואתה אומר לו טיסן אז הוא מסווג אותו בתור חלקי טיסנים...

עכשיו אני ממש מעוצבן על ה &#*@#$ האלה מהמכס. אלו הדרישות שלהם לגבי חבילה שמכילה ברגים, מנוע בראשלס ופרופים של גראופנר:

ב.משקל המנוע או פרוספקט / לינק שלו בכדי לבדוק חוקיות יבוא.

ג.הפרופלורים חייבים בתקן או פטור מתקן.

ד.ואם אפשר לינק לאתר בו מופיעים הפריטים בחשבון.

אני ממש עצבני בגללם.....

ZigiStar
15-04-2010, 20:14:02
עכשיו אני ממש מעוצבן על ה &#*@#$ האלה מהמכס. אלו הדרישות שלהם לגבי חבילה שמכילה ברגים, מנוע בראשלס ופרופים של גראופנר:

מה זה? למה? יש משהו יוצא דופן בחבילה? זה מהמכס בחיפה?

master_bebe
15-04-2010, 20:19:31
מה זה? למה? יש משהו יוצא דופן בחבילה? זה מהמכס בחיפה?

חבילה רגילה לחלוטין...
מכס בת"א...

guyst
16-04-2010, 08:11:55
שום פטור ושום נעליים, גם אתה לא מצהיר שפריט נועד לטיסנאות, והמוכס שואל אותך בשביל מה המנוע החשמלי הזה (שאגב יש עליו פטור) ואתה אומר לו טיסן אז הוא מסווג אותו בתור חלקי טיסנים...

אני ממש עצבני בגללם.....

נראה לי עלית על מוכס ראש גדול עם ראש ממש קטן (תקן לפרופ...)....:D

guyst
16-04-2010, 08:39:27
באדיבות איציק רונן (שהיה לי הכבוד להכיר אתמול:)) ששלח לי מסמך זה (מצורף) לפני כמה חודשים...:

המוכר צריך להעתיק את המשפט בשפה הרלוונטית ע"ג החשבונית כולל חתימה וחותמת.

roy_bar
16-04-2010, 10:08:31
כפי בחבריי ציינו קודם...
תשלום המכס יקבע אך ורק על פי ארץ הייצור של המוצר ולא על פי הארץ ממנה נשלחה החבילה.
כמו כן, גם אם החבילה נשלחה ממדינה איתה לישראל יש הסכם סחר הפוטר ממיסים גם אז על המוצר לעמוד במספר תנאים.(מי שרוצה הסבר מפורט יפנה אלי בפרטי ויקבל הסבר בשמחה).
כמו כן, אם בכל זאת הבאתם חבילה שאתם בטוחים שהיא עומדת בכל התנאים על מנת לקבל פטור מס ועדיין עמיל המכס מתעקש על מס כי הוא מפגר(תתפלאו, יש כאלה) עומדת בפניכם האפשרות לשלם אך בעת התשלום חשוב לציין בפני העמיל שיכתוב "אגב מחאה".
"אגב מחאה"- בפשטות אומר שאתם מערערים על התשלום מיכוון שאתם לא חושבים שצריך לשלם מס ושומרים לכם את האופציה לתביעה משפטית על מנת לקבל את החזר המס.
בכל מקרה, ברגע שעמיל המכס ישמע את 2 המילים הללו, תאמינו לי מניסיון הוא יתקפל חזרה או לפחות יבדוק טוב טוב אם הוא צודק ולא יתן לכם לשלם מס וללכת בכזאת קלות.

guyst
16-04-2010, 11:05:51
כפי בחבריי ציינו קודם...
תשלום המכס יקבע אך ורק על פי ארץ הייצור של המוצר ולא על פי הארץ ממנה נשלחה החבילה.
כמו כן, גם אם החבילה נשלחה ממדינה איתה לישראל יש הסכם סחר הפוטר ממיסים גם אז על המוצר לעמוד במספר תנאים.(מי שרוצה הסבר מפורט יפנה אלי בפרטי ויקבל הסבר בשמחה).
כמו כן, אם בכל זאת הבאתם חבילה שאתם בטוחים שהיא עומדת בכל התנאים על מנת לקבל פטור מס ועדיין עמיל המכס מתעקש על מס כי הוא מפגר(תתפלאו, יש כאלה) עומדת בפניכם האפשרות לשלם אך בעת התשלום חשוב לציין בפני העמיל שיכתוב "אגב מחאה".
"אגב מחאה"- בפשטות אומר שאתם מערערים על התשלום מיכוון שאתם לא חושבים שצריך לשלם מס ושומרים לכם את האופציה לתביעה משפטית על מנת לקבל את החזר המס.
בכל מקרה, ברגע שעמיל המכס ישמע את 2 המילים הללו, תאמינו לי מניסיון הוא יתקפל חזרה או לפחות יבדוק טוב טוב אם הוא צודק ולא יתן לכם לשלם מס וללכת בכזאת קלות.

רוי, למה בפרטי...?
נשמח אם תכתוב את כל האינפורמציה במאמר מסודר כך שכולנו נוכל לקבל את כל הפרטים ולהשתמש ברגע שיהיה רלוונטי.

תודה!

דוד פלד
12-05-2010, 13:58:45
הכי טוב לא לעבור את ה50 דולר.;)